Eşimle tartıştık eve gitmedim sizce haklı mıyım?

Tek sıkılır bahanesiyle annesine veya kv bırakıp gözü arkada kalmıyor işte mis :KK70: Kafada soru işareti yok baba evinde aldatmaz bir şey yapamaz gitse de habersiz gidemez kafasına göre mis gibi erkek için kusursuz bir ortam
Yani gece 11 12 de nereye gidebilirim ki bi cafeye gitsem 10 11 olmadan çıkarım ben.

Çok aşık olmak sevmek evlenince çok mutlu olmak demek değil. Bugün gitmediniz yarın ne olacak, bir hafta sonra? Giden dönüyor nasılsa. Güvenli yerde, anne babasının yanında yalnız değil başına bir iş gelmez. Aynen böyle düşünüyor eşiniz. Bazılari flört insanıdır sevgili takılmayı sever. Adamı böyle kabul etmişsiniz. Evlenince değiştiririm kafası asla işe yaramıyor. Ailesinden böyle görmüş böyle yetişmiş, yanlış bir şey yaptığını düşünmüyor. Tabi insan evlendikten sonra evinin eşinin sorumluluğunu bilse en güzeli ama bu onun içinde olmalı.

Yapacağınız şey belli, çok ciddi bir konuşacaksınız. Herkes işine geleni gelmeyeni söyleyecek, kim neyden fedakarlık yapacak veya yapmayacak bir bir söyleyecek. Kimse aşktan veya boşanmaktan ölmüyor. Çıkmaz yola girmiş gibi düşünün, çıkmak için geri döneceksiniz. Siz mutsuzsunuz eşiniz sizi mutsuz ediyor, siz de onu mutsuz ediyorsunuz. Çünkü adamın alışkanlıkları ve kopamadıkları var, başta kabul etmişsiniz ama şimdi onu huzursuz ediyorsunuz. Annenizin babanızın yanında kalacaksanız niye evlendiniz?

Ben kaç yıllık evliyim, eşimin gezme tozma deyince hala önceliği benim. Arkadaşları iş çevresi spor fitness grubu falan var tabi. Mesela onlarla vakit geçirir, vaktinde gelir hadi şunu bunu yapalım der. Hafta sonu mutlaka ailece takılmalıyız, hiç esnemez çevresine. Bunları gösteriş olsun, ne mükemmel kocam var diye yazmıyorum. Amacım şu; evli birinin önceliği eşi ailesi olmalı. Daha çoluk çocuk yok, sırt çantasıyla bile sokağa çıkıp aklına eseni yapacak yaşta durumdasınız. Genç yaşınızda evde koca bekliyorsunuz, üstelik kendi eviniz bile değil.
İnsan niye evlenir? sevdiği hayatını paylaşacağı kişiyi bulduğu için değil mi? Eşiniz sizinle paylaşmıyor, arta kalanı veriyor size. Son olarak sakın lütfen asla hamile kalmayın. Değişen tek şey ailenizin evinde bu sefer çocuğunuzla bekleyeceksiniz. Annesi var başında yalnız değil ailesinin evinde diyecek.
Öyle kabul etmedim tabikide. Evlenmeden önce bunları konuştuk. Ben kabul etmediğimi açık açık söyledim. O da her zaman gidecek halim yok dedi. Biz bir misafirliğe arkadaşlarının evine gitsek hepsi bizi bırakıp gidiyor gece 12 1 de geliyorlar yaa çok saçma bu hareketler ve hepsi normal karşılıyor

Öyle kabul etmedim tabikide. Evlenmeden önce bunları konuştuk. Ben kabul etmediğimi açık açık söyledim. O da her zaman gidecek halim yok dedi. Biz bir misafirliğe arkadaşlarının evine gitsek hepsi bizi bırakıp gidiyor gece 12 1 de geliyorlar yaa çok saçma bu hareketler ve hepsi normal karşılıyor
Demek ki adamın büyüdüğü ve yetiştiği çevrede bu normal. Haliyle o da onlara ayak uydurmaya çalışıyor maalesef.

Eşimle bu aralar sık sık tartışıyoruz. Kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla hep cafede oturmak istiyorlar. Cafe dediğim de yani kahveye çevirmişler hepsi erkek. Sık sık gidiyor zaten. Dün akşamda gidip oturdu gece de maça gitti hep beraber. Bugünde bana diyor ki babanın evine git seni almaya gidicem. Gittim gece 12 ye kadar gelmedi. Diyor ki arkadaşlar demiş burda sabahlayalım yemek yapıp yiyelim. Senin gönlün olursa kalırım olmazsa eve gideriz diyor. Bende tartıştım. Yani sen 5 saattir oturuyorsun orda evine gitmeyi bilmiyor musun? İlla benim mi onu zorla eve götürmem gerekiyor? Ben artık kendimi gurursuz hissediyorum. Mesaj atmayana kadar beni almaya gelmiyor annemlerden veya annesigilden. Bende artk ailelere gitmemeye başladım bi süreden sonra. Şimdi bugünde böyle oldu. Bende sinirlendim resti çektim bitti dedim. Geldi yarım saatten fazla kapıda bekledi mesajlar attı aradı cevap vermedim. Annemi aradı. Dedim söyle gelmeyeceğim. Ne hali varsa görsün. Sonra annem dedi sen git evine bugün kızım burda kalmak istiyor sende git uyu dinlen. Yni ben haksız mıyım böyle davranarak ? Babamda diyorki haksıza haksızla gitmeyeceksin.
Çok yakın bir arkadaşım vardı aynen böyleydi kocası dışarıya çıkardı ben seni annenlere bırakayım dönüşte alırım derdi ya da bize bırakırdı arkadaşımı dönüşte bizden alırdı en fazla üç sene sürdü en sonunda çocuk ben seni bırakayım annenlere köyde işim var benim diyip gitti bir ay boyunca orada kaldı geri döndüğünde tabii ki de arkadaşım ona boşanma davası açmıştı çok da iyi oldu boşandılar bu adam düzelmez asla umarım sizde kendinizi bir an önce kurtarırsınız .

Bence iyi olmuş evli olduğunun bir eşi olduğunun farkına varmalı. Burnunu sürt biraz. Sensizliği eve geldiğinde senin yokluğunu öğrensin.
Asla pişman olmaz o. Ona kalırsa her zaman haklı. Ama ben bu konuda artık çok ciddiyim. Evet hamileyim. Pişman mıyım değilim çünkü biliyorum ki bana karşı çok iyi beni seviyor beni kısıtlamıyor rahat bırakıyor. Ama sırf böyle iyi diye de ben bu hareketlerini sineye çekemem. Haftanın 5 günü dışarda oturuyorsa o iki günü evde sıkılıyor. Madem öyleyse i* gibi sürünsün bensiz. Ben zaten sağlıkcıyım her şekilde çalışıp kendi ayaklarım üstünde durabilirim yani kimseye muhtaç olmam yani ailemde her şekil arkamda. O konuda baya hiçbir şüphem yok. Asla kızlarını kimseye ezdirecek insanlar değil ama damatlarını da çok seviyorlar çünkü onlara karşı çok iyi.

Kahve alışkanlığı zor bunun değişmesi gerekli nasıl olur bilemiyorum çevremde evi otel gibi kullanan nöbetten gelip uyuyup uyanıp her gün kahveye giden 15 yıllık evli insanlar var .Kadinlar hep evde çocuk bakmaca durumunda.Yani hiç bir dışarda gezmek vakit geçirmek olayları yok
Ben öyle biri dr değilim kendi hayatımı onun zevkleri için heba edemem kusura bakmasın

Haklısınız da siz niye gidiyorsunuz. Belli bir saatten sonra disardaysa o gitsin anasinda yatsın.
Evin anahtarları da bende. Gidip yatacak babasının evinde. Madem ki eski hayatını istiyorsa gitsin yaşasın asla eskisi gibi zevk almayacak. Ben bir gün bile evde olmasam o her yerde beni arıyor. Ama bu seferlik bir gün olmayacak.

Sizde çıkın arkadaşlarınızla kısasa kısas öyle triple tavırla blöfle anlamaz erkekler.
Eşim erkek arkadaşlarıyla bazı geceler çıkar ben de kız arkadaşlarımla çıkarım dozunu da kaçırmayız
Tek taraflı olmaz bu sosyalleşmeler
Bende öyle istiyorum ben çıktığımda o da çıksın. Ama her zamann olmaz ki nereye kadar?

Yani gece 11 12 de nereye gidebilirim ki bi cafeye gitsem 10 11 olmadan çıkarım ben.
Haklısın da bulunduğun ilçe veya ile göre değişir. Kişinin alışkanlığı ve ortamın şartları farklıdır bir şey diyemem. Burda olan şey şu sen evde güvenli ortamdasın kafası rahat bir şey olmaz mantığı, ama senin eşin dışarıda ve genelde sen olmadan zaman geçirmesi. Gündüz çalışıyor akşam gece gezmesi veya oturması peki siz ne zaman görüşeceksiniz? Sorun bu sizi üzen de bu :) tamam siz çıkamadınız bence çıkın yine de olan saatler çerçevesinde

Asla pişman olmaz o. Ona kalırsa her zaman haklı. Ama ben bu konuda artık çok ciddiyim. Evet hamileyim. Pişman mıyım değilim çünkü biliyorum ki bana karşı çok iyi beni seviyor beni kısıtlamıyor rahat bırakıyor. Ama sırf böyle iyi diye de ben bu hareketlerini sineye çekemem. Haftanın 5 günü dışarda oturuyorsa o iki günü evde sıkılıyor. Madem öyleyse i* gibi sürünsün bensiz. Ben zaten sağlıkcıyım her şekilde çalışıp kendi ayaklarım üstünde durabilirim yani kimseye muhtaç olmam yani ailemde her şekil arkamda. O konuda baya hiçbir şüphem yok. Asla kızlarını kimseye ezdirecek insanlar değil ama damatlarını da çok seviyorlar çünkü onlara karşı çok iyi.
Siz bu adamı birakmazsiniz . Sırf bunun için bile çocuk yapmışsınız. Bosanirsaniz düşman elti sevinir diye . Size hiç uzulemedim de yazık mi değil karninizdaki küçücük çocuğa . Baba evde yok böyle bir hayatta büyüyecek . Annesi sürekli kriz geçirecek haftanın altı günü evde huzursuzluk var .
Yani yıllar geçtikçe insan nesillerin düzelmesini bekliyor . Eğitim de almış bir kadınsiniz

siz sanırım benden de büyüksünüz -ki ben de az değilim 40 yaşındayım

bu kız daha yeni evli muhtemelen bizden epey epey küçük

gözünüzü seveyim, sülalesi kahveye giden kendisi de giden erkeğe aşık olup evlenirken hiç mi demedi ya ben ne yapıyorum diye?
sene 2024
çok konuda yazmışımdır yani hani sevgiliyken bilemedim eve gelip hep nette oyun oynuyor biz sevgiliyken eve gidince böyle yaptığına uyanamadım diyenleri anlıyorum bakın

ama nasıl kahve gibi bir alışkanlığı bilip evlenir bunu nasıl evlemeden çözmez bir kadın anlamıyorum...

ha bu arada benim sevgilim de arada kahveye gidiyor :KK70:
çünkü yazlık yerde yaşıyor ve adam esnaf/ticaret yapıyor
şu anda orada başka bir mekan yok bir orası açık böyle esnafın vs. toplanıp oturacağı başka yer yok
üstelik sevmez de yani ama mecbur kalıyor arada insan görmek iş konuşmak birini bulmak vs için gitmek zorunda
ya da bir şey konuşacak herkesi ofisine çağıramıyor. mesela orada sevmediği siyasi görüşteki kişileri filan görmek zorunda kalıyor, sonra ben dinliyorum derdini :KK70:

sizin eşinizin fitnes grubu ile kahve ortamı aynı şey değil hele sene 2024 25-30 yaşında bir insan için hiç değil.
Yaa kahve değil cafe ama dediğim cafeyi öylr bi ortam yapmışlar. Yoksa yazın tam işlek bir cafe. Ben bunu biliyordum ve en başından konuştuk. Bana zaten evlenicez eskisi gibi asla olamam diyordu. Yani şimdi kardeşi de evli diyor bak oda gidiyor arkadaşımda gidiyor bende gidip oturayım onlarla bir iki saat. Yanş öyle bir yapıyorlar ki sanki ben çok sıkıyormuşum gibi gözüküyorum

Çok yakın bir arkadaşım vardı aynen böyleydi kocası dışarıya çıkardı ben seni annenlere bırakayım dönüşte alırım derdi ya da bize bırakırdı arkadaşımı dönüşte bizden alırdı en fazla üç sene sürdü en sonunda çocuk ben seni bırakayım annenlere köyde işim var benim diyip gitti bir ay boyunca orada kaldı geri döndüğünde tabii ki de arkadaşım ona boşanma davası açmıştı çok da iyi oldu boşandılar bu adam düzelmez asla umarım sizde kendinizi bir an önce kurtarırsınız .
İnşallah biz o raddeye gelmeyiz. Gelirsekte ben kaybetmem o kaybeder. Benim gibi bir insan asla bulamaz mumla da arasa. Arkadaşları bile ona senin eşin gibi biriyle evlenmek istiyoruz baldızın var mı diye soruyor. Herkes özeniyor o da böyle kendini yapmaya devam ederse o kaybedecek

Arayan soran oldu mu? Hala annende misin?
Şimdi babamın iş yerine geldim bu bir haftadır hep geliyorum yardımcı olmak için. Eşim kuduruyor tabi hep erkekler gelip gittiği için. Ama bana sesini çıkaramıyor. Bugün kaynanam kayınpederim geleceklerdi onları görmeye gidecektik evlerinde yemek yapacaktık ama ben eşimi engelledim bugünde gitmeyeceğim eltime diycem bi hastamız var ben gelemiyorum

X