Kız İsteme Eşlerinizden nasıl bir evlilik teklifi aldınız?

benim de mezuniyetime gelmişti.. eşimi çağırmıştım gelecek misin diye hayır dedi..elinde çiçek falan çok şaşırmıştım..:eek: annemle tanıştı kaleyi içerden fetetti..:KK69:

Henüz eşim değil ama olsun :)))
Kendisi kütahyada yaşıyor bende bursada.
kütahyada üniversite okuyorum o şekilde tanıştık her neyse.:)
ben yaz tatilinde çalışıyorken ta kalkmış kütahyadan bursaya gelmiş bütün arkadaşlarını ve benim arkadaşlarımı toplayıp iş çıkışıma gelmişler ve iş yerimdeki güvenlik ben çalışır durumdayken Ali bey seni çağırıyor diyerek depoya çağırdı ve deponun arka tarafındaki boşlukta benim için hazırlanmış bir ortam ve ortasında sevdiğim adam etrafında arkadaşlarımız:)
bi çıktım oraya tabi ben şok:) bu şekilde bi evlilik teklifi aldım kısmetsede haziranda okulum bitince sözümüzü vericez ve alyanslarımız takılıcak :)

Bizim özel evlilik teklifimiz olmadı,ama tanışmamız zaten evlenmek amaclıydı.azeebaycanlıyım bı arada.cok ilginc bir hikayemiz var,onu ilk defe okulda gördüm,dersim gerekcesiyle onun okudugu üniversiteye gitmişdim.orda birinin sürekli bana baktıgını,beni takip etdiğini fark etdim,duraga kadar kibarca bana asılmaya başladı,isim sormalar falan.tabi ben de hiç cevap vermeden yoluma devam ediyorum.sonunda otobüse bindim ve bitdigini düşündüm.1 yıl sonra annem bana görücü geldiğini,daha dogrusu komşumuzun benimle oglunun tanışmasını istediyini söyledi.annemin israrıyla cocukla buluşmaya gitdim.ailesini cok iyi tanıyorduk,arka mahalleden komşumuzdular,annesi cocuk doktorudur,küçükken hep hastalandıgımızda o tedavi ederdi bizi,babası da mezun oldugum orta okul müdürü.bir tek kendisini tanımıyorım,çünki küçüklükden beri başkq bir ilde özel yatılı kolejde okumuş,daha sonra üniversiteyi kazanıp başkent Baküye gitmiş.neyse..gitdim buluşmaya ve karşımda tam 1 yıl öncesinde bana asılmaya calışan cocugu gördüm.megerse ben otobüsdeki kalabalıkdan onu fark etmemişim,o da benimle beraber bizim okula gelmiş,beni araştırmış,hemşeri oldugumuzu öyrenince bir de annesinin yardımıyla aratmış beni ve komşu oldugumuz otaya cıkmış.o 1 yıl zarfında da beni sürekli takip etmiş,beni benden daha iyi tanıyor,öyle söyliyeyim artık :)))öylece tanıştık ve evlendik,ama malesef evlendikden sonra beni cok üzdü :KK43:

ben de teklifimi paylaşayım o zaman :KK54:

biz 3 senedir beraberiz . fakat bundan 10 sene önce lisedeyken yine beraberdik fakat o zaman yaşımızın küçük olmasından dolayı ilişkimizi devam ettirememiştik. her neyse erkek arkadaşım bana harika bir sürpriz hazırladı.
önce biz her zamanki gibi buluştuk o sırada sinemaya gidelim diye telefonumdan film fragmanlarına bakıyorduk film seçmeye çalışıyorduk. sonra beni arkadaşım aradı. atakulenin oradayım cüzdanımı unutmuşum para lazım getirir misin nolur filan diyor. tamam dedim tabii geliriz hemen. erkek arkadaşımda tabi bi tripler bi tripler. şuna bak sinemaya gidecektik of filan diyor. neyse söylene söylene gittik arkadaşım bizi durakta bekliyordu. çıkardık para verdik ben mekandan hesabı ödeyip kalkayım siz beni bekleyin az burda beraber gidelim dedi. tamam dedik sonra durakta bekliyoruz. erkek arkadaşımla atakulenin oradaki botanik park bizim 10 sene önce okulu asıp asıp gittiğimiz park.. :KK60: hadi biz de botaniğe girelim bari dedi :KK54: tamam hadi gidelim dedim. bu arada hava -5 derece :KK57: biz parkta yürümeye başladık. orada bi gelin damat gördük ileride de kırmızılar balonlar kalpler bi yer.. aa dedim gelin damat konsept çekimi yapıyor galiba :KK68: gel hadi bakalım biz de dedi.. sonra bi gittik oraya bizim fotoğraflarımız fonda bizim şarkımız çalıyor.. meğer her şey benim içinmiş :oops: diz çöktü yüzüğü çıkardı ve bişeyler söyledi. tam hatırlamıyorum :KK51: 10 sene önce bu parkta başlayan aşkımızı 10 sene sonra burada sonsuzluğa taşımak.. diye başlayan cümlelerdi:KK60::KK73::KK73::KK73::KK73: :KK75::KK75::KK75:

Bende daha 1 hafta oncesinde aldigim teklifimi anlatayim oyleyse daha cok taze tabi :) benimde sahil kenarinda bi cafede oldu acik alandi denize karsi tabi.kuzenim arkadasim 3muz birlikde aksam gezmeye gidelim dediler carsiya indik hep birlkde daha snra cafeye gectik tabi benimkide o cafedeymis iceride ben disarida kuzenimle otururken birden yanima geldi elinde cicek kaldirdi beni cicegi verdi ilk snra diz coktu tabi o sirada teklif etti basimdan asagiya gul yapraklari bi yandan havayi fisekler patliyo alkislar fln bu sekilde bi teklif aldim cokda mutlu ve sok oldum.benimki biraz odun oludgu icin 7 senenin ardina bana ilk defa surpriz yapmis oldu :)

Bende daha 1 hafta oncesinde aldigim teklifimi anlatayim oyleyse daha cok taze tabi :) benimde sahil kenarinda bi cafede oldu acik alandi denize karsi tabi.kuzenim arkadasim 3muz birlikde aksam gezmeye gidelim dediler carsiya indik hep birlkde daha snra cafeye gectik tabi benimkide o cafedeymis iceride ben disarida kuzenimle otururken birden yanima geldi elinde cicek kaldirdi beni cicegi verdi ilk snra diz coktu tabi o sirada teklif etti basimdan asagiya gul yapraklari bi yandan havayi fisekler patliyo alkislar fln bu sekilde bi teklif aldim cokda mutlu ve sok oldum.benimki biraz odun oludgu icin 7 senenin ardina bana ilk defa surpriz yapmis oldu :)
hayırlı olsun allah tamamına erdirsin benimkisi de çok tazee:KK54:

Büyükadaya gitmiştik yıl dönümü kutlamak için. Baya yağmurlu bir gündü. Denize karşı bir restoran yemek yiyorduk. Küpem düştü yerz egildim almak için kafamı kaldırdığımda ellinde açık bir kutu gördüm birşey söyleyemeden şiir okudu ve evlenme teklifi etti :)

26 mart dogum gunumdu arkadaslar toplasıp her zaman gıttıgımız cafeye gittik kutlama yapmak ıcın önce pastam geldi resımlerımızden slayt hazırlamıs onları ızledık sonra kenan dogulu gelınım sarkısı calmaya basladı arkamı bir döndüm diz çökmüş elinde yüzük evlenme teklifi etti kabul ettim sarıldım ve aglamaya basladım ınanılmaz heyecanlandım cafe doluydu herkes bıze bakıyordu heyecanlanmamak elde değil :) unutulmaz bırgun oldu benım ıcın :) daha evlenmedik ama 14 mayısta nişanım var kısmetse

benim daha iki gün önce oldu.
aslında onunla görüşecektik ama sonra aniden çıkan ihale toplantısı sebebiyle görüşmemiz iptal olmuştu. ben de spora gittim ve nasılsa çıkışta direk eve gideceğim diye en paspal halimle içeriden bir çıktım kapının önünde suratıma konfetiler patladı. benim bir uçan balon delisi olduğumu bilen sevgilim elinde kocaman bir uçan balon yığınıyla önüme atlayıp benimle evlenir misin hayatım diye bağırdı. ben tabi o korkuyla ne yapacağımı sasırıp hüngür hüngür ağlamaya başladım. tezahüratlar alkışlar kıyamet koptu. dediğine göre defalarca sormuş ama evet dememişim ben hatırlamıyorum:KK48: en son tabi ki evet demişim. kendime geldiğimde elimde balonlarım ve parmağımda yüzükle sevdiğim adama sarılmış poz veriyordum :KK51:

Hiç beklemediğim bir anda başbaşa olduğumuz bir anda teklif etti. Ben de hep böylesini hayal etmiştim zaten. Diğer insanlarla dip dibe olmayacağım, rahatça boynuna atlayabileceğim bir yer olsun diye hayal etmiştim. Öyle de oldu :) Ama o gün gerçekten hiç konunun bu tip bir mevzudan açılabileceğini tahmin etmemiştim, ondan şok olmuştum. Çünkü genelde olanın aksine biz hiç evlilikle ilgili şeylerden konuşmazdık. Bence olayı en içten yaşatan şey başbaşa ve özel bir ortamdayken yapılandır, çok şükür...

biz beraber büyüdük benim sevgilim her zaman benden daha romantik olmuştur gerçekten iyi irşey yapacağını biliyordum ama böylesini de gerçekten beklemiyordum.:KK68: bizim arkadaşlarımızın imam nıkahı yapılmıştı haftaya düğünleri vardı dediler ki beraber kutlayalım tamam dedik kız arkadaşımız ayarlıycaktı bana dediki grupanyadan ayarladım yatta kutluycaz bize özel e tamam dedik işte sevgilimle biz buluştuk sabah erkenden biraz gezdik fln akşam olmasını bekledik neyse arkadaşlarımızda geldi yata binceğimiz yere gittik yat geldi balonlar fln tabi ben hala aklımın ucundan geçirmiyorum öyle birşey olacağını bindik arkaya doğru ilerlemeye başladım ozamanlar sürekli söylediğimiz kenan doğulu-tencere kapak çalmaya başladı ozaman arkamda duran sözlüme döndüm senmisin diyebildim sadece :KK70: beni elimden tutup yatın ucuna götürdü pembe sisler konfetiler sarıldık kafamı kaldırıp baktığımda 4 kişi bindiğimiz yatta bütün kuzenlerimiz arkadaşlarımız karşımda durup bizi alkışlıyordu:KK60: bir şok da öyle sonra sözlüm eğildi ve evlenme teklifini yaptı en evet dedikten sonra kocaman bir papatya buketi (papatya ensevdiğimdir) alkışlar oynamacalar fln yatta iyice eğlenip kafa dağıttıktan sonra arabalara doluşup moda sahiline yola çıktık kırmızı ışıklarda durup aşağı inip göbek attık modada havaifişekler attıldı sevgilimle sarılıp izledik şarkılar danslar gülmeceler falan derken sabaha karşı eve döndük herşey muhteşemdi ve beklenmedikti herzaman ben kesin anlarım demiştim ama aklımın ucundan dahi geçmedi:KK37::KK36:

Evlenme teklifimi doğum günümden bir gün önce aldım. Aslında farklı şehirlerde yaşadığımız için her gelişinde bir sürpriz bekliyordum Doğum günüm artık kesin diye düşünüyordum. Bir gün önce olunca şaşırdım. Beni yemeğe gidiyoruz deyip Çırağan Sarayına götürdü. O an tahmin etmiştim. Yemeğin sonunda teklif geldi ve gözyaşlarına boğuldum. Sonrasında ise daha büyük bir sürprizle karşılaştım. Güzel bir yat bizi bekliyordu ve içinde ikimizin de arkadaşları vardı☺️ Böylelikle herkese anında anlatma imkanım oldu. Zaten hepsinin de benden önce haberi varmış. Yatta keman eşliğinde 2saatlik bir Boğaz turu yaptık. Her şey mükemmeldi

Erkek arkadaşımı restorantta diz çökerek yada elinde çiçekle evlilik teklif ettiğini düşünemiyorum içi pamuk gibi olsa da dışına utanıp sert halini yansıtan biri :KK12:

Yakında istemeye gelecekler uzun zamandır beraberiz daha bi kere seni seviyorum demedi :KK42:

Kaldı ki bana evlenme teklif edecek.. Zaten öyle bişey yapsa ben şaşkınlıktan düşer bayılırım.. Alıştım sanırım bu duruma yada alışmak zorundayım :KK4:

X