Esimin is yerine ziyarete gitmelimiyim?

Denk düşmüşsem giderim yoksa gitmem. Bazen işten çıkıp bir yerlere gidileceğinde arabayla onu almışlığım da oldu kuruma girip arkadaşlarıyla selamlaştığım da.
Mesela eski kurumunda iken daha rahat giderdim(kendi arkadaşlarım da vardı) şimdi ki kurumu çok daha ciddi o sebeple çok gitmem.

Gitmedim,gitmem de tuhaf geliyor bana.
En fazla iş çıkışı dışarda beklerdim gezmek için ilk yıllar arada bir:)

Esim memur.2 yillik evliyiz.isi evime 20 dakikalik mesafede ama bugune kadar hic ziuaret etmeye gitmedim.hem cekiniyorum.biraz hemde gerek gormuyorum.sabah gidiyor.oglen yemege geliyor 1 saat aksam 17.30 yine evde.ama is arkadaslarinin esleri ara ara ziyarete geliyorlar sanirim.gecen bayan arkadasi demis esin de gelse ya cocugu goruruz diye.esim de bana soyledi gel istersen bi gun diye.bwnde gelirim diyip gecistirdim.yani gercekten bu zamana kadar calistigi yeri merak esip gitmemem acayip mi acaba.dedigim gibi cekiniyorum da oradakileri cok tanimadigim icin
pandemi bir bizm burda mı çok merak ediyorum.

Kendi işimiz ona rağmen eşimin işyerine gitmem, neden gideyim ki bilemedim.
Ha yalan olmasın bir kez arabası servisteyken gidip aldım eşimi ama plazaya girmedim onda da eşime in geldim dedim,geldi.
Merakta etmiyorum kimseyi,zaten calışanlarla davet,organizasyon vb sebeplerle tanıştım,tanışmamış olsamda dert etmezdim.
Ha gidip eşinizi yemeğe çıkartmak vs olsa anlarım,olabilir cocuklarla gitmek ama öteki türlü manasız,gereksiz bir şey bence.

Ben olsam giderdim
Eşim de benim iş yerime geldi bir kaç kez
Bazen akşam almaya geldi, oturdu sandalyede 15 dk falan
Bazen Öğlen yemeğe çıkarmaya geldi

Mesela bir gün 11.40 gibi gidip bugün seni yemeğe çıkarmaya geldim diyebilirsiniz

Ben de kamuda çalışıyorum. Bazen arkadaşların eşleri uğruyor, çocukları geliyor. Gayet doğal karşılanıyor. Ben en son gelenlerdenim. Bana da çocuğu getir de sevelim diyorlar. Özel sektörde de çalıştım. Burada bu tarz şeyler daha normal. Ben de eşime uğra, ortamımi gör diyorum ama gelmiyor. Bu arada ben eşimin iş yerine gitmedim ama pek çok arkadaşıyla ve eşleriyle iş dışında görüşüyoruz.

Kızımla çarşıda işimiz olursa erken çıkarız evden. Çarşı işimizi halledip çıkışa yakın giderim işyerine. Beraber çıkarız bişeyler yeriz bazen. Bazen gezeriz alışveriş vs. Kızım çok seviyor özellikle bu ziyaretleri. Bazen olur elimizde bardak mısırlarla gideriz sürpriz yaparız. Bazen ufak bir hediye götürürüz. Yani ben de seviyorum eşimi işyerinde ziyaret etmeyi. O da seviyor bizi gün içinde görmeyi. Karşılıklı memnun etme mutlu olma amaç. Ben çıkış saatine denk getirmeye çalışırım özellikle. Siz de bu şekil yapabilirsiniz. Ama illa yapmak zorunda mısınız? Tabiki hayır. İstemiyorsanız gitmezsiniz. Kimsenin sorun edeceğini sanmıyorum.

İş yerine göre değişir bence. Ben hastanedeyim o yüzden eşim gelirse hasta mı diye korkarım 😆 durduk yere ziyarete gelinmez gelinmemeli ayak altında durulmamalı…. Ama kendi işini yapıyordur, yanı boştur geçerken uğranabilir. Özel olarak gitmeyi gereksiz buluyorum. Eşimin iş yerine geçerken bile uğramıyorum😆😆

Kızımla çarşıda işimiz olursa erken çıkarız evden. Çarşı işimizi halledip çıkışa yakın giderim işyerine. Beraber çıkarız bişeyler yeriz bazen. Bazen gezeriz alışveriş vs. Kızım çok seviyor özellikle bu ziyaretleri. Bazen olur elimizde bardak mısırlarla gideriz sürpriz yaparız. Bazen ufak bir hediye götürürüz. Yani ben de seviyorum eşimi işyerinde ziyaret etmeyi. O da seviyor bizi gün içinde görmeyi. Karşılıklı memnun etme mutlu olma amaç. Ben çıkış saatine denk getirmeye çalışırım özellikle. Siz de bu şekil yapabilirsiniz. Ama illa yapmak zorunda mısınız? Tabiki hayır. İstemiyorsanız gitmezsiniz. Kimsenin sorun edeceğini sanmıyorum.
Ya iste oda arada bir bahsesiyor bugun bi arkadasin esi geldi.cocugunu sevdik galan filan diyor.bende gelmemi mi istiyor anlamiyorum acikcasi

ben iş yeri ziyaretlerini pek sevmem.
eşimin iş yerine gitmem, gelmesini de istemem açıkcası.
işten eve iş de götürmem. herşey olduğu yerde güzel bence.
ama sizin için sorun değilse geçerken uğrayabilirsiniz.

Canın nasıl istiyorsa onu yap.. İş yerine gitmek zorunda değil sin ki? Ben Eşimi hiç ziyarete falan gitmedim özel sektör de çalışıyor.. Kendisi götürdü zarla zorla 🤭 sabah 7 gece 11 çalıştığı için hemde yardım etmiştim

yav pandemi bitmedi daha...eşim ofis ortamında çalışıyor. daha bir ay olmadı ofistekilerden biri covid olduğu için 2 hafta evden çalıştı herkes. bırakın bence bu ofis ziyaretlerini uzunca bir süre.

Bence gereksiz aileden birinin işyerine ziyarete gitmesi bilemiyorum ben çalışıyorum eşimle aynı kampüsteyiz onun bile odama ziyarete gelmesini istemem yani ne işi var bende gitmem zaten evde görüşüyorsunuz orası onun işyeri yani kontrole gidiyor gibi

Eşim özel sektörde 11 yıldır evliyim bir kere bile eşimin iş yerine gitmedim. Ben kamudayım, o ben yokken rapor bırakmak için vs gelmiştir sanırım. Eşinizin iş ortamı çok rahat sanırım, arkadaşları yeni insan yeni dedikodu konusu arıyorlar.

Anlıyorum. Kültür meselesi galiba. Doğal karşılanıyor Türkiyede. Galiba gidilmezse eşle sorun mu var derler :)

ama insanin 20 dakika mesafedeki esinin is yerine gitmek icin cok fazla sebebi olabilir ki,
anahtarini unutur, onunkini istemeye gider,
yola cikacaktir, bir sey birakmaya gider,
cok onemli bir kargo gelir teslime gider,

bu sekilde yaklasmaniz bana garip geldi, kulturle ne alakasi var,
hollandada oturuyorum, bir cok is arkadasimin esi ile bir vesile oldu tanistim,
hatta bir keresinde bir arkadasin esinin evde interneti gitmis, o da evden calisiyor, oyle olunca hemen bizim ofise geldi, o gunluk isini bizim ofiste bitirdi.

cok anormal durumlar degil dunyanin hic bir yerinde,
tabi ki calisilan is yeri ozel guvenlikli hicmet ici veya gizlilik seviyesinde is yapiyorsa o ayri da.

ben giderim, esim gelir,
baska arkadaslarin esleri gelir garipsemem,
hatta cocugumu da is yerine goturup ahanda bu benim calistigim yer demisligim var,
neden olmasin ki?

bence bu kadar esimin is yerine asla gitmem kafasi cok sacma,
ne yapiyorlar is yerinde atomu mu parcaliyorlar,
musaitse bir kahve icilir, musait degilse ne icin gidilmisse o is halledilir biter gider.

Yani bana da çok anormal bir durum gibi gelmedi. Bende gittim bi kc defa eşimin iş yerine. O hatta daha sk gelir benim iş yerime. İş çıkışı beni alma bahanesiyle erken gelio odamda oturuyo 1 saat kadar. Tabi ben anlıyorum maksat sadece beni iş çıkışı almak değil. Söyle bi kendini de göstermek istio iş arkadaslarima :) bu benim eşim der gibi.. sizde gidebilirsiniz tabiki. Benim calistigim yerde de eşimin çalıştığı yerde de böyle şeyler asla garipsenmez. Gayet doğal. O yüzden kasmayın kendinizi

X