Eski sevgilimle karşılaştık

Kocanla ilgili yazacak yeni bir şey bulamamışsın görüyorum ki. Birkaç bölüm bu eski sevgilimsiyle ilgili konular aç. Ne bileyim peşinden koşmaya başlasın, işte sana yalvarsın boşan evlenelim diye, eşin sizi ayırsın görüştürmesin, aşk acısı çek, gizli gizli haberleşmeye çalış falan. Seni bir ay götürür bu eski sevgili teması.
Ben bunu izlemiştim ya bir zamanlar çukurova değil mi bu ahahaha😂

Rezilce olan ney, siz böyle bi şey düşünseniz bile bi anlıkta olsa bunu dile dökemezsiniz çünkü, utanırsınız. Ama eşiniz aldatsa erkektir yapar erkek milleti işte deyip boşanırsınız en fazla ama kendi düşüncenizden deli gibi utanırsınz. Utanacak hiçbir şey yok sacmalıyorsunuz. Ben gidip konuşmadım sonuçta, görünce eski duygularım yeşerdi. Biliyorum ki geçici bir durum yani, sadece paylaşmak istedim neden böyle büyütüyorsunuz? Kadın yapınca “rezil” oluyor çünkü değil mi? Üstelik hiçbir şey yapmamışken.. kimseyi yargılamayın. Bizim toplumun en kötü huyu. Kadın düşüncelerinden bile utanmalı.. bunu da yapan yine kadınlar ama .
Şu durumdan bile duyar kastın ya pes sana. :KK53:
Dile döktün diye kahraman oldun aynen, aslansın kaplansın. :KK53:
Seni kocandan ayıran tek şey ihanet etmemendi. Şimdi eşitlendiniz işte, birebir aynısınız.
Bu arada sakın boşanma, kocanla birebir uyumlusunuz.

Kim olursa olsun, biriyle beraberken başkasını aklından geçirmek utanılacak bir durum. Birilerine açıklamak da rezillik.
Ay evet ya bari içinde tut, nedir buralara konu açıp, bunun muhabbetini yapmaya çalışmak.. Muhtemelen kendi gibiler bu konuya düşer, karşılıklı eski sevgililerini yad ederlerdi diye düşünüyordu ama eşine sadık kadın da çok halen..

Gurursuzlukla ne alaka. Gidip konuşmadım ya çocukla. İstemsiz olarak hissettiğim duygular. Yani çoğu kadın da yaşar bu durumu geçici olması önemli olan
Nasıl yaşar ya? Kardeşim. Kocamla yan yana yürürken değil eski sevgilim dünya yakışıklısı yanımdan geçse kalbim pır pır atmaz. Ahlaksızlığı normalleştirmeyelim

Bu sefer konum eski sevdiğim çocuk 🌸 aynı mahallede oturuyoruz ve uzun zamandır karşılaşmıyorduk, hala ara ara rüyalarıma girer ve özlediğimi hissederim..

Şöyle anlatabilirim onunla olan bağımızı, eşimle evlenmeden önce yaklaşık 5 sene falan birbirimize hep sadık kaldık fakat hiçbir zaman bir adını koymadık bu şeyin. O istemedi ben çok istiyordum çok seviyordum. Onun da beni sevdiğini biliyordum benimle konuşmadan tek bir an yapamazdı beni görmek için sokağımdan geçerdi gibi gibi.. ama adını koymak istememişti hiçbir zaman. Her neysee.. ben onu deli gibi seviyordum.

En sonunda kafam attı tabiki senelerce bekle bekle ortada hala bi şey yok, birden bire çıkardım onu hayatımdan ve eş kişisiyle tanıştım sonrasında zaten. Çokta uzun zaman sevgili olmadık eşimle ve evlendik netice ortada.. Nişanıma birkaç gün kala bile yazdı bu eski sevdiğim, buluşalım son kez göreyim seni vs vs. tabi ki gitmedim. Her neyse arada uzaktan mahallede görüyordum ama tabi evliyim artık mutsuz bir evlilikte olsa umrumda olmuyordu, dün sabah işe giderken eşimle birlikte karşılaştık.. o da evine gidiyordu göz göze geldik. Eşim tanımıyor tabi onu. Benim elim ayağım titremeye başladı.

Tansiyonum düştü. Kendimi çok berbat hissettim. Yaşanmamış şeyler için kahroluyorum düşündükçe, neden olamadık gibi.. asla affetmeyeceğim onu, onun yüzünden kendimi böyle bir evliliğe hapsettim belki de, eşime kandım daha doğrusu. Ve gecesine rüyamda onu gördüm. Çok güzel bir rüyaydı, resmen onu düşünmeden yapamıyorum dünden beri.. Eski sevdiğim çocuk gül bahçesiyse, eşim sadece onun yaprakları.. böyle hissediyorum. Yani eşimde bazen mutlu ettiği için beni dikenleri diyemiyorum 😀 ay bilmiyorum kızlar..

Yaşayan var mı? o hala evlenmedi meselaa hayatında biri de yok bildiğim kadarıyla. Eski duygularımla başbaşa kaldım yine.. Eşime karşı da suçlu hissediyorum kendimi hiçbir şey yapmamama rağmen.
Samimiyetimle soruyorum kendinize hakaret ettirmek hoşunuza mı gidiyor ?

Eşini sevmiyorsan boşan, eski sevgiline mi yürüyorsun mahalle muhtarına mı koşarsın o bizi bağlamaz.

Şu anda hissettikleriniz düşündüğünüz şeyler yanlış ahlak olaraktan da ters, kendine gelmelisin.
Mahallenin muhtarı: Abla gözünü seveyim beni karıştırma😂

Rezilce olan ney, siz böyle bi şey düşünseniz bile bi anlıkta olsa bunu dile dökemezsiniz çünkü, utanırsınız. Ama eşiniz aldatsa erkektir yapar erkek milleti işte deyip boşanırsınız en fazla ama kendi düşüncenizden deli gibi utanırsınz. Utanacak hiçbir şey yok sacmalıyorsunuz. Ben gidip konuşmadım sonuçta, görünce eski duygularım yeşerdi. Biliyorum ki geçici bir durum yani, sadece paylaşmak istedim neden böyle büyütüyorsunuz? Kadın yapınca “rezil” oluyor çünkü değil mi? Üstelik hiçbir şey yapmamışken.. kimseyi yargılamayın. Bizim toplumun en kötü huyu. Kadın düşüncelerinden bile utanmalı.. bunu da yapan yine kadınlar ama .
Ben öyle bir şey yaşamam, değer verdiğim sevdiğim kişiyle evliyim çünkü. Birgün yaşamak istersem de boşanır öyle yaşarım ya da hayalini kurarım, bunu bugün yapmam.

Rezilce olan sizin evliyken bu tuhaflıkları yaşıyor olmanız. Ki ben ihtimal vermek istemeyip umarım hayal ürünüdür dedim, oradan bakış açımı anlayabilirdin. Erkek yapsa da rezil, sen yapsanda rezillik çünkü bu tarz şeylerde cinsiyetçilik yapmam. Ve evet bu rezil düşüncelerden “normal” ve “sağlıklı” olan insanlar utanmalı. Bunun bizim toplum ya da falanca toplumla da alakası yok.

Kadının bilmem nesi yine kadın falan diye algı yaratarak sapkın duygu ve hayallerinizi normalleştirmeye çalışmayın.

Çok büyütmussunuz.Gozunuzde.Onunla evli olsanız şimdiki eşinizle eski sevgili olsanız aynısı olurdu sanki.Tabi ekonomik dert yok temizlik dedi yok sorumluluk yok oh aşk ne rahat.Oyle geliyor size çok romantik çok hayali içi boş balon.Çok seviyor mussunuzda o da seviyormusta sonra kavusulamamista.Gokten üç elma düştü az gittik uz gittik.Valla dikkat edinde sonu Hansel gratel gibi fırında bitmesin

Çoğu kadın yaşar derken mutsuz evliliği olan çoğu kadından bahsettim. Olayı çarpıtmaya gerek yok. Ben çok mutlu olsam neden böyle şeyler hissedeyim zaten değil mi? Biraz gerçeklere mi baksanız
Bakayım ben hemen gerçeklere.Boyle hisseden kadının elini kolunu bağlayan varmı yok.Kossun sevdicegine.Ama olmaz demi hem pastam dursun hem karnım doysun.Evli olsun sevgilisi olsun.Mutlu değilse kafayı kullanıp düzgün dürüst efendice gidebilir yoluna.Ama olmaz demi o zaman iş bulmak lazım boşanmak lazım cesaret lazım birazda Allah'tan korkmak lazım

Eski sevgiline karşı bitmemiş hislerin olması hatta onu görünce heyecanlanman normal. Burada bunu yaşayan bir sürü konu okuduk, herkes de destek oldu yazan kişiye. Normal olmayan senin evli olduğun halde bunu hissetmiş olman ve evliliğe hale devam etmen. Bunu hissetmeyi elbette sen istemedin lakin hissettiğin an eşinle konuşup ayrilman gerekiyor. Çünkü konu seni mutsuz ya da mutlu eden eş değil sadakat. Eşim beni mutsuz ediyor diyorsan ayrilirsin, eşimden başka birine karşı duygularım var diyorsan ayrilirsin. Kendine saygın varsa zaten ayrilirsin. Sonrasında ister bu adama yazarsın, ister başka birini bulursun bu da kimseyi ilgilendirmez. İşte o zaman burada herkese sana ne diyebilirsin. Şurada açtığın konuda heyecanlı heyecanlı bunu anlatmak yerine; kızlar beş sene birini sevmiştim, sabah onu gördüm çok heyecanlandim. Duygularım bitmemiş. Bosanmayi düşünüyorum. Ama anlık bir karar değil zaten evlilikte mutsuzdum. Eşimi bu şekilde beynen bile aldatmak bana yakışmaz, o da sevdiği birini bulur belki mutlu olur, bu hislerim bende uyanış oldu demek ki ben sevmiyorum eşimi, boşanmayi düşünüyorum ne dersiniz? deseniz ben dahil herkes helal olsun derdik, duyguların elinde değil ama hareketlerin senin elinde.

Eski sevgiline karşı bitmemiş hislerin olması hatta onu görünce heyecanlanman normal. Burada bunu yaşayan bir sürü konu okuduk, herkes de destek oldu yazan kişiye. Normal olmayan senin evli olduğun halde bunu hissetmiş olman ve evliliğe hale devam etmen. Bunu hissetmeyi elbette sen istemedin lakin hissettiğin an eşinle konuşup ayrilman gerekiyor. Çünkü konu seni mutsuz ya da mutlu eden eş değil sadakat. Eşim beni mutsuz ediyor diyorsan ayrilirsin, eşimden başka birine karşı duygularım var diyorsan ayrilirsin. Kendine saygın varsa zaten ayrilirsin. Sonrasında ister bu adama yazarsın, ister başka birini bulursun bu da kimseyi ilgilendirmez. İşte o zaman burada herkese sana ne diyebilirsin. Şurada açtığın konuda heyecanlı heyecanlı bunu anlatmak yerine; kızlar beş sene birini sevmiştim, sabah onu gördüm çok heyecanlandim. Duygularım bitmemiş. Bosanmayi düşünüyorum. Ama anlık bir karar değil zaten evlilikte mutsuzdum. Eşimi bu şekilde beynen bile aldatmak bana yakışmaz, o da sevdiği birini bulur belki mutlu olur, bu hislerim bende uyanış oldu demek ki ben sevmiyorum eşimi, boşanmayi düşünüyorum ne dersiniz? deseniz ben dahil herkes helal olsun derdik, duyguların elinde değil ama hareketlerin senin elinde.
Haklısın teşekkürler

Evlenmek için evlenilmiş.
onun yüzünden kendimi böyle bir evliliğe hapsettim belki de,
Belki de kocan seni bu adamdan kurtarmıştır.
hayat senin hayatın başkalarının kararları değil bunlar senin kararların . Sen o adamla sevgili olmuşsun sen bu adamla evlenmişsin. Karşına bu değil başka biri çıksa onunla evlenirdin.
neticede evlisin boşanmadan kimse için ayılıp bayılma.

X