Eşimle aram bozuldu

Öncelikle 18 yaşımda lokanta kuruldu imza attığım yas. 22 yaşımda evlendim eşimle gayet mutluyuz taa ki şu borclar ortaya çıkana kadar takibi muhasebesi yapiyordu abimde genç girisimci oda on guvenmisti neyse bugün vergi dairesine gittik borun yüzde 30 unu düşürdüler taksite bagladik bakalım ödeyeceğini söz verdi taksitleri
Bu defada taksitleri ödemeyi ertelerse babamla konuscam

Ben de herkes gibi önce sizinle ortak anladım.
Sizinle ortak değilse neden sizin kartları kullanıyor aklınız yok mu hayır deyin önce var olan borcunu bi öde deyin. Yani adam mimli hala akıllanmamışsınız hala para yediriyorsunuz.

Merhaba yaklaşık iki yıldır evliyim eşimle severek evlendik abiminde en yakın arkadaşıydı abimin lokantası var vergi levhası benim adıma bir kira sözleşmesi vs bir çok şey ama bekardim o zaman abimin sicili temiz değil diye herşeyi benim adıma yaptı bende güvenerek herşeye imza attım tabi sonuç olarak abim bana yanlış yapamaz neyse lokanta kapandı kafa kafaya çıkıyordu en son pandemi dönemi iş yoktu ama adıma 800 bin borç çıktı e devletimden gördüm eşim araştırdı fatura kesme işlemi yapmamış vergi borcunu odememis bakur odememis herşey benim sicilime yansıdı eşim kibar bir dille hepsi ödenecek dedi abimde borç benim borcum son kuruşuna kadar odeyecem dedi ama hala hiç bır taksitini ödemedi onu geçtik tekrardan lokanta açma kararı oldu bu kez ortak neyse dedik bari bu kez iş olur öyle öder borcu anasını satım eşime musallat oldu kredi kartını kullandı son limitine kadar bide her defasında borcum borç ödenir diyip bizi susturuyor eşim hem ben varım arada hemde en yakın arkadaşı diye üstüne fazla gitmiyor 26 yaşında bir şeyler çabalıyor destek olalım diyor ama yaklaşık 1 milyon borca soktu bizi şu an eşimle aram soğuk bu muhabbetlerden dolayı işin ters yani abim ikinci işletmeyi açtığından beri bizimle kalıyor evimiz kira zaten yanımıza gelme kararı aldığında kiranizin yarısını öderim sizde kalırım dedi lafı olmaz kesinlile odetmeyiz odetmedik ama şimdi ipler yavaş yavaş kopmaya başladı eşim evimizde kalmasından yana hiç şikayetçi değil sadece bizi böyle banka gibi kullanması sıkıntı ne yapacam bilmiyorum sürekli öde diyorum abime bu borcu beni eşime küçük düşürme diyorum hallederiz bacım diyip kapatıyor konuyu ay çok uzun oldu ama kimseyle paylasmiyorum annem babam üzülmesin diye söylemiyorum borcun sadece küçük bir kısmını biliyorlar
ah ödeyeceğini hiç sanmıyorum sürekli erteleyip duruyor sizi

Daha bir kaç saat önce arkadaşım olduğu için değil senin için susuyorum diyor eşim beni çok severek evlendi hatta lokantada görüp beğenmiş ilk beni o lanet lokantada bazen kendi kendime düşünüyorum acaba o açılışa gelmeseydi benim gibi birini başına dert almış olmazdı geceleri uyku uyumuyor adam ya Allah'ım ben onu öyle görünce kendimi suçlu hissediyorum bakın ben asla kimseye borçlanmam kimseden 1 TL istemem asla minnet etmem açlıktan ölsem bile
abinize bence bundan sonra bir kuruş dahi vermeyin

X