Ev sahibime nasıl baştan mesafe koyarım

Ocağın gaz borusu pek buna dahil sanırım. Eskişehir'de asla ocakla ilgili şeylerde doğal gaz ekibi gelmiyor/ilgilenmiyordu. İki evimde de ocağın borusunu kendimiz taktık/değiştirdik. Yine Antalya'da da aynı şekilde, yeni doğal gaz bağlattık 5 daireye, hepsinin ocağını kendimiz bağladık. Kombileri kuranlar da doğal gaz hattını kontrole gelenler de ocağa dokunmadı.
Ben İstanbul’da yaşıyorum. Mutfakla ilgili en küçük durumda hemen İGDAŞ’ı arıyoruz randevu veriyorlar ve geliyorlar. İki kere gerekti ikisinde de geldiler.
Gaz borusu şakaya gelmez. Yetkili kurum gelmiyorsa bir tesisatçı bulup ona bağlatın. Ehil olmayan kişinin o bağlantıyı tam olarak sağladığından emin olamazsınız.

Ben İstanbul’da yaşıyorum. Mutfakla ilgili en küçük durumda hemen İGDAŞ’ı arıyoruz randevu veriyorlar ve geliyorlar. İki kere gerekti ikisinde de geldiler.
Gaz borusu şakaya gelmez. Yetkili kurum gelmiyorsa bir tesisatçı bulup ona bağlatın. Ehil olmayan kişinin o bağlantıyı tam olarak sağladığından emin olamazsınız.
Babam öğrendi yöntemini, sabunlu süngerle kontrol ediyor. 5 yılda patlamadık :KK48: . Antalya'da da Eskişehir'de de doğal gaz şirketleri ocakla ilgilenmedi. Bu bahsettiğim duvardaki tesisattan ocağa gelen boru bu arada. Ocağa takılan kısmıyla ilgilenmiyoruz demişlerdi. Tesisatın kendisiyle ya da kombiye bağlanan kısmıyla ilgili bir durum olduğunda ilgileniyorlarmış sadece.

Hatta Antalya'da kiracımızın evinde kaçak varmış. Doğal gaz şirketi gelip sadece kaçak var dedi. Babamlar kaynağını bulup tesisatçıya o parçayı değiştirtti.

X