Eşimle görüşemiyoruz

nesrinahmet

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2021
113
-7
Merhaba kızlar, benim eşim asker maalesef sürekli göreve gidiyor yaklaşık 3 yıldır evliyim ama toplamda ne kadar gördün diye sorarsanız belli sadece Bi kaç aya denk gelir. Düşünün bebek istiyoruz ama Bi türlü günleri değerlendirme imkanımız olmadi. Bu durum artık beni yormaya başladı, Bi kaç aydır hem hormonal hemde psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Eşim telefonla bana destek olmaya çalışıyor ama bu artık bana yeterli gelmiyor bende eşimin omzuna başımı koyup derdimi anlatmak istiyorum. Bazı geceler ağlıyorm, omu çok seviyorum ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Asker eşi olanlar bu durumla nasıl baş ediyorsunuz

Merhaba kızlar, benim eşim asker maalesef sürekli göreve gidiyor yaklaşık 3 yıldır evliyim ama toplamda ne kadar gördün diye sorarsanız belli sadece Bi kaç aya denk gelir. Düşünün bebek istiyoruz ama Bi türlü günleri değerlendirme imkanımız olmadi. Bu durum artık beni yormaya başladı, Bi kaç aydır hem hormonal hemde psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Eşim telefonla bana destek olmaya çalışıyor ama bu artık bana yeterli gelmiyor bende eşimin omzuna başımı koyup derdimi anlatmak istiyorum. Bazı geceler ağlıyorm, omu çok seviyorum ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Asker eşi olanlar bu durumla nasıl baş ediyorsunuz
Asker eşi değilim ama eminim ne kadar zordur . Biz bile 8-5 çalışan eşimizi çabucak eve gelsin diye daralıyoruz özlüyoruz, Allah kolaylık versin inşallah. Ben bekarken hep asker eşi olmak istemiştim ama sonradan gördüğüm kadarıyla yapamazdım diye vazgeçtim yani öyle bir sevdiğim de olmadı açıkçası . Allah kavuştursun canım ne diyeyim postunu görünce yazmak istedim

Asker eşi değilim ama eminim ne kadar zordur . Biz bile 8-5 çalışan eşimizi çabucak eve gelsin diye daralıyoruz özlüyoruz, Allah kolaylık versin inşallah. Ben bekarken hep asker eşi olmak istemiştim ama sonradan gördüğüm kadarıyla yapamazdım diye vazgeçtim yani öyle bir sevdiğim de olmadı açıkçası . Allah kavuştursun canım ne diyeyim postunu görünce yazmak istedim
Teşekkür ederim canım amin inşallah

Tüm asker eşleri böyle olmuyor sanırım.
Sizin ne zamana kadar sürecek bu ayrı kalış?
Geçiciyse birazcık sıkın dişinizi, gerçi kalıcıysa da bile bile evlendiniz aslında.

bunu kabul ederek evlendınız ben böyle sıkayet edenlerı anlamıyorum.
Şikayet etmiyorum. Derdimi paylaşılıyorum ben eşimle evlendiğim zaman eşim ülke içinde görevliydi onunla beraber bende o şehre gittim. Sonradan sınır dışına görevlendirildi bende kendi ailemin olduğu şehre geldim onlara yakın Bi yere yerleştik. Bilmeden konuşanları anlamıyorum.

Bebek hata olur bu evliliğe,
Daha birlikte yaşamamışsınız, bir aynı evde yaşama faslına geçin bir bakın birlikte yapabiliyor musun ondan sonra düşünürsünüz bebeği o sizin can sıkıntınızı alacak oyuncak değil.

Bir de yani asker eşleri genelde bu sorunu yaşıyor
Siz benim ne düşündüğümu bilemezsiniz. Benim eşim sınır dışında görevli TV de her şehit haberi gördüğümde neler yaşadığımı bilemezsiniz. Eğer ona bisey olursa ondan bana hatıra kalacak baktıkça omu hatırlayacağım biri olsun istiyorum yanımda. Oyuncak olmadığını da biliyorum.

Eşinizin görevi yurt içine gelene kadar bebiş planını ertelemeniz sizin için daha iyi olur. Gebelik dönemini ve doğum sonrasını eşiniz olmadan geçirmek sizi iyice yıpratır. Mental olarak zaten eşinizin yokluğu yıpratmış, bir de bebek olursa çok sarsılabilirsiniz 🌸

Genelde bir süre yapıyorlar diye biliyorum. Eşimin arkadaşı mesela uzman çavuş evini arabasını aldı bırakacakmış mesleği. Eğer öyleyse sabretmeniz gerekecek ama uzun yıllar böyle olacaksa işiniz çok zor gercekten.

Siz benim ne düşündüğümu bilemezsiniz. Benim eşim sınır dışında görevli TV de her şehit haberi gördüğümde neler yaşadığımı bilemezsiniz. Eğer ona bisey olursa ondan bana hatıra kalacak baktıkça omu hatırlayacağım biri olsun istiyorum yanımda. Oyuncak olmadığını da biliyorum.
Mesleğiniz var mı? Allah esirgesin böyle bir durum olsa hatıra kalsın diye yaptığınız çocuğa hakkıyla bakabilecek misiniz?

Baştan belli olan şeyler için eşinizi yıpratmayın.
Piskolojik destek alın dahada büyümeden.

benim de eşim benzer bir işte çalışıyor.. maalesef zor evet ama sonuçta bunu bilerek evlendik.. askerlerde nasıl bilmiyorum ama benim eşim 40 yasina kadar bu şekilde çalışmak zorunda.. 40 yasini bekliyorum yasamak için valla 😂 sürekli evde kendime ilgilenecek şeyler arıyorum. çok çok bunalırsam ailemin yanına gidiyorum veya ailem geliyor. mecbur bir sekilde gecirmeye calisiyoruz günleri. benim eşim biraz daha esnek en azından günübirlik gelebiliyor genelde. ama düzenli bir evlilik hayatı olamıyor. Allah yardımcımız olsun.. inşallah bu gibi mesleklerde çalışma şartları iyileşir de en azından yılın 8-9 ayını eşlerimizle geçirebiliriz 🙏🏻

X