Ev kurma telaşı ve kv

az esya da tasinacak cok esya da.. cok esya daha buyuk arac gerektirir sadece.. tasinmaya kalktin mi hepsi bir. ve 5 yil az bir sure degil bence gonlunce al.. 5 yil sonra dusunurum anne de..

Ben evlenirken az eşya aldım. Yine de bunu niye almışım dediğim şeyler var. Ilk ev kurma hevesine insanın gözü dönebiliyor. Deneyimli bir insan olarak fikrini söyleyebilir ama anneyi aramak diretmek falan hoş değil. Bana da annem bir şeyi alırken-şimdi demeyeyim çok sacma- alma dedi ama ben yine de aldım. Noldu bir kere bile kullanmadım. Neyse ki sadece o var öyle olan. Ama kitaplık çalışma masası falan gereksiz değil yeriniz de varsa.

5 yıl az mı??
Kv nize tamam diyin,yine de kendi bildiğinizi yapın
Yüz göz olmazsınız böylece

Merhabalar sevgili kk üyeleri. Nişanlımla ev eşyalarımızı alıp yerleştirdikten sonra, sade bir nikahla evlenmek istiyoruz.
Ev eşyalarımızı nişanlımla beraber alacağız, birikimimiz var düğün de iptal olunca eşyalarımızı rahatlıkla borçsuz alabileceğiz.
Nişanlım neyi beğeniyorsan onu alalım içinde kalmasın diyor.
Ancak şu an bulunduğumuz şehirden yaklaşık beş yıl sonra tayin isteyeceğiz. Bu sebeple de nişanlımın annesi sürekli az eşya alın. Onu almayın şunu almayın diyor. Zaten taşınacaksınız ne gerek var mantığında. Ona göre her şey gereksiz.
En son annemi de arayıp aynı şeyleri söylemiş.
Bu durum benim canımı çok sıkmaya başladı. Sonuçta kendi cebinden çıkmayacak para ve biz de yeni ev kuracağımız için heves ediyoruz.
Sizce rahatsız olduğumu dile getirmeli miyim? Yoksa nişanlımla mı konuşmalıyım bu durumu?
evliligimdeki 5. yilimda 4.evimizde oturuyorduk :) hepsi farkli sehirlerdeydi.

hic kimse ile konusmayin. mantik cercevesinde istediginiz herseyi alin. sessiz sakin bildiginizi okuyun. ne üzün ne üzülun. kvde de kotu niyette degildir, sizin paraniz gitmesin diye endise ediyordur. esyalari alirken de baska plandaki evlerde de munasip olacak sekilde bakin isterseniz. bi arkadasim evlendigi evdeki bir girintiye tam uyan dolap almisti, taşındığı evde o kadar buyuk dolap koyacak duvar yoktu misal.

Amaaaaan konuşsun dursun boşverin bildiğinizi yapın.
Eşyalardan 5 yıla sıkılır, gittiğiniz yerde yenilerini alırsınız zaten. Mutfak eşyalarını abartmayın yeter. Ben 6 yil sonra bütün eşyaları sattım bazılarını degistirdim, bazılarını hic almadım bile.

Bizim de tayin meselemiz var bu yüzden evlenmeden önce bana da eşim çok eşya almayalım derdi. İnsan alışverişe başlayınca evini kendi zevkine göre döşemek istiyor. Bir evde olması gereken her şeyi mecbur alıyorsun. Zaten gereksiz ne olabilir ki en fazla misafir odası fazlalıktır. Zaten taşınırken mecbur nakliye tutulup her şey paketleniyor. Devamlı taşınma durumu var diye bekar evi gibi olacak değil ya. Eşim evi yerleştirdikten sonra iyi ki içimize sinen her şeyi aldık çok güzel oldu demişti :) Bence kv dediğini kafasına takma kendince haklı gibi duruyor ama her şey de lazım o yüzden alttan al. Nişanlınla beğendiğin her şeyi alın :)

Merhabalar sevgili kk üyeleri. Nişanlımla ev eşyalarımızı alıp yerleştirdikten sonra, sade bir nikahla evlenmek istiyoruz.
Ev eşyalarımızı nişanlımla beraber alacağız, birikimimiz var düğün de iptal olunca eşyalarımızı rahatlıkla borçsuz alabileceğiz.
Ancak şu an bulunduğumuz şehirden yaklaşık beş yıl sonra tayin isteyeceğiz. Bu sebeple de nişanlımın annesi sürekli az eşya alın. Onu almayın şunu almayın diyor. Zaten taşınacaksınız ne gerek var mantığında. Ona göre her şey gereksiz.
Bu durum benim canımı çok sıkmaya başladı. Sonuçta kendi cebinden çıkmayacak para ve biz de yeni ev kuracağımız için heves ediyoruz.
Sizce rahatsız olduğumu dile getirmeli miyim? Yoksa nişanlımla mı konuşmalıyım bu durumu?
Bence hic dile getirme nasil istiyosaniz oyle yapin. Okadar hassas bi surecki dile getirsen pire olacak sana deve. Onlarin fikir belirtmelerinede musade edin dinleyin sonra bildiginizi okuyun. Sabirla ve sakinlikle atlatmaya calisin inan bana snra geriye donuo bakinca iyiki sakin kalmisim diyceksin. Nisanlin nasilsa almanizdan yana onemli olanda bu. İnsanlar kiraya cikiyor herseyini dort dortluk aliyor 1 sene sonra tasiniyor ne olacak. 5 yil az bir zaman degil ki.

İstediği kadar konuşsun, siz istediğinizi alın boşverin, nişanlınızda sizinle aynı fikirde neticede. Biz evlenirken de böyle diyenler oldu, böyle diyenler hep olur, olacaktır, en güzeli en temizi hiiç laf anlatmaya çalışmayıp hı hı diyip geçmek, bildiğini okumakmış...düğün öncesi bi gerginlik çıkmasın, önemli bir süreç, güzel anılarla aklınızda kalsın, takmayın, zaten evinizi görünce cevabını alıp susacaktır :rapci:

Son düzenleme:
zaten size nişanlınız gerekeni söylemiş, bence kvniz konuşur konuşur susar:-)
kendi tecrübeli olduğunu düşündüğü için öylesine konuşuyordur, evine ne alıp ne almamak seni ilgilendirir
yeri geldiğinde nişanlımda böyle istiyor, şunlar şunlar olsun diyor, birlikte seçiyoruz eşyaları dersin olur biter
ama hiç kafana takma, gönlünce al istediklerini

Kimseyle konuşmayıp gözüne soka soka alacaksın. Beş sene sonra da alınmıyor o eşyalar. Benim 2-3 yıl sonra taşınacağım nasılsa diyen arkadaşım 10 sene sonra ancak istediği eşyaları aldı. Şimdi keşke evlenirsen alsaydım diyor. Şu kv deler cidden burunlarını sokmasa olmaz. En çok onlar biliyor

Bir örnek vereyim mesela şu an yalnız yaşıyorum ve kitaplığım oldukça küçük kitaplarım hep kolilerde duruyor. Büyük bir kitaplık ve çalışma masası düşünüyorum. Bir çalışma odası hayalim var. Bunu herkese anlatıyor ne gerek var siz de söyleyin almasın diye.
Kitaplığı en iyisinden alın. 300 400 liralık olanlar ilk taşınmada hücrelerine ayrılıyor. İkea’nınkiler güzel bu konuda

Ben de sırça vitrin, misafir odası takımı...gibi gerçekten gereksiz bişey alacaksınız da sonradan pişman olmayın diye uyarıyor zannettim :-) ayol kitaplıksız olur mu? Hem kırılıp dökülecek bişey de değil, benim de evlenirken tayinciyiz diye az almaya çalıştığım ilk eşyalardan biriydi, salon yemek masasından önce almıştım, hemi de ferforje:KK36:17 yıl oldu, 4 şehir gezdi hala taş gibi
Kitaplıkla aşk yaşayanlardanım ben de. Her eve lazım 🙂

Kv tabii kitaplığı gereksiz bulur

Kitap okumuşluğu var mı

Hani etrafa da gösterilmeyecek kitaplık övünülmeyecek de aksine kitap okuyan gelinin ev hanımlıyı eksiktir imajı olacak

Gereksizleri almıyoruz ki kitaplık gerekli deyin sussun

Hiç kimseyi umursamadan gönlünüz neyi beğeniyor, bütçeniz neye yetiyorsa onu alın.

Taşınacagın ıcın aslında kayınvalıden dogru olanı soylemıs.Benım kac tane tanıdıgım var ıyıkı almamışız diyor.Cunku yerlesecegın evının boyutu vs olacak mı .Bence bısey solemeyın.Kalp kırmanın luzumu yok.Yüz göz olmayın boş yere .He he deyın .

Dinle geç konuşmana gerek yok . Ayrıca neye heves ediyorsan al . Taşıyacaksın az eşya al lafı çok saçma. Evlenen herkes kendi evine mi oturuyor . 10 senedir kiradayım hiç eşyam olmasın o zaman.

Birkaç ay ya da bir yil olsa anlarım da 5 yıla zaten eşyaların bir çoğu eskiyecek. Bir de daha sonra başka harcamalar çıkacaktır ve eşyayı hep ikinci plana atmak zorunda kalabilirsiniz.

X