Esmâ'ül Hüsna

Merhaba mesela rahim sağlığı için olan var sadece onu okumak yeterli mi mesela pazar günleri yoksa diğer lerini de okumalımiyiz ? Yani nasıl oluyor bir anlatirmisiniz rahatsiz ediyorum kusura bakmayın pek bilmiyorum bu konuları cevaplarsanız çok sevinirim 🤲🤗
Estağfurullah. Ben böyle tercih etmiştim o şekilde gidiyorum. Ekstra ihtiyacım olan Esmayi da çektim tabi. Yada sadece onu çekersiniz. Günlerin de insan üzerinde ve yeryüzünde enerjisi olduğunu okumuştum. Bu esmalarda onu tamamlamak için sanırım.

Estağfurullah. Ben böyle tercih etmiştim o şekilde gidiyorum. Ekstra ihtiyacım olan Esmayi da çektim tabi. Yada sadece onu çekersiniz. Günlerin de insan üzerinde ve yeryüzünde enerjisi olduğunu okumuştum. Bu esmalarda onu tamamlamak için sanırım.
Çok çok teşekkür ederim güzel bilgileriniz için 🤲🥰 Rabbim dualarımızı kabul eylesin 🤲🤲

Kur'an'da Allah bana isimlerimle dua edin, isimlerimi tespih edin, zikredin der. Kur'an'da sayı belirtilmez ama ismin anlamını ve içeriğini düşünerek size uygun sayıda gerçekleştirmek yeterlidir. Namaz rüku ve secdelerinde Allah'ın değişik isimleri okunabilir.

Çok etkilendiğim, ciddi bir çalışma ile ayetlerle Kur'an'dan yüzlerce dua konusu ve ilgili esmaların olduğu kitabı öneririm. Bu kitapta esmaların 100'er kez çekilmesi öneriliyor. Kitabı ve bir içerik sayfasını paylaşıyorum. İnşallah faydalanırsınız.
IMG_20221204_220313_101.jpg
IMG_20221204_220154_121.jpg

Kur'an'da Allah bana isimlerimle dua edin, isimlerimi tespih edin, zikredin der. Kur'an'da sayı belirtilmez ama ismin anlamını ve içeriğini düşünerek size uygun sayıda gerçekleştirmek yeterlidir. Namaz rüku ve secdelerinde Allah'ın değişik isimleri okunabilir.

Çok etkilendiğim, ciddi bir çalışma ile ayetlerle Kur'an'dan yüzlerce dua konusu ve ilgili esmaların olduğu kitabı öneririm. Bu kitapta esmaların 100'er kez çekilmesi öneriliyor. Kitabı ve bir içerik sayfasını paylaşıyorum. İnşallah faydalanırsınız. Eki Görüntüle 3171306 Eki Görüntüle 3171305
İhtiyacım olan tam da bu şekilde bir kaynaktı. Hemen alacağım. Yani her Esma için 100 defa uygun değil mi?Tekrar sordum cevabınıza rağmen ama biraz korktum sayı konusunda kusura bakmayın 😌

İhtiyacım olan tam da bu şekilde bir kaynaktı. Hemen alacağım. Yani her Esma için 100 defa uygun değil mi?Tekrar sordum cevabınıza rağmen ama biraz korktum sayı konusunda kusura bakmayın 😌
Kur'an'da bir sayı belirtilmemiştir. Tespihat ve zikir olarak esmanın anlam ve içeriğini düşünerek size uygun bir sayı yeterlidir bence. Kur'an'da 7 rakamına çok sayıda atıf var.

Bu önerdiğim kitap çok iyi hazırlanmış ve esmaları 100 kez çekilmesini, ilgili dua ayetlerini ise 7 kez okunmasını öneriyor. Bu rakamlar bence uygun. Haa, siz esmaları 200 veya 1000 çekerseniz veya dua ayetlerini anlamlarını düşünerek 7 yerine 10 kez okursanız da olur. Pratiklik açısından 100 ve 7 iyi.

Kur'an'da bir sayı belirtilmemiştir. Tespihat ve zikir olarak esmanın anlam ve içeriğini düşünerek size uygun bir sayı yeterlidir bence. Kur'an'da 7 rakamına çok sayıda atıf var.

Bu önerdiğim kitap çok iyi hazırlanmış ve esmaları 100 kez çekilmesini, ilgili dua ayetlerini ise 7 kez okunmasını öneriyor. Bu rakamlar bence uygun. Haa, siz esmaları 200 veya 1000 çekerseniz veya dua ayetlerini anlamlarını düşünerek 7 yerine 10 kez okursanız da olur. Pratiklik açısından 100 ve 7 iyi.
Aydınlandım sayenizde, teşekkür ederim.

Çok etkilendiğim, ciddi bir çalışma ile ayetlerle Kur'an'dan yüzlerce dua konusu ve ilgili esmaların olduğu kitabı öneririm. Bu kitapta esmaların 100'er kez çekilmesi öneriliyor. Kitabı ve bir içerik sayfasını paylaşıyorum. İnşallah faydalanırsınız. Eki Görüntüle 3171306 Eki Görüntüle 3171305
Kitabı okuyup fayda gören oldu mu caba almayı düşünüyorumbende

Kitabı okuyup fayda gören oldu mu caba almayı düşünüyorumbende
Dua yalnızca Allah'a edilir. Kitap mükemmel; konularına göre ilgili esmalar ve Kur'an'dan ayet dualar var. Kaynak tamamen Kur'an olduğu için önemli. İnsanlar tarafından uydurulmuş şeyler yok. Fayda görmeye gelince, bir müslim çaba gösterir, hayırlısı için dua eder. Duanın makbuliyeti Allah'ın ukdesindedir. Bir kitap okuyacağım, onunla da istediğim her duam kabul olacak anlayışı zaten sorunlu bir anlayış.

Dua yalnızca Allah'a edilir. Kitap mükemmel; konularına göre ilgili esmalar ve Kur'an'dan ayet dualar var. Kaynak tamamen Kur'an olduğu için önemli. İnsanlar tarafından uydurulmuş şeyler yok. Fayda görmeye gelince, bir müslim çaba gösterir, hayırlısı için dua eder. Duanın makbuliyeti Allah'ın ukdesindedir. Bir kitap okuyacağım, onunla da istediğim her duam kabul olacak anlayışı zaten sorunlu bir anlayış.
doğru haklısınız. Tesekkür ederim.

👏🤗

Belki bilginiz vardır yine de eklemek istedim. Günlere göre zikirlerde örneğin Çarşamba günü okunacak zikirlerde salı günü akşam ezanından carşamba günü akşam ezanina kadar vakit oluyor diye biliyorum ekstra bilgisi olan arkadaşlar duzeltebilirler. Allah dualarınızı hayır ve kolaylıklarla kabul etsin gönlünüzü razı kılsın.❤️

Merhaba, ben genelde sayısına göre okumuyorum, içimden geldiği gibi okuyorum ♥️
Ben çok yaşadım mucizelerini..
Çok bunaldgim dönemde ıssız kalmıstim, çok inanarak dua ettim ve zikir çektim.
İş kapısı açıldı ve oldu.. 🙏
Ya ganniy esmasi ve er Rezzak esmalari.
41 adet Ayatel Kürsi de çok etkili.
Vakıa suresi de ♥️

Dua ederken ve zikir çekerken kesinlikle şüphe olmamalı... ♥️
Allah'a bırakmalı, çünkü en hayırlısını bizim için en iyi bilendir ♥️

Merhaba, ben genelde sayısına göre okumuyorum, içimden geldiği gibi okuyorum ♥️
Ben çok yaşadım mucizelerini..
Çok bunaldgim dönemde ıssız kalmıstim, çok inanarak dua ettim ve zikir çektim.
İş kapısı açıldı ve oldu.. 🙏
Ya ganniy esmasi ve er Rezzak esmalari.
41 adet Ayatel Kürsi de çok etkili.
Vakıa suresi de ♥️

Dua ederken ve zikir çekerken kesinlikle şüphe olmamalı... ♥️
Allah'a bırakmalı, çünkü en hayırlısını bizim için en iyi bilendir ♥️

Asıl konuyu çok dağıtmadan bir soru sormak istiyorum Vakıa suresini 40 gün okuma tertipleri var ama regli oluyoruz o günlerden sonra kaldığımız yerlerden devam ediyoruz değil mi? Mesela 13 gün okuduk regli olduk sonrasında yeniden devam ettik 14. Gün gibi.

Asıl konuyu çok dağıtmadan bir soru sormak istiyorum Vakıa suresini 40 gün okuma tertipleri var ama regli oluyoruz o günlerden sonra kaldığımız yerlerden devam ediyoruz değil mi?
Ben öyle zamanda genelde dinliyorum, okumuyorum 🙏
Ama bilen biri varsa böyle durumda yazan olursa bende çok sevinirim ❤️
Ara veriliyor mu tam bilmiyorum

X