Eşimle aram bozuldu

Merhaba yaklaşık iki yıldır evliyim eşimle severek evlendik abiminde en yakın arkadaşıydı abimin lokantası var vergi levhası benim adıma bir kira sözleşmesi vs bir çok şey ama bekardim o zaman abimin sicili temiz değil diye herşeyi benim adıma yaptı bende güvenerek herşeye imza attım tabi sonuç olarak abim bana yanlış yapamaz neyse lokanta kapandı kafa kafaya çıkıyordu en son pandemi dönemi iş yoktu ama adıma 800 bin borç çıktı e devletimden gördüm eşim araştırdı fatura kesme işlemi yapmamış vergi borcunu odememis bakur odememis herşey benim sicilime yansıdı eşim kibar bir dille hepsi ödenecek dedi abimde borç benim borcum son kuruşuna kadar odeyecem dedi ama hala hiç bır taksitini ödemedi onu geçtik tekrardan lokanta açma kararı oldu bu kez ortak neyse dedik bari bu kez iş olur öyle öder borcu anasını satım eşime musallat oldu kredi kartını kullandı son limitine kadar bide her defasında borcum borç ödenir diyip bizi susturuyor eşim hem ben varım arada hemde en yakın arkadaşı diye üstüne fazla gitmiyor 26 yaşında bir şeyler çabalıyor destek olalım diyor ama yaklaşık 1 milyon borca soktu bizi şu an eşimle aram soğuk bu muhabbetlerden dolayı işin ters yani abim ikinci işletmeyi açtığından beri bizimle kalıyor evimiz kira zaten yanımıza gelme kararı aldığında kiranizin yarısını öderim sizde kalırım dedi lafı olmaz kesinlile odetmeyiz odetmedik ama şimdi ipler yavaş yavaş kopmaya başladı eşim evimizde kalmasından yana hiç şikayetçi değil sadece bizi böyle banka gibi kullanması sıkıntı ne yapacam bilmiyorum sürekli öde diyorum abime bu borcu beni eşime küçük düşürme diyorum hallederiz bacım diyip kapatıyor konuyu ay çok uzun oldu ama kimseyle paylasmiyorum annem babam üzülmesin diye söylemiyorum borcun sadece küçük bir kısmını biliyorlar
Abiniz gencmis daha 26 yaşında. İlla kendi işletmesinin patronu mu olmak zorunda? Padişah çocuğu değilse eğer maaşlı bir işe girsin ödesin borcunu. Anne babanıza da söyleyin. Onlar üzülmesin ama siz eşiniz borç batağına düşün. 1 milyon borç nedir sanki üç kuruş

Oyle algilaniyor cunku. Durum boyle degilse coktan ortaligi ayaga kaldirmaniz gerekirdi. Ustune eve alip bakmazdiniz. Yetmemis esinizin kredi kartini kullandirtmissiniz. Kardesiniz o parayi odeyemez bunu siz de biliyorsunuz. Esinizi dusunseydiniz simdiye kadar coktan ailenize soylemistiniz. Konuda dolandirilan esiniz gibi gorunuyor.

Ayrica ayni sey esinizin basina gelse eminim ki gelip burada aglardiniz. Birbirimizi kandirmayalim.
Pardon da eşimin kartini ben kullandirtmadim haberim bile yoktu bir akşam geldi eşim bana anlattı bu konuyu üstüne bende bana olan borcuda var neden kartı abime verdin dedin ağzı iyi laf yapıyor dedi oradan girdi burdan çıktı aldı kartı dedi eşimde güvenip vermiş aynı hataya oda düşmüş

Abiniz gencmis daha 26 yaşında. İlla kendi işletmesinin patronu mu olmak zorunda? Padişah çocuğu değilse eğer maaşlı bir işe girsin ödesin borcunu. Anne babanıza da söyleyin. Onlar üzülmesin ama siz eşiniz borç batağına düşün. 1 milyon borç nedir sanki üç kuruş
Bir çok kez konuştum abimle yetisemiyorsan bırak bu işi maasla çalış dedim ayağını bahane ediyor ayağında platin var uzun süre ayakta duramam diyor off gerçekten buradaki yorumları okudukça ne kadar safmisim bu saatten sonra bu olaya duygusal yaklasmayacagimi anladım

Bir çok kez konuştum abimle yetisemiyorsan bırak bu işi maasla çalış dedim ayağını bahane ediyor ayağında platin var uzun süre ayakta duramam diyor off gerçekten buradaki yorumları okudukça ne kadar safmisim bu saatten sonra bu olaya duygusal yaklasmayacagimi anladım
Lütfen ailenle paylaş durumu.

Pardon da eşimin kartini ben kullandirtmadim haberim bile yoktu bir akşam geldi eşim bana anlattı bu konuyu üstüne bende bana olan borcuda var neden kartı abime verdin dedin ağzı iyi laf yapıyor dedi oradan girdi burdan çıktı aldı kartı dedi eşimde güvenip vermiş aynı hataya oda düşmüş

Ya guzel kardesim sen aklini peynir ekmekle mi yedin? Borctan bile haberin yokmus e devletten gormussun. Bu adam nasil kardes? Lokantacilik olmadi simdi holding mi kurdu ki bu parayi odeyecek? Azicik dusunsen mi? Annem uzuluyor, babam calismiyor,tarla mi satsinlar ee sen de odeyemezsin o zaman? Anlamadim ki gece gece kafa mi buluyorsun? Yoksa insanlarin zeka testine mi tabi tutuyorsun anlamadim.

Ya guzel kardesim sen aklini peynir ekmekle mi yedin? Borctan bile haberin yokmus e devletten gormussun. Bu adam nasil kardes? Lokantacilik olmadi simdi holding mi kurdu ki bu parayi odeyecek? Azicik dusunsen mi? Annem uzuluyor, babam calismiyor,tarla mi satsinlar ee sen de odeyemezsin o zaman? Anlamadim ki gece gece kafa mi buluyorsun? Yoksa insanlarin zeka testine mi tabi tutuyorsun anlamadim.
Borcun olduğunu biliyordum ödemediğini de ama topluca eşimle araştırdık ve miktarın tamamını birlikte öğrendik konuyu size acmamim sebebm zaten ikilemde kaldım diyorum evimde kalıyor huzurum bozuldu borçları ödemeye bayramdan sonra başlayacam diyor valla çıldırmak üzereyim öyle konuşmak kolay tabi banka hesaplarımi kullanamıyorum bı ara çok üstüne gittim intihar mı ediyim diyor çok ustunede gitmek istemiyorum ama artık bakiyorum ki eşimle ben yipraniyoruz buna bir son vermek istiyorum aklımda var biseyler ailemle konuşacam konuşmadan önce buraya içimi dökmek istedim sadece bu

Abi ödeyemez, baba bahçe satamaz, eşin kartlar patlatılmış. Geriye tek seçenek kalıyor.
Biz ödeyecez.

Şimdi bunu yazacaktım
Adam abiyi de karısını da dolandırıcılıktan mahkemeye verse haklı
Bu adam bu saflıkla ailesinden ister, bir de abi onları yer gibi geliyor. Gerçi gereğinden fazla iyi niyetin de bir tür bencillik olduğunu düşünürüm. Çok dağıtan kendi hayatına kayıtsız ve çevresinde onu gerçekten düşünenlere bencildir. Kadın abiye, adam kadına geleceğini veriyor. Geriye adamın ailesi kaldı.

Bu adam bu saflıkla ailesinden ister, bir de abi onları yer gibi geliyor. Gerçi gereğinden fazla iyi niyetin de bir tür bencillik olduğunu düşünürüm. Çok dağıtan kendi hayatına kayıtsız ve çevresinde onu gerçekten düşünenlere bencildir. Kadın abiye, adam kadına geleceğini veriyor. Geriye adamın ailesi kaldı.
Bazı insanlarda peygamber sabrı var
Ben hanım arkadaşımızın da iyi niyetine filan inanmıyorum

Bazı insanlarda peygamber sabrı var
Ben hanım arkadaşımızın da iyi niyetine filan inanmıyorum
18 yaşında hata yapmaya kalksa bile ailesi hop demeliydi. Kızım sen ne yapıyorsun? Şirket batsa sen yanarsın, diye. Üstüne hata üstüne hata. Ama bu kadar hata konu sahibi kusura bakmasın ama insanın aklına 'tezgahı' getirir.

Daha bir kaç saat önce arkadaşım olduğu için değil senin için susuyorum diyor eşim beni çok severek evlendi hatta lokantada görüp beğenmiş ilk beni o lanet lokantada bazen kendi kendime düşünüyorum acaba o açılışa gelmeseydi benim gibi birini başına dert almış olmazdı geceleri uyku uyumuyor adam ya Allah'ım ben onu öyle görünce kendimi suçlu hissediyorum bakın ben asla kimseye borçlanmam kimseden 1 TL istemem asla minnet etmem açlıktan ölsem bile
Anam kız şöyle koca bulmuşsun onu da abin yüzünden kaybedeceksin... Eşin seni çok seviyor ve seni kirmamaya özen gösterdiği gibi kendi ailesine de anlatmıyor onların da seni uzmesini engellemek için.

Yani eşine sende değer ver. Ve bu konuyu babanlara anlat. Ha anlatınca abin çok öfkelenebilir. Bu sefer de niye anlattınız borç benim borcumdu artık odemicem der çeker gider ama giderse gitsin. Zaten şuanda da ödemiyor ve ödemeyecek de bari sürekli ertelemeyin bir an önce abiyle yolları ayırın. Borç artık size kaldı mecburen karı koca çalışıp eş dost akraba borç alıp ödeyin bari.

Merhaba yaklaşık iki yıldır evliyim eşimle severek evlendik abiminde en yakın arkadaşıydı abimin lokantası var vergi levhası benim adıma bir kira sözleşmesi vs bir çok şey ama bekardim o zaman abimin sicili temiz değil diye herşeyi benim adıma yaptı bende güvenerek herşeye imza attım tabi sonuç olarak abim bana yanlış yapamaz neyse lokanta kapandı kafa kafaya çıkıyordu en son pandemi dönemi iş yoktu ama adıma 800 bin borç çıktı e devletimden gördüm eşim araştırdı fatura kesme işlemi yapmamış vergi borcunu odememis bakur odememis herşey benim sicilime yansıdı eşim kibar bir dille hepsi ödenecek dedi abimde borç benim borcum son kuruşuna kadar odeyecem dedi ama hala hiç bır taksitini ödemedi onu geçtik tekrardan lokanta açma kararı oldu bu kez ortak neyse dedik bari bu kez iş olur öyle öder borcu anasını satım eşime musallat oldu kredi kartını kullandı son limitine kadar bide her defasında borcum borç ödenir diyip bizi susturuyor eşim hem ben varım arada hemde en yakın arkadaşı diye üstüne fazla gitmiyor 26 yaşında bir şeyler çabalıyor destek olalım diyor ama yaklaşık 1 milyon borca soktu bizi şu an eşimle aram soğuk bu muhabbetlerden dolayı işin ters yani abim ikinci işletmeyi açtığından beri bizimle kalıyor evimiz kira zaten yanımıza gelme kararı aldığında kiranizin yarısını öderim sizde kalırım dedi lafı olmaz kesinlile odetmeyiz odetmedik ama şimdi ipler yavaş yavaş kopmaya başladı eşim evimizde kalmasından yana hiç şikayetçi değil sadece bizi böyle banka gibi kullanması sıkıntı ne yapacam bilmiyorum sürekli öde diyorum abime bu borcu beni eşime küçük düşürme diyorum hallederiz bacım diyip kapatıyor konuyu ay çok uzun oldu ama kimseyle paylasmiyorum annem babam üzülmesin diye söylemiyorum borcun sadece küçük bir kısmını biliyorlar
Çok tehlikeli işler, eşimin ailesinde bu meseleler yüzünden teyzesi boşanma eşiğine geldi hala da huzurları yok , acilen bu durumdan kurtulun...

Bakalım gidecez vergi dairesine
Tatlım anlamadığın husus şu, benim değil borç desen de her haltta senin adın var,yapılandırmayı sen yapacaksın, ödemezse ki ödemez gene sana gelecekler. Abini bilmezler. Kart borcu için keza abine değil eşine gelecekler. E ben borç verdim dese bana ne der her iki yer de? Sen mantıklı düşünsene biraz?mahkemeye çıksan neyi ispat edeceksin. Dükkan senin üstüne , Faturasız iş yapmış görünüyorsun, daha sigorta vs de eksiktir eminim. Dükkanın vergi borçları o bu het halt senin üstüne? Gidicez yapılandırmaya? Borcu sen yapılandırıp sen ödeyeceksin abin de para verirse belki? Ölme eşeğim ölme
İzimi kaybettireceğim mevzusu ne? Kocanda 5 kart olsa 100 er binden adamın tüm kartlarını şişirmişsiniz sen nereye izini kaybettiriyorsun? Kafanı bir yerine topla..
Borçsuz harçsız oturacağınız yerde bir de abine ev yapılıyor?? Baban abine yapacağı ev parasına gelsin borcunu kapasın..en nihayetinde avucunuzu yalarsınız... buradaki herkes az çok bu durumu biliyor doğruyu söylüyor yazdıkların oranında... abi mabi dinlemem ben eşinin yerinde olsam boşarım vallahi bu kafadaki insanı ve ailesini adamın gençliği senin abinin ve senin saçmalıklarının parasını ödeyerek mi geçecek ? Kendine araba ev bakacağı yaşta sabah akşam çalışıp abinin harcadığı parayı mı ödeyecek nesi masum bunun?

Oldu paşam sen ve eşin eşek gibi çalışsın borç ödeme derdine yarın , o da platinden çalışamasın vay anam vay çok iyiymiş... 1 milyon durduğu yerde durmaz her gün gecikme faizleri geliyor öyle erteleme vs de yok hele ki banka kartları... eşinin maaşa kredi kartı borcu yüzünden haciz gelebilir maaşlı ise? Ne yiyip içmeyi düşünüyorsunuz..

Borcun olduğunu biliyordum ödemediğini de ama topluca eşimle araştırdık ve miktarın tamamını birlikte öğrendik konuyu size acmamim sebebm zaten ikilemde kaldım diyorum evimde kalıyor huzurum bozuldu borçları ödemeye bayramdan sonra başlayacam diyor valla çıldırmak üzereyim öyle konuşmak kolay tabi banka hesaplarımi kullanamıyorum bı ara çok üstüne gittim intihar mı ediyim diyor çok ustunede gitmek istemiyorum ama artık bakiyorum ki eşimle ben yipraniyoruz buna bir son vermek istiyorum aklımda var biseyler ailemle konuşacam konuşmadan önce buraya içimi dökmek istedim sadece bu
Abin intihar falan etmez, ananı babanı seni yer, nişanlısı ile fingirdeye fingirdeye de çatır çatır evlenir. İntihar edecek adamın gözü kadın kız mı görür Allah aşkına

X