Eşimin isteklerine yetişemiyorum

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
821
609
İyi bayramlar herkese konuya giricem hemen şuan çok sinirliyim çünkü hamileyken panik atak başlangıcı oldu sebeplerini anlatmayacağım uzun sürer. Doğumdan sonrada geçmedi. 3 buçuk aylık ikiz kızlarım oldu. Çocuklarıma tek bakıyorum bakacak kimsem yok. Ara sıra kendi annem geliyor kaynanam değişik biri gelmiyor gelmesinde geldiğinde triplerinden nazından geçilmiyor yemek seçiyor ev işi sevmiyormuş çok dağınık vs yani iki katı iş çıkarıyor gelmesini istemiyorum. Problem eşimin bana yardım etmemesi. Sürekli oraya buraya gitmek gezmek istiyor. Çocuklara bakmaktan halim olmuyor. Gitmek istediği yerlerde hep çevre iller yada uzak ilçeler büyük şehirde yaşıyoruz. Panik atağımdan dolayı arabaya binemiyorum trafikten otobandan tırlardan ödüm kopuyor.

Dün yine bugün için herkesi ayarlamış denize gidecekmişiz sakaryaya birkaç gün kalıp dönecekmişiz. Yol çok uzak arabada fenalaşıyorum emzirdiğim için ilaçta alamıyorum . Anlayış göstermiyor bağırıp çağırıp senden bir bk olmaz hiçbişey yapılmaz neler neler deyip yattı kalkmıyor geceden beri. Çocuklar sürekli ağlıyor uykusuzum uyuyamadm yardım et dedm kalkmadı hali yokmuş. Bazen evlendiğime çok pişmanım. Sürekli sağda solda gezmek çocuk yokken bile zor oluyordu şeker hastasıyım herşeyi yiyemiyorum düzenli yemem gerekiyor bilerek kabul ederek evlendi anlayış sıfır. Tabiki dışarda da yiyebilirim arada ama hergün değil. Çok bunaldm haksız mıyım haksızsam nerede nolur yardımcı olun bana

İyi bayramlar herkese konuya giricem hemen şuan çok sinirliyim çünkü hamileyken panik atak başlangıcı oldu sebeplerini anlatmayacağım uzun sürer. Doğumdan sonrada geçmedi. 3 buçuk aylık ikiz kızlarım oldu. Çocuklarıma tek bakıyorum bakacak kimsem yok. Ara sıra kendi annem geliyor kaynanam değişik biri gelmiyor gelmesinde geldiğinde triplerinden nazından geçilmiyor yemek seçiyor ev işi sevmiyormuş çok dağınık vs yani iki katı iş çıkarıyor gelmesini istemiyorum. Problem eşimin bana yardım etmemesi. Sürekli oraya buraya gitmek gezmek istiyor. Çocuklara bakmaktan halim olmuyor. Gitmek istediği yerlerde hep çevre iller yada uzak ilçeler büyük şehirde yaşıyoruz. Panik atağımdan dolayı arabaya binemiyorum trafikten otobandan tırlardan ödüm kopuyor.

Dün yine bugün için herkesi ayarlamış denize gidecekmişiz sakaryaya birkaç gün kalıp dönecekmişiz. Yol çok uzak arabada fenalaşıyorum emzirdiğim için ilaçta alamıyorum . Anlayış göstermiyor bağırıp çağırıp senden bir bk olmaz hiçbişey yapılmaz neler neler deyip yattı kalkmıyor geceden beri. Çocuklar sürekli ağlıyor uykusuzum uyuyamadm yardım et dedm kalkmadı hali yokmuş. Bazen evlendiğime çok pişmanım. Sürekli sağda solda gezmek çocuk yokken bile zor oluyordu şeker hastasıyım herşeyi yiyemiyorum düzenli yemem gerekiyor bilerek kabul ederek evlendi anlayış sıfır. Tabiki dışarda da yiyebilirim arada ama hergün değil. Çok bunaldm haksız mıyım haksızsam nerede nolur yardımcı olun bana

haklisin hemde çok. üç aylık ikizlerle adam k.... gezdirme derdinde😤 ne kadar sınır bozucu...siz zaten su anda uykusuz ve gerginsinizdir....yardimda etmiyormus paşa...oh ne ala memleket
...

Öncelikle rabbim bağışlasın bebeklerinizi. İnşallah bu zor günler geçecek.
Durumunuz nasıldır bilmiyorum ama abiminde 2 tane bebekleri var. Yaşları çok yakın olduğu için annesi baş edemedi, bir yardımcı tuttular. Haftada 4 gün geliyor yardımcısı. Bir dönem yardımcısı yoktu ve inanılmaz psikolojisi bozulmuştu. Eşiniz madem gezmeye para ayırabiliyor o zaman demek ki yardımcıya da ayıracak durumu vardır. Yerinizde olsam kendimi bu kadar heba etmek yerine birini bulurum.
Ayrıca eşiniz yardımcı olsa bile akşamdan akşama bakacak ancak. Sabah o bebeklerle kim ilgilenecek ?
Ne gazları bitiyor , ne emmeleri ne de bezleri.

Panik atak psikolojik bir rahatsizlik. Psikologa gitmeniz gerek. Tedavi olun mutlaka. Ayrica Eve tikilmayin bence. Biraz disari cikmak size de iyi gelecek. Esinizle paylasiminiz azaldigi icin birbirnizden uzaklasiyorsunuz. Dikkat etmelisiniz. Denize gidin. Cocuklatin birini esinize verin digeriyle.siz ilgilenin ama denizde olun. Onun da gonlu olsun

Gittiğiniz yerde eşin çocukların bakımında yardımcı oluyorsa gidin bence,panik atak için tedavi olun, eşinizin istekleri güzel bence, insan izninde gezip toxmsk yaz günü denize gitmek ister
aah ah benim esimin tam tersi adam gezmekten nefret ediyor.keske o da beni goturse gezdirse.
konu sahibi arkadasim bence de esin bebeklere yardim edecekse git gez

Size yardım konusu dışında aslında gezmek isteyor adam. Ustelikte sizinle. Burda ne konular görüyoruz adam arkadaşlarıyla tatile gidiyo eşi çocuklarla evde gibi.boyle yapmaya devam ederseniz kendi kendine plan yapmaya başlar ozaman daha çok canınız sıkılır. Tamam çocuklarla zor olur ama herseyde dört dörtlük olmayabilir. Biraz esneyebilirsjniz mesela Sakarya uzak değil yemek duzeniniz bozulmaz. Cantaniza biseyler atın. Disarda yenecekse çorba yiyin bişey olmaz. Esinizde bebeklerle vakit geçirmiş olur sizi anlamaya başlar. Çocuklarınızla iki denize girer kum oynar eglenirsjniz. Bebeklisiniz diye eve hapsetmeyin kendinizi

Gittiğimiz yerlerde yine ben ilgileniyorum ve ikide bir emmek istiyorlar mama vermiyorum o kadar zor oluyorki isteklerine cevap vermeye çalışıyorum ama yetişemiyorum son ayımda bile karnım burnumda üç saatlik yerlere gittik haftada bir çıksa yine tamam dicem ama bu adam hergün biryere gitmek istiyor inanmıcaksınız ama hergün. Denize gideceğimiz kisilerde bebeklere bakmaz denizden çıkmazlar geçen senede öyle oldu yemeklere bile yardm etmediler şimdi iki çocukla nasıl yapayım söz veriyor tutmuyor geçen sene denizde açılmayacağım uzaklaşmayacağım dedi açıldı

Hastalığım icin tedavi oluyorum emzirme dönemi olduğundan ilaç vermedi terapiyle başladık eskiye oranla iyiyim ama arababa fobimi henüz yenemedim kısa mesafelerde problem yok

Eşiniz kötü birisi değil, biraz anlayışsız.
Ne güzel sizi gezdirmek istiyormuş , demek ki imkanınız var.
Arabaya binememek çok uçuk bir tepki, acil tedavi olmalısınız. Arabaya binmeden hayat mı olur? Ben eşinizin tepkisini çok normal buldum. Yalnız gezip tozuyor derseniz tamam ama sizi götürmek istiyor.
Eşim ben arabaya binemiyorum bir yere gidemeyiz derse benim tepkim eşinizinkinden çok daha fazla olurdu. Çünkü ben binebiliyorum ve hayatımı bu şekilde kısıtlamasına izin veremem.
Tedavi oluyor musunuz?
Bebekler için bir yardımcı tutabilirsiniz, yarım gün gelse bir hayli faydası olur.

Ben gezmeyi eğlenmeyi çok seven bir insanım. Ama bir iki arkadaşım çok mıymıy nazlı.gideceğimiz yer kısa mesafe yürüyelim deriz "ayy aman yürüyemem, yol gözümde büyüdü bilmem ne" görüşmeyi kestim. Bi ara arkadaşsız kalmıştım evlenenler tatile gidenler falan.... Ablama teklif ettim beraber takılalım diye. Ablamda eline telefonu ver dünya umrumda olmaz. Uzunyola gittik kulaklığı takıp uyudu. O şehri ilk defa göreceksin etrafı keşfetsene ama yok.gezmeyi seven bir insan için sürekli mızmızlanan herşeyi itiraz eden insan profili çok zor. Eşinizde yılmış belliki

Öncelikle rabbim bağışlasın bebeklerinizi. İnşallah bu zor günler geçecek.
Durumunuz nasıldır bilmiyorum ama abiminde 2 tane bebekleri var. Yaşları çok yakın olduğu için annesi baş edemedi, bir yardımcı tuttular. Haftada 4 gün geliyor yardımcısı. Bir dönem yardımcısı yoktu ve inanılmaz psikolojisi bozulmuştu. Eşiniz madem gezmeye para ayırabiliyor o zaman demek ki yardımcıya da ayıracak durumu vardır. Yerinizde olsam kendimi bu kadar heba etmek yerine birini bulurum.
Ayrıca eşiniz yardımcı olsa bile akşamdan akşama bakacak ancak. Sabah o bebeklerle kim ilgilenecek ?
Ne gazları bitiyor , ne emmeleri ne de bezleri.
Ben ücretsiz izindeyim eşimin maaşı bakıcıya yetmiyor şuan ben işe başlayınca tutacağız akşamları iki saat ilgilense uyusam o bile yetiyo inanın ama yapmıyor facede gezmek yayılmak daha cazip çünkü tek başıma bakmak için doğurdum hamileyken verilen sözler tırt sabah gözümü açamadım bebeklere süt sağdm kalk içir dedm kalkmadı hazır olanı bile yorgunum diyip yapmıyor işide çok yorucu değil üstelik bu hafta izindeydi zaten neden yoruldu bilmiyorum

Valla zor..
Bebekle bir yere gitmek zor...
2 bebekle daha zor olur...
Bayramın 1. Günü eşimin köyüne gittik 20 dakika mesafe geri döndük akşam...
Bütün gün uyumadı cocuk..
Huysuz huzursuz...
Bence haklisıniz

Eşiniz kötü birisi değil, biraz anlayışsız.
Ne güzel sizi gezdirmek istiyormuş , demek ki imkanınız var.
Arabaya binememek çok uçuk bir tepki, acil tedavi olmalısınız. Arabaya binmeden hayat mı olur? Ben eşinizin tepkisini çok normal buldum. Yalnız gezip tozuyor derseniz tamam ama sizi götürmek istiyor.
Eşim ben arabaya binemiyorum bir yere gidemeyiz derse benim tepkim eşinizinkinden çok daha fazla olurdu. Çünkü ben binebiliyorum ve hayatımı bu şekilde kısıtlamasına izin veremem.
Tedavi oluyor musunuz?
Bebekler için bir yardımcı tutabilirsiniz, yarım gün gelse bir hayli faydası olur.
Hamileyken trafik kazası geçirdik eşim kusurlu yani birdenbire olmadı gece vakti gezelm diye tutturduğu birgündü o da. 7 aylık hamileydm şükürki bebeklere birşey olmadı terapi alıyorum başladk çoğu şey geçti ama bu durum henüz geçmedi bir diğer sebebide eşim çok hızlı kullanıyor her seferinde tamam yavaş olucam diyor olmuyor bende gezmek tozmak çok isterim ama durum böyle

Ben gezmeyi eğlenmeyi çok seven bir insanım. Ama bir iki arkadaşım çok mıymıy nazlı.gideceğimiz yer kısa mesafe yürüyelim deriz "ayy aman yürüyemem, yol gözümde büyüdü bilmem ne" görüşmeyi kestim. Bi ara arkadaşsız kalmıştım evlenenler tatile gidenler falan.... Ablama teklif ettim beraber takılalım diye. Ablamda eline telefonu ver dünya umrumda olmaz. Uzunyola gittik kulaklığı takıp uyudu. O şehri ilk defa göreceksin etrafı keşfetsene ama yok.gezmeyi seven bir insan için sürekli mızmızlanan herşeyi itiraz eden insan profili çok zor. Eşinizde yılmış belliki
Öyle değil eşim hergün gitmek istiyor iki gün de bir bile olsa razıyım ama yok hamileliğim son ayında bile hep kavga etti beni ağlata ağlata köyüne annesine götürdü son ayımda ayaklarım patlayacaktı nerdeyse kendin git gez diyorum taktı kafayı bana 3 aylk bebeklerle dışarı çıkıyoruz her saat başı emzirme odası arıyoruz bebeklerden biri oradan mikrop kaptı antibiyotik kullandk kendide rahat etmiyor aslnda çok sıkıldm artık

Ben ücretsiz izindeyim eşimin maaşı bakıcıya yetmiyor şuan ben işe başlayınca tutacağız akşamları iki saat ilgilense uyusam o bile yetiyo inanın ama yapmıyor facede gezmek yayılmak daha cazip çünkü tek başıma bakmak için doğurdum hamileyken verilen sözler tırt sabah gözümü açamadım bebeklere süt sağdm kalk içir dedm kalkmadı hazır olanı bile yorgunum diyip yapmıyor işide çok yorucu değil üstelik bu hafta izindeydi zaten neden yoruldu bilmiyorum
Yanlış anlamayın beni ama bir bakıcı iki çocuğa yeterli olacak mı ?
Ayrıca para yetmez diyorsunuz ama eşiniz sürekli geziyor. Rahat aylık gezilerine (anlattığınıza göre ) 1,5 harcıyordur. Bununla en azından haftada 3 gün gelecek birini bulursunuz.
Durumunuz yoksa bile sıkıntıya girsin biraz. Belki bu onu tetikler ve size yardımcı olur.
Ayrıca her şeye yetişmeye çalışmayın.

Eşiniz çok anlayışsız ve bu durum hiç kabul edilebilir bir şey değil. Minicik ikiz bebeklerle ne sakaryası allah aşkına ya. Valla sinir oldum. Gitmeyin, sinirlenmesi de umrunuzda olmasın. Evi başına yıkarım. Hem suçlu hem güçlü.

Öyle geze toza baba olunmuyor. Gezmenin de bir sınırı var. Yani evde 3 aylık bebekler varken milletle anneye sormadan gezme tozma planı yapmak ne oluyor. Haftaya siz de plan yapın evden çıkın gidin, bebeklere o baksın. İstiyorsa gezerler. Deli mi ne

Yanlış anlamayın beni ama bir bakıcı iki çocuğa yeterli olacak mı ?
Ayrıca para yetmez diyorsunuz ama eşiniz sürekli geziyor. Rahat aylık gezilerine (anlattığınıza göre ) 1,5 harcıyordur. Bununla en azından haftada 3 gün gelecek birini bulursunuz.
Durumunuz yoksa bile sıkıntıya girsin biraz. Belki bu onu tetikler ve size yardımcı olur.
Ayrıca her şeye yetişmeye çalışmayın.
Gezmeyide geçtim arabasına yaptığı masrafalrla bile bakıcı tutabiliriz ama zevklerinden ödün vermiyor ben çalışırken biriktirdim ama doğum masraflarına gitti hepsi bu adamla başedemiyorum laftan anlamıyor enerjisi bitmiyor

Öyle değil eşim hergün gitmek istiyor iki gün de bir bile olsa razıyım ama yok hamileliğim son ayında bile hep kavga etti beni ağlata ağlata köyüne annesine götürdü son ayımda ayaklarım patlayacaktı nerdeyse kendin git gez diyorum taktı kafayı bana 3 aylk bebeklerle dışarı çıkıyoruz her saat başı emzirme odası arıyoruz bebeklerden biri oradan mikrop kaptı antibiyotik kullandk kendide rahat etmiyor aslnda çok sıkıldm artık
Ozaman haklısınız. İkiz bebek sıkıntısını bilirim. Yardımcı tut geleyim seninle deyin

Valla zor..
Bebekle bir yere gitmek zor...
2 bebekle daha zor olur...
Bayramın 1. Günü eşimin köyüne gittik 20 dakika mesafe geri döndük akşam...
Bütün gün uyumadı cocuk..
Huysuz huzursuz...
Bence haklisıniz
Çok zor oluyor emdikleri için dışarıda daha çok meme istiyorlar halbuki pusette uyumaları gerek ama sevmiyorlar puseti. Her bebek bir değil demekki mama yeseler belki daha kolay olurdu ama sırf eşimin zevkleri için mama başlmak bencillik olur bütün vitaminlerim düşmüş halsizim diyorum napıyosunki bütün gün oturuyorsun diyor biyere gitsek arabayı ben kullandm sana noluyo diyo

Size acımıyosa bebeklerine acısın bari.Üç aylık bebeklerle sürekli gezme planlanır mı Allah aşkına!Hani yardım etse çocukların biriyle kendi ilgilense tamam yine kabul ederim gezme olayını ama iki bebeği size atıp acımasızca kendini düşünmek çok bencilce,bir an önce yardımcı birini bulun kendinize yazık

X