Ev kredisi faizleri..

december90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
16.975
248
Merhana bayanlar,

Biz abime ev almak istiyoruz kenarda para yok,kredi çekerek düşünüyoruz,ama annem dün bankayla konuşmuş 100 milyar krediye 125 milyar faiz ödenecekmiş olur mu hiç öyle şey ,ne kadar pahalı ya,kiradada oturmasını istemiyoruz,abim ben ablam öderiz dedik ama çok yüksek faizi bir ev alınuır o faizle yani..

kredi çekenler nasıl yapıyorsunuz bu kadar faiz oldu mu sizdede ?

ödeme süreniz ne kadar uzarsa o kadar fazla faiz ödemek zorunda kalırsınız. ev alanlar genelde buyuk bı oranını ya pesın verıolar kalanına kredı cekıolar ya da gelır sevıyesı yuksekse kısa zamanda kredıyı kapatıo fazla faız odemıyor. bunun baska yolu yok yanı. ıcralardan da ev satılıo ama onun ıcın konut kredısı alamazsınız fıyatları baya uygun oluo. ne kadar etık orası tartısılır tabı ama dusunursenız bıreysel kredı cekıp daha ucuza ev alabılırsınız. bızde ev almayı planlıoruz ama malesef cok zor.

Faizler şu an çok yüksek.
Biraz düşmesini bekleyin bence.
Biz kullandığımızda 0.89 du iki ay sonra 1.20 olmuştu.
İniş çıkışları takip edip ona göre hareket etmek lazım.

ödeme süreniz ne kadar uzarsa o kadar fazla faiz ödemek zorunda kalırsınız. ev alanlar genelde buyuk bı oranını ya pesın verıolar kalanına kredı cekıolar ya da gelır sevıyesı yuksekse kısa zamanda kredıyı kapatıo fazla faız odemıyor. bunun baska yolu yok yanı. ıcralardan da ev satılıo ama onun ıcın konut kredısı alamazsınız fıyatları baya uygun oluo. ne kadar etık orası tartısılır tabı ama dusunursenız bıreysel kredı cekıp daha ucuza ev alabılırsınız. bızde ev almayı planlıoruz ama malesef cok zor.

hımm anladım ..malesef öyle vade uzatıldığında kat kat faiz koyuyorlar,ne kadar hayat koşullatrı ya..

Faizler şu an çok yüksek.
Biraz düşmesini bekleyin bence.
Biz kullandığımızda 0.89 du iki ay sonra 1.20 olmuştu.
İniş çıkışları takip edip ona göre hareket etmek lazım.

sizz hangi bankadan çektiniz kredi acaba?

4 yıl ev kredisi ödüyoruz birşey satın alırken 10defa düşünüyorum ve fiyat araştırması yapıyorum e tabi birde genç kızım var modayı takip eden toplam 40bintl borç gerisi peşin vallahi ben ev ,evim olsun dilemedim kirada sanki daha mutluydum yine olacaktı annemden kalacak miras ödemek ömür törpisi ,gelecek yıl bitiyor,vallahi benide bitirdi

4 yıl ev kredisi ödüyoruz birşey satın alırken 10defa düşünüyorum ve fiyat araştırması yapıyorum e tabi birde genç kızım var modayı takip eden toplam 40bintl borç gerisi peşin vallahi ben ev ,evim olsun dilemedim kirada sanki daha mutluydum yine olacaktı annemden kalacak miras ödemek ömür törpisi ,gelecek yıl bitiyor,vallahi benide bitirdi

şimdiki kiralarda 800-1000 tl dahada fazlası ödeniyor evin şekline ve semtine göre,o kadar para verdikten sonra kendi evi olsun hep birikta ödeyelim dedik ama faizler çok kötü yani..tabii senin işin daha zor genç olunca daha fazla istek oluyor allah yardımcınız olsun ..ama yinede kendinize ait bir eviniz var buda güzel birşey..hiçbir şey kolay değilki canım ,tırmalaarak bir yerlere geliyoruz ancak..

canım yanlışlık var gibi.125 deil 25 tir.başka bankalarlada görüşün.

evet canım 150 bin tl 'ye 125 demiş ayda 2 milyar küsüratlı bir rakamda ödeme var demiş..ben yanlış yazmışım..diğer bankalarlada görüşülmeli ,ama en iyi banka iş bankası diyorlardı oda böyle bir fiyat çıkardı yani..

ne kadar güvenilir yada mantıklı bilmiyorum ama bi ^eminevim^ die proje var faize girmek istemeyenler için kurulmuş vs.vs araştırırsanız daha iyi bilgiler elde edebilirsiniz ..

ne kadar güvenilir yada mantıklı bilmiyorum ama bi ^eminevim^ die proje var faize girmek istemeyenler için kurulmuş vs.vs araştırırsanız daha iyi bilgiler elde edebilirsiniz ..

Hesaba dökünce bankadan daha fazla para cıkıyor o projeyle cebimizden. Aman aman....

Bi dönem epey arastırdım.

biliyorum ,duymuştum bende onu ama dediğin gibi ne kadar güvenilir bend ebilmiyorum,noterle kura ile oluyor ,başkasına ev alıyorsun sana çıkınca başkalarını sana yardım ediyor öyle bişeydi yanlış hatırlamıyorsam .herşeyede inanmamak lazım ..

Hesaba dökünce bankadan daha fazla para cıkıyor o projeyle cebimizden. Aman aman....

Bi dönem epey arastırdım.

Tatlım bi forumda epey bi hararetle tartışmışlardı adamlar uzmanlar falan hesabını yabtılar daha az ödeniyor ama ondada aldığın paradan birazdaha fazlasını ödüyorsun gibi şeyler bende bi ara kafayı epey bi takmıştım .

işte güven oraya nokta koyduruyor. :KK31:

bende bir ara bakıyordummm,ama o kadarda ev sahibi,araba sahibi olan var..

aslında güven sağlamak için taahhüt senedi, devlette batarsalar die teminat primimi ne öyle şeyleri varmış ( zaten forumlardaki genel yorumlar adamlar neden altın yumurtlayan tavuğu kessinlerki yönünde :)

aslında güven sağlamak için taahhüt senedi, devlette batarsalar die teminat primimi ne öyle şeyleri varmış ( zaten forumlardaki genel yorumlar adamlar neden altın yumurtlayan tavuğu kessinlerki yönünde :)

8 trilyon teminatı varmış ,ama işte o sitedede belki adamalrın kendileri yaıyordur bilemezsinki..

1 ay öncesine kadar faizler azaldı örneğin işbankası 120 ayda 1.15 iken şimdi 1.09 oldu dahada düşücek bana göre..

X