Esimin karışık iş durumlari

Bir de yazılım bilmiyor konu sahibi sonuçta ve eşinin 9 ayda iyi seviyeye geldiğine nasıl ikna oldu anlamadım. Buna inanmak istiyor galiba.
Sonradan yazmis okuldanda mezun diye istanbula gitmesine gerek yok su anda bizim esimden dolayi tum cevremiz yazilimci dolu esimde dahil herkes evden calisiyor yurtdisi sirketlerinde dolar uzerinden evden calisanlar var insanlar egeye yerlesiyor evden calistigi icin 😃 adamin calismaya hic niyeti yok ama konu sahibide bu konularda cok bilgisiz istanbula gondermeye calistigina gore adami

Sonradan yazmis okuldanda mezun diye istanbula gitmesine gerek yok su anda bizim esimden dolayi tum cevremiz yazilimci dolu esimde dahil herkes evden calisiyor yurtdisi sirketlerinde dolar uzerinden evden calisanlar var insanlar egeye yerlesiyor evden calistigi icin 😃 adamin calismaya hic niyeti yok ama konu sahibide bu konularda cok bilgisiz istanbula gondermeye calistigina gore adami
Net konuşmaya ve teşvik etmeye devam edeceğim o halde benim hiç anlamadığım işler bu isler umarım bizimde nasibimiz güzel alanlarda açılır 😊

sizin yazılım alanında bir bilginiz var mı?

çünkü istanbulda da değilmişsiniz x bir şehirde 9 ay kursa gidip yazılımcı olunmaz

olunur da belki asgari bile kazanılmaz, uyduruk iler olur.
eşiniz belki öyle başlangıç seviyesi bir işe girmeyi kendine yediremiyordur?

eşiniz yazılımda ne üzerine kurs gördü?
siz kendi işinizde o alana yönelik bir şey ypamaz mısınız?
eşiniz de sizin ofiste çalışır 1 de eleman olur gerekirse -gibi.

çünkü istanbulda da değilmişsiniz x bir şehirde 9 ay kursa gidip yazılımcı olunmaz

Eşim de yazılıma kayıyor gibi ama o bambaşka bir dal yani kursla falan olmaz benim de aklıma yatmadı.

Eşim de yazılıma kayıyor gibi ama o bambaşka bir dal yani kursla falan olmaz benim de aklıma yatmadı.
yazılımcı olmak için illa bilg./yazılım mühendisliği vs. okumak gerek gibi bir şart yok ama
öncesinde bu alanda çalışan piyasayı bilen, gidecek bir ürün/hizmet sunabilecek kişi kursa gitmez
kursa giden de 9 ayda yazılımcı olamaz
bana da tuhaf geldi...

dediğim gibi temel birkaç bişey öğrendi ise belki cüzi ücretlere başlangıç seviye işler yapabilir o da belki 30 küsur yaşında adama zor geliyordur. şu anda en azından adı belli çalışmıyor :KK70:

yazılımcı ilanlarına bi bakın 18 tane ayrı programda 38 sene tecrübe istiyorlar...

Tüm sorumluluğu aldım evet yada almak zorunda kaldım eşim işimi kurarken çok destek oldu günde 12 saat birlikte çalıştık ama şu anda ihtiyacim kalmadı iş arama sürecini nasıl hizlandirabilirim geliri az göstermek demişsiniz biz genelde tüm masraflari kredi kartindan harcarız kızımın kreş masrafı vs.bunlari mecbur ödemek zorundayım onlarda benim adıma 🤦
Sizin işinizde onun da emeği var belli ki sevmiş oda çalışsın sizinle işi büyütürsünüz

Sizin geliriniz tek basına kredi ödeyip ev geçindirecek cinste ise aklıma gelen tek sebep var
Eşiniz tembelliğe alışmış
Hem de fazlasıyla

Keşke arkadaşınızla ortak olmak yerine eşinizle çalışmaya devam etaeydiniz
Eşinizle ortak olurdunuz.
Bu arada siz ne iş yapıyorsunuz ?

Arkadaşlar söylemiş ben de söyleyeyim. Günde 2 saat bilgisayar başında durmakla yazılımcı olunmaz. Ben yazılımcıyım. Afedersiniz it gibi çalışma gerektirir. Saatlerce kod yazarsınız. Eşinizin iş aramaması bir şey bilmediğinden veya kendine güvenmediğinden olabilir mi? Bir de eşiniz hangi alanda eğitim aldı? Web geliştirme, app geliştirme, sibergüvenlik vb?

Daha öncede cevap vermiştim eşim ayrıca bilgisayar mühendisliğini de bitirdi önceden altyapısı var ileri seviye bir kursa gitti o yüzden rahat iş bulabilecek seviyede arkadaşlarından onu istanbula çalışmaya davet eden oldu ancak kendisi gitmek istemedi yaşadığımız sehirdede istese çok rahat bulur

X