Eşimle tartışmamız

kivircik92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2021
79
60
Saçma bi konu ama içimi dökmek istedim. Tartışma sebebimize gelmeden öncesinden bir iki örnek vermek istiyorum : Yazın görümcem annesine yazlığa gitti 1 ay kaldı. Dönüşte k.validem bize de yaptığı reçellerden yollamış. Biz de gidip aldık. K.validem adına eşim kurban kesti etrafta dağıttık. Görümceminkileri de götürüp verdik. Neyse k.validemler yazlıktan döndüler. Domates konservesi falan getirmiş. Eşim de hemen ''arabadan indirme ben ablamlara götürürüm'' dedi. Ben de gıcık oldum. Akşam eşime ''zaten anneni görmeye geleceklerdi, arabaları da var. Geldiklerinde kendileri alırlardı. Neden sürekli hizmet etme isteğin var ki'' dedim.

Sakince dedi ki ''ne hizmeti ne var bunda'' Yukarıda yazdıklarımı örnek verdim. ''3 kavanoz reçeli bile biz gidip aldık, getirme zorunluluğu yoktu tabi ama evimiz yakın bi bırakabilirdi'' dedim. Sonrasında dedim ki ''hadi buradaki ablanın evi yakın götürüyorsun da diğeri taa 45dk uzaklıkta, ne gerek var. Zaten haftasonu anneni görmeye gelir eşiyle, eniştenin beli incinmesin aman damadınız sonra hastalanır yazık'' dedim.

Bana bağırdı çağırdı. Dedim ''bak ben gayet sakince yaptığın yanlışı söylüyorum. Bu 1 değil 2 değil, kapıcı gibisin dedim. Sürekli ablama bunu götürcem ablama şunu götürcem. E onlar senin için ne yapıyor ki'' dedim.. Sonra bu tartışma büyüdü farklı yerlere gitti ben ağladım. Bu sabahta suratıma bakmadı. Arabadan konserveleri annesine çıkartmış. Eve gelip marifetmiş gibi anlattı. ''Anneme götürdüm gelip buradan alsın ablam '' dedim. ''Peki dedim mantıklı mı 4 kat yukarıya taşıman. Zaten anne baban araba kullanmıyolar. Arabada kalsaydı, ablan gelince kocası kendi arabasına taşırdı 4 kat indirmek zorunda kalmazdı'' Bu sefer de demez mi ''damadımız incinsin de sen muradına er''

Yazık yazık dedim konuşmadım daha sonrasında. Sonra gelmiş sarılıp öpüyor falan. Benim yanlışım fazla adalet beklemem, halbuki ablası yapsın banane, ama sinir oldum. Siz de bi ''ama ablası sanane'' diyinde :)

Siz eşinizi düşünmüşsünüz ama kendini düşünmeyen insana laf anlatılmıyor malesef bırakın zoruna gitmiyorsa yapsın. He ama bu yaptığı sizin zamanınızdan çalıyorsa o zaman ayrı ama eğer yapacak bişeyimiz yok götürmemiz bize vakit açısından sorun yaratmaz diyorsanız bırakın eşiniz enişteciğine kıyamamaya devam etsin 😄

Siz eşinizi düşünmüşsünüz ama kendini düşünmeyen insana laf anlatılmıyor malesef bırakın zoruna gitmiyorsa yapsın. He ama bu yaptığı sizin zamanınızdan çalıyorsa o zaman ayrı ama eğer yapacak bişeyimiz yok götürmemiz bize vakit açısından sorun yaratmaz diyorsanız bırakın eşiniz enişteciğine kıyamamaya devam etsin 😄
ya sonrada k.validem ve k.perim sürekli ''bizim damatlar kızlarımızla pek ilgilenmiyor''
iyi de herşeyi ayaklarına seriyosunuz tabi umursamazlar, ne de olsa yapacak bi anne baba kardeşi var diye düşünüyor adamlar.
ama mesela benim annem babam kardeşlerim herşeyi ayaklarımıza sermezler ve eşim evimize bana öyle bi bağlı ki.. ben de nisan ayında doğum yapıcam sizden 1 ay sonra, vallahi en büyük güvencem eşim. çünkü adam da biliyor annemlerin 1,2yapıp sonra kendi hayatlarına bakmak zorunda olduklarını. kötülükten değil, çalışıyolar hayatlaırnı bana adıyamazlar ki çalışmasalar da bunu istemem. eş nedir, hayat arkadaşıdır. e benim eşimin ailesi damatlarına birşey yapma fırsatı vermeden herşeyde varlar. haksız mıyım yanlış mı düşünüyorum ? dün eşime bunları da söyledim.

ya sonrada k.validem ve k.perim sürekli ''bizim damatlar kızlarımızla pek ilgilenmiyor''
iyi de herşeyi ayaklarına seriyosunuz tabi umursamazlar, ne de olsa yapacak bi anne baba kardeşi var diye düşünüyor adamlar.
ama mesela benim annem babam kardeşlerim herşeyi ayaklarımıza sermezler ve eşim evimize bana öyle bi bağlı ki.. ben de nisan ayında doğum yapıcam sizden 1 ay sonra, vallahi en büyük güvencem eşim. çünkü adam da biliyor annemlerin 1,2yapıp sonra kendi hayatlarına bakmak zorunda olduklarını. kötülükten değil, çalışıyolar hayatlaırnı bana adıyamazlar ki çalışmasalar da bunu istemem. eş nedir, hayat arkadaşıdır. e benim eşimin ailesi damatlarına birşey yapma fırsatı vermeden herşeyde varlar. haksız mıyım yanlış mı düşünüyorum ? dün eşime bunları da söyledim.
Katılıyorum eşiniz eniştenin yapacağı işleri üstlenirse onlarda zaten oluyor ben yapsam ne yapmasam ne hatta yapmama gerek yok der ilgilenmez. Kız tarafından çok yardım gelince erkekler kendilerini çekiyor geri plana bunu gözlemlediğim bi kaç evlilik var.

Katılıyorum eşiniz eniştenin yapacağı işleri üstlenirse onlarda zaten oluyor ben yapsam ne yapmasam ne hatta yapmama gerek yok der ilgilenmez. Kız tarafından çok yardım gelince erkekler kendilerini çekiyor geri plana bunu gözlemlediğim bi kaç evlilik var.
kesinlikle, modern zamanlarda da olsak bence kız ailesi bir adım geride durmayı bilmeli, kızlarına iyilik yapmak istiyolarsa..

X