Ev sahibim evi satılığa çıkarıyor ne yapmalıyız?

yanlis biliyorsunuz belirli bir gun ve saatte evi gostermeleri gerekiyor
Ben hiç gösterme demedim alttaki mesajlarda yazıyor zaten okursanız görürsünüz, kafasına göre kapıya gelip müşteri getirdim diyemezler o kadar da değil.

google’a sorsanız zaten cevabını alırsınız. İnsanlar cevap vermiş hala aynı soruyu soruyorsunuz. Ayrıca belki buradaki insanlar yanlış biliyor, google’a yazınca avukatların vs milyon tane içeriği var. Böyle şeyleri öğrenin kafanız çalışsın biraz kaç yaşına gelmişsiniz.

Özellikle çocuk yapma yeterliliği hissedenler temel bazı yeterlilikleri sahip olmalı. Bu konuda araştırma yaparak bilgiyi doğrulamaya çalışmak gibi…

Ya bencede öyle emlakçı gelsin resimleri çeksin gitsin hadi ona okeyde sürekli birileri gelirse onu bende kabul edemem benim bebeğim olacak iki ay sonra neye dayanarak kabul edicem zaten diyorum ya şu piyasada çok alıcı da çıkacağını sanmıyorum da dur bakalım
Hayır göstermek zorundasınız eve gelenleri ama gün belirlenir şu gün musaitim şu saatler arasında atıyorum haftanın 2 günü sabah 9 ile öğlenden sonra 3 arası gibi göstermek istemezseniz süreci zora sokabilirsiniz.

Arkadaşlar zaten süreyi soylemisler kendisi oturacaksa ihtar çekilecek size 1 ay içinde 6 ay içinde bosaltmaniz gerekir Eğer bosaltmazsaniz o zaman tahliye davası açılır.

Tahliye için imza atmışsınız kira sozlemeniz devam ederse oda devam eder internetten bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
İnşallah satılmaz deyip durmuşsunuz. Belki sahiplerinin ciddi bir ihtiyaç durumları var ? O zaman sizde inşallah hiç ev sahibi olamayın. Nasıl, iyi oldu mu böyle ? Eviniz olamasın hiç inşallah. Hoş mu ?
Lütfen herkes kendine gelsin bi. Rahatsızlık duymakta haklısınız ancak rahatsızlık duydunuz diye insanların kötülüğünü düşünerek amaaaannn ben rahatımdan olmayayımda nolursa olsun düşüncesine bürünüp bir de bunu ikide bir dillendirmeniz aşırı rahatsız edici. Biraz bilişsel kapasitenizi esnetin.

Herkese merhaba. Yaklaşık 6 ay önce ev tuttuk kontratimiz devam ediyor düzenli kiramizi ödüyoruz. Ancak ev sahibim evi satmak zorunda olduğunu söyledi satılığa çıkarıcaz ne zaman satılır bilmiyoruz haber verelim mağdur olmayın dedi. Şimdi benim eşimde yurt dışında ev almak için zaten para biriktiriyoruz ama daha 6 7 aydan önce alamayiz. Ve zaten kontrat da normal de 6 ay sonra bitiyor. Bizden önce birisi almak istersen bizi apar topar çıkarırlar mi yoksa zaman isteme hakkımız var mı? Çünkü ben hamileyim arkadaşlar iki ay sonra çocuğum olacak şu durumda benim içinde tasinmak da çok zor olacak bebekle birlikte yani bu konularda bilgisi olan var mı süreç nasıl isliyo? Hemen alıcı çıkarsa biz apar topar çıkmak zorunda miyiz.
Ha bu arada amacım kotumsemek değil yanlış anlaşılmasın ama evi tutarken de bız aceleyle tuttuk kirası uygun diye bina ve evin için biraz eski girişten iki kat aşağıda kolay kolay satılır mı bilmiyorum uyguna verirlerse satılır anca şu piyasada inşallah biz başka bir ev alana kadar satılmaz :KK43:
Benimde olmuştu böyle, sözleşmeniz varsa devam eder. Sözleşme bitiminde yeni ev sahibiniz çıkın derse çıkarsınız.

Evet çünkü sonuçta evi biri bile alsa benim kontratim 6 ay sonra bittiği için beklemek zorundalar sanırım. Ama ev sahibi kendim oturcam derse bilmiyorum onuda demezz
Yok. Sizin kontrat bitecek. Sonra ihtar cekilecek. Sonra 6 ayiniz daha var. Yani toplam 12 ay var en az. Ama o da bugun satilirsa. Ki satilmaz dedigim gibi kimse kiracili evle ugrasmak istemiyor. Eger sizin kontrat bittikten sonra sizi cikarmazsa iyi. Ama onun da tahliye davasi acmasi lazim bir suru sureci var. Hakkinizda hayirlisi olsun ama endiselenmeyin bence. En az 12 ay var gibi onunuzde. Insallah kendi evinize agiz tadiyla cikarsiniz.

6-7 ay sonra ev alabilecek parayı biriktirebilmiş olacak mısınız. Yeni alan kişiden sonra 6 ay süreniz var . Bu evi almak istiyorsanız burası içinde pazarlık yapabilirsiniz.

Yok. Sizin kontrat bitecek. Sonra ihtar cekilecek. Sonra 6 ayiniz daha var. Yani toplam 12 ay var en az. Ama o da bugun satilirsa. Ki satilmaz dedigim gibi kimse kiracili evle ugrasmak istemiyor. Eger sizin kontrat bittikten sonra sizi cikarmazsa iyi. Ama onun da tahliye davasi acmasi lazim bir suru sureci var. Hakkinizda hayirlisi olsun ama endiselenmeyin bence. En az 12 ay var gibi onunuzde. Insallah kendi evinize agiz tadiyla cikarsiniz.
Eğer konu sahibinin evi bugün yarın satılırsa diyelim ki belli olmaz satılabilir 12 aylık süresi yok alan kişi 30 gün içinde ihtarname çeker ve konu sahibi 6 ay içinde evi boşaltır alan kişi oturmak için sözleşmenin bitmesini beklemez

Eğer konu sahibinin evi bugün yarın satılırsa diyelim ki belli olmaz satılabilir 12 aylık süresi yok alan kişi 30 gün içinde ihtarname çeker ve konu sahibi 6 ay içinde evi boşaltır alan kişi oturmak için sözleşmenin bitmesini beklemez
Allah hayirli insanlarla karsilastirsin dua edelim de ev satilmasin o zaman. Ben kendim icinde kiraci olan bir evi almistim 2020 yilinda. Kendim de ayni sehirde kiraci oldugum icin sozlesmesi bittigi ay (ben evi aldiktan 4 ay sonra) ihtar cekmistim. Noter 6 ay suresi var demisti. Sozlesme bitmeden cikarilamiyordu. Sozlesme suresi + 6 ay idi eskiden. Ona dayanarak soylemistim. Basima gelmisti yani bu olay ev sahibi olarak.

İnşallah teşekkür ederim zaten o zamana kadar inşallah bizde evimizi almış oluruz

X