Eşinin ailesi ile yaşamak..

Papatyaaa_09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
20
20
27
İyi günler, bir sorum olucak

20 yaşında genç bir kızım. Sevgilim ile bir yıldır birlikteyiz, yavaş yavaş ciddi ve emin adımlar atmak istiyoruz. 1,1buçuk seneye düğün düşünüyoruz. Sorun şu ki annesi ve babasının yaşlandığını ve hasta olduklarını Ve evin tek oğlu olduğu için evlendiğimizde ailesiyle yaşayacağımızı söyledi. Fikrimi sordu ve ben onu boşuna umutlandırmak istemedim. Ev ev üstüne olmaz ayrıca ben rahat edemem Bizim evlilikte birbirimize alışmamız zor olucakken ailesine nasıl alışacağım dedim. İnsanın bir özeli kalmaz, rahat olmaz. Evde büyüklerin olması her an saygı hürmet demek.. bunun altından kalkacağımı sanmıyorum. Kalp kırmak en son isteyeceğim şey. Ama şimdi sevgilimin nasıl arada kaldığını ve üzüldüğünü görüyorum. Uzun vadede düşünüyorum ve o şekilde mutlu olacağımızı düşünmüyorum. Bunları ona söylerken de çekiniyorum kötü polis oldum ama baştan net olmak daha iyi...

Acaba yanlış mı düşünüyorum? Bu işin oluru var mı ne dersiniz?

Bunu sorman bile hata
Tabi ki oluru yok.
Bakıma muhtaç insana bakıcı tutulur,siz çalışmayacak mısınız,başka işiniz gücünüz olmayacak mı?
Gençliğinizi yaşamayacak mısınız?
O kendini ailesine adamayacak,sizi bakıcı tutacak gibi görünüyor.
Atın çöpe demiyorum,bakıma muhtaç insana profesyonel bakıcılar bakmalı diyorum.
Siz zaten yanlarına gidersiniz sık sık,ama aynı ev ,büyük sözüme tövbe yarabbim

O zaman sevgiliniz evlenmeyecek ve evin tek oğlu olarak anne ve babasına bakacak.Eğer bakıma muhtaç insanlarsa tabii ki.Yok eli ayağı tutan sağlıklı insanlarsa seni sadece gelin olarak almıyorlar unutma evin yemeği temizliği çamaşırı ütüsü bir nevi kendi hizmetini gördürecek hizmetçi alıyorlar bunu bil.

Bir tek bizim kültürümüzde var bu ömür boyu ananın babanın dizinin dibinden ayrılmama süreci. Bir süre sonra kendi yuvanı kurunca artık bağımsızlaşman gerekiyor, bizde tüm sülale bir arada yaşıyoruz. Onun annesi babası yaşlı ve hasta da seninkiler de yaşlanacaklar, belki onlar da hastalanacak sen de bir anne babanın evladı değil misin, ağaç kovuğundan çıkmadın ya? Sen de kendi anneni babanı al getir o zaman hep beraber yaşayın, öyle şey mi olur? Annesine babasına bakacaksa evlilik düşünmesin onlara adasın kendini, yuvalar ayrı olmalıdır benim nezlimde.

Sonradan pişman olacağın bir yola girme derim bekle ve hayatında eğitime iş hayatına odaklan evlilik olur her halükarda

Ayni evde buyuk sorun yasarsiniz. 20 gibi kucucuk bir yasta kabul edeceğiniz sorumluluk 40 yasindaki insanların zorlandigi bir sorumluluk. Hepimizin anne babasi var fakat duzen duzen icinde olmaz.sakin soz vererek bu ise girismeyin.is hayatiniz olmaz. Ozeliniz olmaz.ev icinde size isminizle hitap edilme olayini yasarsiniz. İlgi beklersiniz alaka istersiniz olmaz. Gecelik giyemezsiniz. Gec saate kadar uyuyamazsiniz. Peynir ekmek yiyemezsiniz.ozgur olayim derken saygisiz gelin olursun.

doğru düşünüyorsun.
adam kendine eş değil anne babasına bakıcı arıyor, gidip elalemin yaşlısına bakacağına, otur evinde kendi annene babana bak. nasıl olsa orda da bir evlilik hayatı yaşayamayacaksın. üç kişilik bir ailenin kurulu düzenine hizmet görmeye katılacaksın, ne gerek var?
evlenmek dediğimiz şey ev-lenmek zaten, sizin bir eviniz bile olmayacak ki, başkasının evinde sevişmek, başkasının banyosunda yıkanmak, başkasının tuvaletini kullanmak + temizlemek hiç kolay olmasa gerek.

Oncelikle ileri goruslulugunun tam on ikiden vurmasini tebrik ediyorum

Sadede gelince kuzum daha cok gencsin biraz bunun tadini cikarman gerekirken evlilik hadi diyeyim gercekten esinle cok mutlu olacaksin ama kaynanalarla ayni evde olmak.....
Sen genc onlar ihtiyar normalden daha fazla catismalar olur sen gezmek isticeksin onlar ayiplicak laf edecek sevgilin de daha simdide anneci oldugunu gostermis zaten

20 yaşında genç bir kızım. Sevgilim ile bir yıldır birlikteyiz, yavaş yavaş ciddi ve emin adımlar atmak istiyoruz. 1,1buçuk seneye düğün düşünüyoruz. Sorun şu ki annesi ve babasının yaşlandığını ve hasta olduklarını Ve evin tek oğlu olduğu için evlendiğimizde ailesiyle yaşayacağımızı söyledi. Fikrimi sordu ve ben onu boşuna umutlandırmak istemedim. Ev ev üstüne olmaz ayrıca ben rahat edemem Bizim evlilikte birbirimize alışmamız zor olucakken ailesine nasıl alışacağım dedim. İnsanın bir özeli kalmaz, rahat olmaz. Evde büyüklerin olması her an saygı hürmet demek.. bunun altından kalkacağımı sanmıyorum. Kalp kırmak en son isteyeceğim şey. Ama şimdi sevgilimin nasıl arada kaldığını ve üzüldüğünü görüyorum. Uzun vadede düşünüyorum ve o şekilde mutlu olacağımızı düşünmüyorum. Bunları ona söylerken de çekiniyorum kötü polis oldum ama baştan net olmak daha iyi...

Tek çocuk olunca ne oluyor ki
Beraber yaşamak için sebep mi bu yani

Yatalak olsa neyse, sürekli bakıma ihtiyaç duysalar neyse
O durumda bile yakın evler ve bakıcı ile çözülmesi gereken bir durum bu.

Benim kaynanam çok iyi kadındır aslında ama ne kadar iyi de olsa ev ev üstüne olmaz.
Kesinlikle kocanla özel her anında ailesiyle aynı çatı altında olmak bence hiç iyi değil.
Ayrıca evlenmek demek ayrı ev açıp yuva kurmaktır.
Gelin kaynanasıyla yaşıyorsa bu evlenmek değil de evlatlık almak gibi geliyor bana.
Evlenip de evinin kadını olamadıktan sonra ne anlamı kalır yani.

Evlilik için yaşın çok genç,eğitimini tamamlamanı tavsiye ederim,kendin için,ileride ne olacağı bilinmez,ayaklarının üzerinde durabilmen gerek.İkincisi birlikte oturup mutlu olan görmedim,ilerde sorun yaşama ihtimalin çok yüksek.Kabul etme.

evlenmek için kesinlikle çok gençsin. önce kendi ekmeğini eline al. paranı kazanmadan asla evlenme. zaten o zaman fikirlerin de değişmeye başlayacak ve bu şekilde düşünen bi erkekle evlenemeyeceğini göreceksin.
fikirlerinde ay üzülür mü darılır mı diye düşünüp geri çekme kendini net ol. bitecekse biter sen fikrini belli et kararı ona bırak. bitecek aman ayrılcaz dayanamam yapamam die ömrünü heba etme.

Bence ayril o da kendi gibi dusunecek zorlanmayacak birini bulsun ayni evde yasamayi hayal bile edemiyorum hele yeni evli olcaksin hadi 10-15 yillik olurda bakima muhtac olur yardim edersin neyse

Ablam kv ve kp ile bir eve girdi. 2.5 senede kafayı yedi. Şuan kucağında ve de karnında bebeği ile babamın evinde.... anla işte burdan.

Asla birliği kabul etme. Eğer gidersen ölene kadar ayrılamazsın. Erkekler eşden çok anne babasına ölene kadar bakacak kadın arıyor.

Sana tavsiyem. Gerekirse ayrıl ama evlenme. Ablamın gözyaşları hiç dinmiyor.

Arkadaşlara katılıyorum,iyi düşün zamanla aşk biter,saygı sevgi kalır,sen ise evliliğinin ilk günlerinde aşkı tüketirsin,kb ile kp ayni evde cicim aylarında,onların yanindami cilve yapacan,güzel bir gecenin ardından öğlene kadar sarmaş dolaş uyuyabilecekmisin?......

Şu annesine babasına bakıcı hizmetçi arayıp da kalkıştığı işe evlenmek diyenlere sinir oluyorum,cinlerim tepeme çıkıyor!! Evlenme o zaman kimseyle.. Otur evde, annene babana bak.. Yok ama olmaz değil mi? Kadın işi o çünkü, zor hem de çok zor..

20 yaşındasın, neden eğitimine devam etmeyesin? İşe girip çalışabilirsin.. Paran olmayınca üzgünüm ama elin kolun da bağlanacak.. Hiç öyle üzgün yüzlere aldanıp da olmayacak işe tamam deme.. Yakma kendini geleceğini düşün..

Sakın böyle bir hataya düşme. Daha yasin çok genç. Ne diye ömrünü curutuyon. Adamla açıkça konuş ben bakamam de aynı evde kalmam de. Eğer yok hala diretiyorsa yolun basindayken ayrıl. Yoksa 2 seneye buraya çok farklı konularla gelirsin. Çok pişmanım vs. Mantıklı ol duygularına yenilme.

X