Eşimle aramızda uçurum bı problem yok ama ailesi özellikle annesi yüzünden artık boşanmak istiyorum ama sonrasından korkuyorum

Kararliiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2017
327
142
32
İlk defa bdv konu açıyorum bundan önce hep çocuk isteme bölümlerine açardım 4 yıllık evliyim ikimizde öğretmeniz üniversitede sevgili olduk okul bitince aileleri tanistirdigimizda annem hiç istemedi çünkü annesi gerçekten çok farklı bı karakter bunu sadece ben değil tüm akrabalarım söyler ama ben yine de eşimi sevdiğim için kulak ardı ettim babam vefat etmisti biz küçükken sonra eşim askere gitti o zaman problemlerimiz başladı ilk defa ama ben asker diye görmemezlikten geldim gelince de evlenmek istedi annem istememesine rağmen yine de bana bıraktı bende farkındaydım annesinin zor biri olduğunu ama yine de eşime çok güvendim ve sevdim aslında ne kadar yanlışmis nişanlılık dönemimiz de sıkıntılı geçti annesi gereksiz yere bana ve aileme düşman gibi davrandı bizim çeyiz götürüp duzdugumuz eve benden habersiz akrabalarını götürüp herşeyin yerini değiştirdi falan ben çok sinir olmuştum ama yüzük atmak aklıma gelmedi bile şimdi çok pişmanım düğün salonundan annemler giderken güle güle bile dememiş ben bunları sonradan öğrendim üstelik ben eşimi bırakıp onun ailesinin olduğu ilde yaşamaya başladım ama evlendikten sonra eşim her hafta anneannesigile gitmeye alıştığı için bana teyzemlere dayimlara anneanme gitmiyoruz diye kavgalar çıkardı ilk bir yıl çok zordu ama aşktan onları bile görmedim üstelik eşim tek çocuk ailesi ona çocuk gibi davranıyor 30 yaşındaki adama babası da hayatı boyunca çalışmamış oda biraz değişik aşırı takıntılı bir insan tüm bunlar beni çok yoruyor ve ben hep utandım bunlardan düğünümde akrabalarimdan utandım herkes sen sabirlisin olsun tarzında konuştu düğün günü bana bir yılımızı doldurdugumuzda küçük bı kavga etmiştik ama gerçekten küçüktü ben yalnız kalmak istedim evden git dedim gitmek istemedi özür dilerim aşkım falan diyerek evden giden adam akşamına beni aradı ben boşanmak istiyorum diye ve tüm akrabalarına da yaymislar bunu annemi aramış annesi benim oğlum kızından boşanacak hiç mutlu değil demiş annemde altta kalmamış benim kızım çalışan birisi senin oğluna muhtaç değil demiş ve anlatacak o kadar şey var ki kizlar bunlar özet bile değil ve ben bu dört yılda çok dolduğumu düşünüyorum 2 yıldır da bebek olmadı tüp bile denedik olmadı belki bunda bı hayır vardır boşanmam için diyorum eşim aslında çok iyi bir insan ailesi dışında da bı problemimiz yok ama benim annem memlekette tek yaşarken aşırı ailesine düşkün sırf tek çocuğum diye hayatında üniversite de dahil hatta atandığı ilk yerde hep aynı şehir başka şehire çıkmam çıkarsam adam değilim diyor bende annemin yalnız olmasına çok üzülüyorum asıl benim onu düşünmem gerekirdi diye aslında boşanmak istiyorum ama hem toplum baskısından hemde yeni bı duzen kurmaktan korkuyorum tek başına sevgi yetmiyormuş annem ne kadar haklıymış zaten sevgimde ilk günlerdeki gibi değil hatta sadece alışkanlık bence

Yaşadıklarınızı unutmayacaksınız ve üzerine daha kötülerini de yaşamayacağınızın garantisi yok böyle bir evliliği yürütmek mi korkutucu yeni düzen kurmak mi korkutucu ? Eşiniz de öyle ailesi dışında problemimiz yok falan diyorsunuz ama pek de yoka benzemiyor dışarı asla çıkmam adam değilim ne demek siz de bi evlatsınız çıkıp gelmişsiniz ailenizin dışında bir şehre. Hazır çocuk da yokken yeni bir hayat kurma fikri öyle ferahlatıcı gelirdi ki bana eğer sizin durumunuzda olsaydım. Aşkından ölmez kimse merak etmeyin seviyorsunuz diye bu şeylere katlanmak zorunda değilsiniz. Bir geliriniz de var üstelik biraz cesaretli olun.

Bu evlilikte eşiniz yok ki. Siz anneniz ve kayınvalideniz var. Eşiniz sevginize sahip çıkmaktan, yan yana durmaktan bile imtina etmiş. Boşanmak konusunda o ne düşünüyor? Boşanacağım böyle devam ederse deseniz sizin için hayatını, şehrini değiştirip ailesinin himayesinde kurtulmayı göze alır mı dersiniz?

Düzeni rahat kurarsın..
Lafi sözü de kim edecek ?
Etse bile ne fark edecek.
El için yaşama kendin için yasa.
Yani boşanan ,tek yaşayan veya ikinci evliliğini yapan kişiler de vebaliymis gibi algılanmiyor artık.Zaman değişti.
Zaten boşanmak istiyorum diyorsun,bosan gitsin o halde.
Ayrıca problem de var yani.Dediginiz gibi kuucuk de değil üstelik

Özet geçsene hayrına. Okuyamadım ben.

Öğretmenler, ilk problem askerdeyken başlamış (ama eşi melek)
Sineye çekmiş başka bir ile giderek evlenmişler.
Evlenmeden kv eve akrabaları doluşturmuş ve evin düzenini değiştirmiş (eş buna izin vermiş ama eş melek)
Sonra sorunlar başlamış. Bir gün ufacık kavga etmişler. Adam özür dilerim aşkım demiş evden çıkmış. Akşamına arayıp boşanacağım demiş (burada da anne kötü ama eş melek)
Konu sahibinin annesi başka şehirde tek yaşıyormuş ama eşi diyormuş ki ben bu şehirden ayrılırsam adam değilim (Bu da kv nin suçudur, yoksa eş melek)
Sonuç: Eşi özünde iyi biriymiş ama Anne yüzünden boşanmak istiyormuş

Onu da sordum dedim ben bu şehirden gitmek istiyorum çok kötüyüm dedim ben gidemem o zaman bosanacagis dedim gidemem diyor hatta daha da komiği annenle baban gelse bile mi gitmezsin diyorum benim tüm arkadaş çevrem burda gitmem diyor ama şuan yaşadığımız şehir hep böyle aşırı bağımlılar bu sehre

Bende en çok bu konuda kızıyorum zaten kendime nasıl göremedim hatta bı 6 önce bile göremiyorum son bı kaç aydır herşeyi görmeye başladım bu aşk ne kadar kötü bisey

Eşiniz iyi bir insan değil. İyi biri olsa sizi ezdirmez her özelinizi bütün sülaleye anlatmadı.
Bütün sorunların başı eşiniz.

Bende en çok bu konuda kızıyorum zaten kendime nasıl göremedim hatta bı 6 önce bile göremiyorum son bı kaç aydır herşeyi görmeye başladım bu aşk ne kadar kötü bisey

Bu konuda da hala görebilmiş değilsiniz
O kadar eşinizi yazıp yazıp sonuna özünde iyi biri demişsiniz
Hayır iyi biri değil
İyi biri önce kendi çekirdek ailesine sahip çıkar
Eşini ezdirmez
Arayı bulur
Anne lafıyla boşanacağım demez

Kv nin garip huyu nerede

Anneniz hem de farklı şehirdeki kv ile ilk tanıştığında olmaz Koç’un neden dedi

Düğün salonunda güle güle demedi diye neden size yetiştirdi, o telaşla aklına gelmemiştir demek yerine neden sizi fiştekliyor

Aynı şehirde onun akrabalarına gidelim gelelim denileceği açık değil mi, kabul ederken oraya taşınmayı, ne düşündünüz

Eşiniz neden mesafeyi koruyamıyor anneler neden her tartışmanın içinde

Son olarak benim annem yalnız oraya gidelim mi dediniz de ben bu şehirden gitmem dedi

Adam zaten bunu baştan beri söylemiş o tarz bir hayatı benimsemiş

Ben ailede kusur göremedim yani klasik olaylar, gelin gidin ısrarı vs

Önemli olan ikinizin “biz hayatı” kuramamanız yani adam nereye gidecek annesine neden git evden diyorsunuz oturun ayrı odalarda

Oğlum üzülmüş diyor kv haklı kim kusurlu diye araştırmıyor ki oğlu üzülmüş işte

Anneniz benim kızım oğluna muhtaç değiş vs diye neden konuşuyor ki

Annem sağolsun hep yanımda en çok da onu uzdugum için lafını dinlemedigim için üzülüyorum ustleik ben evlenirken takı seti bile istemedim herşeyi ikimiz hallettik hatta eşim mobilyalari bana odetti beyaz eşyaları kendi ödedi sonradan çok pişman olmuştum tüm bunlara rağmen hiç değer goremedim

Eşiniz tam bir süt çocuğu hala annesinin memesinden kopamamıs bu saatten sonra kopması da pek mümkün degil
Çocuk olmadan kaç kaç kaç ..
Esinin iyi olmayan birçok özelliği bu su yazdığın paragrafda mevcut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…