Eşimin yalanları ve değişkenliği

Angela

Corpse Bride
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2019
1.459
1.539
43
Görümcenin bize Almanya’ya gelin demesiyle iş var demesiyle geldik .Aslında planlarımız değişikti ,kendi evimiz vardı eşyalarımızı yenilemiş .İkimizde çalışacak ve geçinecektik .Ben en başta istemedim yeni evliyiz birbirimize alışma süreci .Görümcenin huyunu bilmiyorum .Beraber çalışcaz mesafe iyidir diye düşündüm .Ayrıca ev kirala eşyadır bir sürü borca gircez diye istemedim .Fakat eşimin ısrarları her şey çok güzel olacak bak göreceksin .İkimiz orda çalışırsak çok iyi duruma gelcez vs .Her neyse geldik ev tut depozito eşya yok ikinci elden ihtiyaçların bir kısmını aldık .İşe başladık eşim eniştenin yanında bende görümceyle .Aklıma gelen başıma geldi ,evliliğimize planlarımıza müdaheleler .İpler koptu görümceyle tartıştık işi bıraktım .Aylardır işsizim eşim aranız düzelecek özür diler vs oyalayıp durdu .Ben bu saatten sonra olamayız dedim .Eşim dışarda çalışıyor malum Avrupa’da hava şartları iki aydır oda işsiz .Evde hâla çamaşır makinesi elektirik süpürgesi yok .Bildiğiniz taş devrini yaşıyorum .Parasızlık görümceye büyüyen borçlar sıkıntılar .Benimde psikoloji yerlerde ağlama krizleri ,cinsellikten uzaklaşma .Geçen ay bu ayın başında işe başlarım .Seni Türkiye’ye gönderirim ,psikiyatriye git babanla ablanı gör kendini toparla .Ordan Bulgaristan’a geçeriz nasıl olsa evimiz var eşyalarımızı yeniledik .Annem seni yanına işe aldıracak bende iş bulurum mesleğim var ,afedersiniz s...rim Almanya’sını dedi .Böyle bir karar aldık .Ay başı oldu işe başlamadı evde beni gönderecek para yok ,dün görümceye gitti kahve içmeye .Senden borç alıyorum ,işsizim zaten burda tek çalışmakla olmuyor .Mayıs ayında döncem demiş .Görümcemde şok olmuş .Güya bir markette işçi arıyorlarmış onu söylemiş .Ben dedim kaç aydır evdeyim işsizim şimdimi aklına geldi ,bir karar aldık şimdi yine başkalarının yönlendirmesiylemi hareket edicez falan kavga ettim .Tamam sen kafanın dikine git çalışmaya başlayım göndercem Türkiye’ye ordan evimize geçersin ,bende bir kaç ay borçları öder dönerim dedi .Ama sitemle,bir taraftan da beni manipüle etmeye çalışıyor .Neymiş burda bir kaç senede para biriktirirmişiz ,Bulgaristan’da öyle bir imkanımız olamazmış .Bende çocuğum yok evimiz var ikimiz çalışır geçiniriz bıktım senin Avrupa sevdandan dedim surat asık yattı uyudu .Düşün düşün neden sürekli fikirleri değişiyor bir karar aldık milletin lafıyla hareket ediyor diye düşündüm .O an telefonunu kurcaladım bakalım görümceyle mesajlaşmalar ne diye bakmak istedim .Mesajları okuyunca şok oldum .Eşim ondan borç istemiş oda bende de bitiyor bu defa son .Bir firma var gitsin konuşsun işçi arıyorlar destek olsun yazmış .Yani eşimin anlatmasıyla evine kahve içmeye gidince kendi söyleyince gideceğimizi bahsetmemiş iş konusunu görümce .Ayrıca kendi firmasıyla alakalıda iş olduğunu söylediğini demişti ,öyle bir şeyde yazışmamışlar .Anlıyacağınız eşimin yalanını yakaladım .Zaten sıkıntılardan dolayı benim sinirlerim çok bozuk ,ikinci evliliğim yaşamadığım sıkıntıları yaşadım .Psikolojim bozuk cinsellik o istiyor ben istemiyorum ,zorla bir nevi yaşıyoruz bir şeyler .Planlar değişti yine burda çalışma evde alınacak bir sürü eksik büyüyen borçlar .Nasıl mücadele edicem bilmiyorum .Birde eşimin yalanları eklendi Olaya hepten koptum .Şimdi uyuyor kalksın büyük ihtimalle baya bir kavga kopcak.Obsasif kompozif bozukluğum var elde çamaşır yıkamak sıkma kurutması dert ,kendimi iyice saldım .Cinsellikten soğudum ,bir çok doğal ihtiyaçlarımı alamaz oldum .Türkiye’ye gidince annemden kalan ufak bir miras parası var ondan çekip eksiklerimi alacaktım .Güzel bir psikiyatriye çıkacaktım .Artık bazı şeylerle baş edemiyorum .Ordan evimize geçecektim eşimde bir kaç ay burda çalışıp görümceye olan borçları verecek dönecekti .Bende o gelene kadar fabrikada işçi arıyorlarmış oraya başlıcaktım ,kaynana iş bulmuş fakat onada sıcak bakmıyorum .Görümceyle yaşadıklarımdan sonra .Fakat şimdi değişen plan ve eşimin yalanı .Kızlar yorumlarınızı bekliyorum.Kafayı yemek üzereyim.

Baştan niyetin yoktu, Malesef de tutunamadınız. Böyle gitmez 😐 acilen oturup bir yol cizmeniz lazım.
Gerçekten öyle oldu .Yolumuzu çizmiş anlaşmıştık .Şimdi eşimin fikri değişti üstelik yalan söylemeye kadar vardırdı işi .Üstelik tamam senin dediğin gibi olacak diyor fakat surat yapıyor ısrar ediyor bir taraftan .Nasıl olacak bilemiyorum .Değişkenliği beni sinir ediyor .

Gerçekten öyle oldu .Yolumuzu çizmiş anlaşmıştık .Şimdi eşimin fikri değişti üstelik yalan söylemeye kadar vardırdı işi .Üstelik tamam senin dediğin gibi olacak diyor fakat surat yapıyor ısrar ediyor bir taraftan .Nasıl olacak bilemiyorum .Değişkenliği beni sinir ediyor .
görümcenizin yanındaki işten çıktıktan sonra başka işe girmeyi düşünmediniz mi? Keşke başka bir işe girip evinizi yolunuzu ayırsaydınız ya...

tüm bu anlattığınız sıkıntılardan bağımsız olarak, keşke biraz dişinizi sıkıp birikim yapsanız... benim Avrupa’da bir şansım olsa onu sonuna kadar kullanırdım inanın...

Eşinizle konuşun, kararının arkasında dursun. Olmuyorsa olmuyordur zorlamanın alemi yok. Sıkıntıyı siz çekiyorsunuz. O kadar meraklıysa o yıkasın çamaşırları.

görümcenizin yanındaki işten çıktıktan sonra başka işe girmeyi düşünmediniz mi? Keşke başka bir işe girip evinizi yolunuzu ayırsaydınız ya...

tüm bu anlattığınız sıkıntılardan bağımsız olarak, keşke biraz dişinizi sıkıp birikim yapsanız... benim Avrupa’da bir şansım olsa onu sonuna kadar kullanırdım inanın...
İş aradım tabiki maalesef dil sorunu oluyor ,yine bir tanıdık torpili lazım malum .Kursa gitmeye çalıştım .Pandemiden kapalı ,öylece kaldım .

Başkalarının aklıyla yola çıkarsan yolsuz kalırsın diye bir söz var. (uydurmuşta olabilirim)

Eşinizde iş yok, sizde çok çabuk manipüle oluyorsunuz sanırım.
Ama ben olsam Türkiye'ye dönmezdim, burada işler daha karışık çünkü.
Dil öğrenmeye çalışsanız, kendinize iş baksanız olmaz mı?

Bence kendinize ve eşinize şans verin.oralara kadar gitmişsiniz çalışın ve tutunun.Gurbete gidip sıkıntı çekmeyen mi var.görumceye olan borcu kapatıp bağınızı koparın.yolunuza bakın derim.
Bu kadar sıkıntı yaşayacağımı bilemedim .Gerçekten çok zor ,hayat pahalı sigara fiyatları 7 Euro kiralar yüksek .Eşya desen uçuk fiyatlar .İkinci elden alsan dahi yine döküntü bozuk eşyalara para istiyorlar .6 ayda psikoloji yerlerde .

Başkalarının aklıyla yola çıkarsan yolsuz kalırsın diye bir söz var. (uydurmuşta olabilirim)

Eşinizde iş yok, sizde çok çabuk manipüle oluyorsunuz sanırım.
Ama ben olsam Türkiye'ye dönmezdim, burada işler daha karışık çünkü.
Dil öğrenmeye çalışsanız, kendinize iş baksanız olmaz mı?
Türkiye’ye ben ailemi ziyaret için gidecektim .Bulgaristan’da evimiz var ,orda iş imkanı var planımız geri dönmekti .Dil işine gelince kursu düşündüm .Pandemiden dolayı kapalı .

Almanyadan sonra Bulgaristana gitmek niye onu anlamadim. Biraz sert olucak ama esinizde 8s yok. Insanda bir yasama plani olmali. Kendi hedefleri yok mu hep kardesinin yönlendirmesi ile iş yapiyor. Siz bu kadar yiprandiktan sonra biraz para kazansa kac yazar. Etrafta türk market felan varsa belki is bulursunuz. En azindan dil sorunu o kadar olmaz.

Almanyadan sonra Bulgaristana gitmek niye onu anlamadim. Biraz sert olucak ama esinizde 8s yok. Insanda bir yasama plani olmali. Kendi hedefleri yok mu hep kardesinin yönlendirmesi ile iş yapiyor. Siz bu kadar yiprandiktan sonra biraz para kazansa kac yazar. Etrafta türk market felan varsa belki is bulursunuz. En azindan dil sorunu o kadar olmaz.
Zaten Bulgaristan’da yaşıyorduk daha doğrusu evimiz var orda .Kendi mesleği iş imkanına vardı .Buraya bir nevi görümcenin ısrarlarıyla geldik .Bir sürü borca girdik ,ev kira depozito bir takım eşyası derken .Hava şartlarından dolayıda kış aylarında dışarıda çalıştıkları için üç ay işsiz kalınıyormuş.Sıkıntılar iyice büyüdü .Geri dönmeyi planladık fakat şimdi yine değişti düşünceleri .Benim kızdığımda değişkenliği .

Zaten Bulgaristan’da yaşıyorduk daha doğrusu evimiz var orda .Kendi mesleği iş imkanına vardı .Buraya bir nevi görümcenin ısrarlarıyla geldik .Bir sürü borca girdik ,ev kira depozito bir takım eşyası derken .Hava şartlarından dolayıda kış aylarında dışarıda çalıştıkları için üç ay işsiz kalınıyormuş.Sıkıntılar iyice büyüdü .Geri dönmeyi planladık fakat şimdi yine değişti düşünceleri .Benim kızdığımda değişkenliği .
Bulgaristandaki eviniz açık mı hala? Hala açık ve kullanıma hazırsa siz dönün bir süreliğine, iş imkanı var diyorsunuz, çalışmaya da başlayın, Almanya’da şartlar anlattığınız kadar kötüyse eşiniz de fazla durmaz döner zaten

Bulgaristandaki eviniz açık mı hala? Hala açık ve kullanıma hazırsa siz dönün bir süreliğine, iş imkanı var diyorsunuz, çalışmaya da başlayın, Almanya’da şartlar anlattığınız kadar kötüyse eşiniz de fazla durmaz döner zaten
Evet kendi evimiz burda kiralar yüksek eşya problemi var .Orda kurulu bir düzenimiz var .Büyük ihtimalle ben döncem ,o bir iki yıl burda çalışıp daha iyi duruma geliriz desede .Benim dayanacak gücüm kalmadı .

Bence en büyük şanssızlığınız pandemiye denk gelmeniz olmuş. Normal şartlarda olsa en azından daha kolay iş bulunabilir diye düşünüyorum. Evet zor hele dediğiniz durumda psikolojinizin bozulması normal. Ama sizin yerinizde olsam oturur eşime artık başkalarının düşüncesi ve yönlendirmesi ile değil birlikte karar alarak hareket etmemizi söylerdim. Görümcenize olan borç ya da neyiniz varsa ödeyip bence almanyada kendi yolunuza bakabilirsiniz. Ya da korona azalana kadar bulgaristanda kalabilirsiniz bence. Avrupa fikri ama kötü gelmedi bana orda insana çok değer veriyorlar haklarınız da iyi olur. Sigara 7 euro diyorsunuz da annem kullandığı için biliyorum 5 küsür tl olan sigarası şimdi 15 tl.

Diliniz yok mu? Başka iş bulabilirsiniz neden görünceye muhtaçsınız ki. Burada herkes yurtdışına gitmeye çalışıyor, ben olsam gelmem. Eşiniz haklı. Bir kaç yılda kendinizi cok çabuk toparlayabilirsiniz ikiniz calisarak
Dil yok maalesef Pandemiden dolayı kurslarda kapalı 6 ayda bunalıma girdim.Üstüne hava şartlarından dolayı eşimde iki aydır işsiz .Kiralar yüksek gerçekten çok zor .

Sizi hatırladım eski konunuzu da okumuştum. Sizin en başta gitmeye gönlünüz yoktu, gittikten sonra da kalmaya gönlünüz olmadı. Hiçbir zaman ben burda kalacağım, tutunmak için elimden geleni yapacağım demediniz bence. Hep bir bahaneniz, hep bir sebebiniz, hep bir şikayetiniz var. Başka ülke evet zor kabul ediyorum ama bunu zaten göze almış olmanız lazım. Şanssızlığınız pandemi zamanı olmadı ama normal bir zamanda olasıydıkta sizin orda kalmak için çaba göstereceğinizi düşünmüyorum kendi adıma. Döneminiz bence de yararınıza olur, durmak istemediğiniz bir yerde daha fazla zorlarsanız kendinize anlattığınıza göre hastalanacaksınız sonunda.

X