Eşimle birliktelik yaşayamıyorum

birderdimvarartik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
7
8
25
Merhabalar buradaki ilk konum ve artık çözüm bulmak istiyorum

6 aydır evliyim ve eşimle cinsel birliktelik konusunda sorun yaşıyorum bunun için terapi aldık ama yardı bıraktım maddi olarak beni yoruyordu ve zaman ayıramıyordum seanslarıma

Eşimle severek ve hiç pişman olmadan evlendim çok düşünceli sevgisini ilgisini her halde gösteren bir insan o kadar seviyorum ki onu yine dünyaya gelsem yine onunla birlikte olmayı isterim

Evlenmeden önceki hayatlarımızda daha doğrusu birbirimizi tanımadan önceki hayatlarımızda ikimizin de zaman zaman cinsel birliktelikleri olmuş bu konuda bir problemimiz yok. Benim problemim ise eşimle ten uyumumuzun olmadığını düşünmem daha önceden birliktelik yaşamaktan mutlu olurdum artık bana yük geliyor istemiyorum daha doğrusu güzel geçmiyor eğlenmiyorum zevk almıyorum eşimizin kendi kişisel bakımını eksik buluyorum bu konuyu ona açtığımda üzülüyor bir gün dikkat ediyor ve ikinci gün yine aynı normalde ne kadar karşısındakini düşünen bir insan olsa da cinsellikte aşırı bencil ve bana zevk veremiyor 50 yıllık çiftler gibiyiz bu cinsellik konusunda bir de evde ben güzel güzel şeyler giymeye çalışırken seksi gecelikler gibi onun boxer atlet ya da içlik kombini yapıp bunu normalleştirmeye çalışması beni bitiriyor ve kişisel bakımını düzenli yapması gerektiğini rahatsız olduğumu söylüyoeum ama değiştirmiyor kendini ne yapmam gerekir

Not: kişisel bakım en basit olan şeyler mesela dişlerini fırçalamak düzenli duş almak

bi insanın belli bir yastan sonra huy değiştirmesi çok zor küçük bir çocuk yetiştirir gibi her seferinde uyarmanız gerek kıyafet konusuna takılmayın adamlar sabahtan akşama kadar o kıyafetlerin içinde en azından akşam evinde rahat etmek istiyor buda onların hakkı bence ama kişisel bakım olayını siz söyleyebilirsiniz en azından ilişki öncesi duş alabilir

6 aydır evliyim ve eşimle cinsel birliktelik konusunda sorun yaşıyorum bunun için terapi aldık ama yardı bıraktım maddi olarak beni yoruyordu ve zaman ayıramıyordum seanslarıma

Eşimle severek ve hiç pişman olmadan evlendim çok düşünceli sevgisini ilgisini her halde gösteren bir insan o kadar seviyorum ki onu yine dünyaya gelsem yine onunla birlikte olmayı isterim

Evlenmeden önceki hayatlarımızda daha doğrusu birbirimizi tanımadan önceki hayatlarımızda ikimizin de zaman zaman cinsel birliktelikleri olmuş bu konuda bir problemimiz yok. Benim problemim ise eşimle ten uyumumuzun olmadığını düşünmem daha önceden birliktelik yaşamaktan mutlu olurdum artık bana yük geliyor istemiyorum daha doğrusu güzel geçmiyor eğlenmiyorum zevk almıyorum eşimizin kendi kişisel bakımını eksik buluyorum bu konuyu ona açtığımda üzülüyor bir gün dikkat ediyor ve ikinci gün yine aynı normalde ne kadar karşısındakini düşünen bir insan olsa da cinsellikte aşırı bencil ve bana zevk veremiyor 50 yıllık çiftler gibiyiz bu cinsellik konusunda bir de evde ben güzel güzel şeyler giymeye çalışırken seksi gecelikler gibi onun boxer atlet ya da içlik kombini yapıp bunu normalleştirmeye çalışması beni bitiriyor ve kişisel bakımını düzenli yapması gerektiğini rahatsız olduğumu söylüyoeum ama değiştirmiyor kendini ne yapmam gerekir

Not: kişisel bakım en basit olan şeyler mesela dişlerini fırçalamak düzenli duş almak
Kisisel bakimini yapmazsa birliktelik istemediginizi, birliktelik yasamadiginiz bir adamla neden evli kaldiginizi sorguladiginizi soyleyin ki ne kadar rahatsiz ve ayni zamanda ciddi oldugunuzu anlasin

Kisisel bakimini yapmazsa birliktelik istemediginizi, birliktelik yasamadiginiz bir adamla neden evli kaldiginizi sorguladiginizi soyleyin ki ne kadar rahatsiz ve ayni zamanda ciddi oldugunuzu anlasin
Ya onu kırmaktan çok korkuyorum böyle bir şey dersem çok sert gelir ona daha çok laf sokarcasına minik minik söylüyorum ona bile alınıyor alınıp düzeltmeye çalışsa mutlu olacağım gerçi ama :KK43:

Ya onu kırmaktan çok korkuyorum böyle bir şey dersem çok sert gelir ona daha çok laf sokarcasına minik minik söylüyorum ona bile alınıyor alınıp düzeltmeye çalışsa mutlu olacağım gerçi ama :KK43:
Bu sekilde de siz alinmiyor musunuz? İnsan sevdikleri icin degisir duzelir, esiniz umursuyormus gibi gorunup umursamiyor ama

iyi bir insanla ama yeterince etkilenmediğiniz biriyle evlenmişsiniz.çok sık yapılan bir hata.şeker gibi adamı kaçırmayayım diyorlar sonra sonuç bu oluyor.önce bir kendinizi objektif bir şekilde tartmanız gerekiyor.ben bu adamı sevmem gerektiği, iyi bir insan olduğu için mi seviyorum, bir kadın olarak mı seviyorum? Bu arada hep derim fazla forsu olmayan adamların aşırı iyi olmaktan başka şansı kalmıyor diye.senden daha yüksekte olduğunu düşündüğün bir insana nasıl davranırsın, düşük olduğunu düsündüğün insana nasıl davranırsın.bu tarz şeyleri ölçüp tartmanız gerek.gerçekten dengin olduğunu düşünüyor musun bu adamın.eğer öyleyse diğer yönlere geçebilirsin.

Ağız diş bakımı banyo alışkanlığı konularında ortaokulda insan kendini bilmeye başlayınca, ergenliğe girince, flört başlayınca farkındalık oluşur aşağı yukarı… bu zamana kadar olmadıysa bundan sonra çok zor. Bir çizelge hazırlayın temizlik yapması gereken saatleri günleri yazın, banyo aynasına yapıştırın çocuk gibi belki utanır

Ten uyumu olmasa, evlenmeden önce birlikte olurken anlardın, sen eşinin bir hareketinden ya da herhangi bir şeyinden tiksinmişsin ve bunu bilinsel olarak aşamıyorsun gibi geldi bana.

X