Mezeler - Ordövrler Etimek Salatası

Pınar labne ile 3.haftadan merhaba 😍
2 paket etimek
Süzme yoğurt
Pınar labne
Aralarına dilediğiniz her malzeme olur.ben 3 kat etimekten yaptım.ilk kat arasına havuç tarator,diğer kat arasına da italyan salata koydum.

Havuç tarator
3-4 adet havuç
1 bardak Süzme yoğurt
Yarım paket labne
1 avuç ceviz
Havuçları rendeleyin,az zeytinyağıyla tavada 5-6 dk çevirin.soğuyunca içine yoğurt karışımını ve ufalanmış cevizleri ekleyin.
İtalyan salatası
1 havuç
1 patates
Yarım bardak bezelye
Yarım bardak mısır
Kornişon turşu
Dilediğiniz kadar salam
1 su bardağı süzme yoğurt
Yarım paket labne
Havuç ve patatesleri küp küp doğrayın,bezelyeyi ve mısırı da ekleyip 10 dk haşlayın.
İçine turşu ve salamları ekleyip yoğurtlu karışıma ilave edin.

Sonra sırasıyla Etimek, havuç tarator, Etimek,italyan turşu ve son kata yine etimek dizin.etrafını süzme yoğurtla sıvayıp bir gece dolapta dinlendirin.dilediğiniz gibi süsleyip servis edin.afiyet olsun
Eki Görüntüle 2593149

Eki Görüntüle 2593584 Eki Görüntüle 2593585 Eki Görüntüle 2593586 Eki Görüntüle 2593587 Eki Görüntüle 2593588 Eki Görüntüle 2593589

Akılsız başın cezasını eller çekti 🙈 @Canfeb @_CaNanSu_ yeniden yaptım komşuya götürdüm,sevap kazandım sayenizde 😂
Ellerine sağlık canım. Kızların dediği gibi var...jubileni yapma zamanın gelmis de geçiyor... :confused:
Renkler o kadar canlı ki...telefonundan mi neredeyse sebzelerin kokusunu alacağım...
:KK36:

Ellerine saglik cnm😍 ustundeki yapraklar hangi cicegin koparttın😁
Hakaret kabul ederim 😂
Yıllaaarr önce oktay ustanın düzenlediği bir yarışmaya katılmıştım,il genelinde.orda yaptığım pastanın üstüne yapma çiçek koymuştum.oktay usta beni birinci seçti ama herkesin içinde dedi ki " yiyemeyeceğimiz şeyi tariflerimizi süslemek için kullanmamalıyız " 😬
O sözü kulağıma küpe oldu 🤭
Yeşillikler maskoln salata ve kırmızı kuzu kulağı 😘

Hakaret kabul ederim 😂
Yıllaaarr önce oktay ustanın düzenlediği bir yarışmaya katılmıştım,il genelinde.orda yaptığım pastanın üstüne yapma çiçek koymuştum.oktay usta beni birinci seçti ama herkesin içinde dedi ki " yiyemeyeceğimiz şeyi tariflerimizi süslemek için kullanmamalıyız " 😬
O sözü kulağıma küpe oldu 🤭
Yeşillikler maskoln salata ve kırmızı kuzu kulağı 😘
bi maceranida ogrenmis olduk oktay ustayi cok izlerdimm😍

X