Eski eşimle barışmak istiyorum. Yardım edebilir misiniz?

seviyorsan git peşinden arkadaşım!
aşkta gurur olmaz sonuçta aynı hayatı paylaşmışsınız neden olmasın...
git bazı hatalarda yapılmış olsa git bir çaresi varsa eğer kurtar yuvanı..
emin ol sonuç olumsuz olursada en azından içinde acabalar kalmaz ama inşallah sonuç olumlu olur...:nazar:

çok mu iyimser yaklaştım acaba bilmem ki...tam olarak birden içimden bunu yazmak geldi..iyi bişeler hissetim iyi şeyler yazmak istedim neden olduğunu bilmiyorum..:KK70:

Bence sizin yaşadığınız duygular sevmekten öte ilgiye hasret kalmak...Çevrenizle bağlantınızı koparmışınız dolayısıyla başka kimseden ilgi görmüyorsunuz,ilgi gösterebilecek bir tek o var o ihtimalden vazgeçemiyorsunuz vazgeçmek istemiyorsunuz...Emin olun eski eşiniz bugün arasa büyü bozulacak...Bence kendinizi çekmeyin çevreden sonucu olumsuz olsa dahi tanışın adaylarla,arkadaşlarınızla zaman geçirin kendinize olan güveninizi kaybetmek üzeresiniz bence...

kesinlikle aramayın.kavgalarımızda arayan taraf hep bendim.bir dönem ayrı yaşadık keşke dememek adına evime geri geldim.her şey daha kötü oldu hep benden bekledi sen uyum sağlayacaksın sen geleceksin benim dediğimi yapacaksın.ben boşanma davasını açınca şok oldu.hatta bana senden hiç beklemiyordum dedi haklı ben alıştırdım onu.ayrıldıktan sonra defalarca aradı.benim için biten bitmiştir.Demek istediğim eğer sen çaba sarfedersen burnu kalkacak benim durumuma düşersin her şeyi senden bekler.gerçektende kaçan kovalanıyo bence bekle ve hayırlısını dile...

Canım bencde şu an boşlukta olduğun için sana bu şekilde geliyor.Daha yeni boşanmışşın zor tabiki ama geçiyor zaman öyle güzel ilaç oluyorki insana.Geri dönüpte sana yaşattıklarını tekrar yaşatırsa bide ozaman ne olacak?Hayat senin hayatın genede sen bilirsin.

birşeyi merak ediyorum:sizin anne-babanız kararınıza etki etmezmi?
eski eşinizden boşanırken illaki "iyi düşün taşın" demişlerdir.herşeye rağmen boşanmışsınız.şimdide dönmek istiyorsunuz.
acaba onlar ne diyor? bir büyük yardımı almak sözüne itibar etmek lazım.

canim boyle bir durumda kim ne derse desin etkili olmuyor malesef..
ama sanirim senin hissettiklerin sevgi/ask degil..

senin hissettigin sey ne biliyomusun:

harcadigin 3 yil in yas ini tutuyorsun aslinda..verdigin emeklerin,,o kadar ugrasmanin sonucunda hicbisey elde edememis olmak seni uzuyor,,ve sen buna inanmakta zorlaniyorsun su anda.. olmaz,,olamaz diyorsun.. istiyorsunki oda aci ceksin.. oda o 3 yil in kiymetini bilsin,,senin yaptiklarini gorsun,,pisman olsun..

canim hayatta herkes akli basinda mantikli vefali degil malesef.. zaten karsindaki insan oyle olsaydi,,bosanmazdiniz. Cok ciddi kavgada etseniz bi sekilde bi araya gelirdiniz..

boyle insanlarada eyvallah deyip hakkinizi oteki tarafa birakacasiniz.. ayrica canim bi ayriliktan sonra ilk basta bi sure ofke duyar insan,, bi sure sonra muthis bir ozlem,, bir sure sonra ayriligi kabullenmeye baslar ve en sonunda o kisiyi aklinin en derinlerine gomer.. su anda senin onu ozluyor olmanda verdigin cok normal bir tepki..
sen aslinda o kisiyi degil,,onunla yasadiginiz guzel gunleri ozluyorsun..

onu cok ozlediginde,, bunun ayrilik asamasinda normal bir donem oldugunu bilmen gerekir..aci cekeceksin bu normal ama bu acinin onunla birlestiginde sonlanacagina sartlandirirsan kendini bos bir hayale kaplirsin ( birlesseniz dahi)..cektigin aci,,gecen guzel gunlerin acisi,, ( nasil ki birini kaybettigimizde,yani vefat ettiginde aci cekiyoruz..ama bidaha asla geri gelmeyecegini bildigimiz icin bi sure sonra otomatikman acimizi bi yere gomuyoruz, cunki umit yok)

ayrilma sebeblerinizi bilmiyorum canim.. ama onunla neden ayrildigini dusun hep.. eger bu sebeler senin gozunde onemli sebeblerdiyse.. veya karsindaki insan seni sevmiyor istemiyor ise.. bi sure aci cekersin,,ama su an hic gecmeyecek sandigin aci bile 1 sene sonra inanki coooook hafifleyecek..2 sene sonra unutmus olacaksin..tabi bu sure icinde onunla gorusmeyeceksin..haber almak icin ugrasmayacaksin..
2 sene sonra aklina o geldiginde veya adini duydugunda hicbisey hissetmeyeceksin.. ne sevgi ne ozlem..gayet normal bir insanmis gibi goreceksin.. iste o zaman ayriligi basariyla kabulllenmis ve ardinda birakmis olacaksin..
iste o zamanda yeni asklara yelken acma zamani..simdi hic degil..
canim bunlar benim nacizhane tavsye ve bilglerim.. kendinde iyi bak..:KK71:

Son düzenleme:
geçmişte sizi nasıl üzdü bilmiyorum ama eğer bendede geçmişte hata vardı diyebiliyorsanız adım atabilirsiniz.bazı arkadaşlar ondan adım bekle demiş ama o zaten adım atmış önceden siz terslemişsiniz.belki oda sizden adım bekliyordur.acaba deyip pişman olmaktansa siz adım atın.en önemlisi hissettikleriniz sevgi,aşk mı yoksa sadece alışkanlık mı bunu ayırtedebilmek

bence aramamalısın...sizin ki iki sevgilinin tartışıp darılması durumu değil ki ne o seni arayabilir nede sen onu aramalısın...ve ayrıca çok seviyorda olabilirsin bunu yeni farketmişte olabilirsin ama evliliği yürütmek için sadece seviyor olmak yetmiyor..siz bunu yapabilseydiniz şu an ayrılmış olmazdınız...üzgünüm ama o kişi seni kaybetmek istemeseydi çabalardı bu saatten sonra ne ondan haber bekle nede sen bunları düşün evet seviyorum ama olmadı olmazda en iyisi önüme bakmalıyım demelisin...ama o dayanamayıp dönerse işte ozaman tekrar olabilirmi diye düşünürsün eğer ki başkası hayatına girerse o zaman iyi ki aramamışım demelisin bence....en önemlisi siz boşandınız bunu unutma basit bi ayrılık değil bu...''biz evliliği yürütemedik birbirimizi istemiyoruz artık ''demek bu... bunu unutma bence....ne onu bekle artık nede peşinden git...

aslında ben de aramak istemiyorum. O tavırlarıyla mutsuzluğunu belli ediyor ama yine de beni aramıyor neden bilmiyorum. Ondan bir adım bekliyorum, dayanırım beklerim de mesaj atıp ya da arayıp onun burnunu kaldırmaktansa beklerim. Ama ya bu sürede beni unutursa ya da iyice koparsa, ya da başkalarıyla olursa diye korkuyorum.

arkadaşım sana tavsiyem sakın sen arama , erkekler çok şımarıyor hemen havalara girer ve barışsanız bile en ufak şeyde yüzüne vurur , ben bekarım ama erkeklerin bu yönünü artık çok iyi anladım evli olsalarda bişeyin değişeceğini sanmam , sabret zamanla unutuluyor

Yaşadığın şey aşk değil canım, şoktasın sadece.

Geriye dönüp hiçbir şey olmamış gibi, o kötü günler hiç yaşanmamış gibi kaldığın yerden devam etmek, unutmak istiyorsun, seni anlıyorum, ben de geçtim bu yollardan, ama böyle bir şey mümkün değil maalesef.

Bir düşün.. neden ayrıldınız, sen ona neden o kadar öfkeliydin, sana ne tür haksızlıklar etti, canını nasıl yaktı... neden ayrıldığını unutma, görmemezlikten gelme.
Değişecek mi sanıyorsun? Bütün bunları bir daha yaşamaya gücün var mı?

Hem de ilk adımı sen atarsan zamanında kaf dağında olan burnu taa nerelere değecek farkında mısın?

Bunu kendine yapma...

Ayrıca senin evhamların her kadında var ama seni temin ederimki seven ve gerçekten isteyen bir erkeği hiçbir kuvvet tutamaz , seni arar senden vazgeçmez ve unutmaz seni gerçekten dediğin kadar çok seviyorsa emin ol sana döner , ama sen arama derim:96:

arama cnm sakın. zor zamanlarını geride bırakmışsın en zorunu atlatmışsın bu bir geçiş dönemi diye düşün. olacağı varsa zaten olur engelleyemezsin

denenmişin denemesi olmaz...

önune bak bundan sonra

biraz sıkıntı çekersın ama zaman sonra iyiki yapmamışım dersin..

barışmak istiyorum yazmışsın, barış ya da barışma diyemem, ama tavsiyem. en azından bayrama kadar bekle, bayramda iyi bayramlar diye bir mesaj atarsın. içinde barışma düşüncesi varsa gelecek cevaptan görürsün.

Aynı evin içinde araya boşanma gibi bir olay ve ayrı kalmak gibi bir faktör girmediği halde anlaşamayarak ayrıldınız..

Şimdi ne değişecek de barışacaksınız ve balım-gülüm yaşayacaksınız?

Artık eskisi gibi olur mu arkadaşım,araya ne sözler ne düşmanlıklar girdi..

Eşinin ayrılırken seni üzdüğünden bahsediyorsun,şimdi özlemle barışmak istiyorsun ama en ufak kavgada yine bunları eşinin yüzüne vuracaksın,o da sana aynısını yapacak..

Tahmin ediyorum ki yine bizi dinlemeyecek ve eşini arayacaksın ama iyi düşün zaman kaybından başka birşey olmaz barışmanız..

neden barısmak ıstıyorsun neden kendıne bır şans daha vermıyorsunkı yenı bır hayat ıcın bak cok zorlu bır surecten gecıp zor bır karar vermıssın acı cekmeseydın mulu olmasaydın ayrılırmıydın yada sımdı yalnızlıgın verdıgı acıyla o zmn hıssetııgın acı hangısı daha agır basıyor yuregınde sevgın degısmedı belkkı unutmadın ama sen onun degıstıgıne her seye yenıden başlarsan daha guzel olacagına mı ınanıyorsun o senı kaybetmekten korkmayıp caba sarfetmemıs tekrar barısmak ısteyıpte kendını bır kacgun mutlu ama bır omur mutsuzmu yapmak ıstıyorsun bırdaha gerı de donemezsın oyle bırsey olursa sen zaten bır omur boyu katlanabılseydın boşanmazdın kı onune bak gecmısı gecmıste bırak mazıye gom yasadıklarını ve hayata yanı bır adım at bu zor gunlerı en kolay bıcımde atlatmanı temennı edıyorum

tamam ben 5 ay evli kalmış ve ayrılımış birisiyim.böyle bir başlık için en uygun kişiyim diye düşünebilirsiniz.fakat çevremdeki evliliklere bakıyorumda hep kadınlar çabalıyor.şuanki bulunduğumuz devirde nerdeyse daha çok batıda bütün bayanlar çalışıyor.araba kullanıyor önemli işlere imza atabiliyor.birçok ihtiyacını kendisi karşılayabiliyor.peki evlenince ne değişiyor.evli olmanın güzel yanları ne?tekrar evlilik için teklifler var ama bu beni düşündürüyor.yani evlendim ama anne evinde olduğumdan daha zor günler yaşadım.evet başını omzuna dayayabildiğin birisi olması güzel ama o omuz ne zamana kadar orda oluyor.daha 1 yıllık evli bir arkadaşım var ve mutsuz doğuda olduğu için ayrılamıyor mutsuzluğu ne sevgisizlik ve ilgisizlik.benim eski eşim beni dövmediği için aileme götürdüğü için beni alışveriş merkezine götürdüğü için iyi bir eşmiş.ben bunları bekarkende yapabiliyorum ki..evliliğin katkısı ne

tamam ben 5 ay evli kalmış ve ayrılımış birisiyim.böyle bir başlık için en uygun kişiyim diye düşünebilirsiniz.fakat çevremdeki evliliklere bakıyorumda hep kadınlar çabalıyor.şuanki bulunduğumuz devirde nerdeyse daha çok batıda bütün bayanlar çalışıyor.araba kullanıyor önemli işlere imza atabiliyor.birçok ihtiyacını kendisi karşılayabiliyor.peki evlenince ne değişiyor.evli olmanın güzel yanları ne?tekrar evlilik için teklifler var ama bu beni düşündürüyor.yani evlendim ama anne evinde olduğumdan daha zor günler yaşadım.evet başını omzuna dayayabildiğin birisi olması güzel ama o omuz ne zamana kadar orda oluyor.daha 1 yıllık evli bir arkadaşım var ve mutsuz doğuda olduğu için ayrılamıyor mutsuzluğu ne sevgisizlik ve ilgisizlik.benim eski eşim beni dövmediği için aileme götürdüğü için beni alışveriş merkezine götürdüğü için iyi bir eşmiş.ben bunları bekarkende yapabiliyorum ki..evliliğin katkısı ne

Katılıyorum arkadaşım sana.

X