Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Ben de ilk zamanlar çok karamsardım aşırı şişti ama 7-8 ay sonra çok güzel oturuyor.
Benim de dikişlerim yukarıda sanki onu düzelttirmek istiyorum daha önce olan var mı ya da bilgisi olan?
Ben de dün 2. Kez oldum,5 yıl önce olduğumda 1 aydan fazla dik yürüyemedim ve korseden ayrılmak çok zor oldu takmadan duramıyorum çok zor bıraktım korseyi .Spor hayatıma geri döndüğümde bile takmadan yapamıyordum ,sonradan alıştım kamburlıkta gitti,

cok erken daha benim 3 bucuk ay oldu hala var o bombe 3. aydan sonra azaliyor ama yine de bombe tamamen inmiyor sanirim 6 ayin dolmasini beklicez
Ben de 5 yıl önce oldum pubis üst tarafı şişti hep geçer diye bekledim düzenli antrenman yapan sağlıklı beslenen biriyim,dün başka bir doktora tekrar aynı ameliyatı oldum,şişlik beni çok rahatsız ediyordu birde dikişlerimin yukarda olduğunu söyleyip aşağı aldı.içten tekrar kasları sağlamlaştırdı .inşallah sizin geçer,benim olduğum dönemde bazı arkadaşların ki kendiliğinden indi ama benim maalesef inmedi ve azalmadı bile

Merhaba hanımlar, 16 ocakta ameliyat olacaktım yazmıştım, iş değişikliği sebebiyle 25 Aralık’a aldım ameliyatımı. Acaip stresli ve heyecanlıyım. İnsallah sorunsuz geçer ve değer ameliyatı olmama. 3 katlı pasta şeklindeki göbeğimden midemden kurtulurum.

Merhaba hanımlar, 16 ocakta ameliyat olacaktım yazmıştım, iş değişikliği sebebiyle 25 Aralık’a aldım ameliyatımı. Acaip stresli ve heyecanlıyım. İnsallah sorunsuz geçer ve değer ameliyatı olmama. 3 katlı pasta şeklindeki göbeğimden midemden kurtulurum.
12 gün kalmış hayırlısıyla girip çıkarsın inşallah canım bizlere de süreci kendini iyi hissettikçe yazarsın şimdiden gelmiş geçmiş olsun inşallah 🤲bir de sadece karın germe mi ve nerde hangi şehirde olacaksın ameliyatını

12 gün kalmış hayırlısıyla girip çıkarsın inşallah canım bizlere de süreci kendini iyi hissettikçe yazarsın şimdiden gelmiş geçmiş olsun inşallah 🤲bir de sadece karın germe mi ve nerde hangi şehirde olacaksın ameliyatını

Teşekkür ederim canım, yazarım tabi. Hala eski sayfaları okuyorum. İstanbul Ataşehir memorial hastanesinde ercan Karacaoğlu’na olacağım. 360 derece lipo, karın germed, alınan yağlar popoya eklenecek. İnşallah pişman olmam ve sürecim sıkıntısız geçer🙏

Kızlar ben yarın tahlilleri olmaya gidiyorum. Protez secimi yapacagız cizimle. Persembe günü ameliyat olacağım. Korkuyla karısık heyecan var. Sigarayı hala bırakmadım ama düşük nikotin içiyorum. 0.01 olanlardan. Umarım bi sıkıntı cıkarmaz

Kızlar ben yarın tahlilleri olmaya gidiyorum. Protez secimi yapacagız cizimle. Persembe günü ameliyat olacağım. Korkuyla karısık heyecan var. Sigarayı hala bırakmadım ama düşük nikotin içiyorum. 0.01 olanlardan. Umarım bi sıkıntı cıkarmaz

Şimdiden geçmiş olsun. Hangi hastanede kime olacaksın? Operasyonlar hangileri?

Arkadaşlar Merhaba, ben de 8 Aralıkta karın lipo, karın germe, kol, sırt ve bacak içi lipo oldum, ameliyatım 6 saat sürdü, ilk gün yürüttüklerinde ölüyorum sandım. Kaslarım etlerim öyle acıdı ki iki büklüm yürüdüm tekrar geri yattım. ilk 2 gün ağrı kesicisiz 4 saat geçirebiliyordum. Ameliyat gününü saymazsak bugün 5. gün. Ağrım yok denecek kadar az. Sadece yatış pozisyonu sebebiyle popomun üstü ağrıyor :) Birde benim sonda varken reglim başladı. O baya zorladı beni. Şimdi direnlerimin boşalmasını bekliyor doktorum. Ayna da korse ile kendime bakınca çok mutlu hissediyorum. Kollarımda morarmalar başladı. Şişmeye başladığı için işlemleri hissediyorum. Ama ağrım yok. Gelişmeleri yazarım yine. Benden ileride olan arkadaşlara sormak istiyorum direnleriniz ne durumdayken çıkardı doktorunuz, ne kadar geliyordu direne acaba?

Çok geçmiş olsun, epey işlem olmuş. Maaşallah bu şekilde sorunsuz iyileşme dilerim. Bende 25 aralıkta olacağım. Drnuz kimdi?
Arkadaşlar Merhaba, ben de 8 Aralıkta karın lipo, karın germe, kol, sırt ve bacak içi lipo oldum, ameliyatım 6 saat sürdü, ilk gün yürüttüklerinde ölüyorum sandım. Kaslarım etlerim öyle acıdı ki iki büklüm yürüdüm tekrar geri yattım. ilk 2 gün ağrı kesicisiz 4 saat geçirebiliyordum. Ameliyat gününü saymazsak bugün 5. gün. Ağrım yok denecek kadar az. Sadece yatış pozisyonu sebebiyle popomun üstü ağrıyor :) Birde benim sonda varken reglim başladı. O baya zorladı beni. Şimdi direnlerimin boşalmasını bekliyor doktorum. Ayna da korse ile kendime bakınca çok mutlu hissediyorum. Kollarımda morarmalar başladı. Şişmeye başladığı için işlemleri hissediyorum. Ama ağrım yok. Gelişmeleri yazarım yine. Benden ileride olan arkadaşlara sormak istiyorum direnleriniz ne durumdayken çıkardı doktorunuz, ne kadar geliyordu direne acaba?

Cıktım ameliaytan. 9 da girdim 2:30-3 gibi cıkmısım. Cıktıgımda agrım var diye bagırıyordum hatırlıyorum.ama bendeki agrı kasları diktiler ya içeriden onun agrısı. Siz siz olun sigarayı bırakın ara ara öksürük geliyor balgamı cıkartmqk zor 😞 oluyor. Dün iki kes yürüdüm. İlk yüryüse kalkmadan oturur pozisyonda 15 dk bekledim öyle kalktım.
İkinci yürüyüste hızlandım. Suan tek sıkıntım gögsümde baskı hissediyorum öksürürken iç dikislerim ağrıyor

Cıktım ameliaytan. 9 da girdim 2:30-3 gibi cıkmısım. Cıktıgımda agrım var diye bagırıyordum hatırlıyorum.ama bendeki agrı kasları diktiler ya içeriden onun agrısı. Siz siz olun sigarayı bırakın ara ara öksürük geliyor balgamı cıkartmqk zor 😞 oluyor. Dün iki kes yürüdüm. İlk yüryüse kalkmadan oturur pozisyonda 15 dk bekledim öyle kalktım.
İkinci yürüyüste hızlandım. Suan tek sıkıntım gögsümde baskı hissediyorum öksürürken iç dikislerim ağrıyor
Yudum yudum su içerek önüne geçtim ben o öksürüklerin, çok fena oluyor haklısın.

Çok geçmiş olsun canım. İlk çıkış ağrıyla oluyor bilirim ama sonra hafifliyor ağrı kesiciyle. Ben hiç sigara kullanmıyorum ama benimde vücudum narkozu balgamlı attığı için hep ( bazıları istifra ederek atıyor) en çok bu ameliyatta çok kötü yapmıştı beni o da uzun süre narkoz alındığı ve ciğerlere hortum attıkları için ameliyat esnasında o yüzden ciğerler balgam yapıyor. Benim doktorum çok sert öksürmemeye çalış demişti ama ne su ne başka bir şey 😕 illa o balgam çıkmadan öksürük bırakmıyor o yüzden balgamı mutlaka çıkartmaya çalış. Ben bazen 20 dk klozetin başında beklediğimi biliyorum öksürmeden çıkartmak için. Bilirsiniz hastaykende boğazımızı hıggg yapıp balgamı dışarı atmaya çalışırız ya işte öksürük geldiğinde sizde bunu deneyerek çıkarın. Ama en iyi ayakta oluyor. İlk zamanlar hep göğüste baskı hissediliyormuş o da vücudun yeni haline alışma süreci diyelim. Ara ara kendinden haber ver ☺️

Çok geçmiş olsun kurtuldun. Bende 25’inde olacağım. Kendini iyi hissetiğinde öncesi sonrası fotoğraflarını görebilirsem çok sevinirim ☺️

günaydın kızlar, bugün 3 . Günüm. Agrım yok denecek kadar az. Gülerken öksürürken hapşırıkken oluyor iç karın kaslarımda.

Bir de yatıs pozisyonundan sırtım agrıyor.
İki büklüm yürüyorum . 2 hafta böyle yürüyeceğim.
Pansumana basladık günde üc kez.
Cumartesi kontrolüm var.

Pazartesi banyo yapabilirsin dedi ama ben cumartesi yapacagım. Karnımın altı sis . Umarım bu sislik gider

Ben hala eski yorumları okuyorum , okuduğum kadarıyla 1 aya yakın dikkat edilmesi gerekiyor. Ağır kaldırmamak, ani hareketler yapmamak gibi.

X