Eski eşle yeniden evlenme

Başkasıyla evlen bu sefer mutlu olma ihtimalin artar en azından ...ama mantıklı karar ver anneni yolla..yağmurdan kaçıp yakalanmak değil .

Ama eski eşle asla asla evlenme şimdi sen kötü anları hatirlamiyorsun ...bir ses kaydı olsa eski yaşadıklarını anlatan tiksinirsin ondan ..

Anneniz temizlik yapacak sarma saracak size de hadi diyecek diye mi bu geçmiş daha iyiydi sözünüz

Net olun annenize

Hazır kızlar da yok kural koyun böyle yaşanacak diye, olmazsa da sana kendi kuralların ile yaşayacak ev açalım deyin

En fazla kızım beni kovdu der

Çocukların “dökülecek, kırılacak, ay onu yapma, bunu etme” ortamında yaşamasını istememeniz hakkınız da bunu giderme yönteminiz babalarına dönmek değil

Benim annemin aynısı. Dayakçı kocaya dönmek için yeterli sebep değil böyle bir anne. Ben yap et dediği şeyleri yapmamakta, beğenmediği işlerimi çatt diye bırakıp gitmekte buldum çareyi. İnat bir yapım var, çok başedemiyor. Ben dayakçı kocadansa annemi tercih ederim.

Aslinda evet bunlar sürekli aklımda .Sanırım kumarbaz kafası bendeki bu sefer kazanacağım gibi. Bitti gitti artık sanirim ,çocuklar gidince boşluga düştüm .Biraz sabredelim bakalım .

Anneniz çocuklar için geldi sandım
Anneniz çocuklara da bakmıyorsa neden sizde ?

Evi boşanınca bölüşmediniz mi ( adam payını istemedi mi )

Çocuklar niye sizde değil ?

Çok üzüldüm yaşadıklarınız için.Dilerim içinizdeki boşluğu doldurmak için eski eşiniz ile barışmazsınız.Eski konularınıza göz atınca gördüm ki kendi evinizin yarı parasını boşanma nedeniyle eski eşinize vermenizin gerektiği bir dönem olmuş. Nafaka vermeyen, çocukları ile ilgilenmeyen adam gerçekten aldı mı o parayı ?

Zaten bir önceki konunuzdan belliydi ama bu saatten sonra yaşayacaklarınız, bile isteye olacak. Biz de konu açılınca kendimiz yaşamış gibi üzülüyoruz, demek ki bazen üzülmemek gerekiyor :sinirli: Ayrıca çocuklarınız küçük değilse, düzgün şekilde eşinizin yaptıklarını, sizin zarar görebileceğinizi üstü kapalı anlatabilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuçta hala babaları, ama eş olmak farklı. Bunu anlayabiliyorlarsa zaten size baskı yaptıklarını da zannetmiyorum. Zaten onlara da el kaldırmış. Çocuklarım için bahanesini bırakın, kendinize bunu yapmayın.

Boşanmada öyle kötü ayrilmadik .Kötü anılar bırakmadik . Oyle bı an geldi ki ben patladım artık .O da hiç beklemiyordu tabiki benden .Ağladı falan ama öyle sinirliydim ki o an bı ayrı kalıp olanları gözden geçirmeniz lazımdı .Onun kafasında sürekli niye evlendim düşüncesi vardı ki ben zor bir karakterimdir .Ona da hak veriyorum bazen .Cinsellik problemliydi benim yüzümden .Ama gerçekten emek verdik ikimizde pandemi de tuzu biberi oldu .Bosaninca o nubabasının evine yolladım .Annemi yanıma aldım ama annemde sağolsun kocamı aratiyor .Kesinlikle ve kesinlikle Evliyken daha mutluydum .
Sizi ve çocuklarınızı döven adamla daha mı mutluydunuz?

Annenizle sorununuz varsa evden gönderin, dayakçı kocaya dönmek nedir?

Aslinda evet bunlar sürekli aklımda .Sanırım kumarbaz kafası bendeki bu sefer kazanacağım gibi. Bitti gitti artık sanirim ,çocuklar gidince boşluga düştüm .Biraz sabredelim bakalım .
Pardon???
Nooption Nooption 'ün paylastiklarini mi yasadin yoksa?? Ciddi misin? Millet de diyor ki duzeltilebilecek onemsiz seyler ise tekrar barisilabilir.
Bir psikologa gitmek ister misin???
Cunku tum bunlara ragmen donmek istiyorsan akli sorunlarin var demektir.

Yorumlarda çok üstüne gidilmiş. Hanımlar neden sert yorum? Oda sizin gibi bir kadın. Üstüne şiddet görmüş aşağılanmış. Annesi bile onu anlamaya çalışmak yerine üstüne daha çok ağırlık bindirmiş. Kadın bunalmış. Kimse ayrılmak için evlenmiyor. Çocukları eşiyle bir yuva hayali kurmuş ama şuanda yaşadığı hayatta çocuklar babada o annesiyle biraz empati yapın. Eski konularını önüne koyunca gerçeği gösterdim olmuyorsunuz. Onları zaten biz değil o yaşadı. Unutamaz ama mutlu olmak için Bi yerlerden hayatını yakalamaya çalışıyor. Arkadaşım sana gelecek olursak. Sakın dönme annenlede yaşamana gerek yok sen boşanmaya cesaret edip yapmışsın nelerin üstesinden gelirsin. Ben senin çocukların gibi bir hayat yaşadım. Annem şiddet gördü sesini çıkarmadı. Ben de babamdan çok şiddet gördüm. Hergün annemle babam ayrılsında annemle yaşıyim diye dua ettim. Sonuç annem hep o babamı tercih etti. Anne olunca annemden daha çok soğudum çünkü çocuğuna insan kıyamamalı kim ona zarar veriyorsa önünde durmalı. Çocukların asla babamdan dayak yeseydim ya da kavgalı bir ortamda büyüseydim de beraber yaşasaydık demeyecekler. Ama barışıp devam edersen aynıları olcak ve büyüdüklerinde sorumlu seni tutacaklar.

Sizi ve çocuklarınızı döven adamla daha mı mutluydunuz?

Annenizle sorununuz varsa evden gönderin, dayakçı kocaya dönmek nedir?
Aslında annesi de arada sırada dövse mesela kulak zarını patlatsa bence aramaz kocasını. Dayak yemeyi özlüyorsa demek...

Şu forumda nerde dayak ,p sikolojik ve ekonomik şiddet bağımlısı sorunlu kadın varsa hep öğretmen. Şimdiki aklım olsa öğretmen olmazdim. Utanıyorum gerçekten.

Boşanmada öyle kötü ayrilmadik .Kötü anılar bırakmadik . Oyle bı an geldi ki ben patladım artık .O da hiç beklemiyordu tabiki benden .Ağladı falan ama öyle sinirliydim ki o an bı ayrı kalıp olanları gözden geçirmeniz lazımdı .Onun kafasında sürekli niye evlendim düşüncesi vardı ki ben zor bir karakterimdir .Ona da hak veriyorum bazen .Cinsellik problemliydi benim yüzümden .Ama gerçekten emek verdik ikimizde pandemi de tuzu biberi oldu .Bosaninca o nubabasının evine yolladım .Annemi yanıma aldım ama annemde sağolsun kocamı aratiyor .Kesinlikle ve kesinlikle Evliyken daha mutluydum .

Barismaya düsünseniz aile terapi almadan olmaz. Bende sorunluyum diyorsaniz ayri da terapi alin. Öylece barissaniz kisa süre icinde eski hale dönersiniz. Öyle veya böyle annenizi geri gönderin evine.

Aslında annesi de arada sırada dövse mesela kulak zarını patlatsa bence aramaz kocasını. Dayak yemeyi özlüyorsa demek...

Şu forumda nerde dayak ,p sikolojik ve ekonomik şiddet bağımlısı sorunlu kadın varsa hep öğretmen. Şimdiki aklım olsa öğretmen olmazdim. Utanıyorum gerçekten.

Oh bak isin isine siddet giriyorsa isin rengi degisir. Kesinlikle barismam. Heleki cocuklari da dövmüsse
Kadınlarımızın çoğu ana babasından dayak yese evden kaçar.
Kocadan dayak yiyince daha çok yapışır.

Maalesef eğitim gibi önemli bir mesleğe sahip kadınların bu kadar ezik olması çok üzücü. Daha kendisini çocuğunu şiddetten koruyamıyor, öğrencileri mi koruyabilecek?
Öğrencisi evden yüzü gözü şiş, vücudu mor halde gelse ihbar edemez. Çünkü kendisi de aynı durumda.

ayrılık sebebinizi bilmeden yorum yapamayız ki
Keşke o haklı sebepleri biraz açsaydınız.
Aİleden kaçmak için yeniden evlenmeyin
Mümkünse ailenizden ayrı eve çıkıp kendi hayatınızı kurun çocuklarınızla
O zaman gerçekten barışmak isteyip istemediğini anlarsın.

Evcilik mi oynuyorsunuz?Kocamı babasının evine gönderdim annemi yanıma aldım.Şimdi sıkıldım annemi göndereyim kocamı yanıma alayım mı diyorsunuz?

X