Eşlerinizle, sevgililerinizle benziyor musunuz?

Cimri adamdan hayatta haz etmem evliliği düşünmem bile zira ben alışveriş vs para gömen insanım bunun lafını edecek adamla evlenmem. Nişanlımda bu yönümü bilir öncesinde söylemiştim bakım ürünlerine bakımıma çok para harcarım diye çok şükür onunda hoşuna gidiyor. Aile düşkünlüğü normal seviyede o benim çizgimi geçemez bende onun çizgisini geçmem. Müzik zevklerimiz uyuşmuyor ama önemli değil kafa yapımızın uyuşması daha önemlidir. Ortak zevklerin fazla olması beni sıkardı. O benim sevdiğim şeyleri yapar bende onun böyle daha eğlenceli ve monoton olmuyor. Ama bu adamdan kimseye cacık olmaz benden demesi senin ki hiçbir kadınla anlaşamaz🙄
cimrilik konusuna yazmaya geldiğimi yazmışsın.. +1 :-)

İyi akşamlar :)

1 hafta önce keşke mesaj atmasaydım diye konu açmıştım.

İşyerinden birisiyle flört ediyorum. Adamla en başlarda sohbetimiz iyiydi. Sonra bozuştuk ve konuşmayı kestik. Şimdi yeniden başladık konuşmaya ama ben biraz düşününce konuşmak istemediğimr karar verdim. İkimiz de düşünce yapısı olarak çok ayrıyız. Sohbet yürütemiyorum. Ben müzik dinlemeye bayılırım, çok müzik dinleyen birisi değil. Attığım şarkılar ona hitap etmiyor. Bu olabilir. Konsere tiyatroya, sinemaya gitmeyi severim. Hiç ilgisini çeken şeyler değil. Kitap okumayı çok severim, hiç sevmiyor. Hiç cimri birisi değilimdir. Davranışlarından anladığım kadarıyla ve ortak arkadaşlarımızın dediği kadarıyla cimri denecek kadar eli sıkı. Özgürlüğüme çok düşkün birisiyim, annesine çok düşkün birisi. Bunlar ufak görünen ama korkutan şeyler. Bunların dışında konuşabildiğimiz zaman konuşmayı vakit geçirmeyi seviyorum. Yanında gülebiliyorum. Ama bazı şeyler için bile bile lades demek istemem.

Hayatınızdaki insanlar, eşleriniz, sevgililerinizle zıt mısınız? Yoksa ortak şeylerden mi zevk alıyorsunuz?

Not: Adam komik, eğlenceli birisi başka insanlarla sohbeti güzel. Benle de güzel konuluyor aslında bi kabalığı olmadı.
Bunların neresi ufak şeylerr???

Hanımlar gerekli tüm tavsiyeleri vermişler ellerine kollarına sağlık 😊🥰

sadece size yemin ediyorum başlığı anlamaya çalışıyorum kaç gündür.

hatta “ elleri sevgilisine benzeyen var mı” diye konu mu açmış birisi diye düşünüyordum konuyu okumadan önce 🤦🏻‍♀️

meğer eş demek istemişsiniz 😅

Karakter uyuşmaması ayrı şey,
Karakter problemi ayrı şey.
Bazı farklılıklar renk değil, sorundur.
Bunun ayrımına varmak lazım

sevgilimle farklı düşündüğümüz şeyler var, alakasız hobilerimiz de var ama temelde hayattan beklentilerimiz aynı.
mücadele yöntemlerimiz aynı değil ama ikimizde savaşçıyızdır.
gibi gibi..
sizinkiler çok ufak tefek şeyler değil aslında. iyi gözlemleyin ve hemen ciddiyete dönüştürmeyin derim.

hobiler tamam da cimrilik kocaman bir boşanma sebebi ufak değil yani ekonomik şiddet

Eşimle birçok konuda oldukça aynı dusunce ve zevklerdeyiz: müzik, eğlence, ailelere yaklaşım, kitap, (keskin taraflarımız yok ama) siyasi düşünce, vs... Ama birçok konuda da karakterlerimiz birbirimizden farklı. Çiftler her konuda ortak düşünecek diye bir şey yok ama problem şu ki sizin ortak noktanız yok gibi. Bir de cimrilik çok fena bir şey...

Zıtlıklar şöyle olabilir
Kıyafet tarzı renkler hobiler amenna.
Ama hayata bakış görüş aile yapisi farklı ise o evlilikten bir cacık olmaz.

Bizde nişanlımla farklıyızdır. O müzik dinlemeyi çok sever ben aylarca dinlemesem aklıma gelmez . Kitap okumayı çok severim , kendisinin arası yoktur ama farklılıklardan ortak paydalar çıkarıyoruz. O bana müzik göndere ben ona kitap okurum falan . Açıkçası farklı olmak da bizim hoşumuza gidiyor .

ancak cimri olması be annesine düşkün olduğunu nasıl anladınız ? Ben eksi konunuzu da biliyorum bu kadar kısa sürede gerçekten çözümlediniz mi ?
Ayrıca bi insan sevgili olarak farklı evlat olarak farklı arkadaş olarak farklıdır .

cimri olması belki gereksiz şeylere para harcamaması olabilir ve arkadaşlarınıza göre cinsidir .

bana çok peşin hükümlüsüsünüz gibi geldi

Yahu aylardır- yıllardır konser tiyatro sinema salonları kapalıydı ve kapalı kalacak.Bir ben mi evde kös kös oturuyorum millet rakın kok larda one love festivallerde.sosyal hayatsız adam nasıl vakit geçiriyor diye şekil şükul yapmışız ?
Kitap okuma mevzusu zaten evlere şenlik.Zannedersin forumun tamamı paralel evrenler, felsefe, hawking den zamanın kısa tarihini mi okusak yoksa aynştayn dan izafiyet teorisini mi okusak diye tartışma içinde.
elif şafak yada survivor dan meşhur olmuş tiplerin kitaplarını okumamızı ben pek kitaptan saymıyorum ve bize pek bir faydası yok gibime geliyor.Neyse önyargı kırılması zaten zor bir şey.Sen bu adama ısınamamışsın anlaşılan ama bahaneler bu olmamalı

düşünce olarak aynıyız

Yüz olarak benzemiyoruz.

Bence ortak noktalar , ortak zevkler olmazsa olmaz.

Zıt kutuplar birbirini çekere inanmıyorum.

Hayata aynı pencereden bakmadığım biriyle ne kadar uyumlu olabilirim ?

İyi akşamlar :)

1 hafta önce keşke mesaj atmasaydım diye konu açmıştım.

İşyerinden birisiyle flört ediyorum. Adamla en başlarda sohbetimiz iyiydi. Sonra bozuştuk ve konuşmayı kestik. Şimdi yeniden başladık konuşmaya ama ben biraz düşününce konuşmak istemediğimr karar verdim. İkimiz de düşünce yapısı olarak çok ayrıyız. Sohbet yürütemiyorum. Ben müzik dinlemeye bayılırım, çok müzik dinleyen birisi değil. Attığım şarkılar ona hitap etmiyor. Bu olabilir. Konsere tiyatroya, sinemaya gitmeyi severim. Hiç ilgisini çeken şeyler değil. Kitap okumayı çok severim, hiç sevmiyor. Hiç cimri birisi değilimdir. Davranışlarından anladığım kadarıyla ve ortak arkadaşlarımızın dediği kadarıyla cimri denecek kadar eli sıkı. Özgürlüğüme çok düşkün birisiyim, annesine çok düşkün birisi. Bunlar ufak görünen ama korkutan şeyler. Bunların dışında konuşabildiğimiz zaman konuşmayı vakit geçirmeyi seviyorum. Yanında gülebiliyorum. Ama bazı şeyler için bile bile lades demek istemem.

Hayatınızdaki insanlar, eşleriniz, sevgililerinizle zıt mısınız? Yoksa ortak şeylerden mi zevk alıyorsunuz?

Not: Adam komik, eğlenceli birisi başka insanlarla sohbeti güzel. Benle de güzel konuluyor aslında bi kabalığı olmadı.
Eşimle farklıyız ama bu konularda değil, müzik dinlemeyi severiz ama başka tarzları severiz mesela, film kitap tercihlerimiz farklıdır ama okumayı gezmeyi severiz. Cimri cömert meselesi aile bağları kısımları ise bambaşka kulvarlar. Sadece sohbetinin güzel olması bir evlilik yürütmeye yetmez

benzeme benzememeye gelinceye kadar cimri biriyle yapabilecek misiniz? Cimri adamla ömür geçmiyor, insanı kanser ediyor cimri tipler vallahi. Sinemeya gidelim diceksiniz adam boşver otur evde 2 kişi sinema parası ... TL diyecek, gezelim diyeceksiniz adam yok çok para gidiyor diyecek yeminle kanserlik malzeme

Adam anne kuzusu hem de cimri. Evlenince har hafta ayni aktiviteyi yapacaksınız, anneciğime gidelim orda bedava yiyip içelim.

Sosyal aktivite olmaması nasıl oluyor yani, akşam ne yapıyor mesela bu adam ya kitap okursun ya dizi/film izlersin ... cimrilikten haftasonu sinemaya, kafeye de gitmez bu adam şimdi yani böyle bir hayatı istiyorum derseniz buyrun.

Bir çok konuda farklı dusensekte genelde orta yolu buluyoruz.genelde totosunu kaldırıp bir işin ucundan tutmaz,çok nadirdir iş yaptigi (çocuk bakımı dışında,bu konuda benden daha iyidir)iş yapmayı kadın işi olarak görür,bana hiç söylemedi ama biliyorum ailesine fazlasıyla düşkündür ,bir problem yaşasak ailesini savunur ama eninde sonunda benim dediğime gelir.cok sabırlıdır ,zor sinirlenir ama sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmez,demedigini bırakmaz.katir inadı vardır,gönül alma işlerinden anlamaz,hediye vs kırk yılda bir,çiçeğim bocegim gibi sözler bilmez,söylemez,gezmeye vs benim zorumla gidilir,evde bir eşya bozulsa bir el atayım demez ben sinirden deli olurum ama tüm bunlarin dişinda harika sohbet edebiliyoruz,yanında hiç sıkılmiyorum,fazlasıyla esprilidir,gözümden yaş gelir çoğu zaman gülmekten,çok iyi dedikodu yapar e ben de bayılırım zaten.dunyanin en iyi babasıdır(tabii ki bence,çok daha iyi babalar vardır illaki ),eli fazlasıyla boldur,maaşıma,aldığıma ettiğime karışmaz.kiyafetime,gittiğin yere,kimle gittiğime karışmaz,hesap sormaz,ben de hesap vermem zaten,sadece cikiyorum ben derim(o da aynı şekilde tabii)ve ben de sizin gibi özgürlüğüme fazlasiyla duskunumdur,kiskanilmaktan nefret ederim.benim için en önemli kriter buydu,çok şükür istediğim gibi birine denk geldim.ve hepsinden önemlisi iyi sevisiyor.

X