Eşimle ailesi arasında sorunlarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben eşimle ilgili olan sorunum için konu açmadım kardeşlerine tepki göstermesini istemekte haklı değil miyim diye sordum.

Haklı değilsiniz. Gidip karımı neden engellediniz diye hesap mı sorsun? Engelinizi de açtırsın mı? Eşiniz sizin veliniz değil bir sorununuz olduysa kendiniz çözebilirsiniz.

Şu heryere her konuya tek çözüm boşanmak yazanlara sinir oluyorum çok kolay sanki

Çok kolay gerçekten. Çekişmeli bir tık uğraştırır ama kafaya koymuş insan için boşanmak çok kolay. Keşke insanlar boşanmanın ne kadar kolay olduğunu anlasalar da kötü giden evliliklerini bir çırpıda bitiriverseler

Hanımlar eşiminle sorunlarım vardı. Kayınbabam ile kayınvalidemle konuştum defalarca. Oğluna nasihat etsinler diye.
Ama ben kulaklarıma duydum ve başkalarına derken de duydum hep oğluna arka çıkıp fitne yapmışlar.. Şimdi Kayınbabamlr kayınvalidemle konuşmuyoruz.
5 görümcem var onlarla hiç bir sorunum olmadı halde anneleri beni kötüleyip benimle konuşmalarını istemedikleri için beni 5ide engellemiş. Birşey demeden.
Eşim ise kardeşlerine hiç tepki göstermedi. Eşimle konuşmak istemiyorum sizce kardeşlerine tepki göstermeli mi. Yoksa ben yanlış mı yapıyorum..
Eşim bu durumda beni saymadıkça onlarda beni saymıyor.
Olan bitene eşim bana gelince sayıyor ağzına geleni.
Ama kardeşlerine konuyu açmadı bile.
Niye sürekli arkanıza birilerini almaya çalışıyorsunuz? Eşe karşı annesi babası, görümcelere karşı eş. Evlenecek yaşta koskoca kadınsınız niye 4 yaşında çocuk davranışları sergiliyorsunuz?

Çok kolay gerçekten. Çekişmeli bir tık uğraştırır ama kafaya koymuş insan için boşanmak çok kolay. Keşke insanlar boşanmanın ne kadar kolay olduğunu anlasalar da kötü giden evliliklerini bir çırpıda bitiriverseler
Ortada çok büyük bişey olmadığı sürece eğer sevgi saygı varsa düzelecek şeyler varsa çözümlenebilir. Ama hayat kurup yıkmak he eşini sevenler için zor

Ortada çok büyük bişey olmadığı sürece eğer sevgi saygı varsa düzelecek şeyler varsa çözümlenebilir. Ama hayat kurup yıkmak he eşini sevenler için zor
Çözmek tek kişilik bir iş değildir evliliklerde. Karşıda çözüme yanaşacak insan varsa uğraşılır. Boşanmak ise tek kişilik bir eylemdir.

Önce sözünü dinlemeyen eşini onun ailesine şikayet etmiş, şimdi tepki gösteren görümceleri de bi zamanlar ailesine şikayet ettiği eşine şikayet ediyor .

Ben simdiye kadar tek bir tane anne tanidim "Evet oglum hata etti. Ise yaramaz" diyen. Gerisinde anneler babalar ogullarinin tarafini tutuyor ne kadar hatali olursa olsun. Konu sahibi anlattiklarinda hakliysa bile annesi babasi cocuklarini doldurmaya secmis. Görümcelerin de mesafe koymalarina bu yüzden sasirmadim. Esi bastan saglikli iletisim kuracak bir insan olsa bu durumda olmazlardi. Kendi aralarinda halledebilirlerdi

Çok büyük bir şey ne mesela? Bu herkese göre değişebilen bir kavram. Kimisi aldatma, dayak vs yoksa ayrılınmamalı der mesela. Bana göreyse mutsuz olmak yeterli bir sebep. Evliliğinde mutlu değilse kişi ayrılmalı. Herkes eşini severek evleniyor, sevgi her şeyi çözmüyor ama. Zaten evlilikte bir şeyleri çözmek için tek tarafın çabası yetmez.

Eşinizle konuşmak yerine arkasından iş cevirio ailesine gitmissiniz. Şaşırtıcı olmayacak bir şekilde hakli bile olsanız eşinizi korumuşlar. Sonra ailedeki herkes size tavır almış. Şimdi eşim bana tavır aldıkları için tavir alsin istiyorsunuz ama siz zaten eşinizi ilk satan tarafsiniz. Sırrını ilk gidio iki kişi dışında açan, aileye aktaran taraf sizsiniz neden sizi korusun? Kendisini koruyan tarafı koruyacaktır.

Haklı olsanız bile KV KP size arka çıkmaz oğlum da oğlum der siz suçlu olursunuz.

Dayım metres tuttuydu, anneannemle dedem yengemi destekliyorlardı başta. Sonra yengem yanlarında yakınınca oğluma küfretme hakaret etme dediler yengem de orda kaldı. Erkek aileleri oğlum da oğlum diye takılıyor, haksız bile olsa oğullarını koruyor.

Hanımlar eşiminle sorunlarım vardı. Kayınbabam ile kayınvalidemle konuştum defalarca. Oğluna nasihat etsinler diye.
Ama ben kulaklarıma duydum ve başkalarına derken de duydum hep oğluna arka çıkıp fitne yapmışlar.. Şimdi Kayınbabamlr kayınvalidemle konuşmuyoruz.
5 görümcem var onlarla hiç bir sorunum olmadı halde anneleri beni kötüleyip benimle konuşmalarını istemedikleri için beni 5ide engellemiş. Birşey demeden.
Eşim ise kardeşlerine hiç tepki göstermedi. Eşimle konuşmak istemiyorum sizce kardeşlerine tepki göstermeli mi. Yoksa ben yanlış mı yapıyorum..
Eşim bu durumda beni saymadıkça onlarda beni saymıyor.
Olan bitene eşim bana gelince sayıyor ağzına geleni.
Ama kardeşlerine konuyu açmadı bile.
Açıkçası konuya bağlı, konu önemli. Aldatma, kumar, içki değilse konu hiçbir aile oğluna toz kondurmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X