Eşimin Yıllık İzni Ve Gezme Sevdası..

Zorla olan adamin yalniz kalmak istemesi.
Gidin gezin yalniz keyif alicak misiniz cok sacma iki tarafta izinli biri evde biri gezmede.

Bilet otel tur vize hersey ayarlanir sondakika birininki iptal olur digeri gider bunu anlarim

Ama bunda anladigim sadece gitsinnnn
kabul etmek zor ama dunyada bir olgu var. kadinlar , arkadaslariyla tatile cikarlar. ben bir cok kez yaptim, ve bu sekilde tatile giden bir cok kadin arkadasim var. hepside mutlu evliligi olan insanlar benim gibi.
benim hayatim sadece esimden ibaret degil, arkadasimlada tatile cikabilir, vakit gecirebilir ve keyif alabilirim.

kabul etmek zor ama dunyada bir olgu var. kadinlar , arkadaslariyla tatile cikarlar. ben bir cok kez yaptim, ve bu sekilde tatile giden bir cok kadin arkadasim var. hepside mutlu evliligi olan insanlar benim gibi.
benim hayatim sadece esimden ibaret degil, arkadasimlada tatile cikabilir, vakit gecirebilir ve keyif alabilirim.

Ve çocuksuz tatil ile ailecek çocuklu tatil çok farklı

Çocukla tura gitmek mesela daha zor hatta bence imkansız bile olabilir küçüklerse

Kimsenin hayati esinden ibaret degil . Ama arkadasindan da degil.

Bulusun arkadaslarinizla sinemaya alisverise gidin kahve icin agda partisi yapin ama tatilimi kocami bebemi evde birakip arkadasimla gecirmem. O tatil degil zehir olur
Hangi dunyada var bu olgu mutsuz evlilikler dunyasinda mi ? Cocuklarla olmuyosa hastalik yemek problemse onlari birakip esle gidersiniz .

Hatta arkadasiniz olmasa yine tek gidersiniz cunku o es sizle gelmez

Ben eşime gezmesn yada gezemessn demedmm evli insan gezemez gibi bir yorumda yapmadım
Evli insanın bu derece Gezme meraklisi olup sürekli plan yapması mantık limi die sorumu dile getirdim
Sürekli plan yapıyor mu bilemem ama 1 hafta yıllık izni için plan yapması normal.

Kimsenin hayati esinden ibaret degil . Ama arkadasindan da degil.

Bulusun arkadaslarinizla sinemaya alisverise gidin kahve icin agda partisi yapin ama tatilimi kocami bebemi evde birakip arkadasimla gecirmem. O tatil degil zehir olur
Hangi dunyada var bu olgu mutsuz evlilikler dunyasinda mi ? Cocuklarla olmuyosa hastalik yemek problemse onlari birakip esle gidersiniz .

Hatta arkadasiniz olmasa yine tek gidersiniz cunku o es sizle gelmez

Biraz fazla sert değil mi yorumunuz

Belki yılda üç beş tatil yapıyordur o arkadaş

Biri arkadaşla biri eşle biri aile ile vs vs

Geçen görümcemin eşi 3-5 gün tatile tura gitti eşim de gidecekti ama ayarlayamadı işi

Ben gidebiliyor muyum gidemiyorum ama gidilir mi gidilir

Herkes ortamına göre yaşıyor şartlara göre eşimsiz sinemaya gitmem olağan ise tatile gitmem de olağan olabilir

Burda olay bir kayınvalide olsa acaba durum yine aynı mi olurdu..eşiniz haklı anneniz bir ücret alıyorsa her türlü bakmak zorunda bence..siz eşinize biraz fazla yükleniyor gibisiniz.

Biraz fazla sert değil mi yorumunuz

Belki yılda üç beş tatil yapıyordur o arkadaş

Biri arkadaşla biri eşle biri aile ile vs vs

Geçen görümcemin eşi 3-5 gün tatile tura gitti eşim de gidecekti ama ayarlayamadı işi

Ben gidebiliyor muyum gidemiyorum ama gidilir mi gidilir

Herkes ortamına göre yaşıyor şartlara göre eşimsiz sinemaya gitmem olağan ise tatile gitmem de olağan olabilir

3 asagı 5 yukarı söylediğimiz şey aynı.
Siz gidebilseydiniz gidicektiniz ama burda eşte izin alıyo evde eşi tatile gidiyo .

Arkadaşlarla tatil yapılır ama birlikte yapabilecek durum varken " özellikle" ayrı yapılıyosa benim yorumum değişmez.

Birlikte herşeyi ayarlayıp diğer tarafınki bi şekilde iptal oluyosa diğeri gitsin tabiki ama bile isteye çok saçma.

Çocuklu farklı demişler sizde demiş olabilirsiniz arkadaşım 3,5 yaşında çocuğuyla heray dünyanın biyerine gidiyo gece hayatı olan yada merak ettikleri yerleri çocuktan önce gittiler şimdi çocukla gidilebilicek yerlere gidiyolar . Herkes aynı şeyi soruyo çocukla zor olmuyo mu ? Bazen biz ona bazen o bize uyuyo diyo bu cevap yeterli bence

Adamın bikaç güne ihtiyacı var bence. Adama sürekli sen evlisin artık böyle yapamazsın diyosanız da burda sürekli yazdığınız gibi. Ee yeter be evliliğine diyebilir. Ben derdim heralde. Evlenince noluyo gezme yerlerini mi kapatıyorlar evlilere ya da eşe mi yapıştırıyorlar. Biraz alan verin bence.

Eşine ilan vermek istediğini civarda ki bakıcı fiyatlarını araştırdığını 1200 ₺ den aşağı bulamayacağınızı ısrarla söyleyin. Bu durum da anlar hatasını umarım. Baba olmak ne kolay ya hasta çocuğunu izin gününde bırakıp gezmeyi düşünmek bile bir annenin canını acıtıyor iken babalara yük geliyor

İzin de die hergun gezip dolaşması mi gerek ?

Hergün değil bir gün bile çıkamamış adam , yıllık izinde evde çocukla oturma düşüncesi kadın olarak bana bile ultra sıkıcı geliyor, bir de her izninde bakacaksın çocuğa gibi laflar da kullanmışsınız olmamış yani pek.

Dediğim gibi tabiki tercihim eşimle gitmek olur tatile gezmeye vs ama eşim izin alamıyorsa neden evde oturmak zorunda olayım ki? İkiniz de sinirle sert cümleler kurmuşsunuz aslında. anneniz haklı yeni evlenmiş eşiyle vakit geçirmek istiyor tamam ama başkasının çocuğuna bakacak olsa diyebilir miydi madem izin aldı eşin baksın diye? Sen haklısın annen açıkça söylemiş biraz ara vermek istediğini , eşin haklı hepi topu 1 hafta izin almış evde kalakalmış. Sakince konuşup çıkar yol bulabilirmişsiniz aslında fazlaca gerilmişsiniz sinirle edilen laflar yüZünden.

Valla bana göre eşin haksiz. Annen de biraz dinlemekte haklı. Hatta sabah gelip kahvaltı yaptirmasina bile gerek yokmuş. Esin ne ise yariyor baba ya sözde. Gezmeyiversin. Adam calisip kadin tatilde olunca zaten aynen de böyle oluyor genelde.

Ben esine hak verdim, istesen ikisini de memnun edecek bir cozum bulabilirdin. Mesela sen kahvaltiliklari hazir ederdin , oglene de bi corba yapardin, esin 2ye 3e kadar bakardi, annen de bu arada yarim gun izin yapmis olurdu, sonra esin aksam gezerdi. Izin almis insanin kendine vakit ayirmak istemesi kadar dogal bir sey yok, gezmeyi seviyorsa oyle dinleniyorsa gezcek tabi ki. 7 gun her gun mu gezcek diyorsun da 7 gun cok mu, yillik izin bu sonucta. Planlar yapmis hayaller kurmus hicbiri olmamis, bir hafta evde oturup cocuk bakinca anneler bile bunaliyor kaldi ki baba. Bu sekilde hem cocugu sorumlulugunu almis anneni biraz dinlendirmis olurdu hem de planlarini yapardi. Sen esinin duygularini cok umursamamissin o da seninkini umursamayarak soylenerek acisini cikarmis.

Cocugunuza bakmak bu kadar problemse dogurmayin yahu. Ya da calismayin. Hikaye de herkes haksiz bence. Anneniz madem parasini almayi biliyo pasa pasa bakacak. Ayni seyi kaynana yapsa eminim bu kadar anlayisli olurdunuz. Adamin yilda bir tatili var burnundan getirmissiniz. Ayrica evet eslerin ayri plan yapmasi cok normal noluyo evlenince yapisik gezeceginize ant mi iciyosunuz??

Yalnız annesi ayrıldığı yerde de 650 tlye bakıyormuş. Demek ki orda ücretler öyle. Küçük yerlerde zaten çok olmuyo ne yazık ki.

Evli bir insanın gezme merakı normal mi demissiniz ya çok ilginç geldi. İnsan evli diye gezmeyecek mi ya da arkadaslariyla plan yapamayacak mi? Eşiniz için hayal kırıklığı bir tatil olmuş. Biraz anlayış bence. Hem kendinizi de uzmemis olursunuz.

Ben eşimi de seni de haksiz buldum. Ama seni biraz daha fazla haksız buldum.

Sürekli yıllık izinde gezme meraki, gezmek istemesi doğru mu diye sormussun. Sanki adam tek başına yurtdışı turlarina, tatile falan gitmek istiyormuş gibi söylüyorsun adam adam topu topu bikac gün kafasina göre dinlenmek, arkadaşlarıyla takılmak, çalışırken yapmadığı şeyleri yapmak istemiş. Çalışan herkesin kendine göre tatilini iznini değerlendirme şekli vardır ve hakkidir. Sen kocani hiç sevmiyorsun galiba, insan iznini istediği gibi kullanıp calismanin stresini biraz atmayı hak ediyor ve bunu butun hafta eve bağlanıp çocuk bakarak geçirmek eziyet olmuş resmen. Burnundan getirmissin.

Bir de üstüne alissan iyi edersin bütün izinlerinde çocuğa bakacaksın demişsin. Benim eşim olsa ve benim iznim yokken onun olsa yazın mutlaka tatile gönderirim onu ben gidemesem bile. Sen butun izinlerinde evde otur annemin parayla yaptığı işini sen yap demezdim.

En azından 2 3 gün kendine ayırmasını saglamaliydin bence.

Ben de eşini çoğunlukla haklı bulanlardanım. Çalışıyorum ve yalnız gezip hava almayı, dolaşmayı, arkadaşlarıma gitmeyi çok severim 2 çocuğum var. Eşinizin 7 güncük izni varmış bari 2 gün adamı rahatlaması için fırsat tanısaydınıx. Gezip tozması çok mu lazım evli çocujlu diyorsunuz ama her insanın kendinş motive etme şekli farklıdır. Dediğim gibi hergün olnasa da en az, 2 günü eşinize bıraksaydınız hiçbir sorun olmazdı. Karşılıklı orta yol bulunabilir en azından bundan sonraki izinleri için.
Benim de annem baktı kızıma. Harçlık olarak verdim bir miktar. Ama bu bizim aramızda kaldı eşim hiç bilmedi. Sonradan laf etme ihtimaline karşı hiç söylemedim. Siz de saklayabilseydiniz keşke annenizle aranızda halletseydiniz

Evlı ınsanın gezme merakı demıssınız, tabıkıı normal.. esım yerı geldıgınde kendı dostu, arkadasıyla gezer yerı gelır ben gezerım. Nasıl bır soru Allah askına :) evlıyken yapısık ıkız gıbı gezecegımıze söz vermedınız sanırım :) yıllık ıznınde gezsın bare ızın verın

X