Eşimin Sperm Test Sonucu ? Normal midir ?

maviay34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2017
55
25
Yaklaşık 9 aydır evliyiz , nişanlılığımız 1 yıl sürdü her ay düzenli ilişki yaşadık her ay düzenli de norlevo hapı kullanmıştım ayda 1 kezden fazla kullanmaın yazıyordu hapın üzerinde bizde ayda bir ilişkimiz oluyordu.
Şimdi evliyiz 9 ay geçti ve bu ay bebek düşündük ama ilk denememizde malefes hüsran, eşim bugün sperm testi yaptırdı sonucu sizlerle paylaşmak istedim,umarım gebe kalmamda bir sorun olmaz çok tedirginiz kadınlarkulubünü hep takip ederdim ama hiç başıma bir sorun gelceğini bilmezdim aranıza hoşgeldim.
Sperm sonucu

Son düzenleyen: Moderatör:
sonuçlar çok iyi. ilk aydan neden hemen olmuyomuş havasına girip test yaptırdınız
İlaç kullandığım için kendimden de şüpeleniyorum umarım bir aksilik çıkmaz, doktor ilaç kullanman bir sorun teşkil etmez demişti ama bilmiyorum 2. yi deneyeceğiz bu adetten sonra, yumurtalama dönemini nasıl belirliyoruz adetimden kaç gün sonra yumurtlama dönemine girmiş oluyorum peki.

Esinin sonuclari gayet iyide sen her ay o norlevoyu kullandin icin yumurta rezervin bozulmus olabilir dogum kontrol hapi kullansaydin keske o bile norlevodan daha ii

Esinin sonuclari gayet iyide sen her ay o norlevoyu kullandin icin yumurta rezervin bozulmus olabilir dogum kontrol hapi kullansaydin keske o bile norlevodan daha ii
doğum kontrol hapınıda hergün düzenli içmek gerekiyor diye biliyorum ama onada pek bulaşmak istemedik,inşallah bir sorun teşkil etmez hap başımıza , aksi gibi yüzümde ki sivilceler yüzünden de aknetrent kullanmıştm ilacı kestikten sonra 6 ay boyunca hep korunduk ve garanti olsun diyede 2 ay fazladan bekledik, bilmiyorum ilaçlar umarım yumurtalıklarıma zarar vermemiştir, gebelikten önce bir doktora gittik ultrasonda doktor yumurtalıkların sağlam birşey görünmüyor demişti ama ultrasondan belli olurmuki ilaçların zararı felan.

doğum kontrol hapınıda hergün düzenli içmek gerekiyor diye biliyorum ama onada pek bulaşmak istemedik,inşallah bir sorun teşkil etmez hap başımıza , aksi gibi yüzümde ki sivilceler yüzünden de aknetrent kullanmıştm ilacı kestikten sonra 6 ay boyunca hep korunduk ve garanti olsun diyede 2 ay fazladan bekledik, bilmiyorum ilaçlar umarım yumurtalıklarıma zarar vermemiştir, gebelikten önce bir doktora gittik ultrasonda doktor yumurtalıkların sağlam birşey görünmüyor demişti ama ultrasondan belli olurmuki ilaçların zararı felan.
Ultrasonda anca kist miyomgibi bulgulari gorur onun icin hormon testleri var norlevo adet duzensizligi yaptigi icin o yuzden dedim adetinin 3. Gun hormon testleri var onlar yaptir bide 21. Gunu progesteron hormonuna bakiliyor zaten dr gerekeni soler

Son düzenleyen: Moderatör:
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar , yumurtlama dönemimi nasıl bulacağım adetten kaç gün sonra en verimli zaman olur

X