Eşinizde en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz huylar, davranışlar

Sevmediğim huylarını yazsam burdan Bağdat'a yol olur. Sevdiğim huyları içinse bir hayli düşünmem gerekti.Sevdiğim huylarından başlayayım madem kısa sürer zaten:))
Sevdiğim huyları: Evcimendir dışarıya çıkmaz pek. Ailesi hariç ben söylemesem dışarı bile çıkmaz. Sigara hariç kötü alışkanlığı yoktur. Kavgayı sevmez, küslüğü uzatmaz. İki saat bile küs kalınmaz, siniri geçince hemen konuşur. Hemen hemen hiç küfretmez, çok nadiren trafikte ağzını bozar. Şiddet uyguladığına hiç şahit olmadım, ne bana ne başkasına
Sevmediğim özellikleri: İlgisiz, sevgisiz, duyarsız,ruhsuz bir adama dönüştü. Ne söylesem, ne istesem önemsemez, evde yapılacak birşey söylesem duymaz bile. Dağınıklık ya da pislik çıkardığında uyarsam bile duymadan devam eder yaptıklarına, hiç umursamaz. Biraz ilgi, şefkat istediğimi söylesem boş boş yüzüme bakar ve asla yapmaz. Çocukla ben söylemeden asla ilgilenmez, derslerine yardım ya da oynama falan mümkün değil,üstünden yıl da geçse kendiliğinden kalkıp çocuğuna zaman ayırmaz. Her tartışmamızda ben, ben der durur, empati yeteneği sıfır. Hastalıktan ölüyor da olsam canı istemiyorsa kalkıp bir işin ucundan tutmaz, yattığı yerden benim iş yapmamı seyreder. En fazla diyeceği yapma, yat dinlen dir. Ama mecburen yapılacak birşeyler varsa bile ben sürünerek yaparım, yine de elini vurmaz. Ölsem bir bardak su vermez yani o kadar. Müthiş eringeçtir, her ama her konuda. Her lafı en az 5 kez tekrar ettirir. Hiçbir hayat enerjisi yoktur, spor yapmaz, yeni yerler keşfetmeyi sevmez, gezmeyi zaten hiç sevmez. Ben çok süslü olsam da, çok paspal olsam da, 20 kilo verip manken gibi olsam da ya da 100 kilo olsam da umurunda olmaz. Ev pislik içinde olsa da ya da aşırı temizlik takıntısına düşsem de yine umurunda olmaz. Daha çok yazarım da sıkıldım, içim daraldı yeter bu kadar

Adaletli olmaması, objektif olamaması, annesinin prensesi gibi davranması, insanlarin ezmesine izin vermesinden nefret ediyorum... Onun boyle biri oldugunu bilsem evlenmezdim fakat insanlar sonradan gercek yuzlerini gosteriyor

En sevmediğim huyu ; beni sinirlendirdikten sonra gelip yanaklarimi burnumu sıkmasi beni gidiklamasi :sinirli: çok sinirimi bozuyor , hatasini anlamadan barişmiş oluyorum:KK53:
Sevdiğim huyu ise; Bana yalan söylememesi, hatali olsa bile hatasini saklamadan anlatmasi:KK48: sonucu ne olursa olsun....

En sevmediğim huyu dağınık olması ve eli çok bol olması,
En sevdiğim huyu çok ice düşünceli olması...

Sevdiğim huyları: bana yslan söylememsi dürüst olması . Gözü gönlü tok olması. Bır yerde yardım yapılacaksa ilk eşimin yapması. Etrafındskılere maddı anlamda destek olması. Eşe dosta yedırmeyı içirmeyi sevmesi. Misafirimiz gelecegş zaman herseyı bol bol alması. Babası hasta ona cok merhamet etmesi. Cocukları sevmesi. Kendıne guvenen bşri olması.elinden her iş gelmesi. cooookk şükürki tartışma anlarımızda onun sakınlıgını koruması benım gibi dengesız davranmaması. Beni koruması hiç kimseye ezdirmemesi. Bir yere gittimizde beni düşünmesi mesela sofraya oturmamışsam benım sevdigim seylerden bana ayırması benım güvensiz oldugum konularda bana cesaret vermesi. Eve gırerken cıkarken uyırken uyanınca beni öpmesi. Özel gınlerımızı unutmaması. İhtiyaclarımı alırkrn veya aıleme akrabalarıma birseyler alırken benı kısıtlamaması. Yeri geldıgınde heö kendı aılesıno hem benım aılemı eleştirmesi. Yavrumuz oldugundan berı bana cooookk yardımcı olması. Yemek gec kaldıgında uslu uslu beklemesı. T3mzı olnası evi dagıtmaması . Benım temızlım2 saygı duyması benım kadar titiz davranması. İşten gelince kıyaferlerıno asması. Sabah bebişle uyurken ses yapmafan cikmasi. Kahvaltı hazırlayaöayınca lafını bıle etmemesi. Benııo anlamasııı bana herkesten cok deger vermesi. Ben cozuttugumda bana dırca cekıp benı kendıme getırmesi . Bılmıyorum yaa eşimi 11 yıldır cok sevıyorum elhamdulıllah

Sevmediğim degıl ama kabullendigim huyu da ev işi asla yapmaması. Varsın yapmasın. .

Benimkini en sevmediğim huyu kıskanç baskıcı şupeci olmasi en sevdiğim huyu her istedimimi yapıyor iyi niyetli eli açık bana çok bağlı

En sevdiğim özelliği babalığı kızına acayip düşkün sevmediğim iki özelliği var annesinin lafiyla hareket ediyor bazen bir de maddi durumumuz cok şükür iyi olmasina rağmen cimridir biraz :/

En sevmedigim huyu arada horlamasi ve seslenirken gicikligina ses vermemesi :sinirli:
En sevdigimse her dakka cocuk gibi beni sevmesi bana duskunlugu ev isinde yardm eli acik ve yalan soylememesi:KK36:

Hadi Kizlar Döktürün Bakalim.eşimde Sevmediğim Yönler Gezmeyi Sevmiyor Beni Cok Kiskaniyor Ve Pek Güzel Sözler Edemez Utanir Sevdiğim Özelliklerde Bana Iş Konusunda Yardim Eder Temizlik Yemek Falan Yapar Yani Ama Israr Yok Israrsiz Yapar Kisacasi Sevmedim Huylari Hariç Diğer Huylar Şimdilik Seviyorum.......iiiyii Iyiiii Yani Kocami Seviyorum
yaptığım yemklrin annesiyle kıyaslanmasından. annesi gibi bi eş beklemesinden nefret ediyorum. takıntılı. bişey beğenmez ve mızmız dır. canıma yetiyo bazen.
ama mutfaga girer. zorda olduğumda her işmi yapar. sağolsun.

eşim 29 yaşında. sürekli annesine "kızım" diyor. kayın validem onu beni öperken görünce "gel beni de öp" diye diyor ve eşim gidiyor ve onu öpüyor:kızgın:ben kızıyorum, bana göre davranışı normal değil, ama eşim anlamıyor

Esimin en sevdigim huyu cok merhametli olmasi herkese yardim etmek istemesi
Beni cok guzel sevmesi etrafi kirletmemesi
Para biriktirmeyi sevmesi
En sevmedigim huyu cok dikkatli olmasi asiri hareketli olmasi beni cok yoruyor:mad:

Annesine ağzını açıp tek bir laf söylememesi.:63:
Çok inatçı olması, küsmesi , sinirlenince konuşmaması susması :olamaz:

su anda canım sıktığı için hep olumsuzlukları yazıcam sanırım

sinirlenince iftira boyutunda laf söyler.
benimle ilgili kendi söylediğine kendi inanır.
hayır öle değilim dediğimde öylesin öylesin işte der.
bağırarak bastırmaya çalışması
sonrasında özür bile dilmez kavga ettikten sonra gayet rahat hayatına devam eder.
eskiden beri çok romantik değildi zaten sevgisini ilgisini gösteremez ama artık oda kalmadı bence .
daha çok aslındada :KK43:((

iyi yönleri
eve yardımcıdaı az çok
eve çocuklara alınacaklara cimrilik yapmaz.

sevmediğim huyları trip atması, ailesine toz kondurmaması, parayı elde tutamaması..
sevdiğim huyları temizlikte çok çok yardımcı olması, beni bu kadar güzel sevmesi, ailesi hariç herkese karşı savunması, beni mutlu etme çabaları

En sevdiğim huyu merhametli olması ensevmedigim huyu ise inatçı dediğim dedik olması cidden sinir bozucu :KK12:

+Çok merhametli, kavga ettiğimizde suçsuz bile olsa bir süre sonra dayanamaz gelir yanaşır bana canımın içii :)
+Ailesine karşı beni her daim tutar, benim söylediklerime değer verir
+Beni mutlu etmek için elinden gelenin ennn iyisini yapar
+Bana yemekler yapar :KK60:
+Temizliğe yardımcı olur, hatta büyük kısmını kendisi yapar

-Sinirlendiğinde sesini yükseltir :KK57:
-Bazı şeylere bana sormadan tamam der, kimseyi reddedemez.

Aklıma başka bir şey gelmiyor, kavgalı olduğumuzda tekrar yazarım olumsuz yönlerini :KK71:

Merhaba . klübe yeni uye oldum çok uzun yazmayı sevmiyorum kendimi ifade etmeyi unutmaktan yazmak da zor gelir oldu artık. Ben 2 aylık evliyim uzun yıllar işkimizin ardından evlendik . 2 yıl gibi de ayrıldığımız olmuştu neyseki şu an evliyiz ve ben farklı bir şehire gelin geldim . ve şunu öğrendimki eşim bonzai esrar bağımlısı olmuş . günün her dakikası içiyor sigarasının ucuna koyuyor içiyor . 5 dakikada bir tuvalete saklamİş yakaladım benim bilmediğimi sanıyor. yüzüne çıkıp söylemedim çünkü söylersem bu kez dışarıda yapar evi iyice boşlar diye susuyorum . yeni evliyiz ama cinsel hayatımız bile haftada bir . erkenden eve geliyor 4 yada 5 te tuvaletten çıkmIgor sürekli otu sarıp içip çıkıyor gözerine kan çanağı şekilde mal gibi dolanıyor yemeğini yiyip bayılıp kalıyor hiçbir aktivitemiz yok hiçbirşey paylaşmıyorum çünkü hep uyuşturucunun etkisinde dışarı çıksak da adam kendinde değil oturup sohbet etmeyi onun normal halini özledim benim burda kimsem yok akşamları 8 dedimmi uyuyor ben tek başıma sabahlıyorum bu hep böyle zaten geceleri korkuyorum uyuyamıyorum uyanık biri evde olmazsa kusura bakmayın çok uzun yazdım galiba bana fikirlerinizi sunmanızı istiyorum şimdiden sağolun .

En sevmediğim huyu fazla detaycı olması temizliğe düzene fazla düşkün olması
En sevdiğim yanı merhameti bide her sabah kahvaltı hazırlaması

X