Eşimle birliktelik yaşayamıyorum

Merhabalar buradaki ilk konum ve artık çözüm bulmak istiyorum

6 aydır evliyim ve eşimle cinsel birliktelik konusunda sorun yaşıyorum bunun için terapi aldık ama yardı bıraktım maddi olarak beni yoruyordu ve zaman ayıramıyordum seanslarıma

Eşimle severek ve hiç pişman olmadan evlendim çok düşünceli sevgisini ilgisini her halde gösteren bir insan o kadar seviyorum ki onu yine dünyaya gelsem yine onunla birlikte olmayı isterim

Evlenmeden önceki hayatlarımızda daha doğrusu birbirimizi tanımadan önceki hayatlarımızda ikimizin de zaman zaman cinsel birliktelikleri olmuş bu konuda bir problemimiz yok. Benim problemim ise eşimle ten uyumumuzun olmadığını düşünmem daha önceden birliktelik yaşamaktan mutlu olurdum artık bana yük geliyor istemiyorum daha doğrusu güzel geçmiyor eğlenmiyorum zevk almıyorum eşimizin kendi kişisel bakımını eksik buluyorum bu konuyu ona açtığımda üzülüyor bir gün dikkat ediyor ve ikinci gün yine aynı normalde ne kadar karşısındakini düşünen bir insan olsa da cinsellikte aşırı bencil ve bana zevk veremiyor 50 yıllık çiftler gibiyiz bu cinsellik konusunda bir de evde ben güzel güzel şeyler giymeye çalışırken seksi gecelikler gibi onun boxer atlet ya da içlik kombini yapıp bunu normalleştirmeye çalışması beni bitiriyor ve kişisel bakımını düzenli yapması gerektiğini rahatsız olduğumu söylüyoeum ama değiştirmiyor kendini ne yapmam gerekir

Not: kişisel bakım en basit olan şeyler mesela dişlerini fırçalamak düzenli duş almak
Diş fırçalama ve öncesi duş ikimizin de kırmızı çizgisi ama ne ben öyle saten dantel vb takıyorum genelde ne de o aman boxerımım üstüne atlet giymeyeyim diyor. Erkeklerin seksi bi şey giymesi zor ama hareketli duruşu bakışı zaten sizi hareketlendirmeli ya da sizin hareketleriniz bakışınız vb. 15 senelik evliyiz ilk seneler yok yılbaşı takımı yok bilmem ne aldık ama zaten onlar 30 sn filan duruyor 🙈 diye şu an 🏃🏽‍♀️🏃‍♂️

Evlenmeden hiç ilişkiye girmediniz mi? O zaman nasıldı?
Bir de bir insanın dis fırçalama alışkanlığı var mı yok mu bu sevgiliyken de farkedilir ki. Adam insan gibi yıkanıp paklanip dis fircaliyordu, evlenince bir anda "artık dikkat etmeme gerek yok" dedi saldı mi?

6 aydır evliyim ve eşimle cinsel birliktelik konusunda sorun yaşıyorum bunun için terapi aldık ama yardı bıraktım maddi olarak beni yoruyordu ve zaman ayıramıyordum seanslarıma

Eşimle severek ve hiç pişman olmadan evlendim çok düşünceli sevgisini ilgisini her halde gösteren bir insan o kadar seviyorum ki onu yine dünyaya gelsem yine onunla birlikte olmayı isterim

Evlenmeden önceki hayatlarımızda daha doğrusu birbirimizi tanımadan önceki hayatlarımızda ikimizin de zaman zaman cinsel birliktelikleri olmuş bu konuda bir problemimiz yok. Benim problemim ise eşimle ten uyumumuzun olmadığını düşünmem daha önceden birliktelik yaşamaktan mutlu olurdum artık bana yük geliyor istemiyorum daha doğrusu güzel geçmiyor eğlenmiyorum zevk almıyorum eşimizin kendi kişisel bakımını eksik buluyorum bu konuyu ona açtığımda üzülüyor bir gün dikkat ediyor ve ikinci gün yine aynı normalde ne kadar karşısındakini düşünen bir insan olsa da cinsellikte aşırı bencil ve bana zevk veremiyor 50 yıllık çiftler gibiyiz bu cinsellik konusunda bir de evde ben güzel güzel şeyler giymeye çalışırken seksi gecelikler gibi onun boxer atlet ya da içlik kombini yapıp bunu normalleştirmeye çalışması beni bitiriyor ve kişisel bakımını düzenli yapması gerektiğini rahatsız olduğumu söylüyoeum ama değiştirmiyor kendini ne yapmam gerekir

Not: kişisel bakım en basit olan şeyler mesela dişlerini fırçalamak düzenli duş almak
Buraya artık aylardır düşünmekten işin içinden çıkamadığım şeylerin özetini çıkarıp sadece nasıl bir yaklaşım sergilemeliyim bu durumu nasıl çözüme kavuşturabilirim diye tavsiye istemiştim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama neden kötü yorum yapıyorsunuz ki ben eleştiri istemedim eşimin sevgisiyle veya benim ona olan sevgimle gösteriş yapmak gibi bir niyetim asla yoktu eşimin kusuru da hijyen ve bunu düzeltmek çabam bunda insanları yerecek moral bozacak yorum yapmanız beni gerçekten çok üzdü buradaki ilk konumdu ve muhtemelen son olacak ama yine de teşekkür ederim her birini3 :’(

Buraya artık aylardır düşünmekten işin içinden çıkamadığım şeylerin özetini çıkarıp sadece nasıl bir yaklaşım sergilemeliyim bu durumu nasıl çözüme kavuşturabilirim diye tavsiye istemiştim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama neden kötü yorum yapıyorsunuz ki ben eleştiri istemedim eşimin sevgisiyle veya benim ona olan sevgimle gösteriş yapmak gibi bir niyetim asla yoktu eşimin kusuru da hijyen ve bunu düzeltmek çabam bunda insanları yerecek moral bozacak yorum yapmanız beni gerçekten çok üzdü buradaki ilk konumdu ve muhtemelen son olacak ama yine de teşekkür ederim her birini3 :’(
Kendisi bu durumdan rahatsız olmuyorsa duzelmez. çocukken annesi ogretmemis hijyeni şimdi sizin öğretmeniz daha zor. Hem adamın umrunda değil en küçük uyarinizda kırılıp bukuluyor. Nasılsa vazgeçilmez olduğunu biliyor dünyaya tekrar geldiğinde kendisini tekrar seçeceğinizin farkında, neden değişsin ki?

Bana takıntılı gibi geldiniz. Eşiniz işe güce gitmiyor mu? Yüzünü gözünü yıkamaz, dişini fırçalamaz mı ? Mutlaka yapıyordur. Eee ek olarak da ilişkiye girmeden önce de söyleyin yapsın. Yok ilişkiye girecek diye yapıyor olması sizi niye rahatsız ediyor?

Bu adam, dış kapının dış mandalı değil ki eşiniz!

Asıl sorun ten uyuşmazlığınız olabilir o konu da da haklısınız.

Hijyenden takıntınız varsa duşa girin birlikte hem içiniz daha rahat eder böylelikle ayrıca zevk almak isterseniz siz yönetin ve tamamen kendinize odaklanın

Düzenleme; adam duş almıyormuş galiba ben ekstra takıntınız var sandım :/

Evliliğimizin ilk yılı eşime diş fırçası almıştım her gün asla fircalmazdi dişlerini bende dış fırçasını elime alıp gösterdiğim gün birlikte olmak istediğimi düşündüğü için fircalardi yoksa diğer günler asla fircalmazdi 😄😄😄 erkekler böyle degismezler

Daha once ikinizinde iliskisi olduysa evlenmeden once deneme sansiniz olmustir sanirim .ozaman fark etmediniz ? Yargilamak icin degil meraktan soruyorum .

konuyu ben açmışım sanki, 10 sene oldu durum hala aynı bir degisiklik yok umarim siz düzeltebilirsiniz.

Daha once ikinizinde iliskisi olduysa evlenmeden once deneme sansiniz olmustir sanirim .ozaman fark etmediniz ? Yargilamak icin degil meraktan soruyorum .
aynı evin içine girince kişisel temizlikte bir sorun olduğunu farketmiş.
bu tarz sorunları genelde evin içine girmeden pek anlamiyoruz.
yanimiza gelirken duş alınmış, dişler fırcalanmış vs oldugu için.

Adamı güzellemişsin de sana saygısı yok farkında değilsin.
kendilerine yok ki bize olsun saygıları, benim eşimin bir kez ağız dolusu kahkaha attiğini gormedim mesela neden sorun dişler peki çozüm ariyormu hayir.
evde macun firca olmasa anlayacagim kendim aliyorum oda var yani.
yilda bir lafla döve döve yıkattiriyorum sonra yine aynı.
obsesif olmasalar ailesinden temizlik dersi almamış diyecegim ama alakasi yok

X