Estetik Karın Germe Ameliyatım

hayatım hanı sen doğum yapmıssın, estetik de yaptırdın, bıraz daha dayanıklısındır.Arada saglık da var.Niyetını hıc bozma ,artık ıgnelerle fln bır sekılde atlatıcaksın.Gobek olayına ben de takıgım , sende gorememıstım ama sen lazım dıyosan desteklıyorum :)) benım sımdı gobegım cıktı , dıyete baslıyorum bıraz ıyılesıyım korseye baslıycam hazır memelerı yaptırdık ıyıce ıncelelım :)))
Meme ameliyatından sonra göbek, karın çıkıyor canım.. Zamanla iner merak etme,kilo değil o ödem..
Nasıl bir ağrı işe karşılaşacağımı bilmemek beni tedirgin eden.. Ilk saatler çok zor olacaktır,ayağa kalkıp yürümeye başladıkça daha iyi olacak eminim :/ Yapacak birşey yok,olacağız.Eminim çok mutlu olacağım ,sonuç beni mutlu edecek ama sabır sabır sabır...
Hem karın düzleşince memelerde daha bomba görünür :-)

Konun hayırlı olsun canım... kararını sonuna kadar destekliyorum her ne kadar karnının çok sorunlu olmadığını düşünsemde fıtık çıktığı çğktığı için en doğrusu bu ameliyat.... tek ameliyatta hem göbekten hem fıtıktan kurtulmuş oluyorsun sonucunun da çok güzel olacağına eminim
Sağol canım :KK66: Evet sonuç çok güzel olacak inşallah,ağrılarada katlanacağız yapacak birşey yok .Ama inanki fıtık olmasaydı vazgeçmiştim yani.O kadar kötü etkiledi beni bu ameliyat..

Sağol canım :KK66: Evet sonuç çok güzel olacak inşallah,ağrılarada katlanacağız yapacak birşey yok .Ama inanki fıtık olmasaydı vazgeçmiştim yani.O kadar kötü etkiledi beni bu ameliyat..
Her şeyde bi hayır vardır hem fıtıktan kurtulacaksın hem güzel bir karın sahibi olacaksın ... Estetik diye insanlar pek önemsemiyor ancak önemli ameliyatlar bunlar zorluğu acısı olacaktır muhakkak ama sonucuna değecek.. bunu hep beraber göreceğiz
aklıma fikir geldi babyshower gibi sana ameliyat öncesi parti yapalım moral olsun :) ne dersin

Her şeyde bi hayır vardır hem fıtıktan kurtulacaksın hem güzel bir karın sahibi olacaksın ... Estetik diye insanlar pek önemsemiyor ancak önemli ameliyatlar bunlar zorluğu acısı olacaktır muhakkak ama sonucuna değecek.. bunu hep beraber göreceğiz
aklıma fikir geldi babyshower gibi sana ameliyat öncesi parti yapalım moral olsun :) ne dersin
Partileri severim :KK73::rolleyes::KK71::KK8:

Çok teşekkür ederim canım :KK15: Estetik aynen böyle birşey,devamı geliyor :KK48: Karın gremede karın inceldiği için bel bölgesinede ona uygun kavis verilip şekillendiriliyor zaten :KK66: Yaptırmazsak olmaz.Şimdi oturunca inşallah karın bölgesinde katlantı olmayacak,belde olmasın bu sefer dimi :KK48:
Buğün ikinci günüm,gerginlik zazaldı sanki.Sadece stres yapıyorum işte nasıl olacak nasıl bitecek.Ağrılardan korkuyorum,yani nasıl bir ağrı ile uyanacağım? Sonrası süreçteki sıkıntıkar ağrılar nasıl olacak diye :KK51: İnan fıtık işim olmasa idi sanırım vazgeçmiştim karın ameliyatından :KK17: Ama fıtık elimi kolumu bağlıyor.Şimdi olmazsam ileride belkide bir anda göbeğimde,tam ortada görünen yerde bir kesi olacak :eek: O daha kötü :stop:

Yani lipo mu olacak sirtinda? Sirt nersine kadar cikacak??

Tekrar hayirli olsun kararin canim..eger elinde bu imkan varsa vede güvendigin doktorun niye olmayacaksin ki..birde sen bu konularda daha bilgilisin vede dogru karar vermisindir..bende istiyorum hemen olmak senin bu yazilarini görünce:mad:..

Tekrar hayirli olsun kararin canim..eger elinde bu imkan varsa vede güvendigin doktorun niye olmayacaksin ki..birde sen bu konularda daha bilgilisin vede dogru karar vermisindir..bende istiyorum hemen olmak senin bu yazilarini görünce:mad:..
Sağol canım,ama inan ameliyat olmak istemekle gün alıp beklemek çok farklı.Bende dümdüz bir karın istiyordum ama iş ciddiye binince inan o istek yerini başka şeylere bırakıyor.Yani aynı heyecan ve istekle beklemiyorsun.Korku,endişe,vazgeçme hep acabalarlageçen günler geceler birbirini kovalıyor.. İnşallah bunuda hayırlısı ile diğer operasyonlarım gibi başarılı bir şekilde ataltırımda gelip geçer.. Çok stres yapıyorum inan..Her an vazgeçiyorum ,sonra fıtık olayı elimi kolumu bağlıyor işte..
Çok istiyorsan inşallah sende amelşyat olursun canım :KK66:

Sağol canım,ama inan ameliyat olmak istemSGekle gün alıp beklemek çok farklı.Bende dümdüz bir karın istiyordum ama iş ciddiye binince inan o istek yerini başka şeylere bırakıyor.Yani aynı heyecan ve istekle beklemiyorsun.Korku,endişe,vazgeçme hep acabalarlageçen günler geceler birbirini kovalıyor.. İnşallah bunuda hayırlısı ile diğer operasyonlarım gibi başarılı bir şekilde ataltırımda gelip geçer.. Çok stres yapıyorum inan..Her an vazgeçiyorum ,sonra fıtık olayı elimi kolumu bağlıyor işte..
Çok istiyorsan inşallah sende amelşyat olursun canım :KK66:
Arzum şimdi göbekfıtığı amelyatı olan bi arkadaşımla konuştum. Onun öyle bi kesisi olmamış, endoskopik giriş gibi bişey diyo, bide zaten göbek deliği kıvırımında diyor hiç belli bile değil kesinlikle diyor. Çok korkuyorum vazgeçerim diyorsan sadece fıtık ol, karnının tüm germeye ihtiyacı yok diyorsun zaten, ufak görünmeyen bi iz yüzünden tüm karnında iz istemiyorsan düşün bida bence. Kabuslu rüyalar, için rahat değil diye diyorum.

Arzum şimdi göbekfıtığı amelyatı olan bi arkadaşımla konuştum. Onun öyle bi kesisi olmamış, endoskopik giriş gibi bişey diyo, bide zaten göbek deliği kıvırımında diyor hiç belli bile değil kesinlikle diyor. Çok korkuyorum vazgeçerim diyorsan sadece fıtık ol, karnının tüm germeye ihtiyacı yok diyorsun zaten, ufak görünmeyen bi iz yüzünden tüm karnında iz istemiyorsan düşün bida bence. Kabuslu rüyalar, için rahat değil diye diyorum.
Keşke öyle olsa..Benim göbek fıtığına genel cerrah doktoruda,plastik cerrahda kesili ameliyat dedi.Endoskopi yöntemi ile olmazmış :KK43: Fıtıgın büyüklüğüne ve yerine göre karar veriliyormuş kesi ile yada endoskopi olacagı..
12 Senelik fıtık benimkisi..

Keşke öyle olsa..Benim göbek fıtığına genel cerrah doktoruda,plastik cerrahda kesili ameliyat dedi.Endoskopi yöntemi ile olmazmış :KK43: Fıtıgın büyüklüğüne ve yerine göre karar veriliyormuş kesi ile yada endoskopi olacagı..
12 Senelik fıtık benimkisi..
Ufff 12 senelikmi :KK57: simdiye kadar rahatsiz etmedimi seni

Merhaba arkadaşlar..Yeni bir estetik müdahale ile tekrar karşınızdayım :KK52:
Uzun zamandır beni rahatsız eden durumdan ameliyat olacağım şimdi.Umarım diğer işlemlerim kadar başarılı,hayal ettiğim,sorunsuz bir süreçle bu ameliyatımıda sorunsuz atlatırım :KK66:
İki çocuğum var.Hamileliklerden dolayı esneyen karın bölgemi ne yaparsam yapayım sıkı,kaslı ve dümdüz bir görünüme ulaştıramıyordum.İz sebebi ilede ameliyat hiç düşünmedim açıkçası. Ama yakın zamanda Hasan beye ameliyat olan @Londonsibel arkadaşımızın sonucu ve kesi izi bana büyük moral ve destek verdi..Lipo yaptırmıştım karın bölgemden,birde bazı işlemler için yine karın bölgemden yağ aldırmıştım fakat yağ aldırmada belirli bir yere kadar oluyor bilirsiniz.Doktorum çok fazla yağ alımındada derinin iyice gevşeyip aşşagıda yığılma yapabileceğini söylemişti.Çünkü deri esnemişti ve gevşekti.. İkinci hamileliğimde göbek fıtığım oluşmuştu.Fakat üzerinden uzun zaman geçmesinden dolayı sanırım aklımdan tamamen çıkmış olan bir durumdu.Bu ameliyatla birlikte göbek fıtığımda tedavi edilecek.Öncelikle mini karın germe düşündük.Çünkü gerçekten çok kötü bir durumum yoktu.Esneyen derinin alınması gerekiyordu.Fakat fıtık büyüklüğü ve yeri nedeni ile planlar değişti.Kesim mini karın germeye göre uzun tutulacaktı ve göbek deliğimin alttan yarım daire şeklinde kesi olması gerekiyordu.Normal göbek deliği görüntüsüne gelebilmesi için.Bu izin izli bir şey olduğunu belli olacağını söyledi doktorum.Sonra neden tam karın germe yapmayalımki dedik.Kesi uzun olacaktı ama hem karın üst kısımdaki kaslarada müdahale edilebilecekti hemde daha sıkı ve düz bir karına ulaşacaktım..
27 Kasım 2014 tarihinde gün aldım.Karın germe ile birlikte lipo,karın alt deri tabakasından alınan dermis tabakası ile dudak dolgunlaştırma,burun kavislendirme yapılacak.Son anda başka eklemeler olabilir,bilemiyorum :KK48: Doktorum Diğer müdahalelerimide yaptırdığım doktorum Hasan Fındık..
Diğer tüm karın germe ameliyatı olan bayanların toplandığı konudada aktif olacağım ama süreçlerimin toplandığı bir konum olsun istedim..Güzel dileklerinizi,dualarınızı,görüş ve önerilerinizi bekliyorum
Sevgiler..Öpüldünüz kızlar..:KK15:

oh oh başdan aşağı yenileniyorsunuz..benim de karnımın derisi aşırı sarkık..önümü göremiyorum..ama cesaret edemiyorum..fiyatı yüksekmidir acaba..ne mutlu siz yaptırıyorsunuz..vücüdünüzla mutlu olursunuz..ama sonucu bizimle paylaşırsanız..memnun olurum..:KK25:

Ufff 12 senelikmi :KK57: simdiye kadar rahatsiz etmedimi seni
Ya benim oğlanda hamilelikte olmuş meğer.Göbegimin deliği dışarıya doğru çıkmış doktora gitmişiz doktor göbek fıtığın var demiş..Ben Hasan beye muayene olduğumda doktor fıtığın var senin,farketmedinmi? diyince yoo dedim..Sonra bir akrabam ile bu durumu paylaşınca o bana söyledi.Sen hamile ikin böyle böyle olmuştu,beraber doktoraa gitmiştikte sana fıtık var demişti hatırlamıyormusun diyince ben yyoooo dedim...
Meğer aklımdan çıkmış,unutmuşum :KK43: Sonra konuşunca hatırladım o durumu.Elbiseden bile göbek deliğim fırlıyordu,çok çıkmıştı..
Ağrı oluyordu tabi ama nerden bileyim fıtık falan..Görüntüde farklıydı,ben karnımdaki yağlanmadan dolayı,işte karnımın esnek olmasından dolayı falan sanıyordum.Meğer fıtıkmış...

Ya benim oğlanda hamilelikte olmuş meğer.Göbegimin deliği dışarıya doğru çıkmış doktora gitmişiz doktor göbek fıtığın var demiş..Ben Hasan beye muayene olduğumda doktor fıtığın var senin,farketmedinmi? diyince yoo dedim..Sonra bir akrabam ile bu durumu paylaşınca o bana söyledi.Sen hamile ikin böyle böyle olmuştu,beraber doktoraa gitmiştikte sana fıtık var demişti hatırlamıyormusun diyince ben yyoooo dedim...
Meğer aklımdan çıkmış,unutmuşum :KK43: Sonra konuşunca hatırladım o durumu.Elbiseden bile göbek deliğim fırlıyordu,çok çıkmıştı..
Ağrı oluyordu tabi ama nerden bileyim fıtık falan..Görüntüde farklıydı,ben karnımdaki yağlanmadan dolayı,işte karnımın esnek olmasından dolayı falan sanıyordum.Meğer fıtıkmış...
Vallahi benim bir yerim agrisin hemen Doktora giderim !
Iste bazen unutup gidiyoruz agrilar bir sure gectigi zaman neyseki ameliat olacaksin yakinda hayirlisiyla da kurtulursun fitiktan :)

oh oh başdan aşağı yenileniyorsunuz..benim de karnımın derisi aşırı sarkık..önümü göremiyorum..ama cesaret edemiyorum..fiyatı yüksekmidir acaba..ne mutlu siz yaptırıyorsunuz..vücüdünüzla mutlu olursunuz..ama sonucu bizimle paylaşırsanız..memnun olurum..:KK25:
Valla yenileniyoruz evet ama ameliyat öncesi bile düşünmesi sıkıntılı süreç...
Tabiki,süreçlerimizi paylaşacağız :KK66: Bunun için buradayız :KK66:

Fransada eger onunu goremiyecek kadar sarkik olursa bunu sikorta karsiliyor bes kurus odemiyosun :) ayy biraz da benimki sunse de bende burda olu verim ameliat:p

X