Esrar ve alkol kullanan eşim var ve ne yapmalıyım bilmiyorum

öncelikle böyle adamlar değişmez madde kullanıp bırakan çok azdır çünkü psikolojik bağımlılığı daha yüksek. bu süreçte işe odaklan kendini geliştir, belli ki baba evinde de rahat yüzü yok o nedenle ekonomik olarak kendini güvene alıp boşanmalısın
Evet bende şuan onu yapmayi düşünüyorum. Duymak istediğim şeyler gerçekten bunlar. Ben durumun ne kadar ciddi olduğunu da boşanmaktan başka caremin olmadigini da biliyorum ama maalesef ki ekonomik olarak özgür değilsen ve gerçekten sahip çıkan bir ailen yoksa bosanamiyorsun bile. Çok teşekkür ederim ☺️

Evet. Birlikte daha güzel şeyler başarırız birlikte claisirsek filan dedim şimdilik hiç belli etmiyorum kendi ayaklarimin üzerinde durmak için bu yola girdigimi anlarsa ona da her türlü engel olmaya çalışır çünkü
Aynen devam.deveyi gutmeye mecbursun. İnternet gecmisini silmeyi unutma. Burdaki konusmalarini görmesin.

Ailenin yanına, “Sınava hazırlanmam gerekiyor. 2 çocukla çok zorlandım. Burada biraz ilgilenseniz de ben de hazırlansam.” diyerek gidin. Boşanma konusundan söz etmeyin hiç. Hatta eşinize bile boşanacağınızı söylemeyin ve gidin oraya. Ayrıca geçmiş olsun. Hastalığınızın ciddiyetini bilmiyorum ama bunu da bahane edebilirsiniz bence bir şekilde. Hastalıktan dolayı çok yorulduğunuzu, bu kadar sorumluluğu kaldıramadığınızı, ailenizin yanında biraz dinleneceğinizi söyleyin. Kayınvalideyi de varsa eşinizin kardeşlerine falan yollayın. Kpss’den çok iyi puan almanız gerek çünkü. Çalışmazsanız bu aile, koca ve 2 çocukla sefil olursunuz.

Ailenin yanına, “Sınava hazırlanmam gerekiyor. 2 çocukla çok zorlandım. Burada biraz ilgilenseniz de ben de hazırlansam.” diyerek gidin. Boşanma konusundan söz etmeyin hiç. Hatta eşinize bile boşanacağınızı söylemeyin ve gidin oraya. Ayrıca geçmiş olsun. Hastalığınızın ciddiyetini bilmiyorum ama bunu da bahane edebilirsiniz bence bir şekilde. Hastalıktan dolayı çok yorulduğunuzu, bu kadar sorumluluğu kaldıramadığınızı, ailenizin yanında biraz dinleneceğinizi söyleyin. Kayınvalideyi de varsa eşinizin kardeşlerine falan yollayın. Kpss’den çok iyi puan almanız gerek çünkü. Çalışmazsanız bu aile, koca ve 2 çocukla sefil olursunuz.
Bakkala göndermeyen adam aylarca annesine mi gonderir ? Hele evde iki kaynana varken imkansız.

Daha önce gitmiş ya. O yüzden belki olabilir diye düşündüm. Kocasına da hastalığını bahane etsin.
Gitmiş de babası göndermiş. Geçici çözümler böyle bir adam aylarca bırakmaz, zaten annesine yardımcı gözüyle bakıyordur. O yüzden en azından görmesin duymasin kurcalamasin sınavı kazanınca da polisi arar çıkar o evden izin vermezlerse.

el aleme ne diyeceklerini düşündükleri için geri gönderdiler.
Ne elalemmiş arkadaş! Diyecekler ki o elaleme; kızımın şerefsiz bir kocası var, uyuşturucu ve alkol bağımlısı üstelik şiddette uyguluyordu biz de kızımıza sahip çıktık, kapı gibi annesi, babası var arkasında.
Asıl ben bu şekilde evladına sahip çıkmayan anne babalara iyi bakmıyorum. Her zaman evladının yanında olacaksan yap, dünyaya getir o çocuğu.
Bence şu aşamada KPSS'ye sıkı şekilde çalışın, küçük bir Anadolu şehrine atanın ve kendinize yeni bir hayat kurun boşanıp. Size ne ailenizden ne de eşinizden fayda yok.

Ne elalemmiş arkadaş! Diyecekler ki o elaleme; kızımın şerefsiz bir kocası var, uyuşturucu ve alkol bağımlısı üstelik şiddette uyguluyordu biz de kızımıza sahip çıktık, kapı gibi annesi, babası var arkasında.
Asıl ben bu şekilde evladına sahip çıkmayan anne babalara iyi bakmıyorum. Her zaman evladının yanında olacaksan yap, dünyaya getir o çocuğu.
Bence şu aşamada KPSS'ye sıkı şekilde çalışın, küçük bir Anadolu şehrine atanın ve kendinize yeni bir hayat kurun boşanıp. Size ne ailenizden ne de eşinizden fayda yok.
Evet maalesef çok haklısınız. İnşallah kazanır ve istediğim hayatı kendime ve çocuklarıma sağlarım

Aile evim huzurlu bir ortam olsa bir dk durmam burda zaten. Doğduğun ev kaderin derler ya tam da o hesap. Bazı kızlar sevilmeden büyür ilk sevildigini sandığında da alelacele evlenir ve sonrası çoğunlukla hüsran olur.

Bir kaynana da yeter :) kaynanali evde izin kocadan değil kaynanadan çıkıyor. Spirali de kaynana izin verdiği için takabilmis. Yani o yüzden aile evi zor.
Benimki tam tersi hiç agzinj açmaz bana karışmaz seviyor gibi yapar ama kocamın yanında ağzından kaçırmış gibi herşeyi anlatır yalan yanlış. Gizli kaynanalik daha beter vallahi

Gitmiş de babası göndermiş. Geçici çözümler böyle bir adam aylarca bırakmaz, zaten annesine yardımcı gözüyle bakıyordur. O yüzden en azından görmesin duymasin kurcalamasin sınavı kazanınca da polisi arar çıkar o evden izin vermezlerse.
Evet aynen öyle sırf hizmetlerini görüyorum diye bile gitmemi istemez

X