Eşimin Yıllık İzni Ve Gezme Sevdası..

Niye zoruna gitmiş anlamadım. Kadın doğumdan sonra aylarca evden çıkamıyor bebeği bırakıp, kafayı yiyor da bu babalar bakmaya gelince neyin simarikligini yapıyor anlamıyorum. Sizi ve çocuğunuzu bırakıp bireysel olarak yıllık izin alıp gezip dolaşmak istemesi bana garip geldi. Hiç bana göre değil.
Herşeyi gectm banada garip gelen bu. Adamda bir Gezme sevdasidir gidiyor planı bozulunca içine dert olms
Yaa sen evlsnn onu geç.
O seni evladnn
Ben doğumdan sonra aylarca çıkamadm e den insan yüzü gormedm havalar kotuydu yne aynı ben insan deglmdm o zaman benmm hakkımm yokmudu..

Bence eşiniz bi noktada haklı. Yıllık izninde onun da her insan gibi deşarj olmaya ihtiyacı var. Ancak annenizin de dinlenmek hakkı yeni evli bide. Bu durumda izni ikiye bölmek en iyisi olurdu. Evlendikten sonra da çiftkerin arada yalnız arkadaşlarıyla görüşebilmesi gerek tabi sizin de öyle. Bana göre bu da insani bi ihtiyaç. Ama tabi ki tüm iznini de fink fink gezerek tüketemez artık çocuğuna da vakit ayırmalı bu süreçte.
İşte kilit noktası burası aslında
Esm tüm iznnde fink fink gezmeyi planlıyordu hergun hergun gezilr mi
Elbette onnda ihtyci var ama esm çok abartiyor benmde aylarca dışarı çıkamadm zamanlar oldu ben ne ypym o halde
İyi sen esni çocuğun bırak sürekli fink fink gez yok öyle bir dünya.
Senn bi evladn var neyn tribi bu

Yıllık izne çıkıyor die her gün mi gezilir yani ?
Tamam onnda ihtiyacı var ama bu kadarı fazla ve bencillik eşime kalsa evet hergun fink fink gezecekti annem planı bozdu bende aylarca cikmadm zamanlar oldu kadınlar ne yapsn o zaman illa yıllık ine çıkılıyor die her Allahm günü gezilecek mi ?

Herşeyi gectm banada garip gelen bu. Adamda bir Gezme sevdasidir gidiyor planı bozulunca içine dert olms
Yaa sen evlsnn onu geç.
O seni evladnn
Ben doğumdan sonra aylarca çıkamadm e den insan yüzü gormedm havalar kotuydu yne aynı ben insan deglmdm o zaman benmm hakkımm yokmudu..
Yok, çocuklar annenin çünkü. Babanızın evinden getiriyorsunuz. Şu an tam tersi olsa, siz yıllık izin almış olsanız çocuğu yine annenize ya da bakiciniza bakıp tatil mi yapacaktiniz mesela? Bir kere onun gönüllü olması gerek çocuğuyla vakit geçirmek için. Normalde nasıl, ilgileniyor mu hiç?

bebegin kac aylık izin süresinin yarısında sabahları annene bırakır esinbebegi . ogunlerde kendi gezer.bir kac günde kendi bakar annende dinlenir

Onun derdisadece gezememesi kendi gezemediği için canı sıkıldı ve seninkini de sıkmak için anneni kullanıo şu an yoksa herşeyin garkındadır emin ol erkekler bencil işte hiç umursama he de geç

Yok, çocuklar annenin çünkü. Babanızın evinden getiriyorsunuz. Şu an tam tersi olsa, siz yıllık izin almış olsanız çocuğu yine annenize ya da bakiciniza bakıp tatil mi yapacaktiniz mesela? Bir kere onun gönüllü olması gerek çocuğuyla vakit geçirmek için. Normalde nasıl, ilgileniyor mu hiç?
Normalde çok ilgilidir ama bu sefer neden böyle ypti anlayamadım ve cozemedim

bebegin kac aylık izin süresinin yarısında sabahları annene bırakır esinbebegi . ogunlerde kendi gezer.bir kac günde kendi bakar annende dinlenir
10 aylk canm benm anlamadım diorm ya bu kadar mı Gezme sevdali olunur ? Sen evliisn bir tane çocuğn var neyn sevdası bu annem alsadi çocugu 7 gün boyunca beyefendi orda burda fink atacaki

Yengeç erkeği tavsiye ediyorum git desen de gitmiyo evden, bekar kadınlara duyurulur

Konuya gelirsek, haklısın, normal zamanda da sizsiz geziyomus zaten pazarları, bu detayı herkes atlamış, adam zaten normalde de ailemle gezeyim bu pazar da diyen bir adam değil ki, senin hiç iznin yokmuş çatla o zaman

Valla ben normalde öyle gezmeyi seven biri olmama rağmen yoruldum diye yıllık izin alıyorsam ve sadece tek gün iznim olsa bakıcı baksın ben de azıcık kendime zaman ayırayım derim yani. Bence eşiniz bakıcı olsa böyle olmazdı demeye çalışmış size ama siz anneniniz olduğu için biraz alınganlık göstermişsiniz. Açıkçası eşinizi de biraz anlamaya çalışmalısıniz bence. Şahsen eşimin tatil günlerinde bazen ben de kendi kendime zaman geçiriyorum tabi eşim de öyle. Herkesin kendine ait zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Evet 7 gün gezsin demiyorum tabi ama iki gün bile kendine ayıramayan birinin laflarına da bu kadar alınmayın bence. Sevgiler

Keşke benimki de biraz meraklı olsa bıraksam evden çıkmaz sürüklüyorum.

Bana göre evli bi erkek izin kullanacak şekilde sürekli sürekli uzun süreli karısı olmadan gezemez. Yani birlikte gezmenin yollarını arasa daha iyi olurdu.

Annene bakıcı parası vermediğinizi, başka bakacağı çocuk parasından alıkoyduğunuz için para verdiğinizi, bakıcı parasının 1 500den aşağı başlamadığını bi idrak ettirmeniz lazım. 650 lira verip vir vir yapmasın.

650 gibi komik bi rakama çocuğu en güvenebileceğin insana baktırıyor. İnsanlar kendilerine yapılan iyiliklerim hiç farkında değil.

Bence eşinizin izninde dışarı çıkıp biraz gezmek istemesi çok normal. Bütün hafta evde oturup , bir anne gibi çocuğa bakmasını bekleyemezsiniz, erkeklerin yapısı öyle değil. Biri yazmıştı, bu 1 haftanın 2 3 gününde anneniz tam gün baksaydı yine keşke, o da o günlerde çıkardı.

Bence eşinizin izninde dışarı çıkıp biraz gezmek istemesi çok normal. Bütün hafta evde oturup , bir anne gibi çocuğa bakmasını bekleyemezsiniz, erkeklerin yapısı öyle değil. Biri yazmıştı, bu 1 haftanın 2 3 gününde anneniz tam gün baksaydı yine keşke, o da o günlerde çıkardı.
Eşimin istedi hergun hergun olması hem evli adamn sürekli gezmesi mantıklı geliyor mu size ?

Hani şu Konyada acı acı kuzeyden esen rüzgarda çocuğu teyzenize götüren annenize söylemediginizi birakmamistiniz :) biraz zor mu memnun olan birisiniz acaba. Erkeklerden bir kadin anaçlığı, çocuk bakımında marifet ve hatta bundan zevk almasını bekliyorsaniz yanlış yapıyorsunuz.
Siz yıllık izninizi evde gecirseniz belki esiniz kadar rahatsiz olmazsınız. Bence evinizde oturup cocugunuza bakın. Annenizden,kocanizdan,annenizin kocasindan sikayet edeceginize oturun bakin,sizin gozetiminizde buyusun çocuk. Yillik iznini de beraber gecirmis olursunuz

Eşimin istedi hergun hergun olması hem evli adamn sürekli gezmesi mantıklı geliyor mu size ?

Ada'mın evli olması ve gezmesi arasındaki bağlantı ne

Ben de evde bunalıyorum

Tatilde evde oturacağıma işe gitsem daha iyi diyorum

Evde çocuk bakmak zor bir iş bir de alışkın olmayan Ada'm için daha zor

İzin alırken dinlenip gezeceğini düşünmüş ve hiç gezememiş

Anneniz de haklı ama keşke bir iki gün Ada'ma da gezme imkanı tanısaydınız

Çocuğum yok bana burdan adam haklı geldi. 1 sene boyunca çalışıp hepi topu 20 gün tatilimiz var onda da eve tıkılı kalmak koymuştur tabi. Gönül ailecek birlikte tatil yapmayı ister ama sizin işten dolayı bu imkan da yokmuş, 1 hafta gitseydi biyerlere ona da değişiklik olurdu. Bakıcı eşin izinli o baksın diyemez elbet anneniz de haklı ama çözüm başka bir bakan bulmak.

Yıllık iznimin tamamını evde çocuk bakarak geçirsem çok agresif olurdum ben de. eşim evde olacaksa , gündüz için bakıcı ayarlayıp bir kaç gün hiç değilse giderdim biryerlere. Hasta olmasa çocukla giderdim

Evliyken bu derece Gezme merakı normal mi

Evli olunca noluyor? Niye gezmek istemesin ki ben anormal bısey göremedim ve haklı. Evet annenız degılde bakıcı baksaydı gezebılırdı belkı, dogru soylemiş.

Ha çook gezmek isteyen, hep kendıne vakıt ayırmak isteyen ınsan nıye cocuk sahıbı olur? Onun cevabı sende.

650 ye cani gibi bakacak birini bulursa hic durmasin yeni bakici bulsun bence...istedigini yaptirir ama bulabilirse

Eşim bu hafta yıllık iznini kullandı (20 gün yıllık izinleri ama parça parça kullanıolar .7 gün kullandı .
Bende çalışıyorm 3 ay oldu işime başlayalı . benin yıllık iznim bu sene yok . seneye 7 gün sadece oda orada tek sorumlu ben olduğum için.
Bebeğime annem bakıyor. annemde yeni ikinci evliliğini yaptı. Evlendi , ogluma bakmaya başladı zaten.
Eşim yıllık izinde bende yokum tabi sürekli gezerim dolaşırım oraya giderm buraya giderm deyip duruyordu bana nasıl bir Gezme merakı vardır bende anlamadım.
Annem ise , eşim yıllık izne ayrılınca, dinlenmek istediğini söyledi.
Yine gelir giderm bende biraz eşime kendime vakit ayırıym dedi. Evinin düzenini kuramadim dedi.
Anlicaniz ogluma babası bakacaktı.
Tabi eşim bayağı bozuldu çünkü oglumu z elini kolunu bagliyacak beyefendi gezemeyecek ya onun derdinde :KK14:
Salı günü oğlum hastalandı grip oldu ateş öksürük cuma gününe anca toparladi yavrum
Bu arada annem sabahları gelip oğlumun kahvaltısını yaptırıp uyutup çıkıyordu.
Öğleden sonrada eşim çorbasını içir ip oyaliyordu ben gelene kadar.
Böyle böyle geçti bir hafta tabi hasta olunca havaların tadida yok. Hiç bir yere çıkaramadı oğlumu size bugün ki tartismayi yazıyorum.
Eşim : yıllık izne ayrıldım bir haftadır evdeym hiç bir yere cikmadm !!! cikamadm bir cumaya gittm geldm
Ben : iyide hayatm. İlla yıllık izndesn die herghergun çıkıp gezmen mi gerekiyor annemde kendine göre haklı o kadiinn da dinlenmeye ihtiyacı var üstelik yeni evlendi sen gezeceksn dolasacaksn dıe kadın senn izninde senin çocuğuna bakmak Zorunda değil ki. O senn evladn bakacaksın diğer izinlernnde de bakmak zorunda degl sen varsın basnda .
Eşim : bakmadı zaten !! O zaman nie para alıyor annen bakmasn o Zaman benim cocugma ( annem ben ise girme den başkasının çocuğuna 650 TL e bakıyordu ise girerken biz dedik anne sen benm ogluma bak orda aldığını bi verelm die esinn emeklisne bir yıl var bir yıldan sonra zaten parada almicak ) eşim bunu başıma kakti hemen !!
Ben : annem para alıyor dıe senn kolen mi ? O kadının dinlenmeye hakkı yok mu iyi o zaman sen bir senedir çalışıyorsun die izninde gez dolas hergun sennn Gezcn die annemde baksn çocuğa bu mu istediğin zoruna mı gitti çocuğuna bakmak evde. bu duruma alissan iyi edersn butun izinlernde sen bakacaksın oğluna dedim.
Çok sinirlendm o lafina
Eşim : benm gezmeye hakkm yok mu evlyiz die her yere birlikte mi gidecez benm eşim dostum akrabam olamz mi bakıcı olsaydı benm iznimde nasıl da bakıyor !! Vs vs söylenip duruor
Adam bildiğinnz iznnde gezemediginin derdine düşmüş.
Yahu sen evlisn artk sürekli nereyi gezeceksn ? Bekar deglsn ki o senn evladn tabiki bakacaksın nie zoruna gidiyor ki
Normalde sadece pazarı var eşimin tatil günü
Onu da ben demesem bize ayırmaz bile gider kendi başına gezer dolaşır keyfine göre..
Ben diyorum da öyle herşey benm dememle. Bir bıraksam kendi hâline bize de vakit ayırmaz
Ama şu yıllık izin konusu ve anneme öyle laf söylemesi çok canımı sıktı :KK43: 1 senedir calsyrmsda hakkı yokmyms hala zirvalayip duruor
Annemde birşey yansitmadm napacagimi sasrdm ben artk
İzninde bende yokum zaten kafasına göre gezmeyi dolasmayi planlar ken böyle oldu smdide başıma kakiyor
Yahu herşeyi geç sen evliisn hergun hergun nereyi gezeceksn
Ben eşime karşı nasıl bir tavır sergilmelym bu konuda napmalym işin içinden çıkamadm

Bakın birbirinizi bu kadar rahatsız etmeye değmez. Esinizinde elbet gezmeye hakkı var neticede çalışıyor. Bukadar yuklenmeyin eğer anneniz sikayetciyse başka birini bulun bakıcı olarak ve eşiniz için belirli günler planlayin. Tatil gunlerinizi dönüşümlü olarak denk getirmeye çalışın.

X