eski sevgilim ne yapmaya çalışıyor?

sehnsuht

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2012
485
509
Arkadaşlar artık eski sevgilinin e'sini anmayacağım diyordum yine buradayım, ne zaman atlattım desem atlatamıyor oluyorum:KK42:

Ben Eylül ayında sevgilimden ayrıldım, çok uzun bir ilişki değildi, 4 ay sürdü ama çok sevdim, ilk sevgilim, ilk aşkımdı. Kendini dünyanın en masum, en beyefendi erkeği gibi tanıttı bana, çok tecrübesizdim inandım, bana bakmaya utanırdı öyle naif bir çocuk sanırdım. Tüm ailem herkes çok seviyordu, onu ailesi de beni çok seviyordu, Ekimde nişan, Kasım'da düğüne karar vermiştik. Sonra beni aldattı, aldatmadım dedi, başka şeyler çıktı falan derken seve seve mecburen bu adamla hayat geçmez diye ayrılmak zorunda kaldım.

Ayrıldığıma kesinlikle pişman değilim onu söyleyeyim ama çok sevdiğim için çok süründüm, çok tekin ettim kendimi değmez diye ama üzülmekten alıkoyamadım kendimi, evlilik hayallerim yok oldu bir anda, kendimi çok hazırlamıştım. Evliyken üzülmektense şimdi üzülürüm diye teselli ettim. Aradan 4 ay geçmeden sözlendi seni dünyada herkesten çok seviyorum diyen adam, ben yine süründüm tabi, bir ay geçmeden nişan, boy boy mutluluk pozları, ben yine üzüldüm, evleneceğim adamın yanında başka bir kız var, engel olamıyordum kendime. Baktım o gayet mutlu sürekli ben üzülüyorum, bir daha asla takip etmeyeceğim dedim nişan resminden sonra, zaten her yerden engellemiştim, annemin hesabından bakıyordum, bakmamaya başladım. Normalde düzenli namazlarımı kılan biriydim, ibadetimi aksattım, tek yaptığım sürekli yemek yemekti, üzüntümü yemek geçirecek sanki, iş haricinde evden dışarı çıkmayıp oturup yemek yiyorum bir tek. Sonra bir baktım ki çok kısa sürede 15 kilo almışım inanamadım, gittikçe beni daha çok dibe çeken bir psikolojim vardı, sonra silkelendim, spora diyete başladım, ibadetlerimi düzene koydum, kendimi daha iyi hissetmeye başladım, bir şeyleri yoluna koymaya başladım yani.

Bu akşam arkadaşım aradı, tüm söz nişan resimlerini silmiş dedi, çok şaşırdım çünkü nişan geçen pazar oldu, ben onu tanıyorum o bir gün rahat durmaz aldatır kızı ama kız çok saf bir kız belli, şehir dışında bir köyde yaşıyor, bunu takip edemez, etti diyelim aldattığını görse bile kız yine nişanı atamaz. Ben saf bir kız buldu, yalanları ortaya çıkmaz, inanılmaz mutlu diye düşünüyordum, bir haftada bu raddeye gelmesi çok garip geldi. Bütün resimleri silmiş, tüm sosyal hesaplarından ama hala nişanlı yazısı duruyor bu arada. Buraya kadar olan kısım beni çok da ilgilendirmiyor aslında. öyle çokta sevinmedim, kıza üzüldüm açıkcası çünkü adamı tanıyorum kim bilir nasıl kandırmıştır, yine de kandırır.

Beni kızdıran kısmı, benim aldığım kıyafetlerle benim çekmiş olduğum resmi profil resmi yapması. Dünya kadar resmin var niye o resim? Sıradan bir resim değildi, ailem ile tanışmaya izmire geldiğinde çekmiştik. Daha 4 ay önce paylaşıp hayatım senle çok mutluyum, izmir seninle güzel, düğünümüz bir an evvel olur inşallah yazdığı resim, onun face indeki herkeste gördü tabi bu yazıları, resimleri, milletin de bildiği bir şey, Allah'tan utanmıyorsun, elalemden utan.

Bu adam ne yapmaya çalışıyor sizce çünkü ben gerçekten çözemedim. Belki bana akıl verecek tecrübeli arkadaşlar vardır.

Bir kez daha söyleyeyim o istese de ben bu saatten sonra kesinlikle istemem zaten baştada ayrılan bendim ihanete dayanamayıp, sadece amacını anlamak istiyorum.

Geçmişi eşelemeyin ondan haber gelecek bağlantilari tikayip yolunuza devam edin bi profil resmiyle birsey yaptiği falan yok yapsada çokda ergence .
Nişanlisi köyden diyede hele hele görsellikten saf olduğunu çikarmaniz takdire şayan analiz raporunu vermişsiniz.

Unut onu . .
Ne hali varsa görsün. .

Unutmaya çalışıyorum zaten, hayatımı ondan öncesi olduğu gibi düzenlemeye ama böyle manidar şeyler yaparsa hiçbir şey olmasa sinirimi bozar, ben tamamen hissiz olmak istiyorum ona karşı, yolda görsem bile bir şey hissetmeyeyim istiyorum.

Unutmaya çalışıyorum zaten, hayatımı ondan öncesi olduğu gibi düzenlemeye ama böyle manidar şeyler yaparsa hiçbir şey olmasa sinirimi bozar, ben tamamen hissiz olmak istiyorum ona karşı, yolda görsem bile bir şey hissetmeyeyim istiyorum.

Zaman . .

Ah erkeklerin beyni bizler kadar ince çalışmiyor
Hatta calisiyomu acaba kendime sordum suan :halay::KK45::KK53:

Geçmişi eşelemeyin ondan haber gelecek bağlantilari tikayip yolunuza devam edin bi profil resmiyle birsey yaptiği falan yok yapsada çokda ergence .
Nişanlisi köyden diyede hele hele görsellikten saf olduğunu çikarmaniz takdire şayan analiz raporunu vermişsiniz.

Yüzü çok masum duruyor, bir de kızın ailesi mutaassıp. Ben de nişanlansaydım bende atamazdım kolay kolay saf olmakla da pek ilgisi yok açıkcası, el gün ne der diye, bir de küçük yerde olunca daha çok dedikodu olur, istanbuldaki gibi unutulmaz hemen, bu da hayatın bir gerçeği.

belki amacı kafanı karıştırmak belki de öylesine koydu. unut cidden kafa yormaya bile değmeyecek birisi belli ki.

belki amacı kafanı karıştırmak belki de öylesine koydu. unut cidden kafa yormaya bile değmeyecek birisi belli ki.

Onu biraz tanıyorsam benim kafamı karıştırmak üzmek için yaptığını düşünüyorum. Ama ben bile onun kötülüğünü istemezken, ona en ufak zararı olmayan bir insanı niye bu kadar üzmeye çalışıyor onu anlayamıyorum. O koyarken eminim ki hassas bir insan olduğumu bildiği için ne kadar üzüleceğimi biliyor.

Katılıyorum. Erkekler takmaz öyle şeyleri.utanmaz adamım teki onumu düşüncek. Fotoğrafı beğenip koymuştur.
Benden size tavsiye annenizdende engelleyin. Anlıyorum çok zor unutmak. Ama özleminiz baktıkça artar.hayatınıza yeni birini sokun. Yada oyalanıcak şeyler yapın. Biraz uzun sürer ama unutursunuz. Ki hadi diyelim hala sizi düşünüyor. (öyle adamların beyni olmaz bunu bilin) beyni olsa aldatmaz çünkü.siz kendinize beyniyle değil başka taraffıyla düşünen bir erkeği layık görüyormusunuz. Ve maşallah namazınızdasınız. Kuranda yazmıyormu zina günahtır diye. Bir günahkarla birliktemi olucaksınız

Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır.24:3

Bunu okuyun ve bir daha düşünün.içiniz acısa bile.

Ayrıldığına pişman değilsen ve sana dönerse kabul etmeyeceksen neden kurcalıyosun onunla ilgili şeyleri ? Bırak amacı varsa da yoksa da ne yaparsa yapsın

Onu biraz tanıyorsam benim kafamı karıştırmak üzmek için yaptığını düşünüyorum. Ama ben bile onun kötülüğünü istemezken, ona en ufak zararı olmayan bir insanı niye bu kadar üzmeye çalışıyor onu anlayamıyorum. O koyarken eminim ki hassas bir insan olduğumu bildiği için ne kadar üzüleceğimi biliyor.
eğer dediğin gibiyse amacı kafanı bulandırmak, ay dur bir şu kıza da iş atayım, dedi herhalde. büyümekle olgunlaşmak farklı şeyler işte böyle küçük hesaplarla kendini eğlendiriyor sen hiç kafanı takma buna değmez çünkü. dilerim Allah en kısa zamanda gönlüne göre birini çıkartır karşına.

Katılıyorum. Erkekler takmaz öyle şeyleri.utanmaz adamım teki onumu düşüncek. Fotoğrafı beğenip koymuştur.
Benden size tavsiye annenizdende engelleyin. Anlıyorum çok zor unutmak. Ama özleminiz baktıkça artar.hayatınıza yeni birini sokun. Yada oyalanıcak şeyler yapın. Biraz uzun sürer ama unutursunuz. Ki hadi diyelim hala sizi düşünüyor. (öyle adamların beyni olmaz bunu bilin) beyni olsa aldatmaz çünkü.siz kendinize beyniyle değil başka taraffıyla düşünen bir erkeği layık görüyormusunuz. Ve maşallah namazınızdasınız. Kuranda yazmıyormu zina günahtır diye. Bir günahkarla birliktemi olucaksınız

Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır.24:3

Bunu okuyun ve bir daha düşünün.içiniz acısa bile.

Çok teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız. Bende nesini sevdiğimi anlamadım ama çok iyi bir yalancı, bir de ilk sevgilim olmasının payı var çok sevdim, unuttum dersem yalan söylerim ama zaten çok severken ayrıldım ben böyle bir adamla yapamam diye. Zaten beni düşündüğüde yok, ona çalışsın maaşı olsun da başka bir şey fark etmez farkındayım her şeyin. Hayatımın bir dönemi rezaletti onun yüzünden hem de hiçbir suçum olmamasına rağmen, o yüzden hala öfkemi yenemedim.

Ben resmi bilerek koyduğunu düşünmüştüm ama herkes erkekler takmaz öyle şeyleri diyor, en iyisi çok düşünmemek üzerinde.

Ayrıldığına pişman değilsen ve sana dönerse kabul etmeyeceksen neden kurcalıyosun onunla ilgili şeyleri ? Bırak amacı varsa da yoksa da ne yaparsa yapsın

Ben kurcalamadım arkadaşım söyledi.

Çok zarar gördüm, hala öfkeliyim, öfkemi yenemedim.

X