Eski sevgili özlemini nasıl atlatırım

İnsan sevdiğinin yanında güvende, huzurlu ve güçlü hisseder kendini. Lütfen yazdıklarınızı okuyun . Bizim göremediğimiz şekilde görüyorsanız, çok acil terapi alın.
Korkuyordum dediğim bir şey yapacak diye değil de işte kızacak diyeydi eleştiriyprdu hep bende tepki gösterince bu sefer kavga ediyorsun oluyordu yoksa bana karşı itip kakma vs olmadı . Böyle şiddet eğilimi beklemiyordum da çok şaşkınım zaten

Zaten psikolog bana dedi ki ne olursa rahatlarsınız bu ilişki için bende gelecekten bir şey görmek istiyorum hani bir şey olmuş olsun ben iyi ki ayrılmışım diyeyim dedim. O da belki de şuan görüyorsunuz artık çok rahatsınız istediğiniz her şeyi yapıyorsunuz kendi evinizde dedi evet ama ben hani gün içinde hep onunla konuşuyordum ne olursa ona anlatıyordum hep o vardı dedim duygusal bağ bu herkesin ihtiyacı vardır ama bunu başkasıylada daha güzel yaşarsınız dedi . Dediğiniz tekniği araştırıcam şuan hep dışarıda hareketli olmak istiyorum düşünmemek için eve gelince delirecek gibi oluyorum. Ama düşündüğüm şeyler artık özlem de değil aslında bana yaptığı şeyler nasıl izin verdim diyorum keşke hiç bağlanmadan yol verebilseydim ama çok güçsüzdüm yapamadım

Çoğumuz bu tür toksik, sağlıksız ilişkilere gire çıka kendimizi tanıyoruz. Dışarıdan bakınca ne kadar güçlü dediğimiz insanlar olmayacak bir ilişkiye saplanıp kalabiliyor. Son cumlelerinizi ben de sık sık tekrarlıyorum ama cevabı da biliyorum. O zamanki ben buna ihtiyaç duyuyordu ve böyle oldu. Evet onca senem gitti ama aynı ben miyim? Hayır. Yalnız değilsiniz. Hastalıklı bir ilişkiye saplanıp kalan tek insan değilsiniz. Sizin 10 ayınız gitti benim onlarca senem. Bu yaşadığımızı firsat olarak görmeliyiz. Ama kaçarsaniz, kendinizle yüzleşmezseniz, yalniz kalıp içinizdeki boşlukları keşfetmezseniz muhtemelen bu tür ilişkiler yaşamaya devam edersiniz. Hayat size öğretene kadar aynı şeyleri yaşatıyor çünkü. Duygularınızı bastirmayin. Özleyebilirsiniz, öfke, sevgi, pişmanlık hepsini hissedebilirsiniz. Duygularınızı hissedin ve geride birakin.

Muhtemelen evinizi otel olarak kullanmış, anne baba yanında huzursuzmuş. Ancak sizin evlenmek istediğinizi bildiğinden bu da onu germiş, kendine yeni bir ev arıyor şu an. Salın ipini gitsin. Böyle ilişkiler, hayatımızdan çalmaktan başka hiç bir işe yaramıyor.

Nasıl sevdiinizki bu kadar tatrisma yaşayıp bicaklanma tehdidi bile duyarak dışarıda sosyalleşme yasamadiginiz sürekli Ka VGA ettiğiniz 10 ayda bu kadar eksi varken üç beş iyi şeye tutunmak akıl tutulması bu.Valla aşkın gözü bu kadar kör olmaz.Hoş döve döve acar gözünüzü bu konudaki eski sevgili.Bence bir uzmana gidip sevgi anlayisinizi gözden geçirin kendinize çok az değer veriyorsunuz.Hayatinizi mahfetmek üzerine davranmayin sonra dönüşler bu kadar kolay olmuyor.

Merhaba daha önce çok konu açtım bununla ilgili. 2 buçuk ay önce ayrıldık sevgilimle . 10 ay bir ilişkimiz sürdü. Uzun bir süre benim evimde yaşadık. Bana çok aşırı ilgi gösterir çok sevdiğini söylerdi yanımda çocuklaşırdı çok gülerdik vs ama tartışma da çok oluyordu. Aslında o bana hep aklına gelen her şeyi söyler hoyrat davranırdı eleştirirdi sürekli ben karşı çıktığım anda delirirdi sonra da biz kavga ediyoruz derdi. 10 aylık ilişkide 4-5 kere dışarı çıkıp bir şeyler yaptık aslında kavga nedenimiz ana neden hep buydu. Hafta içi işten sonra yanıma gelirdi. Hafta sonu ailesinin yanına giderdi. Ben hep bir kere gitme diye yalvarırdım asla kabul etmedi bunu ailesinde büyük sorunlar olduğunı söylerdi . Gidince de evden çıkmazdı gerçekten hep fotoğraf atardı bana evde yatıyordu.beni kardeşine dahi anlatmamıştı geleceğe dair bir adım atmıyordu istemiyor gibi hissediyordum ama istiyorum diyordu en son bu yüzden tartıştık çekti gitti bir daha da gelmem dedi çok seviyorum özlerim ama ben evlenmek istemiyorum dedi beni rahat bırak yazma dedi ben kabullendim bitti dedi. Bir kaç kere tartışmada seni bıçaklarım gibi şeyler söyledi bana. Başkası içinde söylüyordu bunu sinirlenince çok değişik oluyordu korkuyordum ben yanında. Şimdi biliyorum geleceğimiz yok olsa da çok mutsuz olucam ama deli gibi özlüyorum dayanamıyorum . Hiç kimseyi öyle sevemem gibi geliyor hata bende miydi diye sürekli düşünüp kendimi suçluyorum
Tabi ki hata sizde, gidin yalvarın yakarın affetsin sizi. Haa olurda bir şeyler ters gider sizi bıçaklarsa o zaman ayrılırsınız.

Merhaba daha önce çok konu açtım bununla ilgili. 2 buçuk ay önce ayrıldık sevgilimle . 10 ay bir ilişkimiz sürdü. Uzun bir süre benim evimde yaşadık. Bana çok aşırı ilgi gösterir çok sevdiğini söylerdi yanımda çocuklaşırdı çok gülerdik vs ama tartışma da çok oluyordu. Aslında o bana hep aklına gelen her şeyi söyler hoyrat davranırdı eleştirirdi sürekli ben karşı çıktığım anda delirirdi sonra da biz kavga ediyoruz derdi. 10 aylık ilişkide 4-5 kere dışarı çıkıp bir şeyler yaptık aslında kavga nedenimiz ana neden hep buydu. Hafta içi işten sonra yanıma gelirdi. Hafta sonu ailesinin yanına giderdi. Ben hep bir kere gitme diye yalvarırdım asla kabul etmedi bunu ailesinde büyük sorunlar olduğunı söylerdi . Gidince de evden çıkmazdı gerçekten hep fotoğraf atardı bana evde yatıyordu.beni kardeşine dahi anlatmamıştı geleceğe dair bir adım atmıyordu istemiyor gibi hissediyordum ama istiyorum diyordu en son bu yüzden tartıştık çekti gitti bir daha da gelmem dedi çok seviyorum özlerim ama ben evlenmek istemiyorum dedi beni rahat bırak yazma dedi ben kabullendim bitti dedi. Bir kaç kere tartışmada seni bıçaklarım gibi şeyler söyledi bana. Başkası içinde söylüyordu bunu sinirlenince çok değişik oluyordu korkuyordum ben yanında. Şimdi biliyorum geleceğimiz yok olsa da çok mutsuz olucam ama deli gibi özlüyorum dayanamıyorum . Hiç kimseyi öyle sevemem gibi geliyor hata bende miydi diye sürekli düşünüp kendimi suçluyorum
Senin evinde yemiş içmiş keyif yapmış .bıkınca da gitmiş

Yok öyle bir şey olamaz ailesiyle yaşıyordu annesiyle konuşuyordu mesela odamda poşette şu var nerde vs. Fotoğraf atıyordu hep odasında uyuyordu. Zaten hafta içi her gün birlikte kalıyorduk öyle bir şey olsa anlamaz mı insan . Abisi madde kullanıyormuş hafta sonu eve geliyormuş annesine musallat oluyormuş o yüzden evden çıkamıyormuş öyle demişti bana seni bıçaklarım dedikten sonra
🤔

Çoğumuz bu tür toksik, sağlıksız ilişkilere gire çıka kendimizi tanıyoruz. Dışarıdan bakınca ne kadar güçlü dediğimiz insanlar olmayacak bir ilişkiye saplanıp kalabiliyor. Son cumlelerinizi ben de sık sık tekrarlıyorum ama cevabı da biliyorum. O zamanki ben buna ihtiyaç duyuyordu ve böyle oldu. Evet onca senem gitti ama aynı ben miyim? Hayır. Yalnız değilsiniz. Hastalıklı bir ilişkiye saplanıp kalan tek insan değilsiniz. Sizin 10 ayınız gitti benim onlarca senem. Bu yaşadığımızı firsat olarak görmeliyiz. Ama kaçarsaniz, kendinizle yüzleşmezseniz, yalniz kalıp içinizdeki boşlukları keşfetmezseniz muhtemelen bu tür ilişkiler yaşamaya devam edersiniz. Hayat size öğretene kadar aynı şeyleri yaşatıyor çünkü. Duygularınızı bastirmayin. Özleyebilirsiniz, öfke, sevgi, pişmanlık hepsini hissedebilirsiniz. Duygularınızı hissedin ve geride birakin.
Teşekkür ederim yazınız için öncelikle. Ben herşeyin farkındayım aslında ama önceden de çok travmatik şeyler yaşadığım için bu ilişkimde de ilk defa böyle bi sevgi gördüğüm için inanmak istemiştim mutlu olacağıma artık görmek istemedim bir türlü. 2.5 ay oldu insanların yanında normal duruyorum ama eve gelince resmen ölmek istiyorum hani evde böyle hayali geziyor sanki onun çok ağır geliyor . Başkalarına anlatırken işte şöyle kötü biriydi iyi oldu bitti diyorum eve gelince o kadar dibe düşüyorum ki dönsün diye dualar ediyorum anlayamıyorum ne yapacağımı. Galiba hiç geçmicek bu acı . Bir daha kimseyle öyle bir bağ kuramıcam diyorum sürekli hani bi başkası bana mesaj atsa hemen kendimi onunla olduğum gibi düşünüyorum hani geldiğinde sürekli sarılırdık elele uyurduk .asla olamaz bir daha diyorum başkasıyla konuşmuyorum kimseyle o yüzden. Nasıl geçecek bu bilmiyorum ilk defa hayatım bitmiş gibi hissediyorum. 32 yaşındayım bir daha evlenemicem belkide hep bi yuvam olsun istemiştim

Nasıl sevdiinizki bu kadar tatrisma yaşayıp bicaklanma tehdidi bile duyarak dışarıda sosyalleşme yasamadiginiz sürekli Ka VGA ettiğiniz 10 ayda bu kadar eksi varken üç beş iyi şeye tutunmak akıl tutulması bu.Valla aşkın gözü bu kadar kör olmaz.Hoş döve döve acar gözünüzü bu konudaki eski sevgili.Bence bir uzmana gidip sevgi anlayisinizi gözden geçirin kendinize çok az değer veriyorsunuz.Hayatinizi mahfetmek üzerine davranmayin sonra dönüşler bu kadar kolay olmuyor.
Merhaba nasıl sevdiniz derken bu anlattıklarım belli bir kısmı olayın çok yaşadığımız şeyler de oldu. İlk tanıştığımızda işten çıkacaktı bir ay sonra ailesi farklı şehirde nasıl görüşcez dedim ben biraz ısrar ettim hata yaptım orada çıkmadı o da . Çok büyük heyecan sevgiyle başladı aslında sonra 3-4 ay sonra evde vakit geçirince anladım hata olduğunu. İştende çıkma dedim diye kolay ayrılamadım . Evde beni eleştiriyordu sürekli bir gün sinir krizi geçirdim çok korktu değişcem dedi yalvardı değiştide . Çok bağlıydı hep yanında durayım bi elim yanağında dursun isterdi çocık gibiydi bırakamıyordum bende . Daha ayrılmadan bir hafta önce kaybetmek istemiyorum ben bir tek senin yanında huzurluyum dedi ayrılamadım. Sonra bir anda çekti gitti huzurum yok senin yanında dedi hayatımı mahvettin psikolojim bozuldu senin yüzünden kimseyi sevemicem artık vs dedi bir daha ne aradı ne sordu çok ağır geliyor o yüzden ama bu bıçaklarım olayı vs hep görmezden geldim yapmaz dedim şimdi anlıyorum normal olmadığını

X