Ev almak istiyorum, hangi bankaya gitsek ne desek bunlardan anlayan var mı acaba ?

Bizim çevre de tanıdığım hemen herkes parasını borsada değerlendiriyor. Bir tanıdık alışsın diye 16 yaş civarı kızına hisse al-sat yaptırıyordu. Biz de aynısını kendi çocuklarımıza yapmayı düşünüyoruz. Önemli olan şirket tahminini iyi yapıp bekleme azmine sahip olmak. Bir de biz giderse arkasından üzülmeyeceğimiz bir miktar olmalı diye başlamıştık. Mesela aşı olayı tutarsa, turizm şirketleri yaza epey değer kazanır deniyor. Tahmin sadece.

Biz borsadan cok cektik zamanında. Milyarlar kazansa bile istemiyorum inanın.
Borsa düştü hemen kağıdı satayım telaş yapılacak bı platform değil...
He şu var ama ben birden çok para kazanıcam deyip abidik gubudik birden ortaya çıkan acayip yükselişte ki şirket kağıtlarını almamak gerek.
Geçen böyle bı şirket çıktı ortaya acayip sıçrıyor kağıdı alanlar satanlar vs vs.
Sonra pat çakıldı.
Manipülasyon yaptığı için şirket borsadan çıkartıldı.
Kağıdı elinde kalanlar soğuk bı su içti.

Ben yazın sıfır nakitle ev aldım.
Eski bir ev, ama eksper değer biçmiş 300 bin, ev ise 237 bine satılıyordu. Banka%90 ına kredi verdiği ve ödemesi de 1 sene sonra başladığı için henüz para ödemedim

bildiğim kadarıyla evin tutarının belli bir miktarını bankaya taahhüt olarak göstermek zorundasınız. birikmiş olmadan ev alma olayını ilk kez duydum..

Bazı evlerin tamamına kredi çıkıyor. İlanlara bakarken kimisinin açıklamasında bu yazar. Genelde şehrin dışına doğru, sosyal olanakları henüz oturmamış bölgelerde olur bu evler.
:)) Evet ama benim ev çarşının tam olarak ortasında 23 yaşında asansörlü bir apartmanda içi bayağı tadilat isteyen bir daire.
Muhiti ve metrekaresi (170 m2) yüzünden iyi fiyat biçiliyormuş.

Aybush Aybush hiçbir şey yapmadık, ilanda tamamına kredi imkanı olan daire yazıyodu. Sahibiyle konuştum, daha önce satmayı düşünüp biriyle anlaşmışlar eksper gelmiş değer biçmiş ama satmaktan vazgeçince kalmış öyle. Ev sahibi de eksper fiyatını öğrenince ve o değerden daha düşüğe satmak isteyince ilanı daha düşükten vermiş. Tamamen benim açımdan şans yani.

Dezavantajları, ev yapıldığından beri kiracılar oturmuş ve ev sahibi pek baktırmamış o yüzden eksiği gediği çoktu

:)) Evet ama benim ev çarşının tam olarak ortasında 23 yaşında asansörlü bir apartmanda içi bayağı tadilat isteyen bir daire.

Aybush Aybush hiçbir şey yapmadık, ilanda tamamına kredi imkanı olan daire yazıyodu. Sahibiyle konuştum, daha önce satmayı düşünüp biriyle anlaşmışlar eksper gelmiş değer biçmiş ama satmaktan vazgeçince kalmış öyle. Ev sahibi de eksper fiyatını öğrenince ve o değerden daha düşüğe satmak isteyince ilanı daha düşükten vermiş. Tamamen benim açımdan şans yani.

Dezavantajları, ev yapıldığından beri kiracılar oturmuş ve ev sahibi pek baktırmamış o yüzden eksiği gediği çoktu
Sizinki bayağ şans olmuş. Şuraya nazar boncuğu koyayım, maşallah 🧿

Allah iyi günlerde oturmayı nasip etsin. Borc yükü hafifleyince yavas yavas tadilat yapılır senin adına çok sevindim.

X