Estetik Karın Germe Ameliyatım

arzum77

MEMETÖR :))
Pro Üye
15 Ekim 2010
16.009
8.812
Merhaba arkadaşlar..Yeni bir estetik müdahale ile tekrar karşınızdayım :KK52:
Uzun zamandır beni rahatsız eden durumdan ameliyat olacağım şimdi.Umarım diğer işlemlerim kadar başarılı,hayal ettiğim,sorunsuz bir süreçle bu ameliyatımıda sorunsuz atlatırım :KK66:
İki çocuğum var.Hamileliklerden dolayı esneyen karın bölgemi ne yaparsam yapayım sıkı,kaslı ve dümdüz bir görünüme ulaştıramıyordum.İz sebebi ilede ameliyat hiç düşünmedim açıkçası. Ama yakın zamanda Hasan beye ameliyat olan @Londonsibel arkadaşımızın sonucu ve kesi izi bana büyük moral ve destek verdi..Lipo yaptırmıştım karın bölgemden,birde bazı işlemler için yine karın bölgemden yağ aldırmıştım fakat yağ aldırmada belirli bir yere kadar oluyor bilirsiniz.Doktorum çok fazla yağ alımındada derinin iyice gevşeyip aşşagıda yığılma yapabileceğini söylemişti.Çünkü deri esnemişti ve gevşekti.. İkinci hamileliğimde göbek fıtığım oluşmuştu.Fakat üzerinden uzun zaman geçmesinden dolayı sanırım aklımdan tamamen çıkmış olan bir durumdu.Bu ameliyatla birlikte göbek fıtığımda tedavi edilecek.Öncelikle mini karın germe düşündük.Çünkü gerçekten çok kötü bir durumum yoktu.Esneyen derinin alınması gerekiyordu.Fakat fıtık büyüklüğü ve yeri nedeni ile planlar değişti.Kesim mini karın germeye göre uzun tutulacaktı ve göbek deliğimin alttan yarım daire şeklinde kesi olması gerekiyordu.Normal göbek deliği görüntüsüne gelebilmesi için.Bu izin izli bir şey olduğunu belli olacağını söyledi doktorum.Sonra neden tam karın germe yapmayalımki dedik.Kesi uzun olacaktı ama hem karın üst kısımdaki kaslarada müdahale edilebilecekti hemde daha sıkı ve düz bir karına ulaşacaktım..
27 Kasım 2014 tarihinde gün aldım.Karın germe ile birlikte lipo,karın alt deri tabakasından alınan dermis tabakası ile dudak dolgunlaştırma,burun kavislendirme yapılacak.Son anda başka eklemeler olabilir,bilemiyorum :KK48: Doktorum Diğer müdahalelerimide yaptırdığım doktorum Hasan Fındık..
Diğer tüm karın germe ameliyatı olan bayanların toplandığı konudada aktif olacağım ama süreçlerimin toplandığı bir konum olsun istedim..Güzel dileklerinizi,dualarınızı,görüş ve önerilerinizi bekliyorum
Sevgiler..Öpüldünüz kızlar..:KK15:

İnşallah ameliyat sonrasında her şey istediğin gibi olur ve sorunsuz bir süreç geçirirsin canım.. :)

Bu arada buğün reğl oldum.İyikide oldum,o tarihlere denk gelseydi tarihi ertelerdim kesin.. Çok sancılı geçiyor bu ay.Gece sancılardan uyudum uyandım sürekli.Rüyamda ameliyatımı olmuşum güya,sancısını çekiyormuşum. Uyandığımda narkozdan uyanmış hissi duydum hep ve çok korktum..Psikolojim berbat.Biran önce amelşyat olsamda bitse :KK14:

Burdan da yazmak istedim ..
Daha once dedigim gibi kararin hayirli olsun insallah guzel sonuclar alirsin :KK36:

Yeni konun hayırlı olsun arzum77 arzum77 umarım istediğin gibi muhteşem bir vücuda sahip olursun ben dudaklarini ve burnunuda çok merak ediyorum umarım herşey istediğin gibi olur.

Bu arada buğün reğl oldum.İyikide oldum,o tarihlere denk gelseydi tarihi ertelerdim kesin.. Çok sancılı geçiyor bu ay.Gece sancılardan uyudum uyandım sürekli.Rüyamda ameliyatımı olmuşum güya,sancısını çekiyormuşum. Uyandığımda narkozdan uyanmış hissi duydum hep ve çok korktum..Psikolojim berbat.Biran önce amelşyat olsamda bitse :KK14:
Rüyan hayırlara çıksın inşallah.
Regl olman çok iyi olmuş. Ben nettende okudum dr umda söyledi, kadınlarda en iyi amelyat zamanı regl döneminden sonra amelyat olmaktır, yoksa bazı kadınlarda ağrı eşiği düşebilir, ödem daha fazla olabilir, nekahat zamanı uzayabilir. Böyle inşallah daha rahat atlatırsın.
Kesin nasıl olacaktı? Düzmü yoksa gülen adam gibi oluyormu?

Rüyan hayırlara çıksın inşallah.
Regl olman çok iyi olmuş. Ben nettende okudum dr umda söyledi, kadınlarda en iyi amelyat zamanı regl döneminden sonra amelyat olmaktır, yoksa bazı kadınlarda ağrı eşiği düşebilir, ödem daha fazla olabilir, nekahat zamanı uzayabilir. Böyle inşallah daha rahat atlatırsın.
Kesin nasıl olacaktı? Düzmü yoksa gülen adam gibi oluyormu?
Sağol canım.. Evet,o halde reğl birde düşünemiyorum yani.. Iyi oldu erkenden olmam :KK66:
Düz kesi yapmıyoruz dedi doktorum.Her zaman orta kısmı aşşagıda olacak şekilde kesi yapıyoruz dedi.Ama en çok orta kısım gerilir ve alttanda yukarı doğru çekme yapar dedi.O yüzden o kısımda dikişler biraz gerilebilir ve sıkıntı yapabilir.Genişleme olabilir,iz yanlara doğru olam yerden daha belli olabilir dedi... Yanlar çok daha iyi iyileşir,gerilmez dedi.. Bakalım,herkesin gerginlik farklı olurmuş.İnşallah güzel olur :KK66:

estetiğe bayılıyorum ya, çok şanslıyız , artık bızım ıcın de ulaşılabılır durumda , şimdiden çok geçmiş olsun tatlım, gittikçe afetleşiyorsun :) estetik böyle başlayınca durulmuyor diyorlar,ben de ıyılesmeden bırkaç şey aklıma dustu :) Doktoruna guvenıyorsun zaten aranız ıyı, bel bolgesı de kadın ıcın onemlı, gercı senın ınceydı hatırlıyorum ama kendını daha ıyı hıssedeceksen neden olmasın :) regl dolayısıyla gergınsındır su an ,muhakkak guzel olur,içini ferah tut tatlım

estetiğe bayılıyorum ya, çok şanslıyız , artık bızım ıcın de ulaşılabılır durumda , şimdiden çok geçmiş olsun tatlım, gittikçe afetleşiyorsun :) estetik böyle başlayınca durulmuyor diyorlar,ben de ıyılesmeden bırkaç şey aklıma dustu :) Doktoruna guvenıyorsun zaten aranız ıyı, bel bolgesı de kadın ıcın onemlı, gercı senın ınceydı hatırlıyorum ama kendını daha ıyı hıssedeceksen neden olmasın :) regl dolayısıyla gergınsındır su an ,muhakkak guzel olur,içini ferah tut tatlım
Çok teşekkür ederim canım :KK15: Estetik aynen böyle birşey,devamı geliyor :KK48: Karın gremede karın inceldiği için bel bölgesinede ona uygun kavis verilip şekillendiriliyor zaten :KK66: Yaptırmazsak olmaz.Şimdi oturunca inşallah karın bölgesinde katlantı olmayacak,belde olmasın bu sefer dimi :KK48:
Buğün ikinci günüm,gerginlik zazaldı sanki.Sadece stres yapıyorum işte nasıl olacak nasıl bitecek.Ağrılardan korkuyorum,yani nasıl bir ağrı ile uyanacağım? Sonrası süreçteki sıkıntıkar ağrılar nasıl olacak diye :KK51: İnan fıtık işim olmasa idi sanırım vazgeçmiştim karın ameliyatından :KK17: Ama fıtık elimi kolumu bağlıyor.Şimdi olmazsam ileride belkide bir anda göbeğimde,tam ortada görünen yerde bir kesi olacak :eek: O daha kötü :stop:

Çok teşekkür ederim canım :KK15: Estetik aynen böyle birşey,devamı geliyor :KK48: Karın gremede karın inceldiği için bel bölgesinede ona uygun kavis verilip şekillendiriliyor zaten :KK66: Yaptırmazsak olmaz.Şimdi oturunca inşallah karın bölgesinde katlantı olmayacak,belde olmasın bu sefer dimi :KK48:
Buğün ikinci günüm,gerginlik zazaldı sanki.Sadece stres yapıyorum işte nasıl olacak nasıl bitecek.Ağrılardan korkuyorum,yani nasıl bir ağrı ile uyanacağım? Sonrası süreçteki sıkıntıkar ağrılar nasıl olacak diye :KK51: İnan fıtık işim olmasa idi sanırım vazgeçmiştim karın ameliyatından :KK17: Ama fıtık elimi kolumu bağlıyor.Şimdi olmazsam ileride belkide bir anda göbeğimde,tam ortada görünen yerde bir kesi olacak :eek: O daha kötü :stop:
hayatım hanı sen doğum yapmıssın, estetik de yaptırdın, bıraz daha dayanıklısındır.Arada saglık da var.Niyetını hıc bozma ,artık ıgnelerle fln bır sekılde atlatıcaksın.Gobek olayına ben de takıgım , sende gorememıstım ama sen lazım dıyosan desteklıyorum :)) benım sımdı gobegım cıktı , dıyete baslıyorum bıraz ıyılesıyım korseye baslıycam hazır memelerı yaptırdık ıyıce ıncelelım :)))

Konun hayırlı olsun canım... kararını sonuna kadar destekliyorum her ne kadar karnının çok sorunlu olmadığını düşünsemde fıtık çıktığı çğktığı için en doğrusu bu ameliyat.... tek ameliyatta hem göbekten hem fıtıktan kurtulmuş oluyorsun sonucunun da çok güzel olacağına eminim

X