Eşimle aram bozuldu

Umarım eşiniz tez zamanda sizin gibi aileden kurtulur ya bu nasıl bi şey ya büyü mü yapılmış adama .aynı şeyi kaynınız yapsa aylarca evinizde kalsa kıyametler koparırdınız ?yazık değil mi eşine niye iki yüzlü davranıyorsunuz

Abin korkunç birisi. Seni hiç düşünmeden harcamış. Bekar kıza imza attırılır mı? Annen baban atsaydı imzayı en başta. Ama o zaman böyle rahat davranamazdı değil mi?

Bir de yani lokanta ne kazanacakta ödeyecek. Dolup taşacak mı masalar ramazan sonrası? Aşırı bir kâra geçmesi lazım ki aylık binlerce lira borç ödesin. Bir de nişanlı?? Bir de ev yapacak baban ona??? Eşim bana böyle bir şey dese yıkarım herhalde ortalığı. Paşaya ev yapılacak ama siz bir ayakkabı alamayacak duruma geleceksiniz.

Böyle gençlikte dolandırılıp emekli olduklarında bile hala çalışıp devlete borç ödeyen tanıdığım aileler var. Ne ev ne araba alabildiler. Eski ahşap evlerde ömürleri aktı gitti borç içinde. Merhameti bir kenara bırak aklını kullan çünkü abin sana merhamet etmiyor.

Evlendikten sonra birinci aileniz eşiniz oluyor, sonra anne baba kardeş vs. gelir. Abiniz geleli 4 ay olmuş misafirlik mi kalmış? Sizi hem kullanıyor hem oyalıyor. Zaman kaybetmeden babanızla konuşun, daha olmadı bi avukata danışıp ciddi kararlar alın. Yarın eşinizle aranız geri dönüşü olmayan şekilde bozulursa kafanızı duvarlara vurursunuz, abinizde zerre üzülmez. Tamam abiniz kan can ama bencil ve sizi dolandırmış.

Merhaba yaklaşık iki yıldır evliyim eşimle severek evlendik abiminde en yakın arkadaşıydı abimin lokantası var vergi levhası benim adıma bir kira sözleşmesi vs bir çok şey ama bekardim o zaman abimin sicili temiz değil diye herşeyi benim adıma yaptı bende güvenerek herşeye imza attım tabi sonuç olarak abim bana yanlış yapamaz neyse lokanta kapandı kafa kafaya çıkıyordu en son pandemi dönemi iş yoktu ama adıma 800 bin borç çıktı e devletimden gördüm eşim araştırdı fatura kesme işlemi yapmamış vergi borcunu odememis bakur odememis herşey benim sicilime yansıdı eşim kibar bir dille hepsi ödenecek dedi abimde borç benim borcum son kuruşuna kadar odeyecem dedi ama hala hiç bır taksitini ödemedi onu geçtik tekrardan lokanta açma kararı oldu bu kez ortak neyse dedik bari bu kez iş olur öyle öder borcu anasını satım eşime musallat oldu kredi kartını kullandı son limitine kadar bide her defasında borcum borç ödenir diyip bizi susturuyor eşim hem ben varım arada hemde en yakın arkadaşı diye üstüne fazla gitmiyor 26 yaşında bir şeyler çabalıyor destek olalım diyor ama yaklaşık 1 milyon borca soktu bizi şu an eşimle aram soğuk bu muhabbetlerden dolayı işin ters yani abim ikinci işletmeyi açtığından beri bizimle kalıyor evimiz kira zaten yanımıza gelme kararı aldığında kiranizin yarısını öderim sizde kalırım dedi lafı olmaz kesinlile odetmeyiz odetmedik ama şimdi ipler yavaş yavaş kopmaya başladı eşim evimizde kalmasından yana hiç şikayetçi değil sadece bizi böyle banka gibi kullanması sıkıntı ne yapacam bilmiyorum sürekli öde diyorum abime bu borcu beni eşime küçük düşürme diyorum hallederiz bacım diyip kapatıyor konuyu ay çok uzun oldu ama kimseyle paylasmiyorum annem babam üzülmesin diye söylemiyorum borcun sadece küçük bir kısmını biliyorlar
Çok afedersiniz ama sen.........k olursan sırtına semer vuran çok olur tabi.
Siz niye bu kadar pısırıksınız eşinizle.Hemen ailene anlat ve bugünden tezi yok gönder abini evden.Resmen yeni evlilere çöreklenmiş ,asalak hayatı yaşıyor.Resti çekmezsen abini ömür boyu çekersin.

Yalniz ortağı biz değiliz
Iyi de yine borçlanan siz olmuşsunuz.
Ne farkeder ortağı sizmişsiniz bir başkasıymış?
Ilk ödemeler yapılmadığında o 800 bin borcu gördüğünüzde daha fazlasına müsade etmemeliydiniz. Sizi borca sokmuş ki sebebini anlamadım şirket niye sizin üzerinizeydi?bu da soru işareti bende,yetmemiş eşinizi de almış borç çemberine. 26 yaşında insan bu herkes gibi gitsin çalışsın nedir bu iş kurma merakı?
Ben olsam ilkinde o kazığı yedikten sonra ikinci kez asla maddi anlamda hele de iş kuracak diye destek olmazdım. Becerebilse ilk işi batırmazdı zaten. Hata sizde kusura bakmayın.

Tek çözüm babanıza söylemek. Borç sizin üstünüze. Eşiniz iyice bunalıp haklı olarak yeter artık deyip ayrılmaya karar verirse borç zaten sizin üstünüze kalacak yine, eşiniz borçtan sorumlu olmayacak ki. Kartlarını öder ama şirket borcu yine sizin olur yine babanıza durum yansır bu sefer hem âyrilmis olursunuz hem borçlu. Abinizin bu borcu ödemesi mümkün değil bir işi batırmış ikinci gene batıyor ki adam kiralik ev tutamiyor. Bence borç daha fazla faize girmeden babanızla konusun. 800 borç bir buçuk milyon olmadan fazilerle. Borç odenmeyecek ve bu işin sonu eşinizle kötü bitecek. Baba evine dönüp katlanmış borclarla babanız da sıkıntı çekecek ailecek yoksulluk çekip boşanmış bir kadın olarak bir de onun vicdan azabını çekecek belki bir işe girip en azından borca yardım etmeye çalışacaksınız. Benim ilerisi için gördüğüm tablo bu. Zamanla eşiniz de haklı olarak bu kadar yapıcı olmayacak. Hemen bugün babanıza söyleyin olan size olacak. Siz baba evinde borç öderken abiniz evlenip sizlerle iletişimi kesecek gibi geliyor.

Bu kadarına merhamet denmez, enayilik denir. Kusura bakmayın.
Benim aklimdan "Pardon kari koca salak misiniz" diye gecti. 800000 borc ne demek. Birde parasit gibi onlarda yasiyor. Borcu ödemeden evlenmesine izin vermem diyor da konu sahibi, ama onu takan mi var? He he diye gecistirip duruyor kari kocayi. Artik aile de dahil olmali. Benim esimi de böyle bir herif dolandirmaya kalkti. Üstüne cöktüm. Ailesi ödedi borcu, ama bu kacinci dolandirdigi kisi ve borcmus. Konu sahibi daha uyanmamis

Ay çok iyi yorum yapmışsınız içindekileri dökmüşsünüz babamin bu borcu bir anda kapatmaya gücü yok ama abimle bir olup kapatabilirler bunu abime söylüyorum bu borçtan babama bahsedicem diyorum yok sakın soyleme beni köye rezil eder diyip duruyor arada kalıyorum kafayı yemek üzereyim eşim sürekli bu borcu yapilandirip ödemezse babani arayacam diyip duruyor ee hakli olarak
Bence mutlaka bananıza söyleyin ödeyebilirse ödesin yoksa size kalacak hepsi. Ayrıca eşinizde gerçekten çok sabırlı bir insanmış, başkası olsa şimdiye kadar çoktan ipleri koparırdı.

Merhaba yaklaşık iki yıldır evliyim eşimle severek evlendik abiminde en yakın arkadaşıydı abimin lokantası var vergi levhası benim adıma bir kira sözleşmesi vs bir çok şey ama bekardim o zaman abimin sicili temiz değil diye herşeyi benim adıma yaptı bende güvenerek herşeye imza attım tabi sonuç olarak abim bana yanlış yapamaz neyse lokanta kapandı kafa kafaya çıkıyordu en son pandemi dönemi iş yoktu ama adıma 800 bin borç çıktı e devletimden gördüm eşim araştırdı fatura kesme işlemi yapmamış vergi borcunu odememis bakur odememis herşey benim sicilime yansıdı eşim kibar bir dille hepsi ödenecek dedi abimde borç benim borcum son kuruşuna kadar odeyecem dedi ama hala hiç bır taksitini ödemedi onu geçtik tekrardan lokanta açma kararı oldu bu kez ortak neyse dedik bari bu kez iş olur öyle öder borcu anasını satım eşime musallat oldu kredi kartını kullandı son limitine kadar bide her defasında borcum borç ödenir diyip bizi susturuyor eşim hem ben varım arada hemde en yakın arkadaşı diye üstüne fazla gitmiyor 26 yaşında bir şeyler çabalıyor destek olalım diyor ama yaklaşık 1 milyon borca soktu bizi şu an eşimle aram soğuk bu muhabbetlerden dolayı işin ters yani abim ikinci işletmeyi açtığından beri bizimle kalıyor evimiz kira zaten yanımıza gelme kararı aldığında kiranizin yarısını öderim sizde kalırım dedi lafı olmaz kesinlile odetmeyiz odetmedik ama şimdi ipler yavaş yavaş kopmaya başladı eşim evimizde kalmasından yana hiç şikayetçi değil sadece bizi böyle banka gibi kullanması sıkıntı ne yapacam bilmiyorum sürekli öde diyorum abime bu borcu beni eşime küçük düşürme diyorum hallederiz bacım diyip kapatıyor konuyu ay çok uzun oldu ama kimseyle paylasmiyorum annem babam üzülmesin diye söylemiyorum borcun sadece küçük bir kısmını biliyorlar
Noktalama işaretleri kullandığınız da cevap istediğiniz konuyu daha iyi okuyabilir, anlayabilir ve daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Nokta bile kullanmadığınız için kim kime ne demiş hiç anlaşılmıyor.

Telefondan yazdım, hızlı yazdım vs diyecekseniz zahmet etmeyin.

Nokta, virgül, soru işareti vs. telefonlarımızda da var ve bir harf karakteri kadar zaman alıyor.

Noktalama işaretleri kullandığınız da cevap istediğiniz konuyu daha iyi okuyabilir, anlayabilir ve daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Nokta bile kullanmadığınız için kim kime ne demiş hiç anlaşılmıyor.

Telefondan yazdım, hızlı yazdım vs diyecekseniz zahmet etmeyin.

Nokta, virgül, soru işareti vs. telefonlarımızda da var ve bir harf karakteri kadar zaman alıyo
Belki haklısınızdır ama gece gece nasıl yazdığımı inanın ki bende bilmiyorum çıkmaza girdim ve içimi döktüm.

18 yaşında koşa koşa evlenmeyi biliyorsunuz ama üzerinize kurulmuş işyerini kontrol etmeyi denetlemeyi bilmiyorsunuz. Hiç sordunuz mu faturaları vergiyi kirayı? Hiç denetlediniz mi işyerine alınan malzemeleri? Hadi bunları yapmadınız muhasebeciyle de mi görüşmediniz? İşyerini batırmış, kızkardeşine dünya kadar borç takmış, utanmadan gelip evlerine yerleşmiş ve kayınbiraderinin/en yakın arkadaşının kartını patlatmış biri acımasız olmuyor ama bunları yazan biz acımasız oluyoruz öyle mi? İnsan olan, evinizde kalıyorum, bir tas yemek verin yeter, ben çalışayım maaşımı direk siz alın borcu ödeyin der ama sizin abiniz tam bir şeytan.

Ben daha acımasız olacağım; bir güzel evlenecek düğününü evini barkını eksiksiz yapacak, nişanlısı ne isterse alacak. Niye biliyor musunuz? Adamın ne bankaya ne vergi dairesine resmiyette bir kuruş borcu yok. Bu yeni kurduğu işi de ortağın başına yıkar. Daha önce lokanta batırmış ve borcunu ödememiş biriyle iş yapana da müstehak. Biraz da o kişi kıvransın öde diye.

Siz hala abimdir misafirimdir başına silah mı dayayım demeye evde hizmetini görmeye devam edin. Keşke abiniz değil de yabancı biri olsaydı, en azından eşinizi söğüşleyemezdi. Bence siz kağıt üstünde boşanalım deyin. Birbirinizi seviyorsanız ayrılmayın yine ama adamın başını yakmaya hakkınız yok. Yarın bir gün onun ailesi de oğlumuzun evliliği kurtulsun diye girmesinler bu batağa.
Vergi dairesine gidip yapılandırmayı şirket sahibi yapar. O da sizsiniz abiniz değil.

Abin seni düşünse bu duruma düşürmezdi. Saflığınızı kullanıyor uyansana. O kadar borç yapmış burde hicbirşey olmamış gibi totosunu devirip evinizde kalıyor yüzyüzce.
Sinir sanırlarını zorlayan bir konu ve sahibi.
Eşinize çok üzüldüm. Adam neyin icine düştüm diyordur 😐

18 yaşında koşa koşa evlenmeyi biliyorsunuz ama üzerinize kurulmuş işyerini kontrol etmeyi denetlemeyi bilmiyorsunuz. Hiç sordunuz mu faturaları vergiyi kirayı? Hiç denetlediniz mi işyerine alınan malzemeleri? Hadi bunları yapmadınız muhasebeciyle de mi görüşmediniz? İşyerini batırmış, kızkardeşine dünya kadar borç takmış, utanmadan gelip evlerine yerleşmiş ve kayınbiraderinin/en yakın arkadaşının kartını patlatmış biri acımasız olmuyor ama bunları yazan biz acımasız oluyoruz öyle mi? İnsan olan, evinizde kalıyorum, bir tas yemek verin yeter, ben çalışayım maaşımı direk siz alın borcu ödeyin der ama sizin abiniz tam bir şeytan.

Ben daha acımasız olacağım; bir güzel evlenecek düğününü evini barkını eksiksiz yapacak, nişanlısı ne isterse alacak. Niye biliyor musunuz? Adamın ne bankaya ne vergi dairesine resmiyette bir kuruş borcu yok. Bu yeni kurduğu işi de ortağın başına yıkar. Daha önce lokanta batırmış ve borcunu ödememiş biriyle iş yapana da müstehak. Biraz da o kişi kıvransın öde diye.

Siz hala abimdir misafirimdir başına silah mı dayayım demeye evde hizmetini görmeye devam edin. Keşke abiniz değil de yabancı biri olsaydı, en azından eşinizi söğüşleyemezdi. Bence siz kağıt üstünde boşanalım deyin. Birbirinizi seviyorsanız ayrılmayın yine ama adamın başını yakmaya hakkınız yok. Yarın bir gün onun ailesi de oğlumuzun evliliği kurtulsun diye girmesinler bu batağa.
Vergi dairesine gidip yapılandırmayı şirket sahibi yapar. O da sizsiniz abiniz değil.
Öncelikle 18 yaşımda lokanta kuruldu imza attığım yas. 22 yaşımda evlendim eşimle gayet mutluyuz taa ki şu borclar ortaya çıkana kadar takibi muhasebesi yapiyordu abimde genç girisimci oda on guvenmisti neyse bugün vergi dairesine gittik borun yüzde 30 unu düşürdüler taksite bagladik bakalım ödeyeceğini söz verdi taksitleri

X