Esrar ve alkol kullanan eşim var ve ne yapmalıyım bilmiyorum

Hayır bana kolay geldiği için değil ama babam çok geri kafalı benim ayaklarımın üzerinde durmama izin vermeyecek boşanmış damgasiyla köy yerinde durmak inaninki o kadar kolay değil. Ben ayaklarımın üzerinde duramazsam çocuklarıma nasıl faydam olacak. En azından bir işim olana kadar hiç ses çıkarmayım diyerek duruyorum. Ama bilmeden yargilamayin lütfen
Korunmaniza bile izin vermeyen kocanın yanında nasıl kendi ayaklarınızın üzerinde duracaksınız? Adam akıllı ders çalışacaksınız?
Düz memurluk deneyecekmişsiniz birde.
Neyse ben susayım, inşallah umduğumuz gibi olur.

Öncelikle merhaba arkadaşlar bu benim ilk konu açışım bana yardımcı olursanız fikir verirseniz çok sevinirim. Başlıkta da belirttiğim üzere benim kocam alkol ve esrar kullanıyor ilk başlarda inkar ediyordu fakat artık alkolü inkar etmiyor haftada bir içiyor. Ama esrar içtiğini inkar esiyor ama eminim telefonuna bakıyorum arama kayıtları ve mesajlar da sürekli bu esrarla ilgilenen kişilerle konuşuyor ve mesajları var. 5 yıllık evliyiz 2 çocuğumuz var. Maddenin etkisiyle mi bilmiyorum çok sinirli ve en ufak bir şeyde şiddet uygulayan biri. Daha önce bir kaç kez babamın evine gittim her seferinde beni bir şekilde ikna etti ama son gittiğimde ben kafamda bitirmiştim her şeyi fakat ailem 2 çocukla boşanmanın doğru olmayacağını ve eşimin de haklı yönleri olduğunu el aleme ne diyeceklerini düşündükleri için geri gönderdiler. Sınava hazırlanıyorum 2 kayınvalidem ile de Birlikte yaşıyoruz fırsat buldukça sınava hazırlanıyorum kendi başıma ayaklarımın üzerinde durmak için ama bir yandan da susup oturmaya dayanamıyorum. Evliliğin tüm sorumluluğu bende annesi çok yaşlı onun sorumluluğu bende 2 çocuk var onun sorumluluğu da bende ama elim kolum bağlı. ekonomik olarak güç kazanana kadar bana ne önerirsiniz? Başına böyle bir şey gelen ve etrafında duyan gören biri varsa veya aynı durumu yaşayan birileri varsa lütfen biseyler yazın
Görme, duyma ,konuşma. Bosanamiyorsun, baba evine gidemiyorsun, 5 yılda 2 çocuk üstelik 2 kaynanali evde cümbür cemaat yaşıyorsunuz 🤬 bari siz ve cocuklariniz dayak yemeyin. Sınavı kazanana kadar 3 maymunu oynayın, kazanınca da izin vermezse polisi arayak o evden kaçın.

Doktora diye çık spiral taktir , ruhu duymaz. İzin almana bile gerek yok. Öyle cinsellikte de fark edemez.
Şuan taktırdım annesi dedi diye taktirmama izin verdi. Ayrıca mahalledeki bakkal, evin önündeki park ve ailem hariç hiçbir yere gitmeme izin vermez. Ama kendi ailesine gelince izin verir

Görme, duyma ,konuşma. Bosanamiyorsun, baba evine gidemiyorsun, 5 yılda 2 çocuk üstelik 2 kaynanali evde cümbür cemaat yaşıyorsunuz 🤬 bari siz ve cocuklariniz dayak yemeyin. Sınavı kazanana kadar 3 maymunu oynayın, kazanınca da izin vermezse polisi arayak o evden kaçın.
Evet gerçekten de istediğim şey bu ama beni bu kadar sıkarken her adimima karışırken kendi her istediğini yapması beni çok zorluyor

Seni sınava gönderecek mi ?
Evet. Birlikte daha güzel şeyler başarırız birlikte claisirsek filan dedim şimdilik hiç belli etmiyorum kendi ayaklarimin üzerinde durmak için bu yola girdigimi anlarsa ona da her türlü engel olmaya çalışır çünkü

öncelikle böyle adamlar değişmez madde kullanıp bırakan çok azdır çünkü psikolojik bağımlılığı daha yüksek. bu süreçte işe odaklan kendini geliştir, belli ki baba evinde de rahat yüzü yok o nedenle ekonomik olarak kendini güvene alıp boşanmalısın

X