Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Bugün 5. Günüm. Hiç ağrım sızım kalmadı. Yavas yavas günlük işlere basladım. Tabi süpürge acmam beklenemez ama en azından yatagımı yavas yavas toparlayabildim. Desteksiz yatıp kalkabiliyorum. Suan için iyyiyim. Cok uzun ayakta kalınca agrım oluyor egik durdugum için.

Arkadaşlar Merhaba, ben de 8 Aralıkta karın lipo, karın germe, kol, sırt ve bacak içi lipo oldum, ameliyatım 6 saat sürdü, ilk gün yürüttüklerinde ölüyorum sandım. Kaslarım etlerim öyle acıdı ki iki büklüm yürüdüm tekrar geri yattım. ilk 2 gün ağrı kesicisiz 4 saat geçirebiliyordum. Ameliyat gününü saymazsak bugün 5. gün. Ağrım yok denecek kadar az. Sadece yatış pozisyonu sebebiyle popomun üstü ağrıyor :) Birde benim sonda varken reglim başladı. O baya zorladı beni. Şimdi direnlerimin boşalmasını bekliyor doktorum. Ayna da korse ile kendime bakınca çok mutlu hissediyorum. Kollarımda morarmalar başladı. Şişmeye başladığı için işlemleri hissediyorum. Ama ağrım yok. Gelişmeleri yazarım yine. Benden ileride olan arkadaşlara sormak istiyorum direnleriniz ne durumdayken çıkardı doktorunuz, ne kadar geliyordu direne acaba?
Merhaba geçmiş olsun memnunsunuz sanırım doktorunuz kim acaba

Teşekkür ederim canım, yazarım tabi. Hala eski sayfaları okuyorum. İstanbul Ataşehir memorial hastanesinde ercan Karacaoğlu’na olacağım. 360 derece lipo, karın germed, alınan yağlar popoya eklenecek. İnşallah pişman olmam ve sürecim sıkıntısız geçer🙏
Bekliyoruzzz bilgi vermeni umarım cok guzel gecer ameliyatın ben de istiyorum 😍

Bugün cok iyiyim 6. Günüm bitti ama karın kaslarım ayrılmıstı ve dikilmişti, bugün o kaslarda yanma hissediyorum. :KK43: normal mi acaba iyilesme sürecinin parcasımı

Merhaba hanımlar, 25 aralıktakı ameliyatım salgın grip yüzünden 3 ocaga ertelendi, gripten sonra öksürük devam edince maalesef yine iptal oldu. İş değişikliği nedeniyle yeni tarih belirleyemedik. Beklemedeyim, ilk fırsatta olacağım inşallah 🙏

merhaba arkadaşlar karın germe 7 yıldır düşündüğüm birşey ama cesaret edemedim bir türlü.Tam cesaret ettim bu kez de Adanaya taşındık ve doktor bulamıyorum.Meme ve burunda çok tecrübesi olan doktor var ama karın germede tecrübeli isim öğrenemedim.Burada Ada ve Mersin de karın germede tecrübesi olan bildiğiniz varsa,yazarsanız mutlu olurum.Buradan da isim çıkmazsa vazgeçicem maalesef😔

Merhaba herkese, 23 mart cumartesi ameliyat olacağım. Daha önce 2 kez ertelemek zorunda kalmıştım. 20 gün sonra işe dönmem gerekecek. Umarım toparlamış olurum 🙏

Merhaba herkese, 23 mart cumartesi ameliyat olacağım. Daha önce 2 kez ertelemek zorunda kalmıştım. 20 gün sonra işe dönmem gerekecek. Umarım toparlamış olurum 🙏
Merhaba canım inşallah gayet konforlu bir ameliyat sürecin olur ve sağlıklı bir şekilde her şey yolunda gider🤲bize aşamaları yazarsın toparlandığın zaman😍Ben olamadım hala benim crp değerlerim sürekli yüksek çıkıyor böyle olunca da onay vermiyor anestezi dahiliye kadın doğum enfeksiyon genel cerrah gitmediğim Dr kalmadı şu an yine antibiyotik tedavisi oluyorum bakalım artık en sonunda doktora bu ameliyatı yap diye yalvarıcam çünkü hiç bi bulgu yok bende crp nin yüksekliğiyle alakalı şaşırdım kaldım yani hayırlısı artık şimdiden sana çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum canım güzel haberlerini bekliyoruz 😍

Merhabalar konu güncel olsun diye yazmak istedim 20 gün önce KARIN germe ameliyatı oldum
Sonrasını merak ettiğim için forumları okuyordum
Maddi durumunuz el veriyorsa düşünmeyin yaptırın yaş geçiyor her zaman bu şekilde kalmayacağız em iyisi benimle olsun diyerek uzun zamandır istediğim şeyi ani karar alıp ameliyathane önünde buldum kendimi çoktan narkozu vermişlerdi 😂😂😂
Benim ağrım sızım vs hiç olmadı ilk gündem itibaren bir gün kaldım hastanede direnleri çıkarken çıkardılar eve geçince daha iyi oldum
Zaten zayıf biriydim 2 çocuk doğurdum çooookkkk kilo aldım doğumlarda çok kötü olmuştu karnım
Şimdi tek derdim izler onları da zaman gösterecek heee pekte önemli değil o izleri kimse görmüyor ben ayna aynı koca 😂😂
Eğik yürüme olayı var bir de hala eğik yürüyorum çünkü gerginlik var aşağı çekiyor karnım beni o da sırt ağrısı yapıyor
Ne çok yazdım yaaa
Belki benim gibi forumlarda yaşamış kişileri okumak isteyenler vardır

Bugün cok iyiyim 6. Günüm bitti ama karın kaslarım ayrılmıstı ve dikilmişti, bugün o kaslarda yanma hissediyorum. :KK43: normal mi acaba iyilesme sürecinin parcasımı
Merhaba miaselinam miaselinam bende aynı doktora karin germe ameliyatı olacağım.ameliyatinin üzerinden geçmiş.rica etsem memnuniyetin ve ameliyat sürecin hakkında bilgi verebilir misin? Sezeryanla karşılaştırılmasını merak ediyorum mesela hangisi daha ağır? Çocuklarım var kaçıncı gun kalkıp mesela bir yemek yapabilirim.yatarken kalkarken ki acısı nasıl? Ben ilk sezeryanimda ilk gün haric kalan günlerde cok iyiydim mesela 3. günü yanımda kalan yoktu ama 2. Sinde ölüyorum sandım 7.gun destekle kalkıyordum hala.Mesela araba ne zaman kullanilabilir sence? Çocuklarımi okuldan almam gerekecek.uzun oldu kusura bakma ama gercekten aynı doktor olunca senin tecrubene cok ihtiyacım var su an

Merhabalar konu güncel olsun diye yazmak istedim 20 gün önce KARIN germe ameliyatı oldum
Sonrasını merak ettiğim için forumları okuyordum
Maddi durumunuz el veriyorsa düşünmeyin yaptırın yaş geçiyor her zaman bu şekilde kalmayacağız em iyisi benimle olsun diyerek uzun zamandır istediğim şeyi ani karar alıp ameliyathane önünde buldum kendimi çoktan narkozu vermişlerdi 😂😂😂
Benim ağrım sızım vs hiç olmadı ilk gündem itibaren bir gün kaldım hastanede direnleri çıkarken çıkardılar eve geçince daha iyi oldum
Zaten zayıf biriydim 2 çocuk doğurdum çooookkkk kilo aldım doğumlarda çok kötü olmuştu karnım
Şimdi tek derdim izler onları da zaman gösterecek heee pekte önemli değil o izleri kimse görmüyor ben ayna aynı koca 😂😂
Eğik yürüme olayı var bir de hala eğik yürüyorum çünkü gerginlik var aşağı çekiyor karnım beni o da sırt ağrısı yapıyor
Ne çok yazdım yaaa
Belki benim gibi forumlarda yaşamış kişileri okumak isteyenler vardır
Geçmiş olsun canım insanın aldığı kararlar sonrasında kendisini iyi hissetmesi gibi güzel bir duygu yok 👍

Merhaba miaselinam miaselinam bende aynı doktora karin germe ameliyatı olacağım.ameliyatinin üzerinden geçmiş.rica etsem memnuniyetin ve ameliyat sürecin hakkında bilgi verebilir misin? Sezeryanla karşılaştırılmasını merak ediyorum mesela hangisi daha ağır? Çocuklarım var kaçıncı gun kalkıp mesela bir yemek yapabilirim.yatarken kalkarken ki acısı nasıl? Ben ilk sezeryanimda ilk gün haric kalan günlerde cok iyiydim mesela 3. günü yanımda kalan yoktu ama 2. Sinde ölüyorum sandım 7.gun destekle kalkıyordum hala.Mesela araba ne zaman kullanilabilir sence? Çocuklarımi okuldan almam gerekecek.uzun oldu kusura bakma ama gercekten aynı doktor olunca senin tecrubene cok ihtiyacım var su an
Ben doktorumdan cok memnunum. Acıkcası tüm süreci paylastıgım konu var. Ne zaman okula gıttım cocugumu aldım ne zaman dısarı cıktım temizlik yaptım herseyı gunluk gıbı tuttum. 7. Gunden sonra agrı sızı kalmıyor. 1. Aya dogru memelerin artık senınmış gibi hissediyorsun hiç yabancı cisim gibi algılamıyorsun. 1.5 yas ve 9 yasına gırcek oglum var. 2 ay ufaklıgı kaldırmam yasaktı. 1.5 ay sonra kaldırdım. Kısa surelı basladım. Aynı sekılde arabada kullanabılıyorsun 3 hafta sonunda. 3 hafta egik gezmemi istedi. İlk iki hafta dedı sonra 1 hafta daha dayan dedı. 7. Gunden sonra karın agrısı gecıyor tek zorlayan sırt agrısı egık gezmekten. Birde 2 hafta oturarak v seklınde yatmak can sıkıcı. Ben 12. Gun ıtıbarıyle hafıf ıslerı yapabildim. Masa toplama yerlestırme mutfakta bıseyler dograma. Tabı kollarımla uzanmak yasak. 3gun direnlerleydım . Onlar cıkınca rahatladım.Kısacası inan cok memnunum sonuc beklediğim gibiydi. Cefasını çektim ama sefasını sürüyorum şu an. Moralini yuksek tut. Handan hoca bitanedir 🙏🏻 bu arada ilk sezeryandan sonra eve geldım tuvalet ovdum o kadar rahattım ama ıkıncıden sonra kamyon carpmışa döndüm çok zordu. Evet birileri dedtek olmak zorunda yatıp kalkarken ama maks 10 gun 15 gun.

Son düzenleme:
Ben doktorumdan cok memnunum. Acıkcası tüm süreci paylastıgım konu var. Ne zaman okula gıttım cocugumu aldım ne zaman dısarı cıktım temizlik yaptım herseyı gunluk gıbı tuttum. 7. Gunden sonra agrı sızı kalmıyor. 1. Aya dogru memelerin artık senınmış gibi hissediyorsun hiç yabancı cisim gibi algılamıyorsun. 1.5 yas ve 9 yasına gırcek oglum var. 2 ay ufaklıgı kaldırmam yasaktı. 1.5 ay sonra kaldırdım. Kısa surelı basladım. Aynı sekılde arabada kullanabılıyorsun 3 hafta sonunda. 3 hafta egik gezmemi istedi. İlk iki hafta dedı sonra 1 hafta daha dayan dedı. 7. Gunden sonra karın agrısı gecıyor tek zorlayan sırt agrısı egık gezmekten. Birde 2 hafta oturarak v seklınde yatmak can sıkıcı. Ben 12. Gun ıtıbarıyle hafıf ıslerı yapabildim. Masa toplama yerlestırme mutfakta bıseyler dograma. Tabı kollarımla uzanmak yasak. 3gun direnlerleydım . Onlar cıkınca rahatladım.Kısacası inan cok memnunum sonuc beklediğim gibiydi. Cefasını çektim ama sefasını sürüyorum şu an. Moralini yuksek tut. Handan hoca bitanedir 🙏🏻 bu arada ilk sezeryandan sonra eve geldım tuvalet ovdum o kadar rahattım ama ıkıncıden sonra kamyon carpmışa döndüm çok zordu. Evet birileri dedtek olmak zorunda yatıp kalkarken ama maks 10 gun 15 gun.
Cok teşekkür ederim konunu buldum baştan sona okudum.kafamda ki soruların cogu cevap buldu. Beni tek korkutan sey yanımda 3 yada 4 gün kalacak biri var sonrası yok.cocuklar kreste ve okulda olacak eşim alıp bırakacak. 1. Hafta nin sonunda benim almam gerekiyor arabayı kullanamazsam taksi kullanarak bu işi idare edebilirim sanırım.temizlikte kalsın artık napalım 😀

Cok teşekkür ederim konunu buldum baştan sona okudum.kafamda ki soruların cogu cevap buldu. Beni tek korkutan sey yanımda 3 yada 4 gün kalacak biri var sonrası yok.cocuklar kreste ve okulda olacak eşim alıp bırakacak. 1. Hafta nin sonunda benim almam gerekiyor arabayı kullanamazsam taksi kullanarak bu işi idare edebilirim sanırım.temizlikte kalsın artık napalım 😀
Benim annemde 2 hafta kaldı yanımda. Cocukların biri okula gidiyordu biri evde benimleydi. Ben calısırken bakan ablamızvardı asagı katta ara ara o destek oldu sagolsun. Böyle böyle atlattım . Umarım sende atlatırsın

X