Ev Tadilat

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
Merhabalar,

Hemen hemen butun sevinc ve uzuntulerimi burada paylasan birisi olarak, hele ki su pandemi doneminde insanin paylasacagi cok seyler oluyor.
Eski bir konumda guncelleme yapmistim, yeni ev aldik, Allah hayirlisi ile oturmayi nasib eder insallah.
Ancak evi kullanan kisi bir hayli hor kullanmis.
Evin en guzel avantaji ve almamizdaki en buyuk sebep, evin annemin dairesinin ust dairesi olmasi.
Giris katinda annem oturuyor, ben de 1. katta oturacagim.

Haliyle evin tadilatina baslandi.
Insallah aksaklik olmadan da biter bir an once, zira hala kiradayim.

Ev tadilatinda yapmis oldugum secimleri sizlerle paylasmak istedim.
Ev komple tadilata giriyor:
- Mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, duvarlarin alci siva yapilmasi, tum zeminler parke, ic kapilar ve daire kapisinin degisikligi...

Yaptigim secimleri sizlerle paylasmak istiyorum, umarim begenirsiniz.

Mutfak genel gorunumu bu sekilde olacak, 3d cizim.

WhatsApp Image 2020-12-02 at 14.03.34.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-02 at 14.03.26.jpeg

Dolap rengi ve parkeler de asagidaki sekilde olacak.
Dolap kulplari da ayni sekilde olacak.
Ankastre set Teka inox modeli olacak.
WhatsApp Image 2020-11-27 at 13.15.29.jpeg

1607063855844.png

banyo fayanslari buna benzer olacak,
Doseme sekli de hemen hemen ayni olacak.

WhatsApp Image 2020-11-27 at 14.00.22.jpeg

Dusakabin olarakta teknesiz olanlarindan tercih ettim.

1607063855189.png

Ebeveyn banyosunda da ayni seramik kullanilacak.

Eklentiler

• 1607063719502.png
    1607063719502.png
    854,6 KB · Görüntüleme: 45
Kapilarin hali de berbat oldugu icin, yeni kapilar almak zorunda kaldik.
Daire kapisinin hali bile harapti, bize baya pahaliya patliyor totalde ama boyle bir daire de sanirim bulamazdik.

WhatsApp Image 2020-12-02 at 15.11.39.jpeg

Bu daire kapisi olacak, rengi bu.

WhatsApp Image 2020-12-02 at 15.13.49.jpeg

Oda kapilari da bu sekilde olacak, daire kapisina uyumlu renkte.

Ben olsam dış kapı ve diğer kapılarda biraz daha düşünürdüm. Özellikle ev kapılarında düz model tercih ederdim.
Güle güle oturun sağlıkla

Ben olsam dış kapı ve diğer kapılarda biraz daha düşünürdüm. Özellikle ev kapılarında düz model tercih ederdim.
Güle güle oturun sağlıkla

Tesekkur ederim fikriniz icin.
Duz modeller zamanla insani bogabiliyor.
Cok ev degistirip, cok fazla cesitli kapilarla yasadigim icin, hareketli olmasini istedim biraz.

Mutfak dolabı renginiz suan oturduğum evdeki gibi kulplarida ayni yalniz üst dolaplar beyaz ama inanılmaz ferah ve güzel duruyor sizede tavsiye ederim , duşakabin tercihinizde cok güzel yakin cevremde her ikisinide kullanıp bu modelin daha rahat ve kullanışlı olduğunu söyleyenler var . Hersey gönlünüzce olsun huzurla oturun.

Mutfak dolabı renginiz suan oturduğum evdeki gibi kulplarida ayni yalniz üst dolaplar beyaz ama inanılmaz ferah ve güzel duruyor sizede tavsiye ederim , duşakabin tercihinizde cok güzel yakin cevremde her ikisinide kullanıp bu modelin daha rahat ve kullanışlı olduğunu söyleyenler var . Hersey gönlünüzce olsun huzurla oturun.

Dusakabini ozellikle teknesiz istedim.
Tekneli dusakabinlerin kullanimi da temizligi de zor oluyor.
Daha once teknesiz dusakabin kullanmistim kirada oturdugum bir baska evde, gercekten cok rahat.
Su anda oturdugum evde tekneli model kullaniyoruz ve gercekten cok sinir bozucu.
Kac sefer temizlik namina banyo icinde tadilat yaptirmak zorunda kaldim.
Kendi evim olacagi icin dedim bari rahat edecegim secimlerde bulunayim.

Mutfak dolaplarini gittigim yerde gorunce asik oldum resmen.
Beyaz dolap kullandim ben ve cok zor oluyor 2 kucuk cocukla, hep elim uzerinde olmak zorunda.
O yuzden hepsini cappuchino renginde istedim, bakalim insallah dusundugum kadar gorseli de guzel olur.
Ara tasi beyaz olacak, tezgahta fotografta gorulen cimstone tezgah olacak acik renk.
Tesekkur ederim amin insallah.

Öncelikle kolay gelsin, içinize sinsin inşallah.
Renk seçimleriniz çok güzel. Ferah duracak eminim. Bir fikir vereyim belki sizin de aklınıza gelmiştir ama. Mutfakta tezgah karşısına dolap koymuşsunuz ya onun altına yine dolap genişliğinde bir tezgah konuyor şahsen çok hoşuma gidiyor. Çay makinesi, kahve makinesi vs orada duruyor sürekli. Belki düşünürsünüz dedim. 🤗

Öncelikle kolay gelsin, içinize sinsin inşallah.
Renk seçimleriniz çok güzel. Ferah duracak eminim. Bir fikir vereyim belki sizin de aklınıza gelmiştir ama. Mutfakta tezgah karşısına dolap koymuşsunuz ya onun altına yine dolap genişliğinde bir tezgah konuyor şahsen çok hoşuma gidiyor. Çay makinesi, kahve makinesi vs orada duruyor sürekli. Belki düşünürsünüz dedim. 🤗

Tesekkur ederim, amin insallah bakalim.

Tezgahin karsisindaki dolap kapaklari cam olacak. Bardak ve kase dolabi olarak dusundum orayi.
Altina tezgahli sekilde annem yaptirdi (annem de alt katta oturuyor olacak) ama bana o sekilde bogucu geliyor gercekten.
Mutfak daha cok atolye alanina donuyor gibi geliyor bana.
Benim mutfak masam var; dolabin altindaki kalan bolume tam gelecek rahat bir sekilde yemek yiyebilecegimiz bir alan olusacak.
O yuzden de biraz dolap yaptirmadim diyebilirim.
Gunluk kullanimda, mutfakta yemek yenilmesi daha rahat oluyor bizim acimizdan.
Ozellikle de temizlik acisindan.
Tesekkur ederim fikirleriniz icin.

Tesekkur ederim, amin insallah bakalim.

Tezgahin karsisindaki dolap kapaklari cam olacak. Bardak ve kase dolabi olarak dusundum orayi.
Altina tezgahli sekilde annem yaptirdi (annem de alt katta oturuyor olacak) ama bana o sekilde bogucu geliyor gercekten.
Mutfak daha cok atolye alanina donuyor gibi geliyor bana.
Benim mutfak masam var; dolabin altindaki kalan bolume tam gelecek rahat bir sekilde yemek yiyebilecegimiz bir alan olusacak.
O yuzden de biraz dolap yaptirmadim diyebilirim.
Gunluk kullanimda, mutfakta yemek yenilmesi daha rahat oluyor bizim acimizdan.
Ozellikle de temizlik acisindan.
Tesekkur ederim fikirleriniz icin.
Aaa evet masa koyacaksanız tabii ki daha kullanışlı olur sizin için. 🤗

Tesekkur ederim fikriniz icin.
Duz modeller zamanla insani bogabiliyor.
Cok ev degistirip, cok fazla cesitli kapilarla yasadigim icin, hareketli olmasini istedim biraz.
benim de bir tavsiyem olacak eğer henüz netleşmemiş ise iç kapıları yani oturma odası ve mutfak kapılarının cam alanını geniş tutturun, güneş ışığının koridora rahat ulaşması için. Seçimleriniz çok güzel, trend renkler gri olunca o tonlarda olacak zannettim seçimleriniz ama sütlü kahve tonları çok güzel olmuş.

benim de bir tavsiyem olacak eğer henüz netleşmemiş ise iç kapıları yani oturma odası ve mutfak kapılarının cam alanını geniş tutturun, güneş ışığının koridora rahat ulaşması için. Seçimleriniz çok güzel, trend renkler gri olunca o tonlarda olacak zannettim seçimleriniz ama sütlü kahve tonları çok güzel olmuş.

Gri rengi cok sevmiyorum. Benim rengim genelde kahve tonlari oluyor, ev tadilati bitince de fotograflari paylasmaya calisirim.
Cam benim de kapida sevdigim birsey, ozellikle oda icerisinde kalindiginda kurtarici olabiliyor.
Ben her acidan dusunerek camli bir kapi istedim. 2 kucuk cocugum var, ikisi de erkek olunca haliyle evde hareket cok olabiliyor.
Onlarin da guvenligi acisindan kirmamalari adina, ne cok cam ne de hic cam mantigi ile hareket etmeye calistim.
Umarim sorun yasamadan kapilarimizi guzel guzel kullaniriz.

Dusakabini ozellikle teknesiz istedim.
Tekneli dusakabinlerin kullanimi da temizligi de zor oluyor.
Daha once teknesiz dusakabin kullanmistim kirada oturdugum bir baska evde, gercekten cok rahat.
Su anda oturdugum evde tekneli model kullaniyoruz ve gercekten cok sinir bozucu.
Kac sefer temizlik namina banyo icinde tadilat yaptirmak zorunda kaldim.
Kendi evim olacagi icin dedim bari rahat edecegim secimlerde bulunayim.

Mutfak dolaplarini gittigim yerde gorunce asik oldum resmen.
Beyaz dolap kullandim ben ve cok zor oluyor 2 kucuk cocukla, hep elim uzerinde olmak zorunda.
O yuzden hepsini cappuchino renginde istedim, bakalim insallah dusundugum kadar gorseli de guzel olur.
Ara tasi beyaz olacak, tezgahta fotografta gorulen cimstone tezgah olacak acik renk.
Tesekkur ederim amin insallah.
Benm tavsiyem lake değil mebran kullanmaniz mutfak dolabında. Lake çizilmeye çok müsait çünkü. Benimki lake. On senedir kullanıyorum. Ev alınca kesinlikle mebran istiyorum inşallah. Herşey güzel. Evin bitmiş halini de paylaşın. 🧿🧿

Seçimleriniz çok güzel bayıldım hepsine 😍 duşakabin camını daha koyu seçebilirsin ama😉

Benm tavsiyem lake değil mebran kullanmaniz mutfak dolabında. Lake çizilmeye çok müsait çünkü. Benimki lake. On senedir kullanıyorum. Ev alınca kesinlikle mebran istiyorum inşallah. Herşey güzel. Evin bitmiş halini de paylaşın. 🧿🧿

Benim dolaplarin kapaklari Mebran Allah'tan, bilmeden dogru secim yapmisim desenize.
tamam tabii ki, bitince paylasmak istiyorum kismetse, henuz daha yapim asamasinda malum.
Umarim guzel olacak hersey.

X