Eşimle aramızdaķi sorunlar

Eşinize aşırı sinir oldum. Sizde kendinizden emin bir tavırda olun takmadığınızı görsünler. Eşinizin lafları iğrenç o ayrı ama siz niye özgüveninizi kaybedesiniz. Basen mi var spor yapılır ama başkaları için değil kendin için spor yaparsın bakıma gidersin. Şunada katılmıyorum Ukrayna vs kadınları tabi ki çok güzel ama bizden güzeller yok şu bu kime göre neye göre? Niye kendi kadınlarımızı altta tutalım. Her ülkenin kendine has güzellikleri vardır. Ukrayna vs gibi ülkelerde tek düze bir güzellik var. Sarı saç şu budur. Türk kadınları ise dünyada birbirine benzemeyen tek ırktır. Renkli gözden tut siyah göze kıvırcık saçtan düz saça iri gözden çekik göze benim içinde en güzel kadınlar bizim kadınlarımız

eşinize ben buradan çok sinir oldum. ne demek elti ile kıyaslamak yahu. çok çirkin. ayrıca resmen anaokulu seviyesinde hareketler bunlar. çocuk gibi birbirini kıskandırmaya çalışmalar falan. kusura bakmayın da kocaman insanlar olmuşlar ama beden ve akıl yaşları denk değil.
sizin özgüveniniz zedelenmesin, bunu farkettikçe inadına yaparlar. herkesin güzelliği ayrı. eminim siz de çok güzel bir kadınsınız. kendinize odaklanın.

Slav ırkı bir kadınla güzellik olarak yarışamayız. Çünkü sarı cehre renkli goz türk milleti için güzelliktir. Nadir bulunduğu icin. Ona amenna

Ama sizin yerinizde olsam eşim bana onu övdüğünde "napalım hayatım senin de layığın benmişim. Daha iyisi seni zaten almazmış"

Ben derim yani bunu. Asla acımam.

Sen çok mu yakışıklısın da slav kadınına yürüyorsun. Üstelik bu kadın senin kardeşinin hanımı.

Üstelerse asla affetmem. Eşim eltimi örnek gösteriyorsa ben de ona örnek gösterecek yakışıklı adamlar bulurum asla dert değil.

Bunun haricinde ortamlarda eltinizin begenilmesi bence sorun değil.

Benim anne tarafindan kuzenlerim çok güzeldir. Bi gün bu güzel kızlardan biriyle bir magazaya girdik.

Kuzenim o zamanlar henüz 20 lerinde.
Esmer bir kiz. Ama Allahı var hakikaten çok güzel. Ben de bembeyaz suratımda kenarda otuyorum.

Kuzenim beyaz bluz ile lacivert bi pantolon denemiş. Ona bakıyoruz.

Sayıcı adam geldi o da bakiyor. Adam 35 lerinde bizim 20 lik kızımıza asılıyor . Güya iltifat edecekken ayarı kaçırıyor.

"Aman Allahım şu güzelliğe bak. Maşallah. Allah seni nazarlardan saklasin. Işte esmer ten her zaman çok çekici oluyor. Hele şimdi sen beyaz da giydin ya o kadar güzel oldun ki. Esmer kizlar hep güzel oluyor...." bu şekil devam ederken birdenbire benim varlığımı fark etti. Bana döndü dedi ki "sen de lütfen beyaz tenli olduğun için kendini kötü hissetme".

Şaşırıp gülmüştüm. Halen daha kuzenimle güleriz buna

Ablam yeşil gözlü sarışın çehreli güzel bir kızdir. Çocukluğumdan beridir ben de ablamla kiyas edilip 2.sınıf bulunurum
Peki bu bir sorun mu.

Asla

Güzellik geçicidir. Güzellik benim icin önem sıralamasında bulunmuyor.

Ayrıca enine boyuna yapılı olan, sarısın çehreli slav hatunlarının güzelliğinin ömrü gerçekten kisadır.

Güzellik ömrü olarak türk kadini daha dayanıklıdır.

Eltiniz birkac sene içinde genetik mirasina yenilip birden bire çok yaş almış olacak.

Fakat siz daima daha genç duracaksınız.

Üzülmeyin 😊

Son düzenleme:
Ya size birşey itiraf edeyim mi nasılsa anonimiz .Ben bakire değildim eşim biliyordu ve evlendikten sonra bir kaç kez yüzüme vurdu mesela bende susmadım tabi.Ama mesela yabancı kadınlar olunca en orda özgürlük baskı yok .Benim sorunum eltimle değil o çok iyi biri hayvansever merhametli sorun eşimin sürekli kıyas içine girmesi kaç kez konuştum ağladım ama halen susmuyor
Siz acik yureklilikle soylemissiniz, paylasmissiniz ve esinizde bastan kabul etmis, eger kaldiramayacaksa kabul etmeyecekti. Sonradan yuze vurmak nedir. Zaten eltinizle aranizda bir sorun olmadigi belli yoksa iltifat edemezdiniz. Takdir ettim sizi insanlarin o kadar dusuncesiz tavirlarina karsi bile hala makul davranabiliyorsunuz. Ama esinizin bir ayara ihtiyaci var bu yaptigi resmen psikolojik siddet. Sizde onun aciklarini yuzune vurun dicem ama kotuyle kotu olunmaz, onun bu huyunu ornek almayin. Ne olursa olsun dimdik durun karsisinda. Insallah tez zamanda yaptigi hatadan doner. Sizin icin dua edicem (yada en iyi dileklerimi butun kalbimle size gondericem.)

Söyledim kaç defa ben şerefsiz miyim diyor .Mükemmel değil oda normal türk erkeği ya öyle 1.90 kaslı falan değil ki normal
Kimse olanla yetinmiyor hep olmayan hep başkasında olana meyil.. o size nasıl davranıyosa siz de onu o şekilde ezin ezdirmeyin kendinizi. Herkes aynada kendine baksın:ukala::ukala:

Benim 2 tanıdığım ukraynali ile evlendi gerçekten çok güzelleri. Güzel güzeldir Allah esirgesin der geçerim ne yapalım yani kurban mi olalım güzellere 🙈 Bence siz ya odak noktasını değiştireceksiniz ya da görmezden geleceksiniz.
Ya şimdi bizim ülkeye göre gerçekten çok güzel ama kendi ülkesinde o kadar güzel diye gösterilir mi bilmiyorum daha önce Ukranyaya hiç gitmedim görüşmüyoruz aslında çok

Onu Ukraynalı olduğu için üstün görüyorlar, biz Hindistan'da nasıl karşılaşacaksak öyle ama bu Hintlileri aşağılık, kadınlarını da çirkinlik abidesi yapmaz değil mi ? O da kuzeyden ve beyaz, ilkel insanlar için üstün.Beni ise şu rahatsiz etti,burada ne yapalım canim onlar güzel kabulleneceğiz kafası, bu tam anlamıyla bir aşağılık kompleksi, bir insan daha iyi görünüyor olabilir diye diğerine hakaret edilmesine göz yummak bunu, bu ırkçılığı Türk kadınlarının kabul ettiğini görmek çok rahatsızlık verici. İnsanlar kendi ırkına karşı da ırkçılık yapabilirler ve kimse buna katlanmak zorunda değil ,gerçekten rahatsız oluyorsanız bence boşanmayı göz önünde tutun.

Eşinize aşırı sinir oldum. Sizde kendinizden emin bir tavırda olun takmadığınızı görsünler. Eşinizin lafları iğrenç o ayrı ama siz niye özgüveninizi kaybedesiniz. Basen mi var spor yapılır ama başkaları için değil kendin için spor yaparsın bakıma gidersin. Şunada katılmıyorum Ukrayna vs kadınları tabi ki çok güzel ama bizden güzeller yok şu bu kime göre neye göre? Niye kendi kadınlarımızı altta tutalım. Her ülkenin kendine has güzellikleri vardır. Ukrayna vs gibi ülkelerde tek düze bir güzellik var. Sarı saç şu budur. Türk kadınları ise dünyada birbirine benzemeyen tek ırktır. Renkli gözden tut siyah göze kıvırcık saçtan düz saça iri gözden çekik göze benim içinde en güzel kadınlar bizim kadınlarımız

Başarısı, zekası ve şartlar sağlandığında yapabilecekleri dünya üzerinde emsali bulunmaz bence bizim kadınlarımızın.

Bir insanın kalkıp farklı ülkelerdeki insanlardan kendini aşağı görmesi ve eziklemesi bence ciddi bir özgüven sorunu olduğunu gösterir.

Ben bakıyorum güzel kadınlara hangi milletten olursa olsun beğenimi açıkça ifade ediyorum. Ama kalkıpta bunlar bizden harika demiyorum. Aklıma bunun yerine sadece güzel oldukları geliyor :)

Çoğunun ülkelerinde ki koşulları ortada. Benim tanıdığım yabancı gelinlerin çoğu daha iyi bir yaşam için buraya geliyor.

Dünya üzerinde paramizin değerli olduğu bir ülke de Ukrayna bu arada 😁 orası da ayrı bir ironi. 🤣🤣

Ha bana sorsan bir saniye durmam burda ama onlara göre benim şartlarını beğenmediğim ülkem bile on numara beş yıldız 😁

Aslında onlar çok özgür bir birey olarak yetiştirilmiş bu çok güzel ama bizim ülkemizde erkekler hep bir daha önde kız çocukları geride .Mesela onlatin yetiştirdiği çocuklar daha girişken daha sosyal daha ozguvenli kendinden emin oluyor .Mesela gen olarakta çok iyiler ama benim suçum ne cografya kader
Hayır. Türk kadınları da güzeldir. Ama türkün güzellik kavramı nedir mesela? Uzun boy. Sarı çehre. Renkli göz.

Ama mesela kuzey avrupaya giderseniz orda herkes aşağı yukarı bu özelliklere sahiptir. Bu sefer farklı olan begenilir. Yani kuzey avrupa insaninin siyah saçlı beyaz tenli bira kadını begenmemesi soz konusu değil. Çünkü nadirdir siyah sac onlarda.

Sadece güzellik değil. Güzellik anlayışı da coğrafyadan etkilenir

Onu Ukraynalı olduğu için üstün görüyorlar, biz Hindistan'da nasıl karşılaşacaksak öyle ama bu Hintlileri aşağılık, kadınlarını da çirkinlik abidesi yapmaz değil mi ? O da kuzeyden ve beyaz, ilkel insanlar için üstün.Beni ise şu rahatsiz etti,burada ne yapalım canim onlar güzel kabulleneceğiz kafası, bu tam anlamıyla bir aşağılık kompleksi, bir insan daha iyi görünüyor olabilir diye diğerine hakaret edilmesine göz yummak bunu, bu ırkçılığı Türk kadınlarının kabul ettiğini görmek çok rahatsızlık verici. İnsanlar kendi ırkına karşı da ırkçılık yapabilirler ve kimse buna katlanmak zorunda değil ,gerçekten rahatsız oluyorsanız bence boşanmayı göz önünde tutun.
Ayrıca eminim esmerseniz kaşlı gözlüsünüzdür.Geçen de bir Yunan'la Türk'ün atışmasını gördüm. Türk Yunan'ı ben daha beyazım diyerek eleştiriyordu.Bir Kuzey avrupalı da altına beyazlığı üstünlük olarak görmüşler ama biz de esmer tene hayranız yazmış.Takmayın kafaya bunlar algı.

Benim bahsetmek istediğim de böyle biz gerçekten tek bir ırkın fiziksel özelliğine bağlı değiliz .Sorun sanki Türk kadınlar hepsi kısa hepsi basenli hepsi esmer gibi hepsi bakımsız gibi davranmaları iyide senin annede türk kardeşinde aynısını onlara söyleyemezsin genetiğimiz böyle

Slav ırkı bir kadınla güzellik olarak yarışamayız. Çünkü sarı cehre renkli goz türk milleti için güzelliktir. Nadir bulunduğu icin. Ona amenna

Ama sizin yerinizde olsam eşim bana onu övdüğünde "napalım hayatım senin de layığın benmişim. Daha iyisi seni zaten almazmış"

Ben derim yani bunu. Asla acımam.

Sen çok mu yakışıklısın da slav kadınına yürüyorsun. Üstelik bu kadın senin kardeşinin hanımı.

Üstelerse asla affetmem. Eşim eltimi örnek gösteriyorsa ben de ona örnek gösterecek yakışıklı adamlar bulurum asla dert değil.

Bunun haricinde ortamlarda eltinizin begenilmesi bence sorun değil.

Benim anne tarafindan kuzenlerim çok güzeldir. Bi gün bu güzel kızlardan biriyle bir magazaya girdik.

Kuzenim o zamanlar henüz 20 lerinde.
Esmer bir kiz. Ama Allahı var hakikaten çok güzel. Ben de bembeyaz suratımda kenarda otuyorum.

Kuzenim beyaz bluz ile lacivert bi pantolon denemiş. Ona bakıyoruz.

Sayıcı adam geldi o da bakiyor. Adam 35 lerinde bizim 20 lik kızımıza asılıyor . Güya iltifat edecekken ayarı kaçırıyor.

"Aman Allahım şu güzelliğe bak. Maşallah. Allah seni nazarlardan saklasin. Işte esmer ten her zaman çok çekici oluyor. Hele şimdi sen beyaz da giydin ya o kadar güzel oldun ki. Esmer kizlar hep güzel oluyor...." bu şekil devam ederken birdenbire benim varlığımı fark etti. Bana döndü dedi ki "sen de lütfen beyaz tenli olduğun için kendini kötü hissetme".

Şaşırıp gülmüştüm. Halen daha kuzenimle güleriz buna

Ablam yeşil gözlü sarışın çehreli güzel bir kızdir. Çocukluğumdan beridir ben de ablamla kiyas edilip 2.sınıf bulunurum
Peki bu bir sorun mu.

Asla

Güzellik geçicidir. Güzellik benim icin önem sıralamasında bulunmuyor.

Ayrıca enine boyuna yapılı olan, sarısın çehreli slav hatunlarının güzelliğinin ömrü gerçekten kisadır.

Güzellik ömrü olarak türk kadini daha dayanıklıdır.

Eltiniz birkac sene içinde genetik mirasina yenilip birden bire çok yaş almış olacak.

Fakat siz daima daha genç duracaksınız.

Üzülmeyin 😊
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki aslında sorun onları övmeleri değil överken eh sende söylesin böylesin demeleri kıyas içine girmeleri sen istersen dünya güzeli de ona o senin görüşün,fikrin beni niye kalıyorsun ki demek ki böyle insanlar çokmus sizin yaşadığınız aynilarini yaşayınca gözümün önüne geldi yaşadıklarım sizi çok iyi anliyorum

Siz acik yureklilikle soylemissiniz, paylasmissiniz ve esinizde bastan kabul etmis, eger kaldiramayacaksa kabul etmeyecekti. Sonradan yuze vurmak nedir. Zaten eltinizle aranizda bir sorun olmadigi belli yoksa iltifat edemezdiniz. Takdir ettim sizi insanlarin o kadar dusuncesiz tavirlarina karsi bile hala makul davranabiliyorsunuz. Ama esinizin bir ayara ihtiyaci var bu yaptigi resmen psikolojik siddet. Sizde onun aciklarini yuzune vurun dicem ama kotuyle kotu olunmaz, onun bu huyunu ornek almayin. Ne olursa olsun dimdik durun karsisinda. Insallah tez zamanda yaptigi hatadan doner. Sizin icin dua edicem (yada en iyi dileklerimi butun kalbimle size gondericem.)
Eltimde ama çok saygılı o kıyaslamalari doğru bulabilirdı.Öyle düşünebilirdi herkes öyle diyorsa kesin beni kiskaniyor diyebilirdi ama Allah var hiç öyle demedi.Evet eşim psikolojik şiddet uyguluyor ama ona hatasını hatırlatırıcam 1 değil .2 değil iyi dilekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim gülen emoji

Kayinvalideyi gorumceyi komsulari sallayin. istediklerini dusunsunler umurumuzda olmasin FAKAT esinizin bence sağlam bir sinir krizine ihtiyaci var.

Buyuk konusmak istemem ama esim eltimi ornek gosterip onun fizigi cok guzel bir de sana bak derse o evde inmedik cam cerceve bırakmam bir de utanmiyorsan git kardesine soyle bakalim bu laflari agzini burnunu dagitmiyor mu senin ben sana az bile yaptim derim ve kardesine soyleyecegim dusuncelerini derim. Agzindan ciktigina pisman ederim onu.

Evet doğru noktalara değinmissiniz.Türk kadını nafakaci falan diyorlar gerçekten bekarete aşirin önem veriyorlar .Ama yabancı kadın nafaka almalı tabi onlarda bekaret önemli değil çünkü baskı görmemişler çevreleri rahatmis.İyide yanlış olan iki şeyi sadece kendi irkimiza indirgememiz ne kadar doğru bekaret falan nafaka halen tartışma konusu bunları yanlış ve geri kafalı buluyorum ama yanlış bile ülkeye göre sekilleniyor

Aslında sizin dediğiniz çok mantıklı bide şöyle bişey var kadına da beni yanlış lanse ediyorlar.Konu çok uzamasın diye kısa tutmaya çalıştım mesela kuafordeydik kadın eltime iltifatlar ediyor diğer arkadaşlarıda öyle neyse benim makyajımı bitince ben eltime baktım bana orda oturan kuaförler dedi ki korkma korkma sende güzel oldun iyide ben o Türkçeyi çok iyi daha öğrenemedi ona çeviriyorum az buçuk o yüzden ona bakıyorum kadın kırabilir hakkımda ne düşündü eltim
Bişey sorucam, hadi kv koca neyse etrafınızda diyeceğim de kuaför ne alaka böyle bir soru sorsun? Yani adam/kadın bir şey gördü hissetti de mi bunu sorma gereği duydu? Ne alaka yani kuaför. Siz biraz bu durumu abartıyo olabilir misiniz?

Benim bahsetmek istediğim de böyle biz gerçekten tek bir ırkın fiziksel özelliğine bağlı değiliz .Sorun sanki Türk kadınlar hepsi kısa hepsi basenli hepsi esmer gibi hepsi bakımsız gibi davranmaları iyide senin annede türk kardeşinde aynısını onlara söyleyemezsin genetiğimiz böyle
Yemişim basenini boşversene millet artık totosuna vs yağ koyduruyor. Bak bir etrafına birbirine benzeyen kadınlarımız var mı? Tek düze değiliz. Biz kendimizi yahu niye aşağılıyoruz? Slav ırklarına bakın hepsi tek düze aynı özellikler birbirine benziyorlar. Biz benziyor muyuz? Sarı saç var mı? Siyah kahve? Ela göz kara göz mavi yeşil? Uzun kısa? Esmer sarışın? Kıvırcık dalgalı düz saçlı? Hepsi var dimi eeee biz tek düze bir ırk değiliz. Bu yüzden öyle yok Türk kadınları şu bu diyen erkekler cahildir. Kaplumbağaların poposundan nefes alması gerçeği ile bizim erkeklerin kendilerini bir halt sanması gerçeği der noktayı koyarım.

Esinizin bi soylediklerini kardesi duysa ne dusunur yada ne der hic esinize bunu sordunuz mu?
Sormuştum Ukranyaya güzelliğini Rus
Bişey sorucam, hadi kv koca neyse etrafınızda diyeceğim de kuaför ne alaka böyle bir soru sorsun? Yani adam/kadın bir şey gördü hissetti de mi bunu sorma gereği duydu? Ne alaka yani kuaför. Siz biraz bu durumu abartıyo olabilir misiniz?

Kuaför zaten yabancı olduğunu anladı çünkü saçları doğal sarı nereli olduğunu sordu konu öyle açıldı.Keşke ben abartsam ya inan ben çok ozguvenli bir bireydim şimdi eser yok o halimden

Bırakın istedikleri kadar kiyaslasinlar.Herkes kendinde eksik olanı eleştirir.Siz neden calismiyorsunuz?Hem kişisel ihtiyaclarinizi (Kuaför,giyim,bakım vs)karşılaşılarsınız hem de bu tür saçma sapan eleştirileri kafaya takacak vaktiniz olmaz.Kendinize yatirim yapın.Sizi eleştirenlerin amaçları da bu zaten.Özguveniniz azalsın,erkenden çöküp ihtiyarlayin,kafaya takmaktan hasta olun.Guzelce bakiminizi yaptırın,giyinin,kuşanin,takip takistirin..Ama bunları sadece kendiniz icin yapın.İnsanlari memnun edemezsiniz, dünya güzeli de olsanız gözünün üstünde kaşın var diyecekler.
Konu sahibesi sadece işinize gelen yorumları mi cevapliyorsunuz yoksa bazı soruları cevaplamaya tenezzül mü etmiyorsunuz?Burada ben de dahil bir çok arkadaş size yardımcı olmak için yorum yapıyor ve soru soruyor.Saygi gereği kısa da olsa bir cevap vermeniz gerekmez mi?

X