Eski eşimle barışmak istiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Günlerdir bu konuyu açıp açmamayı düşünüyorum. Ama o kadar kötüyüm ki artık en azından derdimi dökmek ve belki çare bulabilmek için yazmaya karar verdim. Eşimle 3 yıl evli kaldık, haziran ayında da resmen boşandık. İlk günler kolaydı, zaten ona çok öfkeliydim bana o kadar çok haksızlık yapmıştı ki. Burada bir konu açmıştım, orada anlattım. eşim beni ilk ayrı yaşamaya başladığımızda yani nisan gibi aramaya başlamıştı ama barışma isteği yoktu hatır sorar gibiydi. Şimdi anlıyorum ki belki de barışmak için yokluyordu beni ama ben ona çok öfkeliydim ve tersledim hep soğuk konuştum. Boşanmamızdan beri yani iki aydır beni bir kere bile aramadı ama mutsuz olduğunu duyuyorum.

Belki bana önüme bakmamı söyleyeceksiniz ama çok zor, 3 yıllık evliliğimi çöpe atamıyorum, onu halen seviyormuşum. Yeni mi anladın diyeceksiniz, belki evet belki hayır. Ama anladım ki ben aslında onu sevmekten vazgeçmemişim, sevgimi bastırmışım. Onun beni hala sevip sevmediği de önemli tabi. Biz evleri ayıralı aylar oldu, 2 aydır da boşanmış durumdayız. Sevse arardı belki, hayatında başka biri yok bunu da biliyorum. Neden aramıyor yoksa sevmiyor mu vaz mı geçti demiyor da değilim. Yani mantığımın sesini de dinliyorum inanın ki. Ama şunu biliyorum, o beni zamanında o kadar çok sevmişti ki, şu an soğumuş da olsak hisleri bir anda bitmez, bitemez, beni düşünüyor mudur özlüyor mudur sizce? Tekrar barışmak istiyor mudur o da? Daha önce hayatta barışmam diyordum ama artık günlerim geçmiyor, çok canım yanmaya başladı. Yemek yiyemiyorum, her gece uykusuzum, onsuz mutlu olamıyorum. Tanışıp görüşmek isteyenler oldu ama hiç kimse o değil, ben başka kimseyi sevemem onun kadar. Psikoloğa da gidiyorum ama sevgimi söküp atamıyorum ki. Ne yapmam gerek ne olur fikir verin bana. O kadar mutsuzum ki. Beni hiç aramıyorken ve onunla hiç görüşmüyorken ben ne yapabilirim? Böyle elim kolum bağlı beklemeli miyim bir gün arar diye yoksa belki bir mesaj ya da bir telefonla ben mi adım atmalıyım? Ama kendimi küçük düşürmekten de korkuyorum, boşanırken o kadar yıprattı ki beni ve kötü ayrıldık, ben hep gurursuz oldum onun gözünde. Çünkü evliliğimi kurtarmaya çalışan bendim, onun burnu kaf dağındaydı. Şimdi ben tekrar uğraşan çabalayan olmak istemiyorum. Ama onsuz da olamıyorum, çok çaresizim, ölmeyi düşünüyorum artık...

gerçekten mutsuzsa sana döner..
eğer dömezse gururunu senden üstün tutuyo demektir..
ve öyle bir adam da tekrar birleşseniz de burnundan getirebilir..
biraz zamana bırakmayı deneyin...

Zaten mutlu değilmişsiniz boşanmışsınız aynı kitabı 2 defada okusan sonuç aynı değişmez

Kızlar konu 3 yıllık,konu sahibi istesede cevap veremez zira en son 16 Ağustos 2011 yılında girmiş siteye.:KK53:
. .
huge-thumbs-up-smiley-emoticon.gif

Ercan hocan iyi olsa 10 yıllık konuya yazmazdı bu üyenin 10 yıldır sitede aktif olmadığını bilirdi kii bunu bilmek için medyum hoca olmayada gerek yokk Ercan abey çık siteden burası kadınlar kulübü yonca adıyla kimseyi kandıramazsın

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bağlama büyüsü yaptırmak istiyorum acaba kaça olur? Çocukluğumdan beri bağlama öğrenmek istedim ama yeteneğim yokmuş, bi el atsa Ercan hoca?
Mune Mune

Son düzenleyen: Moderatör:
Erkekten bahsediyoruz dimi?
Yani eminim ki yoluna bakmistir.
Sevgisini icine gommeyi vs bilmez erkekler.
Bitirmis kafasinda ve yoluna devam etmistir bile..
Olmamis birseyi neden tektar baslatasiniz ki?

Kimliğinizde Müslüman yazıyorsa eğer işin bir de İslami boyutunu düşünüyor musunuz? Sizce inandığımız dinde evlenip boşanmak basit bir mesele gibi mi lanse edilmiş? Eğer boşandıysanız başka bir erkekle evlenmeden ve ondan da boşanmadan eski eşinize dönemezsiniz. Sizin acabalarınıza kalmış bir konu değil yani. Olur mu öyle şey derseniz fıkıh kitaplarını açıp okuyabilirsiniz. Evlenme ve boşanma inanılmaz ciddi meselelerdir, işte bu yüzden İslam insanlar evliliği ve boşanmayı çocuk oyuncağı yapmasın diye böyle sert ve katı kurallar koymuş. Bu yüzden iddet süresi diye bir şey var, bu yüzden boşanma kararı verseniz bile çat diye evleri ayıramıyorsunuz. Sünnete uygun olan şekilde kocanızın evinde 3 ay iddet bekliyorsunuz. Neden? Herhangi bir tereddüt ve “için soğuması” o 3 aylık süreçte söz konusu olursa diye, pişman olursanız geri dönülebilsin diye. Muhtemelen bitti dediğinizde evleri ayırdınız, sakin kafayla düşünmediniz şimdi de pişmansınız. Hayatı inandığımız dine göre yaşasak ne pişmanlık yaşayacağız ne günaha gireceğiz ama en önemli konularda bile açıp bir ilmihal okumaktan fetva sorgulamaktan aciziz.

X