ev kredileri mi arttımı

snowdrop

sağlık,huzur ,mutluluk...
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
952
9
37
merhaba ev almak istiyoruz ama geçen seneye nazaran faizler çok artmış ,bilginiz varmı,bu ara ev almak uygun olurmu,düşermi acaba krediler

evet faziler arttı ama faizlerin artması ev fiyatlarını düşürmüş olabilir ,peşin paranız varsa ev alam kavantajlı ama kredi ile alacaksanız şuanda almak sıkıntılı çok fazla kredi ödersiniz eskiye nazaran ..biz %0,80 den aldık şuan 1,20 den aşağı yok ..yani şuan almış olsaydık 500 tl daha fazla kredi ödüyor olacaktık...
şuanda kredi ile ev almak mantıklı değil ..peşin paran varsa avantajlı ama fiyatlar düşmüştür çünkü..

ŞU anda en yüksek seviyelerde ama yaza doğru düşeceği söylentileri var o zamanda evler artar yani bu kısır döngü sürer gider..Ne banka kaybeder nede ev sahibi olan yine bizlere oluyor..

temmuza kadar zamanımız var,peşin paramız yok malesef hepsini kredi çekicez bekleyelim bakalım ,,üzüldüm ya bi tane ev beğenmiştim,hem faizler yüksek hemde ev fiyatları uçmuş,geçen seneye göre anlamadım gitti

Bizde inşallah Ağustos gibi düşünüyoruz ama faizlere bağlı durum peşinatınızda olsa geri ödemeler çok yüksek her geçen gün zararımıza gibi ne kadar erken alınsa o kadar erken ödeme başlar diye düşünüyorum en azından 0.90 lı günlere dönse yeter.. :-)

Bizde inşallah Ağustos gibi düşünüyoruz ama faizlere bağlı durum peşinatınızda olsa geri ödemeler çok yüksek her geçen gün zararımıza gibi ne kadar erken alınsa o kadar erken ödeme başlar diye düşünüyorum en azından 0.90 lı günlere dönse yeter.. :-)

valla bilmiyorum bizim için kötü olacak inşallah düşer ya

kızlar ekonomist yaşar erdinç %0,9 olacak dedi geçen gün.acele etmeyin elbet düşecek inşah

X