Eski sevgilim psikolojimi bozdu

Polise git sikayet et demek kolay ayni seyin benzerini bende yasadin hatta 5 katini diyebilirim ailemle tehdit ediliyordum aileye soylenmiyo iste bazi seyler ki ben abim ve anneme anlatmama ragmen beni suclayici tavirlar sergilediler daha detaylandirmadan kendi kabuguma cekildim. Cok takintiliydi evimin onunde beklerdi ofisime gelirdi eve ben birakcam diye zorla arabasina binmemi isterdi yapmayinca sokak ortasinda cildirmis gibi bagirirdi. Neyse en son ben biriyle sevgili oldum duydu bunu kabus gibiydi yeni sevgilime herseyi anlattim her detayi basima kabus oldugunu ama bu ise karismicagini soyledim. Bi gun eskisi beni aradi kapida oldugunu soyledi tehditler ediyodu tabi yeni sevgilimde o arada aramis beni surekli mesgul calinca biseymi oldu diye kuskulanmis rahatsiz edildigimi tahmin etmis evin oraya gelmis ben camdan baktigimda ikisi konusuyordu yeni sevgilim gitmis konusmus kizi rahat birak ben varim artik hayatinda diye o da onu tehdir etmis rahat birakmazsan bundan sonra bende seni rahat biralmam diye gozunu korkutmus. O gunden sonra arayip sormadi bidaha beni. Yani anlicagin boyle ruh hastalarinin erkekligi bize sökuyor bizi pistirmaya calisiyolar korktugumuzu gordukce dahada sıkıstiriyolar o yuzden cesur olmaktan baska care yok kendi strese sokma ve korkma gercekten korkma ailene dicek kadar aciz bi insansa ailende senin ustune gelecek kadar seni savunmasiz birakiyosa tek basina kalmayi bile goze al en cikilmaz noktada polise git baska care kalmiyor cunku ama sakin korkma ondan korktugunuda belli etme
Tek sansim ayri sehirlerde olusumuz. Yapicak insan gelir ussnmez yine yapaedi diyorum. Ama ne olursa olsun bi kere beni korkuttu. Dediklerini yapmaaa bile psikolojik olaraj beni yordu

Savcılığa dilekçe yaz. Karakola değil ama savcılığa. Savcılıktan gelen her şeyi değerlendirmek zorunda polis. Karakol kafasına göre davranabiliyor bazen. Gitsin orda bir ifade versin de görsün. Ya da sen şunun numarasını bana ver. Ablan ya da kuzenin gibi ben konuşayım. Bu ne be. Sana da pes. Annem babam duymasınmış. Derde bak. Ne derse desin. Annene babana: beni tehdit etti ona yüz vermediğim için iftira atıyor. Yüz versem sizinle konuşur muydu dersin çok muhafazakar iseler

Bilseydim uzak dururdum diyorum zaten!!!! Nazik kibat adam gitti yerine psikopat geldi boyle oldugunu gorunce ayrilmak istsdim!!
benımle boyle !!!! dıye konusmanıza gerek yok
sızınle kotu konusan bızler degılız yardımcı olmak ıcın yazıyoruz ne !!!! yapıyorsunuz hayırdır ?
aılenız sızı suclasa ne olur babanızın kafası karıssa ne olur adam gıder hakkınızda konusursa babanız oturup adamla cekırdek cıtler sızı satar mı?

en fazla kızar bagırır belkı ustunuze yurur ama o adamdan kurtulmaksa sonucunda babanın azarını kafasının karısmasına razı gelınmelı mantıklı olan o bır azar ısıteceksem bu babamdan olsun elın sapık herıfınden degıl

bu kadar zor degıl ya numarayı degıstırıp bu sebeple degıstırdım haberınız olsun demek
sız ustunuze dusenı yapın da

Savcılığa dilekçe yaz. Karakola değil ama savcılığa. Savcılıktan gelen her şeyi değerlendirmek zorunda polis. Karakol kafasına göre davranabiliyor bazen. Gitsin orda bir ifade versin de görsün. Ya da sen şunun numarasını bana ver. Ablan ya da kuzenin gibi ben konuşayım. Bu ne be. Sana da pes. Annem babam duymasınmış. Derde bak. Ne derse desin. Annene babana: beni tehdit etti ona yüz vermediğim için iftira atıyor. Yüz versem sizinle konuşur muydu dersin çok muhafazakar iselera
Savcilikla ilgilendigim zaman ayri sehirlerdeyiz zaten ailemin bir bilgisi olmaz dimi. Yapabilecekssm kendim halletmek istiyorum.

E gideyim ailem hic mi ogrenmicek. Ben onun ceza alacagina inanmiyorum bile ulkemizde cokca ornegi var.
Yahu ceza almayacak ama korkacak. Seni tehtid etmeyi bırakacak. Bela olmayacak. Tövbe Haşa Allah mı bu çocuk gözünüzde ne kadar büyütüyorsunuz bu böcekleri.. Türkiye' nin ceza hukukuna mı geldi konu ? Konu çocuktan kurtulmak , kaç yaşındasın ? 18 üstü isen evet ailenin haberi olmayacak , bu konuları savcı ile konuşsan ? bizi adam yerine koymuyorsun belki devletin savcısı seni ikna eder. Herşeye bir cevabın var çocuğu da hallet o zaman , bu dikbaşlılıkla başına gelecekler çağırıyorsun adeta.

benımle boyle !!!! dıye konusmanıza gerek yok
sızınle kotu konusan bızler degılız yardımcı olmak ıcın yazıyoruz ne !!!! yapıyorsunuz hayırdır ?
aılenız sızı suclasa ne olur babanızın kafası karıssa ne olur adam gıder hakkınızda konusursa babanız oturup adamla cekırdek cıtler sızı satar mı?

en fazla kızar bagırır belkı ustunuze yurur ama o adamdan kurtulmaksa sonucunda babanın azarını kafasının karısmasına razı gelınmelı mantıklı olan o bır azar ısıteceksem bu babamdan olsun elın sapık herıfınden degıl

bu kadar zor degıl ya numarayı degıstırıp bu sebeple degıstırdım haberınız olsun demek
sız ustunuze dusenı yapın da
Ya bilmiyorsunuz anlamiyorsunuz anlamiyorsunuz ya. Ben hayatim boyunca babamin azaeini cekmek istemiyorum. 10 sene sonea evlenmek isteyip karssina birini getirdigimde bana bunlari hatirlaticak. Belki izin bile vermicek. Babamin da o heriften farki yok. Disari arkadaslarimla bulusmaya giderim ssvgilinle mi bulusmaya gittin diye tum gun darlar. Gencken anneme de boyle yaparmis

Ya bilmiyorsunuz anlamiyorsunuz anlamiyorsunuz ya. Ben hayatim boyunca babamin azaeini cekmek istemiyorum. 10 sene sonea evlenmek isteyip karssina birini getirdigimde bana bunlari hatirlaticak. Belki izin bile vermicek. Babamin da o heriften farki yok. Disari arkadaslarimla bulusmaya giderim ssvgilinle mi bulusmaya gittin diye tum gun darlar. Gencken anneme de boyle yaparmis
yasınız kucuk bellı
nasıl bılıyorsanız oyle yapmaya devam edın madem

Anne babanıza anlatamıyorsanız teyzeniz biliyor konuyu o arasın konuşsun. Savcılığa gideceğim diyerek tehdit etsin. Yani demem o ki bir aile büyüğünüzün devreye girmesi gerek, bu kişi siz korktukça saldırganlaşacak. Böylelerinin dayılığı anca kadına.

Herkese selam...Kimseye anlatamadığını derdimi sizlerle paylaşmak istedim. Konuya geceyim... Ocak ayında sevgilimden ayrildim çok kavga etmeye başlamıştık çok agresif bir insana dönüşmüştü. Işinde çok stresliydi sürekli bana patlıyordu. Artık dayanamadım ayrılmak istediğimi soyledim. Ama o hafta çok kötü kavgalar etmiştik o da bana senden nefret ediyorum diyip duruyordu. Ayrılığı onun da kabul etmesi gerekirken etmedi. Ben bitti demeden bitmez gibi seyler soylemeye basladi. Yok bitecek dedim telefonda bagirdi cagirdi baskasi mi vae ikinizi de oldururum dedi o gun. Cok korktum bu dediginin ustune gittim boyle nasil konusabiliyosun diye... Biraz sakinlestikten sonra ozur diledi tamam ayrilalim dedi kabul etti. Rahatladim ben de. Ama 1 hafta sonra aradi beni yeter artik hadi barisalim bu kadar ayrilik bize fazla dedi. O ofkeli hallerinden o kadar korkmustum ki artik onu asla istemiyordum bitmisti benim icin. Tekrar konusarak ikna etmeye calistim tatli tatli konustum onunla. En sonunda yine dayanamadi patladi o korkutucu hallerine dondu. Ben de sinirlendim biraz kotu konustum. Bu sefer sen kimsin benimle boyle konusuyorsun kimse benimle boyle konusamaz sana yapicagimi biliyorum diyip durdu. Ama surekli ayni seyleri papagan gibi tekrarliyordu. Korkunc bi geceydi benim icin yurttaydim koridor aralarinda sessiz kalmaya calisarak ona laf anlattim. Aglamaktan gozlerim kanlandi artik. Asla anlamiyordu dedigim her sey ona batiyordu. Sirf bi delilik yapmasin diye ona etmem gereken bir suru hakaret yerine ikna etmek icin tatli konustum... Yine ikna ettim bunu anlastik kapattik telefonu. Olmadi sabah gunaydin diye mesaj atmis. Cevap vermedim . Neyse birkac gun boyle devam etti hep boyleydi surekli beni tehdit ediyodu ben de sakinleatirip yolluyodum. Allahtan baska sehirlerdeyiz. Baktim bu boyle devam ediyor aradan 1 ay gecti arama beni artik ssvgilim var dedim. ( Yoktu biraksin pesimi diye soyledim cok yanlismis) takintili oldugu bir cocuk vardi onunla mi diye soedu hayir dedim. Yalan soyleme biliyorum o ikinizi de mahvedicem demeye basladi. Sonra bana benim hayatimi sen kararttin demege basladi. 1 aydir hayatimi cehenneme ceviren o. Engelledigim halde gece sabah demesen baska numaralardan arayip rahatsiz ediyordu beni. Sen bana bunlari yaptin ben de sana neler yapicam dedi. Aileme gidip yalan yanlis seyler anlatip beni rezil edicekmis. Mahallede bagirip cagirip rezil edicekmia babamin elinden beni kimse alamazmis. Aynen bunlari soyledi. Aileme anlatmak istedim ama bana destek olmazlardi... bi ihtimal olsalar diyelim yine ailemizde bir leke olarak kalirdi bu olay basima kakilirdi. Yine araya arkadaslarim girdi sakinlestirdiler bunu bir sekilde yine ikna oldu baska numaralardan aramayi kesti. Artik rahattim disarida beni bulup korkum da yoktu sokaga cikma yasaklari vardi hep evdeydim. Bu yaz arkadasindan meaaj attirmis engelleri kaldirsin konusucam onunla demis. Kaldirmadim. Bu sefer ara ara fake hesaplardan yaziyor ssni seviyorum sen de beni seviyosun biz birbirimkze aiti gibi sacma sapan seyler... Belli ki onun da psikolojisi bozuk. Kac aydir kabus gibi coktu uzerime. Bu durum boyle ddvam eder diye cok korkuyorum. Her zaman asabi yonu vardi ama bu kadar ddgildi. Cok tatli nazik bir inaandi konu ayriliga gdldi bambaska birisi oldu. Halbuki hayatina bir suru kiz girmis. Yapmadifi ssy kalmamis neden benimle ugrasiyor. Artik ne zaman huzura ericem... ailemle tehdit ettigi zamanlar kendimi oldurmeyi bile dusundum. Suan napicam fake hesaplardan yazip duedu instagramimi kapattim. Boylw idare ediyorum ama yolda karsima cikar diye cok korkuyorum. Siniri gecince mantikli konusabiliyor ama sinirlenince korkudan olduruyor beni...
Birgün lise çağlarımdayken bir çocuk numaramı bulmuş ve baya baya taciz mesajları atıyordu. Beni sevdiğini, sevgisine karşılık vermezsem beni rezil edecek şeyler yapacağını filan söylemişti. Aynı köydeyiz bu arada. En son tehdidi "bu mesajıma cevap vermezsen geceevinizin önüne gelip bağırıp çağırıp anlatacağım şeyleri tüm köy duysun istemezsin bence" olmuştu. Zaten söylediklerinden korkuyordum, bu son söylediği beni acayip tedirgin etti. Ve bir cesaret anneme söyledim yaşananları. Annemde "sıkıyorsa gelsin de bağırsın bakalım" demişti. Bu cümlesi bile bana yetip artmıştı. sonuç mu? bağıramadı, o geçerken annem camdan dik dik ona baktı ve o da kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp geçti gitti.
Demem o ki ailenizden birşey saklamayın. Ne olursa olsun onlar sizin daimi destekçiniz.

Peki bizden ne istiyorsun?
savcılığa git diyoruz olmaz diyorsun
Ailene anlat diyoruz olmaz diyorsun.
Bu durumdan kurtulmanın bu iki seçenekten başka yolu yok. Sen anlatmasan herif gelip anlatacak zaten ailene eninde sonunda.

bize atar gider yapacak rahatlayacak herhalde, gidip çocuğu dövelim istiyor herhalde. Hayır sinir bozucu şekilde azarlıyor bir de el kadar çocuk madem bu kadar zekisin bulaşmasaydın pisliğe . Gençler cidden bir alem ya.
eger bu kadar dik kafalı ve muhakeme yetenegı zayıf bırı olmasaydı dıyecektım kı ver numarasını ben annen gıbı esımde baban gıbı konussun cocukla ,sen benım kızımı nasıl tehtıt edersın dıye gozunu korkuturum sıkıntı etme sen okumana bak dıyecektım

ama benım konu sahıbıne guvenım artık sıfır . derdı sorundan kurtulmak degıl . sindirilmeyı secmıs ve bunla basa cıkamadıgı ıcın sinirli bızı azarladıgı gıbı sevgılısını azarlasa sorun kalmayacak .

bize atar gider yapacak rahatlayacak herhalde, gidip çocuğu dövelim istiyor herhalde. Hayır sinir bozucu şekilde azarlıyor bir de el kadar çocuk madem bu kadar zekisin bulaşmasaydın pisliğe . Gençler cidden bir alem ya.
Bulasmaaaydin pislige mi? Alninda mi yaziyordu ne pislik olsugu. Ogrendim ve kurtulmaya calistim. Fiziki olarak mudahala etmedi bana evet psikolojik olarak ya yaparsa diye dusunmekten geceleri uyuyamiyorum. 1 ay hic arayip sormaz aklina eser baslar ulasmaya calisir sonra kesilir. Ben kendimi iyi hissetmiyorum.
Peki bizden ne istiyorsun?
savcılığa git diyoruz olmaz diyorsun
Ailene anlat diyoruz olmaz diyorsun.
Bu durumdan kurtulmanın bu iki seçenekten başka yolu yok. Sen anlatmasan herif gelip anlatacak zaten ailene eninde sonunda.
Bakin... zamaninda bana bunlari yapti. Suan aramiyor hatta 1 ay hic ortada yok. Ama diyorum ya bi anda bi yerden yazip varligini belli ediyor. Eskisi gibi uzun teeldon konusmalari yapmiyor. Hani rahatladim biraz. Ama psikolojik olarak iyi degilim. Doktora gittim ama sehir degistirince devam ettiremedim. Kendi kendimi dusuncelerle boguyorum, bu ruh halinden kurtulmak istiyorum. Belki benzerjni yasayan, artik hayati normale donen birisi vardir diye burdayim.

eger bu kadar dik kafalı ve muhakeme yetenegı zayıf bırı olmasaydı dıyecektım kı ver numarasını ben annen gıbı esımde baban gıbı konussun cocukla ,sen benım kızımı nasıl tehtıt edersın dıye gozunu korkuturum sıkıntı etme sen okumana bak dıyecektım

ama benım konu sahıbıne guvenım artık sıfır . derdı sorundan kurtulmak degıl . sindirilmeyı secmıs ve bunla basa cıkamadıgı ıcın sinirli bızı azarladıgı gıbı sevgılısını azarlasa sorun kalmayacak .
Benzer şeyler düşündüm biliyor musun ? Bi kaç tanıdık var , aratabilirim diye düşündüm. Ama konu sahibinin derdi çocuktan kurtulmak değil sanki. Tam anlayamadım ne istediğini, kurtulmak mı barışmak mı çocuğun gözüne girmek mi ? Konu 10 yıl sonra yapılacak evliliğe bile gitti anlamadım az önce kendini öldürecekti.

Yazdiklarimi dikkatli okuyun lutfen... Evet yasananlari sindirdim. Eger yargilamak yerine beni suclamak yerine anlamaya calissaydiniz ilk tehdidinde size gelirdim. Ben de biliyorum boyle insanlara isim olmamasi gerektigini.

Bulasmaaaydin pislige mi? Alninda mi yaziyordu ne pislik olsugu. Ogrendim ve kurtulmaya calistim. Fiziki olarak mudahala etmedi bana evet psikolojik olarak ya yaparsa diye dusunmekten geceleri uyuyamiyorum. 1 ay hic arayip sormaz aklina eser baslar ulasmaya calisir sonra kesilir. Ben kendimi iyi hissetmiyorum.

Bakin... zamaninda bana bunlari yapti. Suan aramiyor hatta 1 ay hic ortada yok. Ama diyorum ya bi anda bi yerden yazip varligini belli ediyor. Eskisi gibi uzun teeldon konusmalari yapmiyor. Hani rahatladim biraz. Ama psikolojik olarak iyi degilim. Doktora gittim ama sehir degistirince devam ettiremedim. Kendi kendimi dusuncelerle boguyorum, bu ruh halinden kurtulmak istiyorum. Belki benzerjni yasayan, artik hayati normale donen birisi vardir diye burdayim.
100 metreden belli oluyor ne mal oldukları da görmek istemiyorsunuz başlarda. Yok öyle nazikti, minnoştu içinden şeytan çıktı durumları.

Bazılarımızın başına benzer şeyler gelmiştir eminim. Ama bunun çözümünün sinip adamın vazgeçmesini beklemek olmadığını biliyoruz hepimiz.

X