Eşimle Günlerdir Süren Tartışmamız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hı hı çok haklısın tabi neler yapıyordur boş boş konuşmayın ya benim çocuğuma nasıl baktığım hakkında sen yorum yapabilecek statüde değilsin. Buraya konu açtım da ağzınıza geleni söyleyemezsiniz eğer siz haklı olsaydınız bir sürü mantıklı açıklama yapıp beni anlamaya çalışan öneri veren arkadaşım olmazdı burada. Artık bi düşünerek yazın ama
Bu ülkede katillerin , sapiklarin bile sırtını sivazlayanlar , aferin iyi yapmışsın diyenler var. Zihniyetleri aynı çünkü. Burda sizi pohpohlayanlara bakmayın yani. Gidin tedavi olun. Yazık o çocuğa.

Bu ülkede katillerin , sapiklarin bile sırtını sivazlayanlar , aferin iyi yapmışsın diyenler var. Zihniyetleri aynı çünkü. Burda sizi pohpohlayanlara bakmayın yani. Gidin tedavi olun. Yazık o çocuğa.
Ben o destek verenlerinde aynı zihniyette olduguna eminim yahu ben depresyondayım diye neden suçsuz bırınden çıkarım öfkemi konu sahibi ağır vaka doktorluk savunanlarda bi özeleştiri yapması gerekenler bence

O emojinin hangi durumlarda kullanıldığında hangi anlama geldiğini çok iyi biliyoruz da söyleyince biz kötü oluyoruz işte...
Aman valla yorum yapmaya değmez

Ağzı bozuk insanlardan nefret ederim üstelik kadına küfür hiç yakışmıyor

Ama konu sahibi hem suçlu hem güçlü olanından tedavi olmazssa bir sonraki kavgaya az kalmıştır herif niye tuvallette 5 dk değil 5 buçuk dk kaldın diye atlar üzerine şaka gibi

İstıyorki pohpohlayarak destek verelim 😏

Aman valla yorum yapmaya değmez

Ağzı bozuk insanlardan nefret ederim üstelik kadına küfür hiç yakışmıyor

Ama konu sahibi hem suçlu hem güçlü olanından tedavi olmazssa bir sonraki kavgaya az kalmıştır herif niye tuvallette 5 dk değil 5 buçuk dk kaldın diye atlar üzerine şaka gibi

İstıyorki pohpohlayarak destek verelim 😏
Aslında adama saldırması kufretmesi beni o kadar rahatsız etmedi, koskoca adam , savunsun kendini, bana ne... Hatta belki iyi oluyor saldırması, adam kafası çalışan biriyse bir durup düşünür belki ben kimle evlendim, kimden çocuk yaptım diye ....Beni asıl rahatsız eden kocaya yaptıkları değil, bu kadının elinde bakıma muhtaç savunmasız bir bebek olması ... verdiği cevaplardan da teyit ediliyor ruh durumu. Çok yazık.

Tıpkı senin gibi 😁
Eşinize de böyle mi davranıyorsunuz? Adam hatalarınızı anlatmaya yanlış düşüncelerinizi düzeltmeye çalıştıkça “sensin ooo sensin ooo kendi diyen kendi oluur” diye ilkokul çocuğu seviyesinde cevaplar mı veriyorsunuz? Yok gerçi siz küfür edip saldırıyordunuz pardon.

Kocana kufur edererek,vururak,kolundan cekistirerek soz dinletemezsin.Ki bunu kocan sana yapmis olsaydi ; bizde icimizden kufuru basmistik.
Olumsuz dusuncelerini ve ofke krizlerini yapilandirman gerek.
Hatali oldugun konulari (kufur,hakaret,vurma,itme vs..) fark edip,bunun yerine daha akilci ve kabul edilebilir konusmalar yapmalisin..
Aksi takdirde seninle evlilik yurutmek cok zor su konuna bakmak suretiyle..

Aslında adama saldırması kufretmesi beni o kadar rahatsız etmedi, koskoca adam , savunsun kendini, bana ne... Hatta belki iyi oluyor saldırması, adam kafası çalışan biriyse bir durup düşünür belki ben kimle evlendim, kimden çocuk yaptım diye ....Beni asıl rahatsız eden kocaya yaptıkları değil, bu kadının elinde bakıma muhtaç savunmasız bir bebek olması ... verdiği cevaplardan da teyit ediliyor ruh durumu. Çok yazık.
Kesinlikle katılıyorum şimdilik vurmaz ise bile tedavi olmazssa o çocugun yaramazlıklarına da tahammül edemez ve ya sözel şiddete Allah korusun belkide sözel ve fiziksel şiddete maruz kalacak o çocuk 😪

Çocuğa tek baktım lafına da hastayım.
Çoğu anne çocuğuna tek bakıyor zaten, o uykusuzlukla sabah ise giden birçok kadın var. Herkes eşine, önüne gelene saldırsın o zaman.
Siz beş altı kereden bahsetmişsiniz ben gece 5-6 defa uyandıklarında bugün az uyandılar diye seviniyordum. Olağanüstü birşey yaşamıyorsunuz yani.
Yaptıklarıniza rağmen haklıyım da haklıyım demeniz, iletişime ne kadar kapalı olduğunuzu gösteriyor aslında.

Farkında değilsiniz ama küfürü, şiddeti aranızda normalleştiriyorsunuz bu tavırlarınızla. Başka birgün eşinizde stresini, yorgunluğunu sizin üzerinizden çıkarmaz umarım.

Ooffff ne saçma. "O an vurdum diye küfür ettim diye ben suçlu oldum" demişsin
Pardon ne olacakti?
Kocanı düşün, konu ne olursa olsun ,sen de haksız olsan bile sana küfür etse , sana vursa suçlu olması anormal bir şey mi?
Vurmak,küfür etmek hiç olmamamsi gereken şeyler. Bak, sen normallestirmissin ilk . Öyle ki ileride adam sana sövüp anlık kavgalarda sana vurup durunca diyecek ki 'abartma,dovmedim. Daha fazlasını sen yapıyorsun' ve sen ona hak vereceksin
Evliliklerde,iliskilerde seviye böyle böyle düşürülüyor işte.
Ayrıca 'normalde böyle değilimdir, sinirime yenik düştüm' demişsin. Yarın bir gün bebeğin büyüyüp seni cooook yordugunda, endişelendirdiginde vs, bebegine kufredip iki de ona mı vuracaksın, çok sinirliydim diye?
İse tekrar başladığında seni haddinden fazla yoran, hastayken mesai baskısı yapan patrona mesela küfür edip bir de vuracak misin?
Yoksa derdin garezin zaten sana (şu an için) cevap vermeyecek eşine mi?
Hatani anlayıp kendine cekiduzen vermek için yollar arayana kadar haklıyım da haklıyım yazmışsın.
Haklı tek tarafin yok.

Çocuğa tek baktım lafına da hastayım.
Çoğu anne çocuğuna tek bakıyor zaten, o uykusuzlukla sabah ise giden birçok kadın var. Herkes eşine, önüne gelene saldırsın o zaman.
Siz beş altı kereden bahsetmişsiniz ben gece 5-6 defa uyandıklarında bugün az uyandılar diye seviniyordum. Olağanüstü birşey yaşamıyorsunuz yani.
Yaptıklarıniza rağmen haklıyım da haklıyım demeniz, iletişime ne kadar kapalı olduğunuzu gösteriyor aslında.

Farkında değilsiniz ama küfürü, şiddeti aranızda normalleştiriyorsunuz bu tavırlarınızla. Başka birgün eşinizde stresini, yorgunluğunu sizin üzerinizden çıkarmaz umarım.
Üstelik ameliyatlar olmuş bu konu sahibi çocuk sahibi olabilmek için şimdide bakmaya gocunuyor millet bagrına basar o çocugu çünkü kolay kavuşmamış bebegine

Bir erkegi bu sekilde davranarak kazanamazsiniz. Benim esim de hassasiyet gosterdigim konulari anlayamazdi, hic empati kuramadigini dusunurdum ve yuzum duser huysuzlanirdim eskiden (ama kufur yok :) ) sonra sonra fark ettim ki tatli dil gercekten yilani deliginden cikariyor. Sakin zamaninizda yavas yavas kendinizi ifade etmeye calisin. Zamanla bir dil olusur iletisiminizde. Bazen guzel bir yemek yaptiginizda, bazen yatmadan once sarildiginizda vs... hassasiyetlerinizi ve beklentilerinizj dile getirin 😊 Biliyorum kucuk bebekle zor ama imkansiz degil. Kendim de kucuk bebegimle bu tarz durumlar yasadigim icin boyle soyleme hakkini buldum kendimde 😊
Erkekler karsiisndaki kadinin hircinlasmasindan hoslanmiyor, ters tepiyor. Bahsettigim gibi iletisiminizi degistirirseniz, hircinlasmaniza gerek olacak bir durum bile yasmama ihtimaliniz var. Daha Yasanmadan cozulur sorunlar 🙏

Bir erkegi bu sekilde davranarak kazanamazsiniz. Benim esim de hassasiyet gosterdigim konulari anlayamazdi, hic empati kuramadigini dusunurdum ve yuzum duser huysuzlanirdim eskiden (ama kufur yok :) ) sonra sonra fark ettim ki tatli dil gercekten yilani deliginden cikariyor. Sakin zamaninizda yavas yavas kendinizi ifade etmeye calisin. Zamanla bir dil olusur iletisiminizde. Bazen guzel bir yemek yaptiginizda, bazen yatmadan once sarildiginizda vs... hassasiyetlerinizi ve beklentilerinizj dile getirin 😊 Biliyorum kucuk bebekle zor ama imkansiz degil. Kendim de kucuk bebegimle bu tarz durumlar yasadigim icin boyle soyleme hakkini buldum kendimde 😊
Erkekler karsiisndaki kadinin hircinlasmasindan hoslanmiyor, ters tepiyor. Bahsettigim gibi iletisiminizi degistirirseniz, hircinlasmaniza gerek olacak bir durum bile yasmama ihtimaliniz var. Daha Yasanmadan cozulur sorunlar 🙏
Dediklerinizi erkekler böyle şeylerden hoşlanmıyor diye ayırmaya gerek yok aslında.

Erkek kadın farketmez, normal insanlar ufak şeylerden büyük sorunlar çıkarılmasindan, hırçın davranılmasindan hoşlanmaz. Çok temel şeyleri kadın, erkek diye ayırmaya çalışmak gereksiz geliyor bana yazmadan geçemedim.

Berber konusu da abartı 10 tl konusu da. Çalışıyor zor vakit buluyodur sonuçta eğlenmeye gitmiyor toplasan bi saate dönecek adam abartmaya gerek yok. 10 tl kısmı zaten hepten saçma eşiniz de abartmış sizin de tepkileriniz ağır olmuş ikiniz de olgunlaşamamışsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X