Nakış Etamin ipi hakkında

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

MaviRe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
1.682
1.425
Kızlar kanaviçe ipi olarak aldığımda ören bayan diye hatırlıyorum daha inceydi onla Kanaviceye başladım ipim bitince tekrar aldım ve etamin ipi verdiler ama iki katlı daha kalın bir ip verdi 3 bucuktu fiyatı diğerini 8 tl ye aldım diye hatırlıyorum bir sene önce. Yeni iple yaptım daha dolgun güzel oldu hangisi kanaviçe için doğru 😂

Ben de ortaokulda el isi dersinde kanavice yapmistim dantel örgü bilmem, yani denedim ama öyle oya yapamiyorum
Son zamanlarda yine kanaviceye sardim
Ben de domino 8 no kullanılır diye biliyordum o zamanlardan.
Hatta gecen sene almistim 4 liraya simdi onlar 7 liradan başlıyor ortalama 8-8.5 tl civarinda satılıyor. Bu domino iplere kuka ip deniyor. Ören bayan ya da Anchor marka oluyor.
Bir de muline ipler var, onu da yeni keşfettim
Bende Anchor muline var daha uygun fiyati. Muline ipte en revacta olan markalar DMC ve Anchor. Baska uygun fiyatlı markalar da var. Sizin aldiginiz hangisi acaba? Ben size fotograf cekip koyarim hepsini birazdan
Karisik anlattiysam affola, merak ettiginiz ya da emin olamadiginiz sey varsa sorun yardimci olmaya çalışayım bilgim dahilinde.

Dominolarin 8 numarası ve 12 numarası var. 8 numara olanlari daha kalındı sanirim tam bilemedim.
Muline var onlar 6 kattı herhalde. 2 yada 3 kat yapıp kullanılıyor
Baya oldu kullanmamalı ama çok yarim isim var. Ve başlanacak olanlar. Çok severim kaneviceyi

Ben de ortaokulda el isi dersinde kanavice yapmistim dantel örgü bilmem, yani denedim ama öyle oya yapamiyorum
Son zamanlarda yine kanaviceye sardim
Ben de domino 8 no kullanılır diye biliyordum o zamanlardan.
Hatta gecen sene almistim 4 liraya simdi onlar 7 liradan başlıyor ortalama 8-8.5 tl civarinda satılıyor. Bu domino iplere kuka ip deniyor. Ören bayan ya da Anchor marka oluyor.
Bir de muline ipler var, onu da yeni keşfettim
Bende Anchor muline var daha uygun fiyati. Muline ipte en revacta olan markalar DMC ve Anchor. Baska uygun fiyatlı markalar da var. Sizin aldiginiz hangisi acaba? Ben size fotograf cekip koyarim hepsini birazdan
Karisik anlattiysam affola, merak ettiginiz ya da emin olamadiginiz sey varsa sorun yardimci olmaya çalışayım bilgim dahilinde.
IMG_20200902_221321.jpg

Dominolarin 8 numarası ve 12 numarası var. 8 numara olanlari daha kalındı sanirim tam bilemedim.
Baya oldu kullanmamalı ama çok yarim isim var. Ve başlanacak olanlar. Çok severim kaneviceyi
Ruya benimki fotoğrafı attim

Üstteki kuka ipler
Sarı olan Anchor Ören bayan
Mor olan Domino koton perle 8 numara
Bu iplerde farklı markalar da var rüya ve kaplan markalarıni gördüm onlar biraz daha uygun fiyatlı kaplan markasının ipleri bana daha parlak geldi bendeki etkisi daha yapay naylonumsu gibi ama tüm ipleri ayni marka kullanirsaniz yapilan calismalarda garip.durmaz.

Alttaki de muline ip (Anchor)
8 metre çile halinde oluyor ben 3 liraya aldim bazi yerlerde 4-4.5a da satılıyor
DMC markasi da 4-7 tl arası
Mulinede de arastirdigim kadariyla daha uygun fiyatli Nisa var 1.75 tl çilesi, bir de Ariadna var o da 2.5 tl hatta buyuk set halinde de satılıyor.

Eklentiler

• 20200902_221521.jpg
    20200902_221521.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:
8 olanlar daha kalin, genis delikli etamin icin, 12 numara da özellikle salon takımı gibi ürünler icin. Etaminde daha ince duruyor.
Muline de etaminde 3 kat (yeni öğrendim 😊) , havluda 2 kat (kullanarak öğrendim bunu da).

Bir de makara ip gibi görünen suni ipek ipler var benim de takip ettigim bir kac kisi satisini da yapıyormuş hic ip ayirmadan havlu, seccade, salon takımı vs tek iple isleyebilirsiniz demislerdi. Reyhan marka bir de oyalı marka. Denemedim bilmiyorum ama bence de bir çalışmayı tek cesit marka iple islemek daha doğru olur.

Rüya ya da kaplan markasında numara yok belli standartta uretilmistir. Hiç isleme yaptınız mı

Kızlar kanaviçe ipi olarak aldığımda ören bayan diye hatırlıyorum daha inceydi onla Kanaviceye başladım ipim bitince tekrar aldım ve etamin ipi verdiler ama iki katlı daha kalın bir ip verdi 3 bucuktu fiyatı diğerini 8 tl ye aldım diye hatırlıyorum bir sene önce. Yeni iple yaptım daha dolgun güzel oldu hangisi kanaviçe için doğru 😂

Ben Dmc muline alıyorum. Yada top şeklinde olandan adını unuttum :KK70:

X