Eşimle iletişim kuramıyorum

Hani biz bazen erkeklere çok fedakarlık yapıyoruz canımız bir şey istese bile aldırmıyoruz ya işte o zaman en değersiz biz Oluyoruz bilinsin istedim.
Kıymet bilinsin istiyorsanız bir şeyler isteyin o da alsın.
Siz teşekkür ettikçe o daha mutlu olacak .
Erkekler isteyen kadını daha çok önemsiyor

Bana sen bu kadar üstelediğin için ben bırakamıyorum, senin canın bişey istedi de ben mi almadım gibi yanıtlarla geliyor.
İstemeye başlamalısın. Hemde öyle simit falan değil. Baklava olur , avokado olur , fıstık olur , fındık olur. Fedakarlık yaptığını sanıyorsun ama adam günde 2 paket içiyor. Aylık en aşağı 600₺ sadece sigarasına harcıyor.
Adamın maddi durumu olmadığını bilerek evlenince , sonucuna da şaşırmamak gerekiyor.

Hani biz bazen erkeklere çok fedakarlık yapıyoruz canımız bir şey istese bile aldırmıyoruz ya işte o zaman en değersiz biz Oluyoruz bilinsin istedim.
Kıymet bilinsin istiyorsanız bir şeyler isteyin o da alsın.
Siz teşekkür ettikçe o daha mutlu olacak .
Erkekler isteyen kadını daha çok önemsiyor
Misal ben :KK70:
Eskiden hiç bi şey istemez , kendim hallederdim. Sonra baktım ki ben istemeyince başkaları çok güzel istiyor.
Artık bebek bezine kadar ondan istiyorum. Sabah evde ekmek yoksa uyandırmaz gider alırdım artık umurum değil valla.

O kadar aynı ki yaşadıklarımız hatta sana ilaveten benim birde aldatılma düşüncem var.maddi sorunlar her zaman hayatımızda olacak ne yazık ki hiçbir zaman yetmeyecek biz anlayışlı oldukça onlar daha çok üzerimize gelecek ve biz rahatsızlığımızı dile getirmediğimiz surece durumdan hosnutmusuz gibi algilancak.Bende hamileyim para yok dedi mi bende hiçbir şey istemedim bebeğe bile son bi kaç ayda alışverişi zor yaptık. Ama inanki kıymet bilinmiyor gösterdiğin anlayış sabır verdiğin değer kimsenin umrunda bile olmuyor.Sanirim bu devirde anlayışsız kendini düşünen insanlar daha kıymetli oluyor.birde kendini naza çekip ilgi alaka göstermeyip yalnızca kendini ve bebeğini düşünerek hareket edip eşine de bunu hissettirsen mi acaba ?
Çok haklısınız bu devirde kimse değer verenin kıymetini bilmiyor ne kadar çok kavgacı olursan ona yetersiz olduğunu hissettirirsen en kıymetli sen oluyorsun şu saatten sonra bende talepkar olucağım ben ve bebeğim diyeceğim sınırlarını zorlayacağım.

İstemeye başlamalısın. Hemde öyle simit falan değil. Baklava olur , avokado olur , fıstık olur , fındık olur. Fedakarlık yaptığını sanıyorsun ama adam günde 2 paket içiyor. Aylık en aşağı 600₺ sadece sigarasına harcıyor.
Adamın maddi durumu olmadığını bilerek evlenince , sonucuna da şaşırmamak gerekiyor.
Çok haklısınız şimdi bende talepkar olmaya karar verdim ve onun sigarasından daha önemli olan benim bebeğimin evimin ihtiyaçları ben aman üstüne gitmeyeyim dedikçe belki de benim diğer kadınlar gibi olmadığımı düşünüyor. Güçlü kadın profili aslında eş için istenilen kadın olmadığının farkındayım.

Yani herşeyi bile bile evlenmişsiniz.Ustune beklemeden bir de hamile kalmışsınız.Pek mantık çerçevesinde davranmamışsınız.Simdi sorun ne ne istiyorsunuz yani?Adam sonradan değişmemiş ki,Hep böyleymiş.

İsteyin efendim, sizin istemediğinizi anası danası arkadaşı çok güzel istiyor, onlara bi veriyor bi veriyor şaşıp kalıyorsunuz. Demek kocanızda yok bi isteyen, o da sigarayı bulmuş verecek.

3 ayda neden çocuk yaptınız bu imkansızlığın içine? Ne acelesi vardı yani?

Adam dügün yapacak parasi yok, ailesi belali ama tabiki cocuk yapiliyor. "Herşeyi paraya bağliyor" diyorsun birde, bu herşey para olduğundan olabilirmi acaba? O bebeğe nasil bakacaksiniz? Adamin kendi sorunlari olmasina rağmen,maddi manevi, nasil bir babalik bekliyorsun ondan?

Konuyu nerden tutsan elinde kaliyor.

Normalde çocuk meselesine girmek sormak haddim değil der susardim ama yani sizin durumunuzun ne olduğu ortada değil mi, maddiyat yok eş aile sıkıntılı ee daha bismillah evlenip akabinde hamile kalmak neyin nesi?
Sürekli de yaptığınız fedakarlıklardan bahsedecekseniz hiç yapmayın daha iyi, baştan bilerek bu yola girmişsiniz şimdi şunu yaptım bunu yaptım demenin kime ne faydası var. Adam bu, durum bu, kabullenip öyle yaşayın hayatınızı. Ve siz fedakarlık yaptıkça değer görürüm diye bekliyorsanız o işler öyle olmuyor maalesef, verdikçe daha fazlası isteniyor, canım onu çekti almasını istemedim dediğin şeyleri yarın bir kez istediğinde bu sefer en kötü düşüncesizi siz olacaksınız. Neden yani bu kadar pasif kalmak, bu kadar drama bağlamak. Eşinizin işi yok mu bu kadar borç harç ya da madidyatsızlık nereden geliyor. Siz de evde yapabileceğiniz iş arayın yaptığınız fedakarlığı zirveyle taçlandırın ne güzel işte (!)

Benim fedakarlığım 2 yıl önce başladı eşimin ailesinde ciddi bir problem var ve 1000 kişiden 1 kişinin yapacağı cesareti gösterdim kimse ailesine yaklaşamazken ben yanında oldum her daim ama haklısınız ne zaman kendimi geri çekmeye kalksam dah bir kıymetleniyorum.
Evet gerçekten aklı başında kimse girmez böyle bir işe. Neden yaptınız böyle bir fedakarlığı? Destek olmanızı anlarım ama ailesiyle büyük sorunlar yaşayan adamla hangi mantıkla evlendiniz? Aileyle büyük sorunu varsa tek taraflı mıdır problem, sadece aile mi kötüdür? Hadi aile kötü diyelim bu adamı da o aile yetiştirdi sonuçta diye neden düşünmez insan? Ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki peri masalı gerçekleşecek, aşk tüm sorunları halledecek, gökten üç elma düşecek filan. Bunlar yetmezmiş gibi bir de bebek 🤦

evlenmeden önce sigara içiyordu
evlenmeden önce maddi olarak yetersiz seviyede idi (bunu küçümsemek veya eksiklik gibi görün diye demiyorum)
siz bunları bilerek evlendiniz.
eşinizin elinden tutup da doktora götüremezsiniz ki zorla aldıramazsınız ki kendisi istemiyor demekki bırakmak yani siz ebeveyn rolüne girmişsiniz sanki.
ve hamilesiniz evlenmeden önce görmek istemediğiniz ayrıntıları şimdi görmenizin size ne faydası var ki.

Adama “ben evde kaldım, senden daha iyisini bulmayı geçtim başkasını bulamayacağım için seni kapatmaya çalışıyorum. Düğünü de annem yapar, eşyayı da annem alır. Ben de fedakar bir eş olurum sana. Ailenin manyaklığını da tolere ederim. Dur hemen de çocuğu yapayım elimden kaçma” enerjisini o kadar vermişsiniz ki şu saatten sonra evlilikte değer görmeniz imkansız.

Bu yorum muhteşemi hak etti. Konu sahibi bi kahve içerken sizde okuyun.

Adama “ben evde kaldım, senden daha iyisini bulmayı geçtim başkasını bulamayacağım için seni kapatmaya çalışıyorum. Düğünü de annem yapar, eşyayı da annem alır. Ben de fedakar bir eş olurum sana. Ailenin manyaklığını da tolere ederim. Dur hemen de çocuğu yapayım elimden kaçma” enerjisini o kadar vermişsiniz ki şu saatten sonra evlilikte değer görmeniz imkansız.
Bu şekilde ağır yorum yapmanız çok yanlış isteyenim yok bunu kaçırmayalım diye değil sadece merhameti ve bana olan anlayışınından dolayı evlendim ki size yemin dahi edebilirim isteyeni çok çok fazlaydı ailemde sırf bana olan sevgisinden emin olduğu için düğünümüzü yaptı ki bunu da borç olarak verdi. Yani sizin düşündüğünüz gibi değil ve kimse yaşamadığı bir durumu yargılamasın ben burda eşimle nasıl iletişim kurmalıyım diye açtım bu konuyu belki birisi bana bir tavsiyede bulunur diye açtım. Lütfen ağır yorumlarınızı kendinize saklayın...

Birde nasıl rencide ediyorum merak ettim maddi açıdan hiç bişey istemedim evlendiğimden beri doğru düzgün hiç bişey istemedim. Maddi konuyu da ben dillendirmiyorum.
İsteyemezsiniz zaten , çünkü yok ki... Parasız adamdan para istememek fedakârlık değil bı kere onu geçin. Herşeyi bile bile evlenmissiniz, maddi olarak zorlanıyorsanız siz de çalışacaksınız. 3 ayda çocuk kararı alabildiginize göre iletişim problemi de yok bence. Dışarıdan bir problem görünmüyor.Sizin derdiniz nedir tam olarak ben anlamadım

Son düzenleme:
Bu şekilde ağır yorum yapmanız çok yanlış isteyenim yok bunu kaçırmayalım diye değil sadece merhameti ve bana olan anlayışınından dolayı evlendim ki size yemin dahi edebilirim isteyeni çok çok fazlaydı ailemde sırf bana olan sevgisinden emin olduğu için düğünümüzü yaptı ki bunu da borç olarak verdi. Yani sizin düşündüğünüz gibi değil ve kimse yaşamadığı bir durumu yargılamasın ben burda eşimle nasıl iletişim kurmalıyım diye açtım bu konuyu belki birisi bana bir tavsiyede bulunur diye açtım. Lütfen ağır yorumlarınızı kendinize saklayın...
Merhameti anlayışı kendi eksikliğindenmiş, evlenince ona da gerek kalmamış, nasılsa evlenmişsiniz karnınızda bebe, nereye gidecek diye bi rahatlama gelmiş, özüne dönmüş.

Konuda ben merhamet ve anlayış göremedim.

Neyin merhameti, anlayişi yaa? Eşi hamile, halen sigara parasina devam. Iletişim yok bişey yok. Muhtemelen asgari ücret.

Adamin elle tutulur yani yok. Ona rağmen gerçekten elinde tutmak adina herşey yapmişsin. "Fedakarliklar", belali ailesini tolere edip herşeyi ödemeler, şimdide bebek. Adamin daha önce sevgilismi vardi? Onu kapma peşindeydin bir an önce? Bir planlar yapip, yüzünue gözüne bulaştirdin gibi.

Merhameti anlayışı kendi eksikliğindenmiş, evlenince ona da gerek kalmamış, nasılsa evlenmişsiniz karnınızda bebe, nereye gidecek diye bi rahatlama gelmiş, özüne dönmüş.

Ne kadar kendini eksik gören erkek karşima çiktiysa hepsinde "normalin ustunde" iyilik periliği🧚‍♂️, aşırı anlayış vs vardı, aşklarından ölüyorlardı. Eminim onlardan biriyle evlensem evlenince aynen normal hallerine dönerlerdi böyle. 😬

Dünyadaki son anlayisli, merhametli erkeği buldum hemen evlenmeliyim diye herşeyi yapmamak lazim, başkaları da var. 🤗

Fedakarlığı kesin o halde, canınız ne istiyorsa söyleyin. Sigara kullandığını bilerek evlendiyseniz, bıraktırmaya çalışmayın, bu çok itici. Beni bildiği halde evlenip, 3 ay sonra beni değiştirmeye, alışkın olduğum bir şeyden, koparmaya çalışan bir insana karşı direnç gösteririm.
Bu şey gibi. Yıllarca ben istemeden emzirip, sana sütümü helal etmem gibi. Emzirmeseydin anneciğim, bana mı sordun?

X