Eski sevgilim psikolojimi bozdu

Olayın psikolojik kısmından mı kurtulmak istiyorsun ? O zaman yardım al ? Zaten gideceğin profesyonel de seni başka bir kuruma yönlendirir işin ciddiyeni görürse. 1 aydır aramıyorsa zaten sıkılmış artık ara ara canı sıkılıyordur eğleniyordur korkmandan.

Bazılarımızın başına benzer şeyler gelmiştir eminim. Ama bunun çözümünün sinip adamın vazgeçmesini beklemek olmadığını biliyoruz hepimiz.
Ben 36-37 yaşındayım içinden çıkamadığım bir iş olunca akıl alırım bir büyüğümden fikrine güvendiğim insanlardan. Neden , benden önce başlarına gelmiştir diye ? Bu beni aptal yapmaz ki akıl aldığım ve uyguladığım için akıllı yapar hatta. Madem en iyisini biliyorsa neden soruyor anlamadım gerçekten.

Birgün lise çağlarımdayken bir çocuk numaramı bulmuş ve baya baya taciz mesajları atıyordu. Beni sevdiğini, sevgisine karşılık vermezsem beni rezil edecek şeyler yapacağını filan söylemişti. Aynı köydeyiz bu arada. En son tehdidi "bu mesajıma cevap vermezsen geceevinizin önüne gelip bağırıp çağırıp anlatacağım şeyleri tüm köy duysun istemezsin bence" olmuştu. Zaten söylediklerinden korkuyordum, bu son söylediği beni acayip tedirgin etti. Ve bir cesaret anneme söyledim yaşananları. Annemde "sıkıyorsa gelsin de bağırsın bakalım" demişti. Bu cümlesi bile bana yetip artmıştı. sonuç mu? bağıramadı, o geçerken annem camdan dik dik ona baktı ve o da kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp geçti gitti.
Demem o ki ailenizden birşey saklamayın. Ne olursa olsun onlar sizin daimi destekçiniz.
emınım bırcogumuz yasadık bu tarz seylerı bende yasadım
cok agır tehtıt ıle 2 sene mucadele ettım once korktum ya aılem durustlugume ınanmazsa dıye annem cok domınant cok sert bır kadın , babam ınanırda guvenını kırmaktan korktum ve annemın elınden kurtulmam zor olur dıye korktum soylemedım annem bır omur yuzume de vururdu yanı burnumdan getırırdı bılıyorum

bır noktada dayanılmaz hal aldı adam numaramı netde paylastı arkadaslarına paylastı tum arkadasları sapıklık yapmaya calıstı numara degıstırıyorum ama yıne buluyor benı kapıma gelıyor akrabalarımla yan yanayken resımler cekıp gonderıyor bak nerelere ulasıyorum dıye
bende babama soyledım olanı bıtenı anlattım neden korktugumu cekındıgımı neden sakladıgımı da anlattım en fazla dayak yerım ama kurtulurum dedım yanı kı babam bır kere tokat atmıs degıldır bana ama benı dover sanıyorum ben cocukluk ıste :KK70:

kım numarası adresı soyadı ne okuyormu calısıyormu tum bılgılerını ıstedı
cocugun babası memurmus ben aılesını tanımıyorum babam arastırmıs bulmus
sürdürüldüler :KK70:
babam geldı benı karsısına cagırdı
bu kadar sıkıntı yasamamın sebebı bu noktaya gelene kadar saklaman ne olursa olsun hıc bırsey saklama bak tum bunlar saklamanın sonucu ve bırdaha rahatsız edemeyecek dedı

ustunden seneleeeeeer gectı 15 sene evlendım cocugum oldu
o adam sosyal medyadan bulmus benı mesaj attı esının kım oldugunu buldum esınle konusup evlılıgını bıtıreyım mı dıye :KK70:
hemen esımı aradım mesajın ekran resmını gonderdım :KK70:
ne oldu ne bıttı bılmıyorum bırdaha yazan olmadı

yanı dusunun 15 yıllık takıntı dıle kolay

Yazdiklarimi dikkatli okuyun lutfen... Evet yasananlari sindirdim. Eger yargilamak yerine beni suclamak yerine anlamaya calissaydiniz ilk tehdidinde size gelirdim. Ben de biliyorum boyle insanlara isim olmamasi gerektigini.
sız hep boyle konusuyorsanız aılenızın kızacagından korkmanız normal
cocugum karsımda boyle konussa benım sinirimi daha cok bu uslup bozardı cunku .

Ben 36-37 yaşındayım içinden çıkamadığım bir iş olunca akıl alırım bir büyüğümden fikrine güvendiğim insanlardan. Neden , benden önce başlarına gelmiştir diye ? Bu beni aptal yapmaz ki akıl aldığım ve uyguladığım için akıllı yapar hatta. Madem en iyisini biliyorsa neden soruyor anlamadım gerçekten.
Ergen özgüveni işte. Sesini karşısındaki adama çıkaramıyor burda cırcır böceği gibi ötüyor.

Aileme konusur diye boyun egsim hep. Bi ahlaksizligim yok ama gidip babama yalan da soylese babamin akli karisicak... telefon konusmalaeimizi ses kaydi aldim wp konusmalarini da ss aldim. Seni mahkemeye verecegim dje ben tehdit ettigimde bana bir sey olmaz olan yine sana olur demisti. Boyle diyince benim cesaretim kirildi tek basima hareket edemedim. Ailesi guclu ve hep arkasinda
Babana konuşamaz. O zaman seni hepten kaybeder. O anca seni sindirir böyle.

Daha geçen gün ailesinin baskısından kaçıp şehir değiştirerek okumaya ve ayakta kalmaya çalışan genç bir kadın, eski erkek arkadaşı olacak şerefsiz adamın ailesini fitlemesi yüzünden erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Evet Türkiye'de yasalar var kadını koruyan, bunun yanında bir de bu yasaların yaptırımlarının ne kadar gerçek hayata uygun olduğu sorunu var. Savcılık uzaklaştırma kararı veriyor, uygulaması uzaklaştırılana bağlı. "Canım yaklaşma ayol, aaa" oluyor kararın uygulaması. Bu arada atı alan Üsküdar'ı geçiyor. Sanki yasalar müthiş tedbirler doğuruyormuş gibi konuşuluyor sonra burada.

Konu sahibi, ailenizin durumu çok ters karşılayacağından emin misiniz? Bazen aileler bu tip durumlara beklendiği kadar sert karşılıklar vermeyebiliyor, babanız belki size kızar ama arkanızda durur, olabilir mi? Yani hiç değilse ailenizin karşısına çıksa da nasıl bir it kopuk olduğunu bilirler ve söylediklerini ciddiye almazlar?

Kadın örgütlerinden yardım almak ister misiniz? Hangi ildesiniz bilmiyorum, Google'dan bulunduğunuz ilin kadın örgütlerini araştırın ve onlardan profesyonel destek isteyin. Hem psikolojik hem hukukî olarak sizi en iyi onlar yönlendirecektir diye umuyorum.

Korkmayın, umarım hasarsız atlatabilirsiniz bu süreci.

Daha geçen gün ailesinin baskısından kaçıp şehir değiştirerek okumaya ve ayakta kalmaya çalışan genç bir kadın, eski erkek arkadaşı olacak şerefsiz adamın ailesini fitlemesi yüzünden erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Evet Türkiye'de yasalar var kadını koruyan, bunun yanında bir de bu yasaların yaptırımlarının ne kadar gerçek hayata uygun olduğu sorunu var. Savcılık uzaklaştırma kararı veriyor, uygulaması uzaklaştırılana bağlı. "Canım yaklaşma ayol, aaa" oluyor kararın uygulaması. Bu arada atı alan Üsküdar'ı geçiyor. Sanki yasalar müthiş tedbirler doğuruyormuş gibi konuşuluyor sonra burada.

Konu sahibi, ailenizin durumu çok ters karşılayacağından emin misiniz? Bazen aileler bu tip durumlara beklendiği kadar sert karşılıklar vermeyebiliyor, babanız belki size kızar ama arkanızda durur, olabilir mi? Yani hiç değilse ailenizin karşısına çıksa da nasıl bir it kopuk olduğunu bilirler ve söylediklerini ciddiye almazlar?

Kadın örgütlerinden yardım almak ister misiniz? Hangi ildesiniz bilmiyorum, Google'dan bulunduğunuz ilin kadın örgütlerini araştırın ve onlardan profesyonel destek isteyin. Hem psikolojik hem hukukî olarak sizi en iyi onlar yönlendirecektir diye umuyorum.

Yasalar bir takım psikopatları caydırmasa da bir çoğunu korkutuyor aslında. Yasalar bir şey yapmıyor yeaa, kanun, uzaklaştırma bir işe yaramıyor, aman adalet yok zaten demek bu tiplerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değil. En nefret ettiğim söylem bu. Yasalar işe yaramıyor diye diye açtınız iyice önlerini.

Yasalar işe yarıyor, korkutuyor, caydırıyor. O haberlerde, sosyal medyada gördükleriniz psikopat olan küçük kesim. Çoğu savcılık lafını duyunca, karakola çağırılınca altına ediyor.

yasalar bir şey yapamayacak . kadın örgütleri toplanıp çocuğun evine gidip hıı cısss bir daha yapma diyecek çocuk da korkacak mı ? diyorsunuz ki devletin gücü önemsiz kadın dernekleri halleder , bu kız ne yapacak sizin fikriniz nedir çok merak ettim ? Medyada gördüğümüz kodaman bir kaç aile örneği genellenebilir mi ? Mesela savcı ifadeye çağırsın mesajları göstersin ses kayıtlarını dinletsin ne diyecek çocuk sen kimsin yeaa mı diyecek ? bir gece nezarette geçirsin altına kakasını yapar. Bu adamlar boş beleş aslında ezik basit tipler, erk görünce tırsan , yuvasına giren böcekler.

Böyle rezil erkeklerin Allah belasını versin! Bunlar gerçekten manyak oluyorlar. Yıllar önce çok yakın bir arkadaşımın manyak sevgilisi kizin annesini aramıştı. Kadının ağzından burnundan kan boşanmış stresten o an. Ve öyle pislikler ki vazgeçmiyorlar. Bence mutlaka profesyonel yardım alın o size en doğru yolu gösterir.

Yasalar bir takım psikopatları caydırmasa da bir çoğunu korkutuyor aslında. Yasalar bir şey yapmıyor yeaa, kanun, uzaklaştırma bir işe yaramıyor, aman adalet yok zaten demek bu tiplerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değil. En nefret ettiğim söylem bu. Yasalar işe yaramıyor diye diye açtınız iyice önlerini.

Yasalar işe yarıyor, korkutuyor, caydırıyor. O haberlerde, sosyal medyada gördükleriniz psikopat olan küçük kesim. Çoğu savcılık lafını duyunca, karakola çağırılınca altına ediyor.
Ben de şahsen kurbanı suçlama, utandırma, "korkak bu ya, böcek gibi ötüyor" söylemlerinden hoşlanmıyorum. Bilakis, bu tip kurban suçlama hareketleriyle insanları hemcinslerinden de korkutarak, aşağılayarak siz beslediniz kadınların yalnızlığını. Karşımızdaki failin hangi gruptan çıkacağını tahmin etmek kolay değil. Yasaların caydırıcılık eksikliği de kurbanın suçu değil.

yasalar bir şey yapamayacak . kadın örgütleri toplanıp çocuğun evine gidip hıı cısss bir daha yapma diyecek çocuk da korkacak mı ? diyorsunuz ki devletin gücü önemsiz kadın dernekleri halleder , bu kız ne yapacak sizin fikriniz nedir çok merak ettim ? Medyada gördüğümüz kodaman bir kaç aile örneği genellenebilir mi ? Mesela savcı ifadeye çağırsın mesajları göstersin ses kayıtlarını dinletsin ne diyecek çocuk sen kimsin yeaa mı diyecek ? bir gece nezarette geçirsin altına kakasını yapar. Bu adamlar boş beleş aslında ezik basit tipler, erk görünce tırsan , yuvasına giren böcekler.
Kadın örgütleri devlet yerine çözsün demedim, sizi yönlendirsin dedim, hem psikolojik, hem hukukî anlamda.

En azından cırcır böceği falan demezler kurbana. Selametle.

Benzer şeyler düşündüm biliyor musun ? Bi kaç tanıdık var , aratabilirim diye düşündüm. Ama konu sahibinin derdi çocuktan kurtulmak değil sanki. Tam anlayamadım ne istediğini, kurtulmak mı barışmak mı çocuğun gözüne girmek mi ? Konu 10 yıl sonra yapılacak evliliğe bile gitti anlamadım az önce kendini öldürecekti.
Konu sahibi korkmuş korkmuş, farkında mısınız? Hiç öyle bir korku yaşamadiniz mi siz ve sizin tavrinizda olan insanlar bu kızı intihara goturursunuz farkında mısınız? Daha 20 yaşında, ailesinden ödü kopuyo, belli ki daha önce aşk meşk işleriyle de hasır neşir olmamış. Nedir bu olumsuz tavriniz ya, usul usul kızı sakinlestirmek varken.

Öldürülen bütün kadınların eşleri/sevgilileri canavar gibi höt zöt öküz insanlar mı? Nasıl "ne işin var öyle adamla, pisliğe bulasmassydin o zaman" falan diyebiliyosunuz, gördükleri psikolojik/fiziksel.siddetin de sorumlusu kadınlar mı? Kadınlar kulubundesiniz utanmiyosunuz gencecik cahil bı hemcinsinize böyle köstek olmaya. Bı de kıza "ne işin vardı böyle bı adamla ne işin vardı" diye kızı suçlayıp.suclayip kiz tepki gösterince de, "siz benimle nasi böyle konusuyosunuz!!!" Falan diyosunuz. Kurbani suçlamak daha kadınların kendi arasında başlıyor. Ayıp yahu, ayıp. N nscckts KudrAlobar KudrAlobar

Kadın örgütleri devlet yerine çözsün demedim, sizi yönlendirsin dedim, hem psikolojik, hem hukukî anlamda.

En azından cırcır böceği falan demezler kurbana. Selametle.
Kadın örgütleri devletin yapmadığı neyi yapacak bu konuda ? Kız ailem duymasın diyor, savcıya gitmem diyor aileme söylemem diyor? Kadın örgütleri tam olarak ne yaparak yardımcı olacak. Sizin bakış açınıza göre devletin bile üstüne bir güç olan bu tacizci adama kadın örgütleri hangi yol ile dur diyecek. Hukuki yardım diyorsunuz yine geldik hukuka o halde. Biz de başından beri hukuk diyoruz , ee hukuk yetersiz diyosunuz ? Başka ülke hukuku açısından mı danışmanlık yapacaklar..

Ben de şahsen kurbanı suçlama, utandırma, "korkak bu ya, böcek gibi ötüyor" söylemlerinden hoşlanmıyorum. Bilakis, bu tip kurban suçlama hareketleriyle insanları hemcinslerinden de korkutarak, aşağılayarak siz beslediniz kadınların yalnızlığını. Karşımızdaki failin hangi gruptan çıkacağını tahmin etmek kolay değil. Yasaların caydırıcılık eksikliği de kurbanın suçu değil.
Mağduru suçlamak mı 😂😂😂

Hala yasaların caydırıcılığı eksik diyorsunuz ya. Ne yapsın peki bu kadın?

Kadın dernekleri demişsiniz, kadın dernekleri ne yapıyor sanıyorsunuz? Savcılığa yönlendiriyor, avukat desteği veriyor. Yani yine yasalara sığınıyor. 15 kadın toplanıp tehdit edenin evini basmıyorlar.

Konu sahibi korkmuş korkmuş, farkında mısınız? Hiç öyle bir korku yaşamadiniz mi siz ve sizin tavrinizda olan insanlar bu kızı intihara goturursunuz farkında mısınız? Daha 20 yaşında, ailesinden ödü kopuyo, belli ki daha önce aşk meşk işleriyle de hasır neşir olmamış. Nedir bu olumsuz tavriniz ya, usul usul kızı sakinlestirmek varken.

Öldürülen bütün kadınların eşleri/sevgilileri canavar gibi höt zöt öküz insanlar mı? Nasıl "ne işin var öyle adamla, pisliğe bulasmassydin o zaman" falan diyebiliyosunuz, gördükleri psikolojik/fiziksel.siddetin de sorumlusu kadınlar mı? Kadınlar kulubundesiniz utanmiyosunuz gencecik cahil bı hemcinsinize böyle köstek olmaya. Bı de kıza "ne işin vardı böyle bı adamla ne işin vardı" diye kızı suçlayıp.suclayip kiz tepki gösterince de, "siz benimle nasi böyle konusuyosunuz!!!" Falan diyosunuz. Kurbani suçlamak daha kadınların kendi arasında başlıyor. Ayıp yahu, ayıp. N nscckts KudrAlobar KudrAlobar
" Duyar kasmak " tanımını biri sorarsa mesajınızı okutacağım başka bir tanımlamaya gerek kalmayacak. Hanım kızımız korkmuyor, sadece 10 yıl sonraki evliliği riske girmesin istiyor. Yanlış yorum , başıma geldi. 20 yaşındaydım erkek ark ondan ayrıldım diye hazmedemedi. Babana söylerim evinize gelirim tüm mahalleye rezil ederim dedi. Babam inanılmaz dominant bir kolluk kuvvetidir annem de oldukça ezik bir kadındır. Ben buna rağmen anneme söyledim. Annem konuyu çözdü, çocuk kuyruğunu kıstırdı gitti.Bitti bu kadar yazarken kolay 20 yaşında yaşarken ve tehtid edilirken zordu. Deneyimimden yola çıkarak da yorum yaptım. Onu yapamam bunu yapamam 10 yıl sonra evlenenem , kendimi öldürürüm. Benim elimden gelen bu, yorumunuzda haddinizi aştınız. Ama muhtemelen siz de aynı tayfadansınız mazur görüyorum 🎈

Kadın örgütleri devletin yapmadığı neyi yapacak bu konuda ? Kız ailem duymasın diyor, savcıya gitmem diyor aileme söylemem diyor? Kadın örgütleri tam olarak ne yaparak yardımcı olacak. Sizin bakış açınıza göre devletin bile üstüne bir güç olan bu tacizci adama kadın örgütleri hangi yol ile dur diyecek. Hukuki yardım diyorsunuz yine geldik hukuka o halde. Biz de başından beri hukuk diyoruz , ee hukuk yetersiz diyosunuz ? Başka ülke hukuku açısından mı danışmanlık yapacaklar..
Yahu hahahahahha

Şöyle yapacaklar, daha açık anlatayım, daha kolay izlersiniz belki: Sizin yaptığınız gibi aşağılamayacaklar, tepeden bakmayacaklar, küçümsemeyecekler. "Gel kardeşim, şöyle şöyle ilerleyebilirsin" diyecekler. Tabii ki bunun yöntemi hukuk olacak, çocuğun evine yollayacakları vurucu takım olduğunu zannetmiyorum. Korkularını aşmasına yardımcı olabilirler, aşağılamadan yönlendirebilirler.

Sizin beni rahatsız eden yönünüz hukuku tavsiye etmeniz değil, arkadaşımızı küçümsemeniz. Bu da kadına şiddetin formlarından biri.

Ayrıca hukukun uygulanması evet, görüyoruz ki yetersiz. Ancak yetersiz olması bundan başka bir yöntem aradığımız anlamına gelmiyor; hem uygulama yetersizliğini eleştirip hem de hukuk çerçevesi içinde kalınmasını doğru bulabiliriz. Biri diğerini dışlamaz.

X