Kayınpederin “gitmesi için cesedimi çiğnemesi lazım” demesi?

bana biraz abartiyorsunuz gibi geldi yahu,
bir cogumuzun buyukleri hamileyken farkli farkli icatlar cikarmislardir basa, ohooo.
Kafaya takilacak mesele bile degil.
Siz ne zaman gitmek istiyorsaniz gidersiniz, yetiskin bir insansiniz kayinpederiniz de bunu biliyordur eminim, sadece sansini denemis, bu kadr buyuterek bence kayinpederin sansini artiriyorsunuz, zira stres size ve bebeginize zarar.

yoksa bizler de hamileligimizde sozde buyukleri dinleseydik, kapi disari cikamazdik saniyorum ki,
zira hamile kismisinin sokakta isi neymis :KK70: boyle kisilere gulup gezmezseniz daha cooook boyle uzulursunuz.

Hamileliğin ileri evresinde zaten gidemeyeceksiniz, gitmek istiyorsanız ister arayın, gönlünü alın, sakince bilet aldıktan sonra tabi ki,bu durumu anlatın, isterseniz de eşinizle beraber iki kişilik bilet alın ve gidin. Eşinizin böyle bir durumu size yansıtması sizin gitmeniz konusunda tereddüt ettiğini düşündürdü. Kayınpederin ağzına bakan biri gibi, gideceğinizden bahsetmesine bile gerek yoktu.
Her tavrı ciddiye alıp takılmamak gerek bence. Tamam tamam der yapar sonra yokmuş gibi davranırsınız.
Siz ailede her şeyi paylaşıyorsunuz anladığım kadarıyla, eşinizin davranışını değiştiremezsiniz ama nelerin konuşulduğunu paylaşabilirsiniz. Bir sınır çekmeniz lazım. Tavır yapmak değil ama rapor verir gibi her olanı paylaşmayın. Sorulara cevap vermek zorunda değilsiniz. Sorun sadece bu konu değil bence. Hayatınız başkaları tarafından kontrol altında.İlerisini tahmin bile edemiyorum.

eşiniz ailesini bırakıp yan ilçeye bile gitmez . bu çok net . adam evinizi arabanızı almış onları alırken güzel ama bize hiç karışmasın .. maalesef olaylar öyle işlemiyor . eşinizinde bu karışmadan hiç rahatsız olduğunu sanmıyorum
Aynen öyle
Parasıyla satın almış gibi...
Kkda da benim arkadaş çevremde de bu var . "Her seyimizi onlar yapsın, her eksikte destek çıksın ama bize karışmasın"
Oldu canım :)
Doğru ya da değil bunca masrafı yapan aile sizin evinizi de kendi evinin bir parçası sayıyor,iç işlerine karışma hakkını kendinde görüyor.
Tüm mobilyaları alan KV sizin evinize misafirlerini çağırıyor, evini size veren KP 'nereye gideceksin? Yapamazsın edemezsin' diyor , borç aldigin aile kendin için en ufak bir şey yapsan 'ne gerek var bunca para harcayacan?' diyor, 7/24 çocuğuna bedavaya baktirdigin annen evini kendi evi gibi görüp senin her işine karışıyor...
Hayatın doğal akışında olan şeyler bunlar. Verilen emek/para oranı arttıkça yeni evlilere karisma hakkı da ayni oranda artıyor.
Sizin konuda evler verilmiş arabalar verilmiş... Daha uzun yıllar golgesi ensenizde dmeektir. Yakında hiç farketmeden oğlunuza KP adı verirseniz hiç şaşırmam.

kayinpederim benim hayatimda bu kadar soz sahibi olamaz asla. izin vermem...

fakat kayinpederiniz bana ilginc sekilde cok sempatik geldi:) uslubu hos olmasa bile anafikir tamamen iyi niyetli.

dolayisiyla ben boyle bir durumda esimi arada birakmaz kendim karsisina cikar onunla konusurdum. sakin sakin, ona kendimi anlatarak... siz kararli ve yapici konusursaniz hem onu kirmamis hem ikna etmis olursunuz.

acikcasi boyle gonul kirarak yapilan isler korkutur beni. allah korusun bir aksilik yasansa psikolojik olarak altindan kalkamazsiniz.

verilen paralar filan kismina girmiyorum. benim icin olmasi ya da olmamasi onemli degil. cocuklarini onemseyen biri anlattiginiz kadariyla.sadece iletisiminizi daha iyi tutmaniz gerekiyor bence

Macera aramayın bebek tüp mus ben doğduktan sonra bile dışarı çıkmadım malum zorluklarını biliyorsun onlar gelsin .bununla birlikte k.pederi iyi durumu iyi gelinler bu akıl hepinize ne var pofpoflayin su adamları sevin saygı duyun o zaman el üstünde tutulursunuz mali mülkü size kalır ömür boyu birinin emri altında calissaniz iyi bir bölüm mezunu değilseniz o imkanı saglayamazsiniz hem gönül yapmış hemde yatırım yapmış olursunuz ticari ve ahlaki yatırım gibi düşünün ..tamam fesatca ama bence mantıksız değil:))

Hanımlar selam. Burası da olmasa derdimi nerelere anlatırım bilmiyorum. Galiba ya delirdim ya da delirmek üzereyim. Uzun olursa kusura bakmayın mobilden giriyorum cevap yazamasamda tek tek okuyacağım lütfen bana akıl verin çünkü ben artık düşünemiyorum...
Ben tüp bebekle hamile kaldım. 2 senelik evliyim.(niye acele ettin derseniz kaç doktora gittiysek tüp bebekle bile zor geç kalmayın dediler çok şükür ilk seferde oldu, eşim oligospermi)
Çok şükür hamileyim, çok stresli sıkıntılı zamanlardan geçtik. 14. Haftamda ikili testte risk yüksek çıktı yurt dışına kan gönderdik 2 hafta geçmek bilmedi. Sonunda güzel haberi aldık tabii, bir problem yokmuş. ALlah kimseye yaşatmasın.
Ailemin yanına en son geçen sene haziranda gittim. Bir hafta kalıp geldim. Kayınvalidem ameliyat olacaktı onunla birlikte 20 gün hastanede kaldım(iki kızı var biri hamileydi biri de uzakta) lavaboya vs gittiğinde ihtiyaçlarını karşılayamadığı için de eşimi istemedi, ben kaldım. Neyse sonra tedaviye başladık derken hamile kaldım.
İlk üç ay doktor sorun yok demesine rağmen “olsun 3 ay bitsin öyle giderim” diyerek ailemin yanına gitmedim. 3 ay bittiğiniz ikili test belasına bulaştık onun sonucunu bekle vs yine gidemedim. Sonuç geldiğinde eşimle çok sevindik. Ben bilet bakmaya başladım. Annemle görüşmüyorum babam ve kardeşim Babannem ve dedemle yaşıyor, mayısta kardeşim askere gidecek.
Bir gün eşim dışardan geldi. Baktım suratı asık, ne oldu diye ısrar ettim döküldü tabii.
Babasıyla otururken “nanim de gidecek istanbula bugün yarın” diye bir şey söylemiş. Babası da “gitmesi için benim cesedimi çiğnemeniz lazım, tüp bebek karnındaki tüppp!!” Demiş.(tüp bebeği ne sanıyorsa)
Ben bunu duyunca eşime sinirlendim, sen niye suratını asıyorsun ki baban istediğini desin, benim eşim sensin sen ne düşünüyorsun dedim.
Gevelemeye başladı “eeee babam da işte bizi düşünüyor merak ediyor zor çocuğumuz oldu bi şey olur diye korkuyor” bilmem ne....
Ben sinirden yere göğe sığamadım eşime saydırdım “sen korkak mısın diyemedin mi baba biz de senin kadar düşünüyoruz, en çok zorluğu biz çektik nanimin de ailesini görmeye ihtiyacı var diyemedin mi!!” Diye. Bu arada bir görümcem ve eşimin ailesi ile aramızda iki bina var. Eşim bir gün gözükmese görüntülü ararlar iki adım yerden.
Bunları düşündükçe sinirim daha çok tepeme çıkıyor.
Neyse eşim tamam ben halledicem olmazsa rapor alır arabayla bi haftalığına ben götürürüm seni filan dedi. Ben de konuyu kapattım.
Tabii ailem de arıyor sürekli gelecektin hani ne oldu ne saman geliyorsun diye. Normal de gidemeyecek olsam sorun değil ya da eşim “ben işe gidiyorum, gitmesen olmaz mı” dese yine sorun değil onlar gelir. Ama kayınpederin sözünü dinlemesi çok sinirimi bozuyor. Bir de kendi kendime eğer şimdi tatsızlık çıkmasın diye gitmesem bu bana sözünü dinlettiğini düşünecek ve bebeğim olduğunda da “aman gitme üşür aman gitme hasta olur” gibi saçma sapan konuşmalar yapar diye düşünüyorum. Babaanneme bu yüzden gelemiyorum desem zaten kayınpedere dolu düğün zamanından filan bu sefer tutamam açar ağzını yumar gözünü.
Bir yandan eşimi düşünüyorum eşim babasından aşırı çekiniyor. Kayınpederin durumu çok iyi eşim öğretmen ama arta kalan zamanda kayınpederin gelir gider islerine bakıyor. Eşim de babasının kolunda engel var kıyamıyor ne dese tamam diyor. Ve eşim en ufak bişey dese; mesela şu faturayı getir diye eşimi arasa eşim baba suan işim var bir saat sonra getirebilirim dese babası hemen “ben senin için(babası erkek çocuk düşkünü herşeyi eşime adamış) çalıştım didindim benim babam yoktu arkamda senin dağ gibi baban var, getirme tamam ben başkasını yollarım” gibi saçma sapan bir tribe giriyor. Eşin de bu sefer “babam doğru söylüyor tek koluyla bizim için çalıştı durdu,gitmem lazım” diyip gidiyor. Oturduğumuz evi de kayınpeder aldı, eşim işlerine yardım ediyor diye. Kendine yeni araba alınca eski arabasını da eşime verdi. Tamam sağolsun hakkını asla ödeyemeyiz ama bunları isteyen ben değildim ki. Oğluna yaptı. Ben düğün bile istemedim. Sanki her seferin de “her şeyinizi ben yaptım benim emrimdesiniz” tavrında.
Eşime de “eğer gitmezsem babana söyle dinlediğim için değil, sırf sen arada kalma diye” demeyi düşünüyorum. Bir yandan da ağzıma geleni sayıp çekip gitmek istiyorum.
Eşime dedim “yolculuğun vs bana hiç bir zararı yok ama bu bana verdiğiniz sıkıntının çok zararı var, kendi anlamlar hamileyken aman abla yanımıza gelme hamilesin mi dediniz” dedim. Eşim ne desen haklısın diyor. Ama babasına ağzını açamıyor. Haftaya kontrolüm var kaynanamı da götürüp “hocam nolursunuz anlatın artık normal gebe gibiyim yolculuğunda bir zararı yok sizden duysunlar” diyeceğim. Kafayı yemek üzereyim. Bir yandan gitsem de Allah korusun bir problem çıksa hem benim başımın etini yerler hem de eşimi dolduruşa getirirler “bak gitti ondan oldu” diye.... ne yapacağımı bilmiyorum sinirimi de alamıyorum. Eşinle nasıl konuşmalıyım, ne demeliyim. Nolur akıl verin.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Aslında kötü niyetli değil sizi düşünmüşler sanki üslup yanlış

Aman boşver ya ne derse desin niye takıyorsun kendini kahrediyorsun ki gitmek istiyorsan git. Boş külhanbeyliği yapmış. Eşin de kararsız kalmış kötü niyetinden değil. Böyle bir durumda eşinize sakin bir dille kendinizi ifade etmeniz yeterdi bence. Eşiniz anlayışlı anladığım kadarıyla. İlla babasını savunup sizin üstünüze gelseydi o zaman haklısınız derdim ama gereksiz bir çıkış olmuş sizinkisi

Gebeyken git me? Sen Aile ni Çağır onlar gelsin??? Yada doğum yapınca git? Sen bu işi inada bindirmişsin. Benim eşimde ağızını açamaz ailesine. Bu zamana kadar ne ev gördük ne araba.. Kiranızı ödeye biliyormusun uz al bu ayda benden olsun demedi hiç. Araba aldık Kaynanam hırsızlık mı yaptınız dedi resmen 😂

Ev arabayı rüşvet olsun diye veriyor yani. Canımız istediğinde istediğimiz yapalım, karışalım 🙄
Her anne baba çocuğuna her şeyi yapabilir ama hiçbiri için karışma hakkına sahip değil. Bir annenin doğurması, emzirmesi, bir babanın evlatları için gecesini gündüzüne katmasini, meslek sahibi yapmasını düşünürsek ev araba bunların yanında ne ki? Hepimiz anne babamıza kul köle olalım o zaman. Hem verdiyseler konu sahibine vermemişler evlatlarına vermişler. Evlatlarına karışsınlar 🤷‍♀️
Dogan bebekle , evlilik yasina gelmis insanlari bir tutuyorsanız ne diyebilirim ki ?

Açıkcasıbastan hata etmişsiniz. Eşiniz söylememiş. Sizde sormuşsunuz. Sonrada adama kızmışsınız.
Doktor sorunyok diyorsa alın bileti gidin. Donem ortası eşiniz rapor alıpçocukları öğretmensiz bırakmasın be nce.

Hanımlar selam. Burası da olmasa derdimi nerelere anlatırım bilmiyorum. Galiba ya delirdim ya da delirmek üzereyim. Uzun olursa kusura bakmayın mobilden giriyorum cevap yazamasamda tek tek okuyacağım lütfen bana akıl verin çünkü ben artık düşünemiyorum...
Ben tüp bebekle hamile kaldım. 2 senelik evliyim.(niye acele ettin derseniz kaç doktora gittiysek tüp bebekle bile zor geç kalmayın dediler çok şükür ilk seferde oldu, eşim oligospermi)
Çok şükür hamileyim, çok stresli sıkıntılı zamanlardan geçtik. 14. Haftamda ikili testte risk yüksek çıktı yurt dışına kan gönderdik 2 hafta geçmek bilmedi. Sonunda güzel haberi aldık tabii, bir problem yokmuş. ALlah kimseye yaşatmasın.
Ailemin yanına en son geçen sene haziranda gittim. Bir hafta kalıp geldim. Kayınvalidem ameliyat olacaktı onunla birlikte 20 gün hastanede kaldım(iki kızı var biri hamileydi biri de uzakta) lavaboya vs gittiğinde ihtiyaçlarını karşılayamadığı için de eşimi istemedi, ben kaldım. Neyse sonra tedaviye başladık derken hamile kaldım.
İlk üç ay doktor sorun yok demesine rağmen “olsun 3 ay bitsin öyle giderim” diyerek ailemin yanına gitmedim. 3 ay bittiğiniz ikili test belasına bulaştık onun sonucunu bekle vs yine gidemedim. Sonuç geldiğinde eşimle çok sevindik. Ben bilet bakmaya başladım. Annemle görüşmüyorum babam ve kardeşim Babannem ve dedemle yaşıyor, mayısta kardeşim askere gidecek.
Bir gün eşim dışardan geldi. Baktım suratı asık, ne oldu diye ısrar ettim döküldü tabii.
Babasıyla otururken “nanim de gidecek istanbula bugün yarın” diye bir şey söylemiş. Babası da “gitmesi için benim cesedimi çiğnemeniz lazım, tüp bebek karnındaki tüppp!!” Demiş.(tüp bebeği ne sanıyorsa)
Ben bunu duyunca eşime sinirlendim, sen niye suratını asıyorsun ki baban istediğini desin, benim eşim sensin sen ne düşünüyorsun dedim.
Gevelemeye başladı “eeee babam da işte bizi düşünüyor merak ediyor zor çocuğumuz oldu bi şey olur diye korkuyor” bilmem ne....
Ben sinirden yere göğe sığamadım eşime saydırdım “sen korkak mısın diyemedin mi baba biz de senin kadar düşünüyoruz, en çok zorluğu biz çektik nanimin de ailesini görmeye ihtiyacı var diyemedin mi!!” Diye. Bu arada bir görümcem ve eşimin ailesi ile aramızda iki bina var. Eşim bir gün gözükmese görüntülü ararlar iki adım yerden.
Bunları düşündükçe sinirim daha çok tepeme çıkıyor.
Neyse eşim tamam ben halledicem olmazsa rapor alır arabayla bi haftalığına ben götürürüm seni filan dedi. Ben de konuyu kapattım.
Tabii ailem de arıyor sürekli gelecektin hani ne oldu ne saman geliyorsun diye. Normal de gidemeyecek olsam sorun değil ya da eşim “ben işe gidiyorum, gitmesen olmaz mı” dese yine sorun değil onlar gelir. Ama kayınpederin sözünü dinlemesi çok sinirimi bozuyor. Bir de kendi kendime eğer şimdi tatsızlık çıkmasın diye gitmesem bu bana sözünü dinlettiğini düşünecek ve bebeğim olduğunda da “aman gitme üşür aman gitme hasta olur” gibi saçma sapan konuşmalar yapar diye düşünüyorum. Babaanneme bu yüzden gelemiyorum desem zaten kayınpedere dolu düğün zamanından filan bu sefer tutamam açar ağzını yumar gözünü.
Bir yandan eşimi düşünüyorum eşim babasından aşırı çekiniyor. Kayınpederin durumu çok iyi eşim öğretmen ama arta kalan zamanda kayınpederin gelir gider islerine bakıyor. Eşim de babasının kolunda engel var kıyamıyor ne dese tamam diyor. Ve eşim en ufak bişey dese; mesela şu faturayı getir diye eşimi arasa eşim baba suan işim var bir saat sonra getirebilirim dese babası hemen “ben senin için(babası erkek çocuk düşkünü herşeyi eşime adamış) çalıştım didindim benim babam yoktu arkamda senin dağ gibi baban var, getirme tamam ben başkasını yollarım” gibi saçma sapan bir tribe giriyor. Eşin de bu sefer “babam doğru söylüyor tek koluyla bizim için çalıştı durdu,gitmem lazım” diyip gidiyor. Oturduğumuz evi de kayınpeder aldı, eşim işlerine yardım ediyor diye. Kendine yeni araba alınca eski arabasını da eşime verdi. Tamam sağolsun hakkını asla ödeyemeyiz ama bunları isteyen ben değildim ki. Oğluna yaptı. Ben düğün bile istemedim. Sanki her seferin de “her şeyinizi ben yaptım benim emrimdesiniz” tavrında.
Eşime de “eğer gitmezsem babana söyle dinlediğim için değil, sırf sen arada kalma diye” demeyi düşünüyorum. Bir yandan da ağzıma geleni sayıp çekip gitmek istiyorum.
Eşime dedim “yolculuğun vs bana hiç bir zararı yok ama bu bana verdiğiniz sıkıntının çok zararı var, kendi anlamlar hamileyken aman abla yanımıza gelme hamilesin mi dediniz” dedim. Eşim ne desen haklısın diyor. Ama babasına ağzını açamıyor. Haftaya kontrolüm var kaynanamı da götürüp “hocam nolursunuz anlatın artık normal gebe gibiyim yolculuğunda bir zararı yok sizden duysunlar” diyeceğim. Kafayı yemek üzereyim. Bir yandan gitsem de Allah korusun bir problem çıksa hem benim başımın etini yerler hem de eşimi dolduruşa getirirler “bak gitti ondan oldu” diye.... ne yapacağımı bilmiyorum sinirimi de alamıyorum. Eşinle nasıl konuşmalıyım, ne demeliyim. Nolur akıl verin.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Beni bilen bilir kimseye eyvallahım yoktur kv kp karışamaz amm velakin sizin durumunuzda azcikda olsa kp haklı gbi. Çok yakınımda tüp bebek yapıyor biz şimdiden sen gelme bu sene biz geliriz diyoruz. İnsan korkuyor nolur nolmaz. Tamam tüp bebek normal gebelik gbi ama maddi ozeliklede manevi ugrasilan bir gebelik. Neler çekti ben biliyorum. Dru git desende gelme biz geleceğiz diyeceğiz kararımız bu. Yol mesafesinde sizin kadar hemen hemen. Aileniz gelsin bence. Psikolojik olarak da gitseniz aklınız hep burda kalıcak.

Bence erkeklere evlenmeden önce psikolojik test yapilmali yeterlilik acisindan. Birey olabilmismi, bir evin bir cocugun sorumlulugunu alabilirmi vs. Benim k.v annesi hastayken bile gidemezmis kocasindan k.p inden cekindiginden evine cagiramazmis. Annesi ölmüş tabi. Hala eşine kin duyuyor son günlerimde annemi göremedim diye. bana hep der annen gelsin sen git özleme falan diye. Hoş ben dominant bir karakterim kimseye hesap zaten vermem. Ama Oglum dogdugunda ailemin yanina gidecektim kayinpeder geldi gidiyormusunuz 10 gün dur gel cocugu özleriz diye. Belki normalde takmam ama k.v nin kendine yapilani aglayarak anlatmasinin etkisinde kaldigimdan. O an k.pederi kaynanamin yaninda cok kötü tersledim. Benim ailemin yanina nezaman gidip ne kadar kalacagimin kararini sen vermiyorsun baba .baştan anlasalim.. Kendi karinida annesine yillarca hasret birakmissin günah degilmi dedim.ogünden sonra hic ses etmez. Taviz tavizi doğuruyor.

Tüp bebeğin parasını da kp verdi değil mi?
Adam kendini sizin ve eşinizin sahibi sanıyor.
Kendi aileniz neden gitmediginizi sorunca göndermiyorlar deyin babanız kp arasın bakalım nasıl yollamıyormuş.

Her babanın yapmış olduğunu yaptı diyorsunuz da, adam bunu mesele ediyor. Rahatsızsanız bırakın evi, arabayı, kendi yağınızla kavrulun.

Yanlış anlamayın da bana göre değil böyle şeyler. Ne kayınpederden ev, araba alıp minnet altına girerim, ne de anneme babama ne zaman gideceğim konusunda laf söylettiririm.

Doktorun ne dediği önemli ben de tüp bebekle hamile kaldım bı kaç hafta sonra yurtdışına gitmem gerekiyordu. Doktorum havaalanları virusten dolayı sıkıntılı olabilir risk alma dediği için vazgeçtim. Eminim kayınvalidemler rahatsız olurdu ama ben onları dinlemeyecektm doktor izin vermiş olsaydı. Uzun süre araba yolculuğunda sık sık dinlenmeniz lazim. Onu da yol uzadığı için herkes yapamıyor. Uçak konusu da dedgm gibi sorunlu mesela THY nin uçağında virüslü yolcu binmiş istanbuldan şimdi karantinaya alınmış geri Türkiye'ye donemiyor. Kp için değil ama bu durumlari düşünerek hareket edin

Ooo en sevdiğim aile halleri.
Fazla sürmez, çocuk doğduktan sonra parka götürmeye bile izin istersiniz kayınpederinizden.
Eşiniz de kusura bakmayın bariz ezik, bir cacık olmaz.
Ama tabiki kayınpederin aldığı evde oturup verdiği arabaya binerseniz de olacağı budur. Evler bile yan yanaymış neyseki birlikte oturmuyorsunuz.

Doktorun ne dediği önemli ben de tüp bebekle hamile kaldım bı kaç hafta sonra yurtdışına gitmem gerekiyordu. Doktorum havaalanları virusten dolayı sıkıntılı olabilir risk alma dediği için vazgeçtim. Eminim kayınvalidemler rahatsız olurdu ama ben onları dinlemeyecektm doktor izin vermiş olsaydı. Uzun süre araba yolculuğunda sık sık dinlenmeniz lazim. Onu da yol uzadığı için herkes yapamıyor. Uçak konusu da dedgm gibi sorunlu mesela THY nin uçağında virüslü yolcu binmiş istanbuldan şimdi karantinaya alınmış geri Türkiye'ye donemiyor. Kp için değil ama bu durumlari düşünerek hareket edin

Ucaga binen kisi zaten Singapur'da calisma izni ile calisan bir Fransiz, Turkiye'ye donme gibi bir durumu yok. Su an Singapur'da karantinada, THY ucus ekibi belirti gostermedikleri icin bos ucakla geri donduler Turkiye'de karantinaya alinacaklar. Boyle durumlarda zaten hicbir ulke vatandasini baska ulkede birakmamaya gayret ediyor.

Diger konuda yazdiklariniza katiliyorum bu arada.

Valla yardım ediyor diye herşeye karışmaya hakkı yok sağolsun veriyor da aile bu ya ona nasıl karışabilir ki iki tarafı kırmadan git bence gir doktora dediğin gibi normal olduğunu duysunlar öyle git

X