Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm sonucu. Yorum yaparmısınız ?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

bayangezenti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
1.709
1.689
Merhabalar,

Gitmiş olduğum doktor , benim tüm testlerim tamamlanınca eşimden de sperm testi istemişti. eylül 2017de yaptırdık ve doktorum sonucu begenmedi hemen ürologa gitmesi gerektiğini söyledi. Direk ürologa gittik ve ürolog bize bu degerlerle normal yolla gebelik beklemek zor dedi. Promen k verdi 3 ay boyunca kullanın olursa olur olmazsa aşılama yada tüp bebek dedi. Eşim 2 ay promen k kullandı. Sonra 3 ay boyunca saraçoğlunun keçiboynuzu kürünü yaptık aksatmadan her gün içti eşim....
Aralık 2017de yine test yaptırdık cok ciddi fark yoktu ama yinede bir artış vardı. Doktorum net bişi söylemedi, pek ilgilenmedi bile.... cünkü benim önce histereskopi olmam gerekti onu oldum ama 2-3 aydır onla uğraşıyoruz ve sanırım 2. kez yine olcam..
benim histereskopilerden dolayı eşimin sperm sonucları 2. planda kaldı ve bende merak ediyorum.

Sonuclardan anlayan , yorumlayabilcek olan tecrübeli arkadaslar cevap verirmisiniz mesajıma ? Güncel, son degerlerimiz nasıl ?

• Spermatozoa sayısı - 7milyon
  • Toplam spermatozoa sayısı - 42 milyon
  • İleri hareketli - %34
  • Yerinde hareketli - %12
  • Hareketsiz - %54
  • Toplam ileri hareketli spermatozoa sayısı - 14milyon
  • Morfoloji - %5

Bence değerlerinizin güzel. Bir sorun gözükmüyor. Zaten sürekli değişir değerler. Hamile kalınır bu değerler ile

Kızlar Allah aşkına bilen biri yorumlayabilir mi, doktor Cuma günü görecek tahlili.
IMG_9192.jpg

Merhabalar,

Gitmiş olduğum doktor , benim tüm testlerim tamamlanınca eşimden de sperm testi istemişti. eylül 2017de yaptırdık ve doktorum sonucu begenmedi hemen ürologa gitmesi gerektiğini söyledi. Direk ürologa gittik ve ürolog bize bu degerlerle normal yolla gebelik beklemek zor dedi. Promen k verdi 3 ay boyunca kullanın olursa olur olmazsa aşılama yada tüp bebek dedi. Eşim 2 ay promen k kullandı. Sonra 3 ay boyunca saraçoğlunun keçiboynuzu kürünü yaptık aksatmadan her gün içti eşim....
Aralık 2017de yine test yaptırdık cok ciddi fark yoktu ama yinede bir artış vardı. Doktorum net bişi söylemedi, pek ilgilenmedi bile.... cünkü benim önce histereskopi olmam gerekti onu oldum ama 2-3 aydır onla uğraşıyoruz ve sanırım 2. kez yine olcam..
benim histereskopilerden dolayı eşimin sperm sonucları 2. planda kaldı ve bende merak ediyorum.

Sonuclardan anlayan , yorumlayabilcek olan tecrübeli arkadaslar cevap verirmisiniz mesajıma ? Güncel, son degerlerimiz nasıl ?

• İleri hareketli - %34
  • Hareketsiz - %54
  • Morfoloji - %5
Kusura bakmayın sizin konunuzda paylaştım ben de hiç anlamıyorum.
plngkky plngkky benimkine de bakabilir misiniz az önce paylaştım.

Canım değerlerin güzel bir sikints yok. Testi nerde yaptırdınız.
Devlete bağlı eğitim ve araştırma hastanesinde yaptırdı canım, bu tahlil 5 günlük perhizden sonra yapıldı doktorun söylediği üzere, yalnız laboratuvardakiler 5 gün çok, doğru sonuç vermeyebilir demişler. Süre uzayınca sperm sayısı çoğalıyormuş, hareketliliği zayıflıyormuş. Yarın dr da görecek bakalım.

Morfoloji %1 düşük çıkmış. Ama 144milyon sperm varmış. 144milyonun %1i 1.4milyon morfolojisi düzgün sperm yapar.

Çok takmayin. Sabah aç karnına ceviz yiyip, Çalışmalara devam edin.:KK49:

Kızlar kusurq bakmayın bend3 buraya yaziyorm ama banada yorum yaparmisiniz. Bi arkadaş duzen lab. Fazla deger gosteriyolar dedi aklm karıştı:/
20181117_172129.jpg

Canim ben hikayemi kisaca anltym.Benim esimde varikosel vardi ameliyt oldu.1 Agustos ilk teste ameliyat oncesi yani topl.3 milyon sperm cikti.Tbi ben İlk testini vermeden once keci boyn.kurune baslmstm.Test vericek diye biraktim 2 hafta icmedi.Testini yaptrdi biz sok olduk.Tupten baska careniz yok dedi doktor.2 hafta sonra baska bir hastanede test yaptirdik 19.6/Toplmada cok sukur hemen ameliyat oldu.Ve sonrasi keci boynuzu kuru devam Nondo x v klomen caksir suyu kendim kaynattim bal polen ari suru caksirli ve uzum cekirdgi karisimi Beslnmye dikkat .3 bucuk ayin sonunda test verdi.Gectgmz cumartesi 38.4 Tam 2 ye katlnmis degerler.fakat ileri hizda degisiklik yok 15 yerinde harektli 5 .Simdi keci boynuzu kurunu biraktim 5 ayi askin icti zaten .Her aksm 1 bardak taze siklms havu suyu .Eve geldgmz gbi taze sklmis nar suyu 1 bardak Gece iciyor havuc suyunu .Ve Kendim hazirladm bal keci boynuzu pekmezi uzum pekmezi az ve olculu findik ceviz uzum cekirdegi caksir zencefil corek otu 1 tatli kasigi yiyor .Her sabah bal polen ari sutu ve z.yagnda beklms incir.1 ay da havuca davam canim hizi artirdigi soyleniyor .Sizin degerleriniz iyi fakat sinirda .Destek almak sart .Rabbimin vardir bir elbet sabir dus edip bekleyecegiz.İyi ki kisa dedim yalniz ....

Canim ben hikayemi kisaca anltym.Benim esimde varikosel vardi ameliyt oldu.1 Agustos ilk teste ameliyat oncesi yani topl.3 milyon sperm cikti.Tbi ben İlk testini vermeden once keci boyn.kurune baslmstm.Test vericek diye biraktim 2 hafta icmedi.Testini yaptrdi biz sok olduk.Tupten baska careniz yok dedi doktor.2 hafta sonra baska bir hastanede test yaptirdik 19.6/Toplmada cok sukur hemen ameliyat oldu.Ve sonrasi keci boynuzu kuru devam Nondo x v klomen caksir suyu kendim kaynattim bal polen ari suru caksirli ve uzum cekirdgi karisimi Beslnmye dikkat .3 bucuk ayin sonunda test verdi.Gectgmz cumartesi 38.4 Tam 2 ye katlnmis degerler.fakat ileri hizda degisiklik yok 15 yerinde harektli 5 .Simdi keci boynuzu kurunu biraktim 5 ayi askin icti zaten .Her aksm 1 bardak taze siklms havu suyu .Eve geldgmz gbi taze sklmis nar suyu 1 bardak Gece iciyor havuc suyunu .Ve Kendim hazirladm bal keci boynuzu pekmezi uzum pekmezi az ve olculu findik ceviz uzum cekirdegi caksir zencefil corek otu 1 tatli kasigi yiyor .Her sabah bal polen ari sutu ve z.yagnda beklms incir

Hayırlı olsun canım senin bende hamileyim diyecekmiyim konundan çok net batirliyorum bak hamilesinnn.Masallah sübhanallah Çok mutlu oldum. Peki nasıl doğal mi tedavi mi oldun.Bende ameliyat oldum eşim de bakalım bekliyorum 18 aydir
Merhabalar,

• İleri hareketli - %34
  • Hareketsiz - %54
  • Morfoloji - %5

Lütfen. Yardım yorumlar mısınız

Eklentiler

• Screenshot_20181121-142946.jpg
    Screenshot_20181121-142946.jpg
    27,4 KB · Görüntüleme: 244
  • Screenshot_20181121-142939.jpg
    Screenshot_20181121-142939.jpg
    27,4 KB · Görüntüleme: 228
  • Screenshot_20181121-142857.jpg
    Screenshot_20181121-142857.jpg
    87,1 KB · Görüntüleme: 223
Kızlar merhaba bende sizlerle aynı durumdayım yaklaşık bir yıldır bebek için uğraşıyoruz doktorlar kadında bısey bulamayınca birde erkeğin spermine bakalım diyorlar bizde aynı sizin gibi ay önce sperm analizi yaptırdık sonuçlar normal çıktı fakat gebelik olmadı sonra sora sora araştıra araştıra güvendiğim bir kadın Doğum doktoru sperm DNA hasar testı bakılsın dedi testı verdi eşim.Sonuç bir geldi %75 DNA hasarı varmış.zaten hamile kalabılmek için spermlerin en fazla %20 si hasarlı olmalıymış.%20 den fazla hasar olursa gebelik olma ihtimali çok düşükmüş.bence DNA hasar testi yaptırmadan kesinlikle tüp bebek veya aşılama yaptırmayın.sperm Dna hasar normal aralıktaysa sperm sayısı çok önemli değil dedi üroloji profesorü

Hayırlı olsun canım senin bende hamileyim diyecekmiyim konundan çok net batirliyorum bak hamilesinnn.Masallah sübhanallah Çok mutlu oldum. Peki nasıl doğal mi tedavi mi oldun.Bende ameliyat oldum eşim de bakalım bekliyorum 18 aydir

Cok şükür hamileyim. 2 sene dolmuştu evleneli.
Aşılamayla oldu. %15-%20 şans oranı olduğu söylenen aşılamayla hamile kaldım.
Yani demem o ki, gercekten imkansız diye bişey yokmuş. Sana da nasip olur, seninde yüzün güler, yuvana mutluluk getirir inşaallah.

Ne ameliyatı oldun ?

Lütfen. Yardım yorumlar mısınız
Canim merhaba degerler kotu degil sayi hareket iyi .Fakat Hacim biraz yuksek 8 bununla alakli blgm yok sorun degildir.Varikosel etkilemmis masallh degerlri benim esimde .3.8mm reflu ile ameliyat oldu.Degerler cok kotuydu tbi.Sizde bi sknti yok istersen bi hormon yaptrblrsin bide ameliyat olursa eger esin mikrocerrhi olmasini tavsiye ederim.

X